SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-04-2019 16:51:07

Chucky
Člen
Registrovaný: 15-04-2019
Příspěvky: 2

AUTOGEN - co s ním - likvidace

Zdravím

omlouvám se pokud to sem nepatří, ale zdědil jsem autogen a nevím co s ním.
Stáří lahví neznám, mohu kouknout zda je na nich něco vyraženo.
Jestli byly někdy měněny tak je to min. 10let. Příše nějak pokoutně plněny.
Otec to používal pouze pro svoji potřebu. Byl to takový kutil a pro opravu vlastního auta to bylo pořád potřeba. Máme ho co si pamatuji (cca 30 let).
Dále jsou samozřejmě budíky a nějaké hořáky.

Pokud se toto již nedá prodat nebo věnovat kde to lze ekologicky zlikvidovat?
Do sběrny s tím asi jen tak přijet nemohu :-) I když nějakou váhu to má.

Kdyby přeci jen měl někdo zájem tak je to u Železného brodu.

Díky Ondřej

ondrej@huskovi.cz
tel: 777 725 139

Offline

 

#2 16-04-2019 00:09:50

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

treba to vsetko nafotit a dat na bazos.cz

Offline

 

#3 16-04-2019 18:03:04

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Chucky Treba tie fľaše zlegalizovať. Najjednoduchšia cesta je cez poliakov. Poliak zoberie Tvoju starú fľašu a 100€ - kyslík a acetylén rovnako -  dostaneš od neho na výmenu a na počkanie plnú fľašu s novou platnou tlakovou skúškou. Potom to daj na Bazoš a predáš to oveľa lepšie.

Offline

 

#4 16-04-2019 20:58:20

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Juraj.A napsal(a):

Chucky Treba tie fľaše zlegalizovať. Najjednoduchšia cesta je cez poliakov.

Tohle už není pravda... Už ani polák si nelajzne legalizovat starou láhev... Já si tam chtěl nechat naplnit láhev (Argon) z roku 2007 (propadlá tlakovka 2017) a byly s tím neskutečné problémy... Levnější by snad bylo koupit flašku novou... A to tam mám známého...
Možná v jiné firmě to tam zatím tak neřeší, ale jak dlouho...


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#5 19-04-2019 20:11:24

Chucky
Člen
Registrovaný: 15-04-2019
Příspěvky: 2

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Chlapi díky.

dal jsem to na bazos za 2 tis. a do 1/2 hodiny se ozval zájemce a za další 2 hodiny měl autogen nového majitele.
Asi jsem se toho zbytečně bál. Teď mě zbyly už jen 2 kyslíkové lahve s hranatým spodkem a rzí po celém tělě. Ty zkusím udat na šroťáku.

Pro moje hobby prskání mě stačí hobby COčko.

Ondřej

Offline

 

#6 19-04-2019 20:22:54

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Chucky napsal(a):

lahve s hranatým spodkem

tlakové lahve 40l vodní obsah,  ty už jsou dnes vesměs k ničemu, nikdo je nenaplní (nikdo normální)
pokud jsou 100% od kyslíku a prázdné, velkou palicí uraž ventil (nic se nestane)
flexou uřízni dna a máš kus kvalitního železa, tlustostěnná trubka (asi 8mm) smile dobře svařitelná.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 20-04-2019 03:50:48

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

nieje to skoda odrezat dno prave rura s dnom  sa da pouzit ako kelimok na tavenie alebo
spravit malicky kompresor na malicke a tiche prace byte alebo to hodit na bazos/aukro s popisom tlakova nadoba
vzdy sa najde niekto komu sa to zide su z toho peniaze a tie sa daju zase inde minut. urcite viac ako za srotove zelezo.


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#8 20-04-2019 11:15:45

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

a já se pořád divím že sou kovošroty plné dobrých věcí teď tam byl bicikl no ten snad byl rovnou z obchodu, než sem k němu doběhl už ho vlekl nějaký pán na váhu

kdyby kovošroty prodávali jak dřív užitkový materiál tak není snad potřeba ani chodit do kovomatu ani do elektra no snad jen do potravin, co potřebuju všechno se tam dá sehnat, stříbrné příbory, kolo, elektromotory, krásné mosazné kování, kdo chce lesklé tak tam byl kbelík chromovaného všechno nepoužitý, plný kolečka šroubů všech možných rozměrů a průměrů, přemýšlel sem že letos vyměním řetěz na motorku tak že bych asi měl koupit nový, no ještě že sem počkal, našel sem čtyři fungl nové nepoužité zabalené v olejovém papíru, kýbl nových ložisek různé rozměry, no dnes co lidi vyhodí to až zůstává rozum stát

Editoval Kramlik (20-04-2019 11:22:32)

Offline

 

#9 20-04-2019 11:24:56

Carls
Člen
Registrovaný: 16-03-2019
Příspěvky: 322

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Chceš kola zrovna se dvě pánské a dámské přemýšlím jak se jich zbavit  už sem je chtěl dát taky do šrotu už 10 let se mi válí ve sklepě a jezdit už na nich nikdy nebudu asi je taky hodím do šrotu nikdo to nechce už sem dával i inzerát

Offline

 

#10 21-04-2019 00:29:16

Kramlik
Člen
Registrovaný: 21-08-2010
Příspěvky: 713

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

to kolo v tom kovošrotu vypadalo nějak takhle viz odkaz na obrázek někde na inzerci:
https://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/9 … ison-1.jpg
jediná nalezená závada byli chybějící pláště a duše a zadní kolo prasklý ráfek, ona ta situace v tom kovošrotě byla že pán chodil pořád kolem, půl hodiny to obcházel pořád tím točil kroutil mačkal bzdy a že todle todle furt se drbal na palici, já sem čekal až odejde že kolo rafnu a jdu, já ze slušnosti čekal co bude, mu ho přece nevyrvu z ruk, no nakonec se přestal drbat na té hlavě a kolo odnesl na váhu

já kolo mám, taky z kovošrotu:
https://i.postimg.cc/cvTGvMV4/DSC01490.jpg
chroupalo v zadním kole
https://i.postimg.cc/bd2Pmn23/DSC01484.jpghttps://i.postimg.cc/CnbWSjG0/DSC01485.jpg
to byla mechanická závada ale horší bylo že to bylo maličko špinavý tak sem ho vykoupal v benzínu a je z toho hezký pérák, kurňa já mít takový kolo před 25lety kurva tak to by bylo terno, dnes si mladí neváží absolutně ničeho..

ale chtěl sem pro kamaráda místo starýho favorita ale dám mu jiný, já mám kol dost, momentálně 7kusů, pár těch moderních a mám hezký kolo historycký od kamarádky to musím taky někdy složit

no ještě v kováku byla krásná dámska eska, krásný veterán, no už bylo celý ohlý, ještě mělo na zadním blatníku tu síťku aby se sukně nezamotala do špic, kdysi na takovém jezdila paní učitelka na základce ale to je už dávno to byl ještě na hradě soudruh Husák

Offline

 

#11 19-06-2023 23:45:13

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Tiez som vyprataval posledne dni neake pozostalosti a dnes v kute velke flase kyslik plyn s budikmi a popraskanymi hadicami.   Asi kupim nove hadice  a skontrolujem flasky -podla syna majitela  mali by byt naplnene  pred tym nez  jeho otec pochorel a uz nezvaral .      Bouraci   aka je zivotnost  budikov ?  Nech viem ci mam pozriet-vymenit v svojich zasobach este tiez stare ale nepouzite co som nazbieral z stavieb vymennym  sposobom  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#12 20-06-2023 20:25:28

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4074

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

Ve škatuli tě přežijou .

Offline

 

#13 20-06-2023 23:08:15

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: AUTOGEN - co s ním - likvidace

v RV je gumová membrána, pokud jsou spuchřelé hadice bude spuchřelá i membrána.
Dále bude uvnitř bílá zinková koroze vyloučená z mosazi.
Pokud není seřizovací šroub tlaku uplně uvolněný - což se má dělat každý den po skončení práce - tak ty RV rovnou vyhoď.
Jistě je to starý typ který už nikdo nerepasuje a ani nebere výměnou.
Hadice do délky 8 - 10 metrů, použité ale pěkné ti věnuju  - když si přijedeš. smile

jo - mám na prodej dvě 3/4 dámský kola, pěkný moderní. Můžu sem dát foto. K vidění na Mácháči.
Cena - dle obličeje kupujícího. big_smile

Editoval bourač (20-06-2023 23:10:44)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče