SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#76 16-06-2018 12:11:24

waltr
Člen

Re: Výber zváračky na začiatok

Einhel 160 plus usměrňovač domácí výroby
Stahlwerk AC/DC plasma WIG 200P S
Autogen velký a malý s PB

#77 16-06-2018 13:21:37

styles
Člen

Nemohu vám říci svůj názor na kvalitu, neboť toto mám v rukách poprvé a brzy se k tomu pro mával jiného asi nedostanu. Nemám ani možnost zjistit nic od majitele, neboť ten to nezná a nějak k tomu přišel a je to nefunkční. Standartní plasmovky znám v mnoha typech, ele toto vidím poprvé.
   Na netu je dost odkazů a půjde tak i něco nastudovat. Vypadá to takhle: http://www3.fronius.com/cps/rde/xbcr/SI … apshot.pdf       
   Já se chtěl někoho zeptat právě na zkušenosti i se závadami, neboť tam se bude jednat i o neelektrické vlivy a poruchy a to já moc neznám. Jednak tam je čerpadlo, které pod určitým tlakem žene kapalinu do hlavice. Musí tam tedy být i nějaká tlaková čidla a je tam vícero hadiček do té hlavy a vypadá to, že tam bude i něco jako přepad do vrácečky. Ještě jsem se na to ani pořádně nedíval a nestudoval-to nespěchá s tak to bude asi na dlouhou trať tedy pokud to vůbec udělám. Kapalina se dá koupit a v nádržce ještě trochu je, ale za tyy roky, kdo ví, zdali už to nějak nevyčpělo. Je to voda a cítit ji po lihu-nevím zdali metanol, etanol, propanol či ještě složitější alkohol. A jelikož se do těch Multiplazů(podobný princip) lije etanol, tak bude dobrý i tady. Ale jedna z otázek je v jakém poměru to míchat. Mysíím, že tady by mohl podat erudovaný výklad pan Radim, který se tuším profesí chemik. Je totiž i otázka k čemu tam ten alkohol je. Zdali nějak ovlivňuje vlastní proud plasmy, nebo upravuje teplotu či stabilitu-já o tom nic nevím. Zkoušel jsem to konzultovat z kolegy a dokonce s jedním chemikem a jeví se mi jestli tam ten alkohol není pro naprosto jednoduchou věc a to snížení budu varu té vody?? No a jaký tedy ten poměr.

#78 16-06-2018 15:17:26

pt.kbely
Člen

Předpokládám, že ten elektrický oblouk dodá tolik energie, že se roztrhají molekuly vody na atomy a kousek dál dojde zpět k oxidaci. Ta voda není zrovna ideální pro řezání a pro sváření oceli je nevhodná, protože vodík způsobuje křehnutí, ale je levná, vzniká tak neutrální plamen. Autogenem se nejčastěji sváří s redukčním plamenem, proto z toho předpokládám, že do vody přidají líh, tím vznikne redukční plamen, líh taky obsahuje trochu uhlíku, ten je výhodnější. Líh je použit také proto, že se s vodou dobře mísí.
Vycházím z toho, že když jsem kdysi postavil kyslíko-vodíkovou svářečku, na výstup vyvíječů jsem dal předlohu s toulenem. Tím jsem dostal redukční plamen a ty plyny se taky trochu vyčistily od louhu a vodní páry.

#79 16-06-2018 16:27:11

styles
Člen

pane pt.kbely-funguje to trochu jinak-ta voda je hnaná do hlavice hořáku,která je také vytápěna pomocným napětím a tam se mění na páru a dále pak už je ionizovaná ta pára. tady:  http://www3.fronius.com/cps/rde/xbcr/SI … apshot.pdf   jepohled na tu olasmu a níže pak nakreslena ta hlavice hořáku v řezu. tady je pak pojednání obecně o druzích plasmového oblouku a jejich srovnání.

#80 16-06-2018 17:25:38

pt.kbely
Člen

Díval jsem se na http://www.multiplaz.cz/  v příspěvku #76,
tak jsem si to popletl, tam se lije ta směs do hořáku, vypadá jak vrtačka, teď jsem si všiml, tohoto odstavce:
***Multiplaz 3500, je přenosný plazmový systém, se zdrojem nízkoteplotní plazmy získané ohřátím výparů pracovního roztoku v hořáku na ionizační teplotu. Pracovním roztokem pro řezání je destilovaná voda, pro svařování směs destilované vody a etylalkoholu (líh).***
dále mám za to, že páry kapaliny ohřáté tak, že se z nich stane plazma se rozloží na atomy,  molekulární plyn se promění v atomární, jen mně trochu mate ta nízkoteplotní plazma.
Je možný, že ve froniusu to je jinak.

#81 17-06-2018 09:39:13

ZDENÁL
Člen

Vodní plazmu znám už mnoho let. První se objevily na veletrhu v devadesátých letech. Předváděla to nějaká ruská společnost, v Rusku byl také tento systém vyvinut. Faktem je, že ruský odborník který nám ji předváděl s ní dokázal celkem slušně svařovat i pálit. Nám ostatním se nepodařilo nic, plazma pouze prskala, kuckala a kloudně nic nedělala. Dnes už je to snad lepší.

#82 08-10-2018 15:24:07

flipper221
Člen

Zdravim Vas, taktiez sa pripajam do vlakna, som uplny zaciatocnik v zvarani, zvaral som raz v zivote a aj to s doprovodom (40rokov vo fachu) a tak by som si chcel kupit vlastnu zvaracku, na take to domace zvarkanie, niaky stol, ram pozvarat, na zaciatok tak aby to bolo pozvarane. Viete mi odporucit niaku zvaracku na elektrody do 100e? kuklu by som zatial kupil niaku do 20e, uz zatmavenu, nie samozatmavovaciu. Je to malo peniazkou, ale moj rozpocet mi viac nedovoluje, a stavam chatu, tak vzdy nieco treba pozvarat. dakujem za radi

#83 08-10-2018 20:45:11

Atlan
Člen

DNipro hladaj tu na fore o tom nejake info.

#84 08-10-2018 20:54:57

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

za 100€ nový se zárukou koupíš Dinpro, ale asi jedině když ti to někdo doveze z Ukrainy. Daj inzerát na bazoš koupím invertor. Až pojedeš na nějakou dobrou nabídku vezmi sebou toho 40fachmana - nech to na místě vyzkouší.

V létě jsem potřeboval vařit, v tech vedrech odešel jak modrý zázrak tak ten ital co mi dal už jednou do cajku Štěpánek. Mít doma jen UTA200 a Dinpro anorexii se mi jevilo nebezpečný.
Udělal sem si radost a koupil Lorch. S Oerlikonama jen šustí....

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#85 09-10-2018 07:29:54

Atlan
Člen

Na bazosi bez zaruky su za 100 az 120E

#86 09-10-2018 07:44:39

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

flipper221 napsal(a):

Viete mi odporucit niaku zvaracku na elektrody do 100e? kuklu by som zatial kupil niaku do 20e, uz zatmavenu,

bourač napsal(a):

za 100€ nový se zárukou koupíš Dinpro, ale asi jedině když ti to někdo doveze z Ukrainy.

Nove male invertory ma aj Chobola take modre tusim €89/kus ci je to akurat pre zaciatocnika to neviem posudit,
kuklu maju do €20 ASK100 ale o par eur viac asi €25(690czk) maju LIDO samostmievacku pre zaciatocnika lepsia volba.
Sam ASK100 vlastnim a obcas pouzivam ak je slnko vidim cez nu a nebolia tolko oci ako pri stmievacke tam si nablikam.
Viac by mohol prezradit pan od Brna ktory ich viac pozna  mozno prezradi nejake nove heslo wink

Editoval ihlan (09-10-2018 07:53:28)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#87 09-10-2018 08:04:19

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Tady http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 18&p=1 si někdo kupoval od Choboly Laston a velice si ho chválí, mají myslím víc druhů podle max. proudu.

#88 09-10-2018 10:58:57

ZDENÁL
Člen

Heslo platí a zatím je nikdo nevyužil. Kdo je zná, může si v Brně koupit nejlevnější plnohodnotné cočko v Č.R. Není to sice invertor, pohledově také nic moc, ale svařuje a dá se s ním i něco slepit. Nepotřebuje plněný drát, vaří s plynem i bez plynu.                                                                     Lastony jsou velice dobré a můžu je všem doporučit, ale to už je jiný příběh. Nový typ je na  3 x 400V a má výkon do 300A.

#89 12-10-2018 12:07:21

flipper221
Člen

ihlan napsal(a):

flipper221 napsal(a):

Viete mi odporucit niaku zvaracku na elektrody do 100e? kuklu by som zatial kupil niaku do 20e, uz zatmavenu,

bourač napsal(a):

za 100€ nový se zárukou koupíš Dinpro, ale asi jedině když ti to někdo doveze z Ukrainy.

Nove male invertory ma aj Chobola take modre tusim €89/kus ci je to akurat pre zaciatocnika to neviem posudit,
kuklu maju do €20 ASK100 ale o par eur viac asi €25(690czk) maju LIDO samostmievacku pre zaciatocnika lepsia volba.
Sam ASK100 vlastnim a obcas pouzivam ak je slnko vidim cez nu a nebolia tolko oci ako pri stmievacke tam si nablikam.
Viac by mohol prezradit pan od Brna ktory ich viac pozna  mozno prezradi nejake nove heslo wink

A ako by som toho pana/firma Chobola vedel kontaktovat?

#90 12-10-2018 12:14:42

ZDENÁL
Člen

Volejte číslo:    +421 901 706 185

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla