SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-05-2018 20:55:53

Zdenda N
Člen
Registrovaný: 01-05-2018
Příspěvky: 1

Promiňte, zase to samé

Ahoj, lepiči a svářeči,
jen tak na začátek, kdysi jsem měl průkaz na plamen a i na elektriku. V práci jsem dělal v zámečnické dílně a od té doby uteklo hodně času, vše mi propadlo, ale nepotřebuji to.
Vlastním doma RTB s usměrňovačem, invertor KITin 150 Tig La s možností TIGu a CO2 nějaký Partner 150A co má čtyři polohy výkonu z Bau... na kterém jsem předělal hořák, ale už dosluhuje.                                                    Chci si koupit lepší převozitelný CO2 s MMA (bonus TIG), bohužel z fóra nedovedu rozpoznat čemu dát přednost a s čím jste spokojeni. Na fóru a opravdu podle opakujících se dotazů nejsem jediný kdo tápe, až na výjimky, ve výběru. Rozhoduji se u značky Magnum 208 ALU Syn, a další podobné "klony" jestli to tak nazvat  v pořadí  190, 200, 210syn, 207, 205, mám brát synergy nebo raději manuál?                                                                                                                                                    Další značkou v hledáčku je Technomig, Weldman,  Powermat a podobné svářečky okolo200A při 60% a také pro svou cenu Shark 250Y, ale ten má nižší A. Občas vařím i materiály síly okolo 12 mm. Ještě jsem pokukoval po Pegasovi 200A a po Kowaxu 250A LCD, ale pro moje občasné využití zbytečně drahé, neživím se tím.
Prosím o zhodnocení případně doporučení svářecího stroje.
Děkuji hezký večer.

Offline

 

#2 27-06-2018 15:45:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Promiňte, zase to samé

Dobrý den, nepíšete kolik peněz jste schopný obětovat, jaké proudy potřebujete na MAG a jaké na MMA. Weldman neznám, ale Powermat asi ne. Je to taková marketová značka. ten Kowax možná ano, nemám tu svářečku, ale co kotouče do flexy, drát do svářečky a kukly co tady chválí asi možná dobré mašiny.
Třeba ten Magnum tady někdo má, ale už si nepamatuji kdo, tak zkuste pohledat.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#3 27-06-2018 16:50:53

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Promiňte, zase to samé

Mám magnum 205l a som plne spokojný. Dnes by som volil 208 alu syn.

Offline

 

#4 27-06-2018 21:23:13

smiki
Člen
Registrovaný: 26-02-2007
Příspěvky: 109

Re: Promiňte, zase to samé

Mám Weldman MIDI MIG220 a Magnum MIG 208Alu Syn. Obojí super. Weldman neumí trubičkový drát, zato vaří suprově i s 0,6 drátem (vyvařeno 5kg cívka) a cca 50ks nerez elektrod 2,5mm. Magnum umí skoro všechno a po počátečním nastavení, výlet, dohoření, plyn, tlumivka atd., stačí už jen nastavovat sílu plechu. Menu je přehledné a intuitivní. Používám ho na větší vaření s 0,8 drátem (vyvařeno 5kg cívka za víkend) a balík elektrod 3,2mm. Už jsem objednal i SpoolGun na vaření hliníku, a hořák tig překopu z Telwinu co mi zbyl po svářečce.
Všechny odbočkový svářečky šly do světa.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče