SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-11-2018 21:50:05

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Zdravím,
cely deň si googlim zváračky a info o nich. Už som bol asi 3x rozhodnutý pre kúpu určitého modelu ale stále som našiel dôvod prečo nie.  Prezrel som si aj toto fórum ale nenašiel som odpoveď na moju otázku.

Chcem si kúpiť zváračku na hobby použitie, kde by sa mi na 60% vecí hodil TIG. Chcem lacné zariadenie za +- 10tisKČ. Taký ten kočkopes (kombinácia mma, mig, tig v jednej búde) mi príjde pomerne sympatická, má väčšie možnosti - iba kvôli MIGu... Stále sa neviem rozhodnúť čo kúpiť - kočkopsa//+možnosť zvárať MIGom sa určite pridá; - mal by som iba "hlúpy" TIG a kontaktné zapaľovanie// alebo TIG inventor?

Príklad
kočkopes - https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8481.htm
TIG/MMA - https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-inv … -d8422.htm

O danom obchode som si pozrel tému túto na fóre a beriem na vedomie.

Ďakujem za rady a pomoc rozhodnúť sa...

Offline

 

#2 18-11-2018 06:12:08

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Nenapisem ti ktoru z tych dvoch si mas zobrat lebo bude lepsie ak doplnis dalsie informacie....

Mal si uz zvaracku aku ? (aspon typ)
Mal si nejaku skusenost so zvaranim, vies zvarat alebo je to tvoja prva zvaracka? (to je dost dolezita informacia)
Co presne chces zvarat TIGom (60% planovanej prace)  a co planujes neskor? - treba kupit stroj tak aby mal perspektivu.
TIG je podstate najdrahsia metoda a vyzaduje najlepsie pripraveny material (ocisteny) - MAG/MMA zvladnu aj bordel.
pokial mas mat doma len DC TIG je len otazka casu ci nepojdes do AC stroja wink

O THF 206-tke tusim nic nenajdes na fore volakedy som na to pozeral a tiez 0 referencii.

PS: som zvedavy kam ten psonek tie ceny dokaze stlacit big_smile pomaly uz pojde cenou na polovicu nejakeho CZ predajcu.
kockopes TIG je viac menej ziaden TIG akurat to zapalovanie je lepsie o macaciu labku ako pri stroji ktory TIG LA nema.
Narozdiel od Magnumov to ma v predu aj el-mag ventil co je drobne plus.

Editoval ihlan (18-11-2018 08:26:26)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#3 18-11-2018 09:20:43

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Zváračku som nemal - vždy som sa na niečiej priživil a pracoval som v strojárskej firme.
Zvárať viem metódami MIG, TIG, MMA.. Viac prakticky než teoreticky, papiere nemám.
TIGom si plánujem pozvárať bránu a plotové dielce z nerezu, nejaké vybavenie pre klub z tenkostenných jaklov... Stoj, ktorý by vedel MIG aj TIG by bol super. Ale pozerám, že to je o veľkých kompromisoch hlavne v danej cene.

Najnovšie ma zaujala zváračka Alfaweld-PULSEMIG-200P/205P. Tu uvedené ceny spred roka by boli pre mňa akceptovateľné, tie aktuálne nie :-(

Čajníci vymysleli tieto 123in1 stroje a ľudom ako ja to iba motá hlavu big_smile

Offline

 

#4 18-11-2018 10:30:02

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Mna by zaujmalo ako zvladne zvarat MIG MAG ten Alfaweld az zvladne slusne aj to tak by som realne mohol rozmyslat o predaji jasica a mat vsetko v jednom.
Takto sa toho ale bojim

Offline

 

#5 18-11-2018 13:31:18

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

JaroWD - pozeram ze podobny stroj od Welder Fantasy som mal na dielni nejaky ten piatok, aj Ihlan na neho pozeral, ale bol to tusim prvy model tychto strojov. Praca s nim bol ako za trest.
Ako tak pozeram na jeho celny panel, Cinania sa ucia zo svojich chyb, a konecne ho prekopali a urobili uzivatelsky prijemnejsi, dokonca tam dali DC TIG s HF zapalovanim. Co som necakal. Na MAG tam konecne povesili Synergicky rezim, s ktorym sa praca este zjednodusi. Tohoto stroja sa rozhodne bat nemusis, len si budes musiet vyrobit vozik do ktoreho sa ti zmesti samotny stroj, vsetky tie horaky a samozrejme dvojica flias. CO2 + Argon... Pokial so strojom budes chciet pobehovat po vonku, da sa aj to, ale ta vaha...  si zober ze do tohto stroja sa zmesti 15 kilova cievka drotu + vaha stroja + rucka s vnutornymi ostrymi hranami....  je to stroj primarne urceny na dielnu...
podotykam, ze musis mat 25A istenie...
mne osobne sa tento stroj pozdava. viem si ho predstavit u mna na dielni.. :-)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#6 18-11-2018 13:40:29

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Rozhodovanie je zložitejšie, keď sa jedná o moje vlastné peniaze....  Nemám rozpočet 30tis. Ten PULSEMIG som tu našiel z cenou spred roka - nejakých 690€ a tú by som bol ochotný dať za túto zváračku. Teraz stojí o 200-300€ viac.

Som názoru, že JET TIG MINI spraví rovnakú prácu ako poľská zváračka z môjho prvého príspevku, ktorá je o polovicu lacnejšia... a AC mi za tie peniaze nestojí.

Rovnakú zváračku ako PULSEMIG majú aj čínania predávanú pod označením MTS210PHF / MTS250PHF / MTS275PHF. Je aj na nemeckom ebay ale chcem si zistiť  jej dovoz z číny, či by som sa nedostal na mnou akceptovateľnú sumu. Tá by mohla byť originál pre mňa.

https://image.ibb.co/kMH8qL/Sn-mka2.png
https://image.ibb.co/b6xmc0/Sn-mka1.png

Offline

 

#7 18-11-2018 13:58:16

SO 545
Člen
Registrovaný: 15-11-2008
Příspěvky: 996

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

len si spocitaj cenu zvaracky + dopravu a z toho vypocitaj DPHcku a tuto sumu zaplatis...

Offline

 

#8 18-11-2018 14:55:40

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

ihlan asi mas pravdu budem zhanat radsej externeho tiga najelpsie od jasica big_smile

Offline

 

#9 18-11-2018 15:03:51

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Ten ujo co ti doniesol toho velkeho ti velmi rad prinesie TIG AC/DC maju ho v malickej skatuli (len ta cena)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#10 18-11-2018 21:40:59

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Tak ja už vážne neviem... Myslel som si, že ten pulsemig bude OK, veď nie je z tých lacnejších..
Najnovšie rozmýšľam iba nad touto https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-inv … -d8422.htm
Potrebné veci by som si zvaril z TIGom, nejaké hovadiny elektródou.. Len by som sa musel mrdať zo zvarmi, ktoré by som spravil z MIGom za 5 sekúnd... a tak sa zase dostávam ku kočkopsovi..

aaaach !!! big_smile

Offline

 

#11 18-11-2018 22:07:52

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Kludne skus 206tku mozno ti ju psonek neposle big_smile - s druhym strojom CO2 sa zmestis do 600e (bez flasiek a kukly)

Editoval ihlan (19-11-2018 07:30:16)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#12 19-11-2018 08:20:46

chozze69
Člen
Místo: Lehota p.Vt.
Registrovaný: 19-11-2018
Příspěvky: 24

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Som tu na fore novy a prebehol par vlakien a chcel som si zalozit novu temu ,ale ani nemusim, toto tu je aj moj pripad :-) povodne som hladal na doma hobby mig/mag ,doteraz som mal len robene trafo zdedene po otcovi  ,neskor usmernene ,teraz zo 3-4 roky Kitin 170 LA bez tig horaka len elektroda , ako som smejdil po nete objavil som na amazone TigMig AC/DC Digital WIG TM 200   a "zamiloval " sa do nej ,je to asi dajaky cinan a maju to tam aj v dalsich 2 farbach akoze iny vyrobca ,ale je to asi stale to iste, kedze okrem farby a ceny tam ziadny rozdiel nevidim :-) s tigom ziadnu skusenost nemam ,ale chcel by som to skusit ,viem bude to trochu draha hracka ,ale ja som take velke decko :-DD co si o tom myslite? za tie prachy (550 eur) a prislusenstvo som nic lacnejsie nenasiel ,nebude to na biznis ,len tak okolo domu daco povarit.A este k tomu MIGu ,nasiel som toho kopu , nejdem do toho vrazat miliony,planujem len max 300 eur bez flase , ako su na tom tie ruske respektive ukrainske zvaracky ,je to tiez len cina  ?  ,je to pouzitelne na doma? ,pozeral som aj po bazaroch ,ale za znackove stare sunky tam pytaju velke peniaze a tie maju uz urcite kadeco za sebou

Editoval chozze69 (20-11-2018 14:06:02)

Offline

 

#13 19-11-2018 08:29:06

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Ak mas KIT 170 LA staci ti horak s tlacitkom(*) a flaska. Odporucam kupovat tak, aby si potom maximalne
len prehodil koncovky podla noveho stroja. LiftArc(LA) je na odskusanie pouzitelny.
Ten vysnivany stroj Tig 200 AC/DC je podobny JET TIG MINI? ak nie daj link na ten stroj.

*) s tlacitkom preto lebo ked vymenis stroj za lepsi ten s ventilcekom ti bude na fajku pozri sa sem a suciastky mas tu

Editoval ihlan (19-11-2018 09:08:07)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#14 19-11-2018 08:52:29

chozze69
Člen
Místo: Lehota p.Vt.
Registrovaný: 19-11-2018
Příspěvky: 24

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Pozrel som ten JET je to presne to iste ,len drahsie :-) https://www.amazon.de/Inverter-Schwei%C … g+200+acdc
tak idem pohladat ci to tu na fore uz niekto riesil a skusenosti s nim  ,mna na tom zaujalo hlavne to ac/dc co ta moja  kitina nema , na bajku a motorke som uz potreboval parkrat daco povarit a toto by bola cesta ,ten TigMig je aj s horakom takze by som mal o investiciu menej

Editoval chozze69 (19-11-2018 11:06:23)

Offline

 

#15 20-11-2018 17:21:04

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Stále som nerozhodný.. Teoreticky môžem kúpiť lacnú TIG a ďalšiu lacnú MIG zváračku, len sa bojím, že budú obidve na dve veci..

Najnovšie som našiel aj TIG AC/DC zváračku z horákom za 399€ - https://www.stahlwerk-schweissgeraete.d … Pulse.html

a k tomu aj MIGoTIG z HF, horákmi a iba dvomi rýchlosťami podávania drátu za 549€ https://www.stahlwerk-schweissgeraete.d … G/MMA.html

Offline

 

#16 20-11-2018 18:48:04

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#17 20-11-2018 18:59:59

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Ak nechceš zvárať hlyník tak ac tig nepotrebuješ.Kúp si radšej toto https://www.zvaracka.eu/gama-1500l-hf-set.Máš tam záručný aj pozáručný servis.Cočko https://www.zvaracka.eu/gorilla-pocketm … ux-mig-mma  madari su to dosť pochvalujú.


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

#18 20-11-2018 23:42:19

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Tak som došiel k záveru: v mojom cenovom limite sú to všetko čínske sra...ndy, len v rôznych krabičkách za rôznu cenu - rovnaké hovn.o, iný záchod. Nemá význam riešiť nejaké parametre alebo funkcie. Stačí sa spýtať ženy, akú farbu kúpiť?

Asi vezmem túto červenú https://www.elektrospaw.eu/Zvaracka-Inv … -d8481.htm
K nej kúpim 20L fľašu z argónom, CO2 mám doma. Vyskúšam čo to robí, prinajhoršom si z nej spravím stoličku do dielne.
Mala by stačiť na moje potreby... Uvidím, či ju bude Poliak mať. Následne tu napíšem svoje dojmy aby sa iný vedeli ľahšie rozhodnúť či červenú alebo modrú ;-)
V každom prípade - ďakujem za rady

Editoval JaroWD (20-11-2018 23:42:44)

Offline

 

#19 21-11-2018 04:20:25

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Ten TIG je takmer k nicomu. Na CO2/MAG je OK, mozno MIG+Alu vyskusat ale zrejme si potrebujes overit na vlastnej kozi.
Za info o nakupe u pšoneka budeme radi ludia co 3 strany vyberaju sa nezvyknu pochvalit bud sa z fora stratia alebo trapia big_smile
Poprosim okoloiducu Evitu aby vam tu multi-bednicku ofrflala wink na TIG je ta 206-tka lepsia volba a vsetko je cina.
Preto nezalezi ani tak na cene ale kde to kupis a mas na to 2r zaruku u pšoneka si neviem predstavit big_smile
Nechcem sa uz tretikrat opakovat.

Editoval ihlan (21-11-2018 06:15:28)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#20 21-11-2018 11:02:39

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Hmm, je to červený, docela hezký, držadlo na přenos 20kg,s drátem vypadá solidně, na plyn to bude mít 2 solenoidy, tig LA, pokud to továrně bude optimálně nastavený, předfuk a dofuk tak bych si to chtěla prubnout .Přepínání trubičky bude zřejmě klemou, problém záruky bych řešila nákupem u ND technik nebo TR weld, oba Vám to popíšou líp než já od sporáku dle prospektu, ty jedou čínu přes PL a můžete to u nich odzkoušet..jen bych si nechala zmáknout delší opratě na eldu..zdravím pana Ihlana i Vás....hi že by konkurent TS

Offline

 

#21 21-11-2018 11:15:54

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Tig LA pokud je plyn s elektromag ventilem a ovládání tlačítkem na hořáku je použitelný. Kontaminace elektrody nehrozí. U těchto svářeček je jako hlavní metoda MAG/MIG a TIG je jako doplnění. V takovém případě bych se zapalováním LA spokojil.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Online

 

#22 21-11-2018 13:09:19

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Není Čína jako Čína .. stejná krabice nemusí mít stejná střeva a stejná mašinka nemusí stejně makat big_smile je to taková loterie .
Lepší mašinky mají procesor alspoň na to nastavení a LCD a pak je to takové líbivé a má to snad i funkční synergii.
Nejlepší mají procesorem řízený i zdroj a pak to teoreticky dělá co má a každá mašinka je naprosto stejná.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#23 23-11-2018 22:20:17

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Jasné, že tam sú rozdiely. Ale vzhľadom na veľmi podobné ceny zanedbateľné. Do vnútra nevidím a je mi jedno či sa ovláda kolískovým vypínačom alebo mikro tlačidlom z LED diodami, nedajbože multifunkčným displayom...

Toho červeného ďabla som si objednal 21.11. Po objednaní mi prišiel automatický email, kde je uvedená dodacia lehota 5-8dní.
22.11. som mu napísal jednoduchý email, či by mi vedel upresniť dátum dodania (len zo zvedavosti či odpíše). Zatiaľ bez odpovede.
26.11. ďalší pokus o kontakt emailom. Stále žiadna odpoveď. Zlatý nákup z ebay a aliexpress...

Uvidím či mi príjde. Prinajhoršom kúpim niečo iné inde.

Editoval JaroWD (28-11-2018 10:21:54)

Offline

 

#24 05-12-2018 21:15:07

JaroWD
Člen
Registrovaný: 17-07-2016
Příspěvky: 56

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Zváračka ani po pätnástich dňoch neprišla. Predajca nereaguje na emaily. Odporúčam nestrácať čas z týmto "obchodom" a nebrať ani ohľad na nízke ceny. Nech sú aj o polovicu nižšie, ale čo z toho keď tovar aj tak nedostanete.
Maximálna neserióznosť. Aspoň keby odpísal, že tovar nemá.. Tak by som si vybral iný model. Mám ale pocit, že nič predať nechce.

Emília odpisuje raz za tri dni...

Každý nech sa rozhodne, ako a odkiaľ bude niečo kupovať.. Tadiaľ ale cesta nevedie...

Osobne ešte stále neviem čo a skade kúpim. Prípadne nákup počká.

Offline

 

#25 06-12-2018 10:16:59

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: TIG alebo kočkopes z TIGom? :-(

Nákup z aliexpresu odporučam len pri  prkotinkách. Ked chcete kupit niečo trošku tažšie,napríklad elektrické náradie,tak je cena vyššia a o nie len pár €,než ked to kupite v nejakom web shope alebo obchode. Len zo zvedavosti som pozrel cenu  el. píly na kov,a cena za dopravu sa rovnala cene produktu. Ked si neobjednáte celý kontajner,budete stratový+ musíte prirátat i DPH a Clo. A Elektrospaw ? Stačí ked prekopírujem popis zváračky :
Zváračka výkon jednofázový Mistral MIG 200 vytvorené v technológii meniča IGBT MIG / MAG (ochranného plynu) a rýchlosti prúdenia (bez ochranným plynom) zváranie MMA potiahnuté elektródy (DC), a TIG (DC) s kontaktným zapaľovaním (TIG LIFT).
Ktoré majú byť zvarené zvárací drôt o priemere 0,6-1,0 mm, s vlastným tienenie vodiče 0,9 mm a obalených elektród a volfrámu s priemerom
U oboch je reklamácia takmer nemožná,v prípade nedodania sa možte stažovat na lampárni.

Editoval Brembo (06-12-2018 10:24:50)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče