SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 20-04-2017 19:25:44

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

Redukční ventil propan

Mám Redukční ventil na propan butan ke sporáku od chotěbořu.. Můj dotaz zní jestli se s tím bude dát dělat(pouze hořáky do 4-6). Tlak u těchto RV je většinou tak 30 kpa(0,3 bar a to by dle mě mělo stačit. tento má psaný výstupní tlak 500 mm v.s. (nevím co to znamená asi 50 kpa) díky všem smile mám acetylen a chcisi ho šetřit proto budu mít i pb dík všem..


Zk 111,zk 311

Offline

 

#2 20-04-2017 20:52:32

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

500 mm v. s. znamená 500 mm vodného stĺpca čo je 5 kPa a to je málo.

Offline

 

#3 20-04-2017 20:54:12

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Redukční ventil propan

na sváření (ano, svařování plamenem) a malý ohřívání  to stačí. Poloprázdnou flašku dej na ležato = větší odpařovací hladina, ale ať nejde kapalina do redukčáku.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#4 22-04-2017 22:29:06

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

Re: Redukční ventil propan

bourač napsal(a):

na sváření (ano, svařování plamenem) a malý ohřívání  to stačí. Poloprázdnou flašku dej na ležato = větší odpařovací hladina, ale ať nejde kapalina do redukčáku.

Je to nutné dávat na ležato?píšou že smí být pouze nastojato


Zk 111,zk 311

Offline

 

#5 23-04-2017 08:01:48

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Redukční ventil propan

delším a větším odběrem se PB kapalina ve flašce podchladí, může se podchladit tak že se plyn přestane odpařovat. Tím že ji dáš na ležato je obsah láhve rychleji ohříván větší plochou stěny (vnější teplotou) a je větší hladina pro odpařování - plyn se vyvíjí.
Čistý propan se přestává odpařovat cca při - 20°C, směs PB už hned kolem 0,- Ty teploty mě klidně může někdo opravit, z hlavy už jsem je zapoměl ale v praxi to tak je.
Když vnikne kapalina až do hořáku neděje se nic extrémního, z hořáku prostě jen prská hořící kapalina. S čímž samozřejmě nejde dělat nic rozumného. Musí se láhev ustavit, hadice přes zhasnutý hořák "vylejt" vyfoukat - určitě někde venku, plyn se rychle odpaří a rozředí na neškodnou koncentraci.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#6 23-04-2017 10:33:42

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

bourač napsal(a):

na sváření (ano, svařování plamenem) a malý ohřívání  to stačí. Poloprázdnou flašku dej na ležato = větší odpařovací hladina, ale ať nejde kapalina do redukčáku.

Aké horáky, či zváraciu súpravu používaš, keď 0.05 baru, slovom, 5 stotín baru stačí na zváranie?

Offline

 

#7 23-04-2017 14:27:22

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Redukční ventil propan

senior napsal(a):

Aké horáky, či zváraciu súpravu používaš?

nepíšu že používám, ale před mnoha lety když jsem ještě neměl možnosti jako dnes jsem si vlastnoručně vařil prahy na mém prvním autě (Praga Picolo) a ještě cca před 20roky plováky na
vodní šlapací kolo plech 1,5mm. Určitě jsem to vařil PB, a hořáky klasika acetylenové hubice Chotěboř č.1 - 2 ?
Dráždí mě různá prohlášení lidí (to není na tebe senior) kteří se někde dočetli že něco nejde a pak to dál opisují - aniž by si to sami v praxi zkusili.
Již si to nepamatuju, tlak 0,05baru je opravdu k ničemu, ten kuchyňský RV má také možnost seřizování - zakrytou pod víkem aby k tomu laik nemohl.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#8 23-04-2017 15:07:45

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

Ja som cca pred 40 rokmi tiež experimentoval s PB + O2, ale nebolo to ono. Keď som chcel dosiahnuť potrebnú teplotu, tak to dosť penilo, lebo bol oxidačný plameň. PB + O2 bol vynikajúci na pálenie, najmä tým, že bol veľmi čistý rez. Na zváranie som si obstaral 10 l fľašu ktorá sa niekedy v 60-tých rokoch používala na vzorky zemného plynu a v toho času bola vyradená. Vlastne som takto vyvlastnil 3 takéto fľaše. Ventily na ních boli ako na PB, teda ľavé. Hlavná vec bola, že boli oceľové, nie mosadzné. Jednú som prerobil na acetylén, tak, že som do nej napchal drevené uhlie a nalial 4 l acetónu. Prepojovacou VT hadicou som prepojil s veľkou a nechal plniť a cez noc. Pracoval som na externom pracovisku, kde som mal dosť priestoru aj času a keď som chcel co najviac prepustiť, tak som nechal tiecť vodu na málu fľašu. Zvyčajne som dosiahol 16 bar. 2 fľaše som použil ako kyslíkové. To súpravu som len asi pred rokom daroval známemu, ktorý robí klimatizácie. Ten PB závit na hodinách je výhoda, lebo jej možnosť  akútnej voľby acetylén alebo PB.

Offline

 

#9 23-04-2017 15:43:05

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Redukční ventil propan

senior napsal(a):

takto vyvlastnil

myslíš zprivatizoval? big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#10 23-04-2017 15:50:41

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

Vtedy sa ešte neprivatizovalo, ale v laborke to zavádzalo a ešte k tomu išli laborku sťahovať do inej budovy, tak šéf laborky mi sám ponúkol či nechcem, inakšie to vyhodí. Vtedy ani kovošrot nebol zaujímavý, takže asi tak.

Offline

 

#11 23-04-2017 15:54:43

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Redukční ventil propan

tu v Čechách se v tej době už privatizovalo, dnes je to už promlčené... big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#12 23-04-2017 16:28:49

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

Ono tie fľaše som "vyvlastnil" už skôr. Už okolo roku 1970 som na šrotovisku súpravou PB+O2 vypálil podstavec pre medený kotlík na varenie slivkového lekváru ( povidla). Jednalo sa o oceľovú skrúž priemeru asi 65 cm a hr. steny cca 3 mm. Najlepšie na tom bolo že rez vyzeral ako by bol robený dnešnou plazmou. Tých 40 rokov nazad som uvádzal, že vtedy som prerobil 1 fľašu na acetylén.

Offline

 

#13 24-04-2017 11:03:04

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4458

Re: Redukční ventil propan

"privatizace"
Za soudruhů oblíbený způsob, jak se zbavovat přebytečných a pokažených zásob a jak bez jakékoliv starosti o distribuci dostat mezi lidi jiné než základní výrobky a zboží.

Offline

 

#14 27-04-2017 19:09:49

eros
Člen
Registrovaný: 18-07-2016
Příspěvky: 29

Re: Redukční ventil propan

bourač napsal(a):

senior napsal(a):

Aké horáky, či zváraciu súpravu používaš?

nepíšu že používám, ale před mnoha lety když jsem ještě neměl možnosti jako dnes jsem si vlastnoručně vařil prahy na mém prvním autě (Praga Picolo) a ještě cca před 20roky plováky na
vodní šlapací kolo plech 1,5mm. Určitě jsem to vařil PB, a hořáky klasika acetylenové hubice Chotěboř č.1 - 2 ?
Dráždí mě různá prohlášení lidí (to není na tebe senior) kteří se někde dočetli že něco nejde a pak to dál opisují - aniž by si to sami v praxi zkusili.
Již si to nepamatuju, tlak 0,05baru je opravdu k ničemu, ten kuchyňský RV má také možnost seřizování - zakrytou pod víkem aby k tomu laik nemohl.

Možná by stálo za to si s tím pohrát cool


Zk 111,zk 311

Offline

 

#15 27-04-2017 21:14:00

kemppin
Člen
Registrovaný: 24-05-2011
Příspěvky: 940

Re: Redukční ventil propan

Všechno je vlastně jen o penězích. Ceny C2H2 jsou vyšší nežLPG. LPG používám na pájení,řezání a
kování. Svařování jen s acetylenem.


Už jenom doma.
KEMPOWELD 4000w , AFIN 280AC/DCw ,  KITIN 1700hf , KM 12c , BERLAN BPS 40 ,
autogen + řezací RS 12 , ARISTO tech , ARISTO air

Offline

 

#16 27-04-2017 21:36:15

senior
Člen
Registrovaný: 14-10-2011
Příspěvky: 1363

Re: Redukční ventil propan

2 eros: Hrať sa s tým nemá význam. Ten redukčák na radovo vyšie tlaky neukecáš. Jedina vec, ktorú môžeš použiť, je tá prevlečná matica s ľavým závitom. Použiť môžeš redukčák na C2H2, z ktorého vyšroubuješ prívodný nástavec, ten upravíš na sústruhu na použitie prevlečnej matice a po nastrčení uvedenej matice znovu zašroubuješ do redukčáku. Na zvarovanie zabudni.

Offline

 

#17 27-04-2017 21:59:47

huat
Člen
Místo: Komárno
Registrovaný: 17-06-2009
Příspěvky: 671

Re: Redukční ventil propan

Kup tento a máš pokoj https://www.madmat.sk/redukcny-ventil-s … tan-p15689
alebo toto http://www.mevako.sk/Regulator-tlaku-0-4-bar-d3752.htm

Editoval huat (27-04-2017 22:01:07)


malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče