SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 23-07-2017 22:07:16

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Voliéra pre psa

ivko:pokud to hodlá dělat ve větších objemech "na kšeft",pak si zákazník všechny podstatné náležitosti ohlídá a doložit chce "každý prd".
pafik1605:Co dokáže nudící se "bulík"během jednoho odpoledne nezmůže smečka čivav za týden.(takovej rozštípanej dubovej stůl,rozcupovaná sedačka,vykuchané matrace,ohryzané dveře,zničené obložení,rozžvýkané cokoliv na co si kdo vzpomene a další "chutnosti to psík velikosti přerostlé myši nedá)Ten pes se prostě i o samotě zabaví,ale"po svém",navíc je to "paličatá zhmotněná energie milující výzvy"
Výrobu podle požadavků občas dělám,ale dost často řeším konstrukční paskvily  lidí mimo obor(sváry namáhané tlakem apod.)"Tohle mi tady takhle svařte a hotovo.Neudrží?Vždyť je to železo ne?"


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#27 24-07-2017 14:55:03

pat
Člen
Místo: Č.R.
Registrovaný: 15-04-2016
Příspěvky: 2447

Re: Voliéra pre psa

Robi     švagrovy jsem  dělal  kotec také z roksoru  100X100  má salašníka a když jako štěně si nacpal hlavu mezi dráty  musel jsem utíkat ho vystříhat ven jinak by se udusil. Osel  big_smile

Offline

 

#28 14-08-2017 11:28:54

jc
Člen
Registrovaný: 08-05-2017
Příspěvky: 14

Re: Voliéra pre psa

Dobrý den,
čtu zde o té odpovědnosti svářeče za svou práci.... tak když rozvedu ten příklad s tou zahrádkou na auto. Tak pokud za mnou někdo přijde, abych mu posvařoval konstrukci a bude tvrdit, že to je držák na květináče, který zarazí někam do skalky, ale ve skutečnosti to bude zahrádka na střechu auta, tak přece já jakožto svářeč si to nemám šanci nijak ověřit ani pohlídat, že to tak není.
A když to posvařuji za nějakou úplatu, bez papíru, tak jak mě pak někdo může trestat za to, že majitel nepoužil konstrukci na květináče, ale jako zahrádku na auto a někde to odpadlo a smetlo cyklistu? A jak někdo dokáže, že je to opravdu ta stejná zahrádka, co jsem vařil já a ne nějaká jiná, kterou vařil svářeč z jiné vesnice?
A když už bych to svařil i na fakturu ... tak jak někdo dokáže, že to je opravdu ten výrobek, který jsem fyzicky ve skutečnosti svařoval a fakturoval?

A když už jsem takový poctivec a beru na sebe zodpovědnost, tak proč bych se měl přiznávat k upadlé zahrádce z auta, když vlastně ani já sám nevím, jestli je to opravdu ta zahrádka, kterou jsem v minulosti svařoval a jenom bych si to třeba šel odsedět nebo zaplatit za úplně jiného svářeče...

Když stolař udělá kuchyňskou linku a za půl roku upadnou dvířka a někomu rozbijou hlavu, tak jak někdo tomu stolařovi dokáže, že to špatně přišrouboval? Co když přitom mezitím domácí kutil šteloval panty a serval vruty v té dřevotřísce ?

A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna :-)

Offline

 

#29 14-08-2017 11:37:43

jc
Člen
Registrovaný: 08-05-2017
Příspěvky: 14

Re: Voliéra pre psa

... a stejně tak jak psal uživatel jarinox o té nápravě auta .... přece i kdyby to majiteli někde upadlo a on se v tom autě rozbil, tak možná by svářeče mohlo trápit svědomí, ale nechápu, proč by měl platit nebo jít sedět za to, že nezodpovědný majitel vozidla, si tam takovou svařenou nápravu namontoval zpět.

Klidně by majitel mohl říct, že si tu svařenou nápravu chce vystavit na zahradě jako dekoraci a že ji v žádném případě nebude do auta montovat. A jak by si to měl svářeč jarinox pohlídat ?

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče