SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 14-01-2019 10:03:34

worm6666
Člen
Registrovaný: 15-06-2016
Příspěvky: 144

Nazor na tento kompletny set ?

https://www.ezvar.sk/invertorove/gorill … akcny-set/

- paci sa mi ze to je vsetko naraz pripravene na zvaranie. najskor by som to chcel na heftovacky a nosenie. ten TIG co mam je moc velky... toto je sikovne. mala flasa, asi dobra kukla (1/1/1/1), hned aj drot.

- a este otazka kto by si co kupil take do 500 € ? a v skratke preco ? dik.

- pripadne Ihlan nespravis nejaku hitparadu MIG-ov ? nie zoznam, ale hitparadu. aby clovek nemusel studovat X parametrov pre Y zariadeni, ale ked si vyberie z takej hitparady c.1 tak bude mat super masinu, alebo c.3 horsiu ale za lepsiu cenu... chapes... dik.


TIG: Welder Fantasy JET TIG II-S AC/DC 200 IGBT PFC SPOT, MIG: MAGNUM MIG 215 PULS SYNERGIA, GORILLA POCKETMIG 215, KUKLA: Kowax 730, PLASMA CUT: HEROCUT 55, SOLUTION PC 40

Offline

 

#2 14-01-2019 11:01:53

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Nazor na tento kompletny set ?

Za 14tis nabízím svůj Pegas Alfain i s dopravou

Offline

 

#3 14-01-2019 15:27:18

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Nazor na tento kompletny set ?

worm6666: Nevím jestli by to tak šlo. Každý má jiné požadavky a tudíž nejde jednoznačně napsat, že svářečka A za 20000,- kč bude pro všechny nejlepší a svářečka B za třeba 17500,. kč bude hrozný šmejd. Může to být i naopak, vždycky neplatí čím dražší tím lepší a naopak.

Discovera: Nejsi spokojený s tím Pegasem? Rellík to tady chválí a ty nic?


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 14-01-2019 17:02:05

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Nazor na tento kompletny set ?

varok napsal(a):

worm6666: Nevím jestli by to tak šlo. Každý má jiné požadavky a tudíž nejde jednoznačně napsat, že svářečka A za 20000,- kč bude pro všechny nejlepší a svářečka B za třeba 17500,. kč bude hrozný šmejd. Může to být i naopak, vždycky neplatí čím dražší tím lepší a naopak.

Discovera: Nejsi spokojený s tím Pegasem? Rellík to tady chválí a ty nic?

urcite by to nebolo 100%, ale bola by v tom urcite lepsia orientacia.
Napr. ja som si presiel snad vsetko co tu je ked som sem prisiel, ale nenasiel som ziadne informacie preco dat prednost napr. tomu pegasu mig 200 man pred omicronom. Nikto mi nevedel povedat.
Pred par dnami sa tu nejaky zaujemca o tuto zvaracku v nejakom fore o gmastare, zmienil ze to ma uplne osideny TIG oproti Pegasu.
Ani som si to popravde vobec neuvedomil lebo som pozeral len popis technicky a tam su popisane veci o tom, ze gamastar ma pulz a bodovanie a pod.
A potom som si po precitani toho vlakna uvedomil, ze na gamastare je ten tig bez pripojenia plynu a horaka. Mne az tak na tom nezalezi, kupoval by som to hlavne ako mig/mag, ale
keby som robil rebricek, tak uz len pre toto by ten pegas mal byt nad gamastar.
A to su len technicke drobnosti, ale aj cena je vec ktora rozhoduje.

Zober si ze Pegas mig 201 pfc synergia je v cena niekde nad 1000 euro, ale ak by som mal dat za mig invertor tisicku, tak to uz idem radsej do LiNCOL 200C aj ked to mozno zvara rovnako, tak pri prekroceni urcitej cenovej hladiny su proste tie cinske stroje aj ked su dobre predsa len draha loteria a radsej by som isiel do overenej konstrukcie za ktoru stoji znacka.
Ano viem, ze sa to sklada v polsku, ale stale to je znacka. Aj VW sa sklada na Slovensku a nie je to slovenske auto.
Ked nic ine za 5 rokov ho skorej predas ako ten nejaky chingchong Pegas alias Fanmig /most atd.


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#5 14-01-2019 17:13:12

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Nazor na tento kompletny set ?

Musel by tú tabulku zostaviť obektívny človek ktorému jednotlivé stroje prešli rukou. Žial nik taký tu nie je. Ťažko hodnoverne posúdiť podla fotiek a popisu predajcov...

Offline

 

#6 14-01-2019 17:19:16

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Nazor na tento kompletny set ?

Já se koukal  co stojí ta Transstel 2200 a má nějaké divné ceny já ho mám za 40000 s daní ale bez hořáku. RCP za 46800 s hořákem a tady Jánošík by rád 71630. Nevím tedy za co chce tolik peněz  asi dává kleště s ryzího zlata big_smile

Offline

 

#7 14-01-2019 18:32:41

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Nazor na tento kompletny set ?

varok: Jsem s ním spokojený, ale budu mít od známého hračku od EWM Picomig 180

worm6666 : Nevím jak Gamastar ale Pegas má opravdu téměř plnohodnotný TIG a ke kráse mu už chybí jen to HFko

Editoval Discovera (14-01-2019 18:34:46)

Offline

 

#8 14-01-2019 18:57:47

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Nazor na tento kompletny set ?

Discovera: Aha, tak to potom ano.

Snow: Jestli řešíte takové prkotiny, tak to je věc jiná. Měl jsem na mysli něco trošku jiného. Prostě někdo chce ušetřit, tak koupí magnum od poláků nebo tu nejlevnější čínu za řekněme 10 tisíc. Druhý nechce šetřit a raději si připlatí za značku a dá 20 tisíc. Na hobby použítí dávat hrubo přes 20 tisíc je podle mě přepych a zbytečné. Něco jiného je třeba Rellík a jiní, kteří to mají v podstatě taky na hobby, ale svařují ve velkém. smile
Jestli je někdo mimo a chce si koupit mašinu za 5000,- kč a věří tomu že to bude šupa, tak ......


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#9 14-01-2019 19:24:43

snow
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 20-12-2018
Příspěvky: 153

Re: Nazor na tento kompletny set ?

varok napsal(a):

Discovera: Aha, tak to potom ano.

Snow: Jestli řešíte takové prkotiny, tak to je věc jiná. Měl jsem na mysli něco trošku jiného. Prostě někdo chce ušetřit, tak koupí magnum od poláků nebo tu nejlevnější čínu za řekněme 10 tisíc. Druhý nechce šetřit a raději si připlatí za značku a dá 20 tisíc. Na hobby použítí dávat hrubo přes 20 tisíc je podle mě přepych a zbytečné. Něco jiného je třeba Rellík a jiní, kteří to mají v podstatě taky na hobby, ale svařují ve velkém. smile
Jestli je někdo mimo a chce si koupit mašinu za 5000,- kč a věří tomu že to bude šupa, tak ......

tak prkotiny, no pri tej cene je dolezite vsetko.
mna skrabe zivotna skusenost a opatrnost, / nie som tak bohaty aby som si dovolil kupit lacnu vec / funguje to dokonalo. Az moc casto som sa presvedcil, ze ked je moznost za maly rozdiel v cene kupit aj nieco len zo zakladnej ciary profi-hobby rady je to lepsia cesta.   

Rellik a jeho zvaranie s Pegasom som samozrejme pozeral. Ale tam je to hlavne o Rellikovom ume a nie o tom Pegase a mozno ma aj stastie na kus, neviem posudit.
Cena je ale tiez uz dost vysoko a mimo hobby a tusim Discovera pisal, ze on z neho az taku radost nema /opadavaju mu v nom suciastky wink /. Takze je to loteria.


Fronius TP 150, Welder Fantasy JET TIG 200 mini AC/DC, TecnoMig 212 LCD.

Offline

 

#10 14-01-2019 20:21:35

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8536

Re: Nazor na tento kompletny set ?

No však ano. To je to o čem píšu. Když člověk svařuje i v práci, tak si domů koupí mašinu dražší, kvalitnější- využije ji. Někdo kdo drží svářečku poprvé v ruce asi nebudou kupovat mašinu za třeba 25000,- kč. Nebo ano?
Ty invertorové mašiny jsou dnes stejně skoro všechny vyráběné v číně a všechny jsou na tak vysoké úrovni, že už v podstatě platíte né za kvalitu ale značku, třeba Omicron, Kuhtreiber, AlfaIn apod. Ty samé mašiny koupíte i mnohem levněji pod jinou značkou z polska atd. O nějakém Froniusu, Kemppi, EWM, Lincoln Elektric už ani nepíšu, tam jsou ceny pro domácího kutila úplně mimo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#11 14-01-2019 20:49:47

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Nazor na tento kompletny set ?

Já jsem se učil svařovat před dvaceti léty koupil jsem si do garáže Migatronic kdx250 Tehdy to stálo šedesát tisíc a to podotýkam tehdy  to jsme chodili do práce za pět tisíc měsíčně. Mám ho doteď a je pořád výborný. Teď  jsem si udělal radost a koupil jsem si  Transstel 2200 na vánoce  a společně s Froniusem MW2200 mám asi vystaráno. To se mi tam ještě válí TP1400. Jen si pamatuji  jak jsem si kupoval Makitu HR4002 také ta vrtačka přišla s vrtáky na 25000. Pořád  tady  řešíte  drobáky .Je třeba více dělat a nebudete to muset řešit. Jak jsem stavěl dílnu  tak jsem vyhodil skoro mega. Dneska  bych to za ty prašule nepostavil.  Tak že kdo to myslí vážně koupí pořádný stroj a bude makat. Ten co to má na hraní  tak potom je to jedno.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče