SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 19-10-2017 16:00:16

aircom
Člen
Registrovaný: 19-10-2017
Příspěvky: 2

Omicron TIG 200P HF

Dobrý deň, prosím o radu na Omicron TiG 200P HF mi na displeji hlasi chybu E1 podľa navodu na obsluhu je to označené ako nadprúd čo to vlastne znamená.
Ak mal niekto podobný problém prosím o komentár a kolko asi stojí oprava.
Ďakujem za odpovede.

Offline

 

#2 19-10-2017 16:45:53

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Omicron TIG 200P HF

Co na tento dotaz odpověděl nejbližší servis svářeček?
Nadproud může znamenat celou řadu závad. Bez měření na správných místech správných desek se bude akorát tak vymýšlet co by, kdyby.
Cena pak závisí jednak od složitosti a umění opraváře diagnostikovat a opravit závadu a od ceny náhradních dílů.
Značkové servisy sice mívají obvykle vypracované postupy diagnostiky a oprav, ale taky bývají trochu dražší.
Různí domácí amatérští "opraváři" dokážou na takhle složitých elektronikách nadělat i škodu za tisíce Kč. Je jen na majiteli svářečky, jaký postup zvolí.
Přestože jsou tady i velice erudovaní přispěvatelé je nutné si uvědomit, že na žádnou z často dobře míněných rad zde na fóru bohužel není záruka.

Offline

 

#3 19-10-2017 16:51:02

aircom
Člen
Registrovaný: 19-10-2017
Příspěvky: 2

Re: Omicron TIG 200P HF

Ďakujem za odpoveď. Ja len či s tým niekto nemal skúsenosť. Ide hlavne o to kolko taká oprava asi stoji lebo ak to má stáť okolo 200 € tak to už radšej kúpim novú zvaračku aj keď táto pozvárala velmi malo a už nieje v záruke.

Offline

 

#4 19-10-2017 17:41:44

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Omicron TIG 200P HF

Hmm, a co nato naši hoši z Třebíče? Prvně bych se ptal tam, třeba se urvou a zmáknou Vám to, no já jsem s tím zakládala vrata.....hi

Offline

 

#5 20-10-2017 08:50:18

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Omicron TIG 200P HF

aircom napsal(a):

Ďakujem za odpoveď. Ja len či s tým niekto nemal skúsenosť. Ide hlavne o to kolko taká oprava asi stoji lebo ak to má stáť okolo 200 € tak to už radšej kúpim novú zvaračku aj keď táto pozvárala velmi malo a už nieje v záruke.

Prva cesta je tam kde si zvaracku kupoval ak predavali a predavaju OMICRON tak budu mat aj servisny zvoz.
Potom ti daju vediet co by to asi stalo ale aby si mal pokoj v dusi kontaktuj: odbyt  omc.cz
Mne opravili stroj aj mimo zaruky za nejakych smiesnych 20eur(vratane dopravy) pani Fialova bola velmi ustretova wink
ak chces email kontakt tak mi napis poslem ti 2 emaily aby som nerobil reklamu big_smile

Evita v pasovej pile som mal este otazku tam treba pisat nie do Trebica tongue
Inak chobola prestal predavat OMICRONy co som si vsimol to Vas asi velmi potesi minule som tam poslal kamosa a neuspel.
Zato mali JASICa uplne rovnakeho ako je OMICRON TIG 200P

Aircom: prosim aj napis ako si dopadol bude to sluzit dalsim kazdy si sem pride po radu ale riesenie uz neda na forum.
A potom pribudaju koliky do dveri big_smile

Editoval ihlan (20-10-2017 09:18:22)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#6 20-10-2017 10:25:08

peprnik
Člen
Registrovaný: 07-05-2014
Příspěvky: 431

Re: Omicron TIG 200P HF

ihlan: ja mam OMICRONy 2 a nemuzu si stezovat. Zatim tedy funguji spolehlivě. Ta chyba E1 - nemáte na síti přepětí nebo podpětí? Zkuste to změřit v té zdířce, kam to připojujete. Je to možná blbá rada, ale ve starém baráku mi blblo něco takto podobně. Stačilo projít el.krabice a podotahovat šroubky. Pak jsem to vyhazel a nahradil vagofkama a je klid.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče