SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 21-10-2017 16:32:52

Jirinek
Člen
Registrovaný: 09-09-2014
Příspěvky: 91

kořeny, hustota lázně u svařování rutilovými a bazickými elektrodami

Co jsem vařil v pohodě kořeny bazickými elektrodami u plechů 10mm, to mi dělá problém vařit s trafem bez usměrnění s rutilovými elektrodami na tom naprosto samém materiálu. Buď musím nastavit proud spíše větší a materiál se propaluje, nebo menší proud a oblouk často zhasne. Trafo mi dává napětí naprázdno 47.4V

Není tedy na vaření kořenů plechů 10mm obecně vhodnější bazická elektroda a vaření stejnosměrným proudem? Oblouk se mi zdá zde mnohem stabilnější a lázeň se krásně rozlévá.

Díky

Offline

 

#2 22-10-2017 11:47:56

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: kořeny, hustota lázně u svařování rutilovými a bazickými elektrodami

Pořiďte si rutil-bazické, např. Böhler FOX SPE. Na to jsou, abyste i trafem udělal pořádný svar.

Jirinek napsal(a):

Co jsem vařil v pohodě kořeny bazickými elektrodami u plechů 10mm, to mi dělá problém vařit s trafem bez usměrnění s rutilovými elektrodami na tom naprosto samém materiálu. Buď musím nastavit proud spíše větší a materiál se propaluje, nebo menší proud a oblouk často zhasne. Trafo mi dává napětí naprázdno 47.4V

Není tedy na vaření kořenů plechů 10mm obecně vhodnější bazická elektroda a vaření stejnosměrným proudem? Oblouk se mi zdá zde mnohem stabilnější a lázeň se krásně rozlévá.

Díky

Offline

 

#3 22-10-2017 13:18:43

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: kořeny, hustota lázně u svařování rutilovými a bazickými elektrodami

Buď to, nebo si k trafu udělat usměrňovač, svařování stejnosměrným proudem je vždy lepší. Není to tak složité a je tady spousta návodů. Výhodu to má oproti moderním invertorům jednu zásadní - je to na desítky let, prakticky se tam nemá co pokazit.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče