SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 01-03-2015 21:50:03

neeoo
Člen
Registrovaný: 05-09-2011
Příspěvky: 6

Re: Řezák na PB

oki smile a dikes

ten injektor asi neporiesim jedine zeby mal niekto vykres tak to by som to mohol vysustruzit....

Offline

 

#77 03-03-2015 18:11:42

neeoo
Člen
Registrovaný: 05-09-2011
Příspěvky: 6

Re: Řezák na PB

Takze nakupene odskusane a funguje to aj so starym injektorom uplne bez problemov. Spokojnost smile.

Offline

 

#78 14-03-2018 13:26:18

koník
Člen
Místo: Velvary
Registrovaný: 05-01-2009
Příspěvky: 63

Re: Řezák na PB

...ahoj...konečně jsem se dostal ke koupi hubic na PB+O2,které jsem vyměnil na řezacím nástavci za původní na AC+O2...zjistil jsem,že tryska je v hubici utopená,což je asi OK,podle toho,co jsem se tady dočetl (díky za tohle fórum)...ale,jak jsem to četl dál,tak injektor,která tam zůstal,je původní,na AC+O2,podle Vás by to mělo chodit tak nějak dobře,ale nalezl jsem tady i obrázky od uživatele Pruduch (příspěvek č.59,kde jsou rozdíly mezi AC a PB pěkně vidět),tak mě napadlo,kdybych ty dírky,které jsou na AC injektoru,zapájel,tak by to mohlo fungovat jako originál na PB?...řezáků tu mám spoustu i nějaký odkápnutý ,takže vyzkoušet ten injektor zapájet není problém a kdyby nefungoval,tak ho mám jak nahradit původním,ale radši se ptám tady Vás,jestli to není výkřik do tmy...předem moc díky za odpovědi...


...kovář zdraví pány svářeče...

Offline

 

#79 15-03-2018 21:45:50

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: Řezák na PB

Zapájet dírky netřeba.... ničemu nevadí. Použití injektoru acetylenového na PB ničemu nevadí.

Offline

 

#80 13-01-2019 11:50:39

Eduard Frajka
Člen
Registrovaný: 13-01-2019
Příspěvky: 2

Re: Řezák na PB

Dobrý deň mám rezaka pb_kyslik kúpil som si vozík na rezanie. Bol na rezanie acetylenom. Spravil som na ňom nastavovaní výšky od materiálu. Aká má byť vzdialenosť hubice od materiálu nemozem to nikde nájsť. Dakujem

Offline

 

#81 13-01-2019 19:27:53

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Řezák na PB

vzdálenost hubice od materiálu má být taková aby nejteplejší část plamene byla těsně u materiálu. Když je menší kurví se hubice, když je větší trvá ohřev materiálu na zápalnou teplotu moc dlouho. S tím souvisí přesné nastavení plamene - optimální poměr mezi množstvím plynu a kyslíku. Pro řezání je lépe nastavit víc kyslíku než pro sváření.
Tady trochu nápověda kde je nejvyšší teplota plamene: http://www.svarbazar.cz/phprs/view.php? … 2007010802


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#82 03-02-2019 14:37:35

Eduard Frajka
Člen
Registrovaný: 13-01-2019
Příspěvky: 2

Re: Řezák na PB

Dobrý deň. Chcel bysom sa spýtať precnieva mi hubica na PB rezaku nad trysku,keď som s nim pálil tak plameň z trysky vypálil jemne drážky do precnievajucej hubice. Môžem to zrovnať na sustruhu ten kus co precnieva alebo to nieje vada. Dakujem

Offline

 

#83 03-02-2019 15:19:45

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Řezák na PB

to není vada, je to nutnost - ten přesah chrání čelo trysky. Popsaný problém "vypálil jemne drážky" vznikl držením hořáku příliš blízko materiálu
hubice je spotřební materiál, nevydrží věky. Je třeba průběžně čistit jemným pilníkem (třeba na broušení řetězů motorové pily) vnitřní průměr hubice. Jinak nemá plamen správný tvar.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#84 08-06-2020 15:53:24

michaljedinak
Člen
Místo: Žilina
Registrovaný: 14-02-2019
Příspěvky: 9

Re: Řezák na PB

Chlapi potrebujem dostat do obrazu mam rukovät U5 a rezak RN6 mam k tomu par hubic a trysiek len neviem ktoru naco pouzit a ako ich sparovat. Hubica priklad R6 - 25-100. Neviem co tie cisla znamenaju a aku trisku pouzit. Pouzivam PB/ O2. Ako to kombinovat podla hrubky rezaneho materialu. Dik za kazdu odpoveď.


Pb+kyslik na rezanie a nahrievanie. Invertor 3 kombinacia co2 tig mma.plazmova rezacka parkside.

Offline

 

#85 14-06-2020 22:46:30

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Řezák na PB

michaljedinak napsal(a):

25-100. .

ta čísla znamenají tloušťku řezaného materiálu v mm - doporučení výrobce.
tyto kruhové trysky ale s PB nefungují.
Běžně lze koupit trysky lamelové (+ hubici) které na ty RN6 pasují.

Tryska značená 25-100 má na domácí využití hrozně velikou díru, velmi velice to žere kyslík a 100mm železo asi dencoden řezat nebudeš.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče