SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 17-09-2018 12:27:41

tomaslad
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 02-12-2013
Příspěvky: 111

Špatný žárový zinek

Dobré poledne,
kamarád svářeč dělal pro nějakého bohatého investora prostřednictím jeho "architekta" masivní posuvnou bránu, vše svařil, zabrousil a zaleštil, udělal odtokové otvory v rozích a to je vše. Pak si bránu nechal investor odvézt na žárový zinek. Výsledek je viz fota - hrozný (takto vypadá celá brána, zde jen 2 detaily)... Kamarád nic povrchově neupravoval, jekly neodmašťoval od konzervačního oleje. Zinkoval to poměrně renomovaný obchod s hutním materiálem s mnoha pobočkami, který nabízí i služby zinkování v nějaké své  smluvní zinkovně na pozadí. Pak výsledek zinkovny   bohužel řádně nepřevzal nikdo, ani obchod s hutním materiálem,  ani finální investor, ani ten jeho "prostředník architekt" a nakonec brána zase skončila znenadání vyložená u kamaráda "ať to nějak opraví".

Kde se stala podle vás technologická chyba a na koho má  z hlediska odpovědnostního řetězce spadnout černý Petr a od koho případně vymáhat náhradu škody?
Díky za názory

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5251_patny_ar_zinek_1.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5251_patny_ar_zinek_2.jpg

Editoval tomaslad (17-09-2018 12:36:58)


RTB-2, RTB-3, WTU 400-34 Mig, invertor 1.8kg Dnipro CAS 210

Offline

 

#2 17-09-2018 16:06:54

TaggerxXx
Člen
Registrovaný: 28-01-2012
Příspěvky: 595

Re: Špatný žárový zinek

Snda len zinkovna ?
U nas v praci davame zinkovat do dvoch firiem a nikdy nic neprislo dokonale vzdy sa to este upravuje a raz sme davali zinkovat velku plosinu z U profilov. Zo spodu katastrofa v rohoch normalne take bubliny ako keby ked sme to popraskali bolo tam vela bordelu a ziaden zinok

Offline

 

#3 17-09-2018 16:54:35

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Špatný žárový zinek

Tak tady je to to jasné  vina je na zinkovně ,ale Ti jsou velci páni a nebudou se  s nikým bavit. Jedině  zaleštit a udělat povrchovku barvou. Mně dokonce  přejeli branku vozíkem  musel jsem to předělat a ještě jednou zikovat dokonce jsem podruhé zinkováni neplatil. Tak že já bych  to asi viděl  že je to problém  toho kdo to přebíral a kamarád at si nechá zaplatit povrchovku. Ale stejně mám pocit  že to lejno pleskne na zhotovitele. Prostě mu to nikdo nezaplatí

Offline

 

#4 19-09-2018 06:01:30

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 14-12-2012
Příspěvky: 148

Re: Špatný žárový zinek

V zinkovně a) na běžné zákazníky dělají ramena  b) šetří a nečistí lázeň, proto někdy je zinek jak víno jindy jak hnuj c) kolísá jim teplota d) dělají tam s prominutím paka, co jim je všechno fuk  Heslo dne:  Hlavně zaplatit !

Offline

 

#5 19-09-2018 08:02:38

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Špatný žárový zinek

Na prvej fotke je vidieť stopu po zavesení na drôt. Zatreli to zinkovou farbou. Treba myslieť aj na možnosť rozumného zavesenia.
Na druhej klasika , bordel v zinku. Stáva sa to najmä pri vysokých bránach , kedy sa rozvíri usadený kal na dne zinkovej vane.
Bude sa tá brána ešte farbiť , alebo zostáva v zinku?

Offline

 

#6 19-09-2018 09:13:07

tomaslad
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 02-12-2013
Příspěvky: 111

Re: Špatný žárový zinek

Brána se už barvit nebude. Současný stav je, investor/finální zákazník po prvním prohlédnutí na místě nechal bránu odvézt od mého kámoše svářeče  a napře svou energii do reklamačního řízení, toho velkoprodejce hutního materiálu, protože s ním má smluvní vztah na zinkování (a ne přímo se zinkovnou).
Pro mě z toho plyne ponaučení, pokud bych si někdy něco nechal zinkovat: vždy napřímo do zinkovny (která má dobré recenze) a ne přes prostředníka, nejlíp promluvit si s nějakým přijímacím mistrem v zinkovně, apelovat a dát mu flašku, ať to nanakurví a dá zkušenýmu zinkovači a až budou mít čerstvou lázeň a důsledně si pak  zakázku převzít osobně.
Všechno ostatní pak už je napytel, hádky, reklamace, znalecké posudky, soudní poplatky, advokáti - energie a peníze a ztracený čas  -  investované do kanálu. Prostě vždy jak ostříž předpokládat, že stát se může to nejhorší a případně být příjemně překvapen...

Editoval tomaslad (19-09-2018 09:18:58)


RTB-2, RTB-3, WTU 400-34 Mig, invertor 1.8kg Dnipro CAS 210

Offline

 

#7 19-09-2018 09:29:23

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Špatný žárový zinek

Najlepšie zájsť osobne do zinkovne a popozerať si hotové výrobky ako to vyzerá. Ja chodím do dvoch zinkovní a čo sa povrchu týka je to značný rozdiel. Žiaľ tá kvalitnejšia má malú vaňu a nie všetky moje výrobky sa tam zmestia. Vo wiegli majú veľké vane a silné žeriavy. Navešajú toho na vešiak nahusto vedľa seba čo najviac. Pri vyťahovaní sa všetko navzájom ofrká a je to ako hnoj...

Offline

 

#8 19-09-2018 10:42:28

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Špatný žárový zinek

Tak jsem byl v zinkovně a je  to 20kč bez dokladu a 25s dokladem. Tak že nám to hezky roste   big_smile

Offline

 

#9 20-09-2018 05:55:35

jikok
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 14-12-2012
Příspěvky: 148

Re: Špatný žárový zinek

Stává se to i větším firmám, VEZEKO, vozík za 130 000,- a sváry stojí zato, zinkovna stav jistí a vozík rezne, ještě nevyjel... https://www.facebook.com/photo.php?fbid … mp;theater

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče