SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 26-09-2017 23:34:48

scream
Člen
Registrovaný: 10-09-2017
Příspěvky: 6

Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

Už nějaký čas se probírám zdejším fórem kvůli zorientování se mezi současnými levnějšími MIG/MAG stroji. Uvažoval sem hlavně o nákupu klasické odbočky kvůli spolehlivosti, nicméně sem si to rozmyslel a přece jen zkusím nějaký invertor.
Ještě nejsem pevně rozhodnut co konkrétně to bude, ale zaujaly mě buď svářecky Filex nebo ST od Choboly (tam asi není důvod pochybovat o prodejci) a nebo Sherman či nějaký model Magnum. Magnum se dá koupit na více místech za různé ceny.
Jedním z nich je Servisman na Bazoši. Zde jsem našel pouze info, že je to ověřený prodejce a v podstatě nic víc. Na mailový dotaz reagoval rychle, jednání je slušné. V odpovědi mi napsal, že jím dodávané Magnumy mají technologii IGBT místo mosfetů a celkově jsou trošku jiné než ty běžně dovážené z Polska. Máte někdo zkušenost? Myslíte, že se tomu dá věřit a že to je zásadní? Díky za info.

Offline

 

#2 27-09-2017 07:07:31

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

Uzivatel jarinox u neho kupoval Magnum a tie modre skatule Sherman ten predajca ma aj eshop
Ma aj lokalizovane modely s ceskym panelom pri znacke Magnum.
Komunikuje vzdy slusne a odborne nikdy som snim nemal ziaden problem.
Vzdy mi ponukol aj alternativu ktora splnala poziadavky.
Objednaj to cez jeho eshop a tym padom nemusis vahat si chraneny ceskou legislativou.

Ak potrebujes hladat na fore tak skor hladaj jeho domenu eshopu najdes toho viac po nakupe dufam doplnis wink
lebo vacsina ludi spravi nakup a na fore ani muk a treba to znich tahat ako chlpatej deky tongue

Editoval ihlan (27-09-2017 21:44:26)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#3 28-09-2017 11:36:52

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

scream napsal(a):

V odpovědi mi napsal, že jím dodávané Magnumy mají technologii IGBT místo mosfetů a celkově jsou trošku jiné než ty běžně dovážené z Polska.

Tohle je zarážející. Výrobce seká všechny stroje stejně, těžko bude vyrábět pár kusů pro ČR trh s jinýma součástkama. Spíš v tom má prodejce zmatek a nebo vytváří zdání něčeho lepšího, mosfet je označení skupiny tranzistorů do které patří IGBT.

Výhodu spatřuji v plné záruce u českého prodejce.

Offline

 

#4 28-09-2017 13:42:09

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

No, rozdíl mezi IGBT a MOSFET je, i když jsou oboje dvoje ovládané elektrickým polem.

Jinak série podle mne neznamená jeden vyráběný souhrnný typ, ale jedna objednávka. Pokud prodejce bude chtít tu objednávku jenom na český trh, což dokazuje český panel na svářečce, bude mít jedna objednávka velikost podle mne pouze v desítkách kusů. Víc prostě do nějaké doby, dokdy se vyplatí je držet na skladě, neprodá.
A na těch pár desítek kusů je u výrobce prostor použít nějakou speciální úpravu, třeba využít nějaké levnější součástky z něčeho, co někde "zbylo" nebo se vybralo podle nějakých parametrů z nějaké kazové či zlevněné série součástek a podobně.
Ale i kdyby to byly svářečky pro celou Evropu, pořád ta objednávka nebude větší než pár tisíc kusů. To je v oboru elektroniky pořád kusová výroba v nějaké "lepší garáži" , kde není problém tu sérii nějak individuálně vyladit.

Offline

 

#5 28-09-2017 18:29:32

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

Změna součástek znamená nějaký vývoj, ladění, testování a narůstá riziko poruchovosti. Musí se změnit tišták a to něco stojí. Co bych spíš očekával, že si výrobce zkouší nové zapojení (lepší a levnější) jak se bude chovat v čase (poruchovost) a nebo na něj přechází.

Bude to manufaktura, prostě kusová výroba. Nedivil bych se, pokud to je okopírovaný nějaký jiný značkovější stroj.

Offline

 

#6 28-09-2017 19:35:40

JimBeem
Člen
Registrovaný: 22-02-2017
Příspěvky: 135

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

scream: Ty by sis pro tu svářečku k němu jel? Nebo nechal poslat poštou? Pokud jel tak si můžeš vyzkoušet Magnum 190II digital, jsetli má antistick, hot start a jak dobře drží oblouk. Podle tohohle prodejce tyto funkce má, což se o mém kousku z PL nedá říct (rutilku teda zapálil lépe než bázickou, ale je to rutilka - vodivej obal). Tím by se ledacos vysvětlilo. ideálně kdyby ukázal teda vnitřek strojku, aby byl vidět rozdíl.
Můj osobní názor je ten, že obkecává aby prodal - je to jenom marketing. Jiné budou v tom, že tam má všude svoje nálepky TR-Weld (u 208 má komplet panel, ale i zadní panel s modelem: 208 TRW). V některých inzerátech má dokonce jenom "fotomontáž" svého loga. Tímto ho nechci hanit, je to určo slušný prodejce. Jen si myslím, že sou to totožné stroje co koupíš v PL.
Třeba výrobce modelu Mig 190II Digital je čínský Punair:
http://www.inverterweldermachine.com/sa … chine.html
http://www.inverterweldermachine.com/sa … llers.html
To že prodává Magnum, značí jenom to že nakupuje v polsku od Magnum dovozce - určitě si nebude nechat v číně dělat brand na Magnum a odebírat celý kontejner.

Offline

 

#7 29-09-2017 08:46:15

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

No, jukla jsem na stránky, má tam toho hafo za subjektivně na Třebíč přijatelnou cenu.Pokud nebude používat zavádějící reklamu jak je v tom kraji obvyklé, alá echt český výrobek z dovozového materiálu alá profi tak za mě dobrý.Jen mě mrzí že se v Třebíči nedokážou domluvit......

Offline

 

#8 29-09-2017 13:04:43

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

Charon napsal(a):

Změna součástek znamená nějaký vývoj, ladění, testování a narůstá riziko poruchovosti. Musí se změnit tišták a to něco stojí. Co bych spíš očekával, že si výrobce zkouší nové zapojení (lepší a levnější) jak se bude chovat v čase (poruchovost) a nebo na něj přechází.

Bude to manufaktura, prostě kusová výroba. Nedivil bych se, pokud to je okopírovaný nějaký jiný značkovější stroj.

Nemyslím, že se v takové malosériové výrobě musí vždy ladit a měnit.
Když je stejná patice, nemusí se měnit plošňák. Když jsou parametry součástky podobné, nemusí se měnit zapojení. Možná se trochu posune maximální proud nebo posunou parametry tepelné ochrany nebo něco takového. Nebo se někde upraví uchycení, protože se použil jiný chladič.
Zdroj změn  z konstrukčního hlediska vidím hlavně v tom, že tato manufakturní výroba, oproti nějaké linkové velkosériové, může zpracovat i malé série součástek dostupných v nějaké bazarové kvalitě, tudíž občas i výrazně levnějších.

Editoval Radim (13-10-2017 17:11:06)

Offline

 

#9 11-10-2017 20:19:11

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

No, tak šéf se dojel podívat s jedním zákazníkem kterej si vybral Shermana do Třebíče do firmy. Na obchod dost dobrý, převážně vše z PL, jen si to tady překontrolujou, popř. u silnějších strojů dodělaj dle přání, chlazení, hlavně soft starty, a daj si na to nálepku že je upraveno a zkouknuto.Personál ochotný, vše vysvětlí, je možnost si vše odzkoušet, tady jak v CO2 tak v Mixu.Na počkání dovybaví dle přání, rychlospojky, přechodky, delší  kvalitní opratě.Hlavně ho dostalo že platili jen rozdíl v délce a ještě vše se slevou.A měli tam malinkej MMA magnum, něco jako Dnipro.

Offline

 

#10 11-10-2017 20:24:43

Sender
Člen
Registrovaný: 21-04-2008
Příspěvky: 700

Re: Nákup MIG/MAG od TR-WELD ( Servisman z Bazoše)

To je myšlen ten obchod v kopci ?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče