SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-12-2016 17:03:07

vilo
Člen
Registrovaný: 01-12-2016
Příspěvky: 3

MULTI. GAMASTAR 1750D

Ahojte
som tu nový tak že sorry ak som založil už existujúcu tému.
Mám už vybranú značku zváračky ale neviem sa rozhodnúť či kúpiť multifunkčný stroj Gamastar 1750d alemo samotné CO2 OMI206 (oba stroje Omicron).
Máte nejaké skúsenosti, alebo vôbec ako ste spokojný s touto značkou?
Ďakujem

Offline

 

#2 01-12-2016 20:40:08

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

my máme přenosný multifunkční typ 175/195, to by mělo být podle mě praktičtější než s podvozkem

Editoval jees (02-12-2016 12:09:31)

Offline

 

#3 01-12-2016 23:54:52

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

my máme pojízdný multifunční typ Kemppi PSS3500 MIG/MAG/TIG AC/DC , to by mělo být podle mě nejpraktičtější
ale je staršího data


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#4 02-12-2016 12:12:08

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Trochu jsem to nahoře upravil aby to nevypadalo, že si myslím, že Gamastar je nejpraktičtější ze všech svářeček

Offline

 

#5 02-12-2016 22:57:04

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Vilo , čo chceš prevažne zvárať ? OMI 206 je na 400V a GamaStar 1750x je na 230V . GamaStar je dobra na elektrody a na CO2 je vhodnejšia L verzia . D ma nastavene všetko napevno a u L vieš toho nastaviť ako napr.
predfuk , výlet drotu , dofuk ... Poruchovosť som nezaznamenal na nich po elektrickej stránke , ale len lajdáctvo
čo ludia pridávajú na napetí alebo prúdu a zvára tam konektor na zváračke a aj zvárací oblúk ... Pri mnoho zváčkách som menil výstupné konektory , a to najčastejšie lajdáctvo .
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/2028_hpim2142.jpg

Editoval atishajn (02-12-2016 23:09:41)

Offline

 

#6 03-12-2016 22:53:17

vilo
Člen
Registrovaný: 01-12-2016
Příspěvky: 3

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

ahoj .. ďakujem Ti za odpoveď
prevažne hrubé železá a konštrukcie, profily, ale občas aj karosérie tenké plechy
viac menej som sa už rozhodol a multifunkčné už nechcem , mám už zajednané  len telefonicky zatial v KE OMi 206 v Gobaku a uvidim v akej sene mi k tomu ponúknu príslušenstvo.
Preto som chcel stroj na 400V,lebo si pamätám slová jedného veľmi dobrého odborníka z vysokej školy ktorý mi radil, že keď chcem dobrý stroj určite nie na 230V ale na 400V ... bolo tam toho viacej vysvetlenia  ale toto ma tak chytilo aj som si to veľmi dobre zapamätal. Bál som sa tejto značky ale presvedčilo ma dostupnosť dielov, servisu a to že majú dorbú recenziu tak dúfam že ma nesklame.
Určite ale popasujem s tým kým ho naladím  (nastavím) lebo zatiaľ som zváral len s metódou MMA.

Offline

 

#7 03-12-2016 23:09:43

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Ked chces kupit odbocku tak skus este pozriet bilik  https://www.ezvar.sk/odbockove/zvaracka-mig-300/   zvaraju pekne a za dobru cenu a su lacnejsie ako formika  smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#8 04-12-2016 15:25:13

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

vilo napsal(a):

ahoj .. ďakujem Ti za odpoveď
prevažne hrubé železá a konštrukcie, profily, ale občas aj karosérie tenké plechy
viac menej som sa už rozhodol a multifunkčné už nechcem , mám už zajednané  len telefonicky zatial v KE OMi 206 v Gobaku a uvidim v akej sene mi k tomu ponúknu príslušenstvo.
Preto som chcel stroj na 400V,lebo si pamätám slová jedného veľmi dobrého odborníka z vysokej školy ktorý mi radil, že keď chcem dobrý stroj určite nie na 230V ale na 400V ... bolo tam toho viacej vysvetlenia  ale toto ma tak chytilo aj som si to veľmi dobre zapamätal. Bál som sa tejto značky ale presvedčilo ma dostupnosť dielov, servisu a to že majú dorbú recenziu tak dúfam že ma nesklame.
Určite ale popasujem s tým kým ho naladím  (nastavím) lebo zatiaľ som zváral len s metódou MMA.

Ten rozdíl je dnes už menší než dříve.
Dříve jednofázový spotřebič podléhal velkému kolísání výkonu, jak byl napájen usměrněným jednofázovým napětím, od nuly po špičku cca 400 volt. Režim svařování tak kolísal v rytmu usměrněného napětí a s tím se svařovací proces musel vyrovnávat. Zatímco u třífázového usměrnění kolísání v podstatě nebylo. Navíc u jedné fáze docházelo k vyšším ztrátám na rozvodech a prodlužkách.
Dneska je před invertorem předřazen obvod PFC, takže jednofázový invertor bere potřebný proud z poměrně stabilního napětí  výstupu PFC obvodu cca 400 voltů, Svařování je tedy stabilní u jednofázového stejně jako u třífázového stroje.
Jediná výhoda tří fází je dnes v tom, že tři dráty dávají podstatně větší výkon než jeden drát, tudíž pro vyšší výkon je možné používat kvalitnější na elektrickou energii náročnější režim..

Offline

 

#9 05-12-2016 19:07:43

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

a co teprve takove 3f zdroje s PFC


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#10 10-03-2017 06:08:39

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Radim napsal(a):

vilo napsal(a):

ahoj .. ďakujem Ti za odpoveď
prevažne hrubé železá a konštrukcie, profily, ale občas aj karosérie tenké plechy
viac menej som sa už rozhodol a multifunkčné už nechcem , mám už zajednané  len telefonicky zatial v KE OMi 206 v Gobaku a uvidim v akej sene mi k tomu ponúknu príslušenstvo.
Preto som chcel stroj na 400V,lebo si pamätám slová jedného veľmi dobrého odborníka z vysokej školy ktorý mi radil, že keď chcem dobrý stroj určite nie na 230V ale na 400V ... bolo tam toho viacej vysvetlenia  ale toto ma tak chytilo aj som si to veľmi dobre zapamätal. Bál som sa tejto značky ale presvedčilo ma dostupnosť dielov, servisu a to že majú dorbú recenziu tak dúfam že ma nesklame.
Určite ale popasujem s tým kým ho naladím  (nastavím) lebo zatiaľ som zváral len s metódou MMA.

Ten rozdíl je dnes už menší než dříve.
Dříve jednofázový spotřebič podléhal velkému kolísání výkonu, jak byl napájen usměrněným jednofázovým napětím, od nuly po špičku cca 400 volt. Režim svařování tak kolísal v rytmu usměrněného napětí a s tím se svařovací proces musel vyrovnávat. Zatímco u třífázového usměrnění kolísání v podstatě nebylo. Navíc u jedné fáze docházelo k vyšším ztrátám na rozvodech a prodlužkách.
Dneska je před invertorem předřazen obvod PFC, takže jednofázový invertor bere potřebný proud z poměrně stabilního napětí  výstupu PFC obvodu cca 400 voltů, Svařování je tedy stabilní u jednofázového stejně jako u třífázového stroje.
Jediná výhoda tří fází je dnes v tom, že tři dráty dávají podstatně větší výkon než jeden drát, tudíž pro vyšší výkon je možné používat kvalitnější na elektrickou energii náročnější režim..

Ci spinany zdroj ma alebo nema pfc je absolutne fuk, nic kolisat na vystupe nebude nema dovod. Problem bez pfc je zatazenie distribucnej siete prudovimi spickami,impulzne rusenie. To je jediny dovod pouzitia pfc rovnomerne zatazenie siete.

Offline

 

#11 10-03-2017 10:11:07

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

To je hezká teorie ale v praxi třeba když je dlouhá prodlužka tak se inventor bez PFC může snažit sebevíc a vařit nebude protože to tou prodlužkou neprocpe potřebný výkon. Některé to snesou některé ne.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#12 11-03-2017 12:19:39

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

prostě elektronické součástky jsou čím dál dokonalejší, s čím dál víc lepšími parametry, za stejnou nebo nižší cenu. Na hodně dlouhé prodlužce je to o tom, že invertor dodá do svařování pořád stejný výkon, protože výkonové tranzistory mohou být na čím dál větší proudy a tak na příslušný výkon stačí i nižší napětí na konci dlouhé prodlužky.
PFC akorát dělá to, že se ta hodně dlouhá prodlužka s určitým odporem, který udělá ztrátu na napětí, využije pro přenos elektrické energie podstatně lépe.

Offline

 

#13 11-03-2017 12:34:05

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Podstatne lepe ano ale v celem prubehu sinusovky takze je to opravdu rozdil s a bez.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#14 03-05-2017 12:28:23

vilo
Člen
Registrovaný: 01-12-2016
Příspěvky: 3

Re: MULTI. GAMASTAR 1750D

Ahojte.
Tak sa hlásim po dlhšom čase. Tak že mám doma OMI 205 kupované v gobako KE aj s príslušenstvom s kuklou káblom a pod. Som maximálne spokojný, ten stroj je parádny. Hoci zváram len s CO2 ochrannou atmosférou, ale dajú sa s ním robiť pekne zvari, netreba to ani prebrusovať. Vadí mi trošku citlivosť potenciometra na posuv drátu, ale je to banalita.
Som spokojný, zváral som už kasňu, výfuk aj hrubé .... no klobúk dole.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče