SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#251 13-03-2018 15:37:38

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Bože, desítky zbytečnejch příspěvků o ničem, prostě si někdo něco vybral a koupil. Je to jen jeho volba. Nevím, proč toto někteří musí pořád komentovat a rozebírat.
Občas sleduju trend u zrcadlovek, ale jen sleduju, na svůj tip mít nikdy nebudu. Jeden výrobek stojí kolem 31000Kč, velice podobný s nepatrně lepšími parametry už je za 54000. Bez objektivů. Ty rozdíly jsou tak nepodstatné, že ve výsledku kvalitu fotky ani komfort obsluhy prakticky neovlivní. Oba si najdou svého kupce a oba z nich budou mít radost. Je to to samé, jak u těch svářeček.

Offline

 

#252 13-03-2018 15:44:19

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, vážený pane Emanuel, hoňte si prosím tričko v jiném vlákně prosím třeba to o Vašich plenkách a nedělejte ze mne transku, u nás ve škole zmáklo kurs už hafo děvčat, šéfovi totiž neharaší.....to pan rcp, jak je to u Froníka s těma pamětma?No když už to nemá ani čtyřkladku.....hi

Offline

 

#253 13-03-2018 15:44:24

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Autocross ziadna sa nemusi dochladzovat ak je pouzivana v beznych podmienkach ale  clen Rcp si musel nieco vymysliet aby zdovodnil kupu fronika smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#254 13-03-2018 16:56:22

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Evita napsal(a):

.....to pan rcp, jak je to u Froníka s těma pamětma?No když už to nemá ani čtyřkladku.....hi

=====================================
Na co nebudem reagovat su stale opakujuce sa priblble porovnavania s lacnou cinou - tuto temu som uzavrel uz vcera. Ono je neskutocny problem niekomu vysvetlit, ze nejaky shark a pod. nie je multifunkcny invertor a nikdy nebude, a ze aj pri zvarani "co-ckom" tecie obvodom prud, aj ked sa na prednom panely nastavuje len napatie a posuv dratu.
Pokial ma niekto doporucenie na nejaky spolahlivy, vykonny, multifunkcny mig/mag invertor - nech sa paci, kludne ho tu dajte - pre mna-za mna aj mongolsky - az bude niekto chciet nieco take kupit, bude len rad, ze si moze vybrat stroj od 10-3000€.
Ja osobne by som proste zacal niekde u toho LINCOLNa https://www.svarecky-elektrody.cz/linco … 907#tb1=2, alebo PULSEMIGu https://www.naraditechnik.cz/multifunkc … emig-250p1
To je minimum, nizsie by som nesiel, nie som masochista...

Editoval rcp (14-03-2018 00:52:36)

Offline

 

#255 13-03-2018 17:43:59

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ptám se na jednoduchou otázku. Jak je to s tím dochlazováním?

Dobře, Sharks a Jasic jsou asi klidně možná ty největší sračky na světě, nikde netvrdím, že ne. Ale myslel jsem že to jsou invertory, když ne, co to teda je?

A o co mi jde? Že tady pan rcp tvrdí totální nesmysl - to dochlazování... Je to neobjektivní info, které může čtenáře amatéry jako jsem já odradit od nákupu dostupného čínského neinvertoru.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#256 13-03-2018 18:18:57

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

No, sorry, opravdu jsem to přehlédla, i tak dobrý, to mi na Picomigu chybí, starej Phoenix jich má 16 a nechaj se párovat a přehazovat, ty dvě by stačily, na montáži toho tolik nepotřebujete.Jinak toho Sharka se musím zastat, myslím za ty love se to povedlo, sinergii to nemá ale opravdu se to nechá nastavit.Linkolna jsem nezkoušela,na prospektu má větší konektory, ty mi víc vyhovujou.No pomalu to jde dopředu,v začátku vlákna se nedalo moc vybírat, zato teď bych splašila i Froníka, jen kdybych nelitovala tý vany rumu.....zdravím

Offline

 

#257 13-03-2018 18:29:08

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

este by ste mohli tu kolegovi autocross-ovi vysvetlit rozdiel medzi multifunkcnym invertorom a sharkom, aby konecne pochopil, preco som sharka ani nic podobne za 500€ nezaradil medzi porovnane stroje. A ocividne autocross nie je jediny, ktory to nechape.
Tieto stroje vobec nepatria do tohto vlakna.

Editoval rcp (14-03-2018 00:48:21)

Offline

 

#258 13-03-2018 18:37:45

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

rcp: v každém příspěvku v tomto vlákně se Tě na něco ptám a ty to nedokážeš pochopit...

Nikde nepíšu, že srovnávám tyhle křápy se značkama nebo dokonce že by jsi je měl řadit mezi porovnávané, ale napsal jsi tu nesmysl a teď se z toho snažíš vykroutit.

A za celou dobu ani jedna odpověď od tebe.

Když už nedokážeš napsat, které invertory se po pěti minutách musí chladit, odpověz teda aspoň co je teda ten Sharks a Jasic, když ne invertor?


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#259 13-03-2018 18:52:44

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

autocross napsal(a):

Když už nedokážeš napsat, které invertory se po pěti minutách musí chladit, odpověz teda aspoň co je teda ten Sharks a Jasic, když ne invertor?

ja ti teda odpoviem - VSETKY - nepoznam lacnu multifunkciu do 800-1000€, ktora by to zvladla
snad az ten spominany lincoln.
Ak o nejakej vies, oprav ma.

Editoval rcp (13-03-2018 18:58:00)

Offline

 

#260 13-03-2018 19:03:47

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

to, pan autocross, taky nechápu to chlazení, vodníky jsou na vyšší výkony, to nee na montáže na 230V, invertor Sharks se mi jevil opravdu solidně, kolem jich mám asi 5 kousků a zatím žáden problém a myslím že má i zde vlastní vlákno.A je to multifunkce, Mig-Mag a MMA.Myslím že to nemá řiditelnou el, tlumivku, už si nepamatuji, ale odladěný na 0,8 drát to bylo dobře.Vy s ním jste měl problém?....zdravím

Offline

 

#261 13-03-2018 19:08:17

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Osobní zkušenost se "VSETKY"?

U Sharks nevim, sice se mi nevypnul nikdy, ale zase s tím nijak extra nevařím, ale v práci Jasic kde se vyvařovala nástavba sypač nebo podvalník pro stroje a nic se chladit nemuselo. Moje osobní zkušenost. Kdyby to bylo jinak, klidně tu přiznám, že jsme naletěli.

A mimo jiné, bavíme se o cenovkách neinvertorů 9999kč a 16000kč, dneska už jsou asi levnější.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#262 13-03-2018 19:13:13

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Evita napsal(a):

A je to multifunkce, Mig-Mag a MMA.

tak v tom pripade sa asi musim ospravedlnit ja - asi som nepochopil aky typ zvaracky sa tu presne prebera
nejak mi nejdu do hlavy tie vase pripomienky o atypickom konektore pre TIG horak, chybajucom HF zapalovani, ci dokonca AC/DC..... pre MMA? smile - ale co uz - to sa stava - proste "seriozna" diskusia.

v tom pripade je naozaj neskutocny luxus kupovat zvaracky ako transteel, alebo picomig alebo dokonca ten esab, lincoln, selco, welderfantasy, , miller, everlast, cloos, helvi.... - ten vyber sa nam posuva uplne niekam inam, napr.
https://www.naraditechnik.cz/multifunkc … igmma-220d
- konektory su dole - "nebude se kacet"
- konektory su dokonca "tie vacsie", ako ste pozadovali
- euro pre miga
- mobilne - mozete tahat po zvaracej skole za horak, ako kacera - nemusite dorabat vozik
- farba modra - taka "neokoukana"
- posledny kus skladom - takze odskusana, casom overenena a vetrom oslahana masina - myslim, ze transteel alebo picomig zdaleka nie su vypredane - kto by si uz kupil taky predrazeny srot
- miesto pre transport 1 lahve plynu, resp. 1 prepravky rumu
- dvojkladka - nevadi, kolesa ma 4, 2 dokonca brzdene - to nema ani transteel
- max. spotreba 8,8kVA/38A - trosku vyssia, ale co uz ked tie diesely idu zakazat
- napajanie 230V/50Hz
- robustne priemyselne prevedenie - kam sa hrabu plastaky
- displeje su prekryte plechom - nebude na ne padat bordel
- ovladacie prvy sa daju bez problemov obsluhovat v rukaviciach
- jednoducha symbolika, ergonomicke rozlozenie, ziadne neprehladne menu - user-friendly interface
- cena 1/5 picomigu, resp. transteela - mozete kupit do kazdeho zvaracskeho boxu
- chyba uz len ten puls - na druhej strane nemozeme mat vsetko, idealna zvaracka asi neexistuje
- a ked k tomu pripojite tig horak s ventilcekom, mate dokonca aj TIGa

myslim, ze aj ja som vlastne v nespravnom vlakne - skoda

Editoval rcp (14-03-2018 00:59:47)

Offline

 

#263 13-03-2018 19:16:22

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Evita: problém se Sharksem nemám a nemají ho ani dva kolegové z práce, co ho koupily, ale jsme jen takoví domácí prskači. Ale popravdě, kdyby mi teď odešel, nemám mu to za zlé a koupím znova něco podobného, za ty peníze to posloužilo slušně. Jenže to pořád funguje a po jiných svářečkách pošilhávám jen z důvodu, že se mi víc líbí krabice.

El tlumivku to má a bez ní už bych svářečku nechtěl, to mi právě nejvíc vadí na tom Jasicovi z práce, že tam chybí.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#264 13-03-2018 19:25:42

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

autocross.. vaří kuchař, třeba guláš a svářeč svařuje :-)

Offline

 

#265 13-03-2018 19:30:54

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Jaryn: na to jakej jsem prskal, tak tím MIG/MAGEM vařím líp, než ten guláš :-D

Ale jde mi jen o to, že rcp tu napsal nesmysl. A sice to dochlazování. Jinak bych ani nereagoval a šoupal nohama.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#266 13-03-2018 20:03:40

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Já si myslím že rcp nemluví o vodním chlazení ,ale o zatěžovateli svářečky. Tedy když bude zatěžovatel třeba 30% -160A . Tak znamená to že v kuse mohu svařovat na 160A 3minuty a 7minut nechat svářečku chladnout a je jedno jestli je to MMA ,Mig mag,tig. Zatěžovatel se uvádí u všech zdrojů.

Offline

 

#267 13-03-2018 20:15:37

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Asi myslel nějaký takový prskavky, ještě se jich různě doprodává víc druhů.
http://www.alfin-trading.cz/zbozi/svare … 230-telwin

Offline

 

#268 13-03-2018 20:25:52

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ano tam je ten zatěžovatel mizernej 20% na 116A  :-). Tam se spotřebuje víc cigaret než elektrod :-)

Offline

 

#269 13-03-2018 20:33:03

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

U těch levných komerčních zařízení jsou technické údaje většinou jen zbožná přání, než nějaké skutečné reálné údaje. Když si koupím krásnou barevnou stolní brusku, kde je uvedeno 500W, tak stoprocentně vím, že nebude mít ani 200. S tím reálným zatěžovatelem to bude to samý. Tady ten Telwin je aspoň objektivní.

Offline

 

#270 13-03-2018 23:00:14

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Přehřeje se všechno i 500A mašinka pokud nebude mít 500A 100% a i pak může když jí někdo nevyčistí filtr .
Pro normálního kutila Jasic stačí a ten ho prskáním jeklíku 40x40 určitě nepřetíží pokud se zrovna nerozhodl spíchnout si kamna ala bullerjan a nedělá pořádný podélný sváry od zhora dolu 1mm drátem.

k Telvinu ... Nic Italskýho nebrat a hlavně ne tuto hračku to už je snad lepší ten Lidl big_smile
Já vyvařovat valník nebo sypač tak to určitě vypne jestli tam teda nezadělávám díry po M10 šroubech ale každej ma jiný tempo práce .Znám jedince co udělají 4 sváry a musí si dát cigárko a při další pauze cigárko + kávu .


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#271 13-03-2018 23:22:14

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Co tu trepete o zatazovateli -jasic urcite len tak hned nevypne a typujem,ze ani shark a multifunkcia sa kupuje na take prenosne zvaranie -kde sa robia aj pauzy a nie na dvojsmennu prevadzku smile   Rcp kupil si si predrazeny fronius a tak isto sa da matros pozvarat aj s lacnejsou cinou len ty si tu obhajujes toho fronika lebo sa ti paci a chces si to neako odobrit  lebo je cenovo inde . Ti garantujem,ze keby si mal zvarat branku alebo podobnu konstrukciu tak tak isto ju pozvaras s 500eurovym jasicom alebo magnumom alebo sharsksom alebo rilonom ako s tym fronikom . Tiez som nakupil cinske zvaracky a aj evm aj fronika na elektrodu a velky rozdiel tam nie je  ale keby nahodou ma niekto chcel sfuknut na stavbe ,ze sa zvara cinou tak z frajeriny vytiahnem fronika a uz sa na to inak pozera ale  v skutocnosti to bude tak pozvarane cinou ako tym fronikom smile  A nerozna to ani boh smile  Ze z prahy do brna sa da dojst na mercedese ale aj na renaulte -vysledok bude rovnaky stretnete  sa na semaforoch pred mestom-hoci mam medvede rad ,  tak je to aj s tymi multifunkciami  smile A mozes si pisat co ches -podla teba sme to-ta nepochopili smile smile smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#272 14-03-2018 01:14:39

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

posledna reakcia - ako som uz pisal toto je asi moj 5 fronius, nikdy doteraz som nemal potrebu si to u niekoho odobrit, a uz vobec nie u teba.
pozname sa? ten fronius som kupoval za tvoje peniaze, ked ti mam skladat nejaky ucet? naozaj si o sebe myslis, ze si taky dolezity, aby som si u teba odobril kupu vlastnej zvaracky? clovece zobud sa...
pokial by som si chcel mastit brucho froniusom, tak tu nenapisem napr. ze je to dvojkladka - prejdi si prispevky, sama evita pisala, ze je to 4-kladka
pokial by som si chcel to brucho naozaj mastit, cusim a tvarim sa, ze je to 100% bezchybny stroj - nie, nie je, aj on ma svoje chyby
napisal som to, co som naozaj za ten kratky cas o tej masine zistil

ja nie som ten, co tu niekolko rokov ospevuje jeden stroj a este nenapisal/a jediny minus

aby si mohol kludne spat, prebehol som svoje prispevky od datumu kupy a vsetko ohladom transsteelu som vycistil. pokial bude mat niekto normalny normalne dotazy ohladom transteelu, tak jedine cez pm - velmi rad odpoviem. tu to naozaj nema vyznam.

odteraz tato tema opat patri len picomigu a lacnej cine.....

Editoval rcp (14-03-2018 01:21:46)

Offline

 

#273 14-03-2018 02:05:48

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Ty si v svojich prispevkoch pisal,ze cina sa musi schladit  po niekolkych minut nie ja -tak preto som ti aj odpisal ,ze je to blbost . Sme na diskusnom fore a kazdy ma pravo na svoj nazor smile A ked pamatam tak od neviem ktorej strany tu niekto chcel typ na multifunkciu a povodnu cenu-rozpocet na nu  mal tusim okolo 500eur  a nie 2000eur .  Ze Ty si tu zbytocne vyzdvihoval az skoro vychvaloval   do neba toho fronika a na ine lacne multifunkcie si pisal,ze to sa ani nedaju nazvat multifunkcie v pravom slova zmysle ako konkurencia voci tomu froniku-tak som to pochopil z tvojich prispevkov.  A pre mna nic mazat nemusis ani upravovat si nemusel -azda sa nehanbis za svoje prispevky?  Radsej zaloz vlakno o froniuse a pridavaj + a - po urcitom case  a bude to ovela prinosnejsie pre nas vsetkych  .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#274 14-03-2018 06:13:13

Jaryn
Člen
Registrovaný: 24-03-2011
Příspěvky: 378

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Joe66 každá svářečka má uvedeny zatěžovatel a podle toho by jsi se ke svářečce měl chovat. Víš vůbec jak se ten zatěžovatel přepočítává a nebo proč tam ten štítek na stroj dávaj?? Tedy není blbost říct že svářečka se musí nechad schladnout když se zatěžovatel překročí.

Editoval Jaryn (14-03-2018 06:16:05)

Offline

 

#275 14-03-2018 07:52:35

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: MIG invertor Multifunkce - jakou?

Hmm, jsem ráda že už nejsem snobka a s Picomigem nepatřím mezi nejdražší strojky a potvrdilo se zde že je to opravdu povedená mašinka, zde takovej etalon co by to mělo umět na montáže.Výkon-jsme omezeni 230V 16 A takže 100% 100-120A,PFC-40+20% a ochranu,bedýnku co nejpevnější na 200 cívku, s větší přidáváme váhu a strácíme mobilitu takže váha kolem15 kil.Ovládání co nejjednodušší, intuitivní,zde postrádám ty paměti.Teď frčí LCD displej, nevím jak se to na montáže osvědčí, to dávám na posouzení Vám.Spotřebka Euro, seženete všude.Puls-uvědomila jsem si že využijem opravdu jen my ve škole a specialně kdo maká s hlínou a nerezem.Jak to řešíme na krátké nasazení s tlak. lahvemi, dám foto, to s vozíčkem už tu je.No pane rcp, já ani Vy ty strojky nevyrábíme takže buď koupíme nebo ne ale myslím že Froník by si tu 4kladku zasloužil, my navíc na hlínu používáme zkrácený hořák na 2m.....zdravím

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče