SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-06-2016 22:56:06

majk
Člen
Registrovaný: 24-07-2013
Příspěvky: 192

sprchový proces -vady svaru

Zdravím, svářel jsem vzorky 15+30mm koutový svar sprchovým procesem proud jsem zkoušel od 250A po 290A  natavena hrana při 250A 2mm při 290A 3,5mm ale svary praskaly moc brzo jednovrstvý svar a4 prasknul na lisu cca po ohnutí 30° bez naříznutí   a jeden ze 3 měl v struktuře lomu leskle kousky  velikosti hlavičky špendliku -typuji studeňák ale ve svar kovu ?  co je špatně ?  poslední vzorek jsem zkusil zavařit na 180A vzad přímo  a pak s rozkyvem vzad  druhou vrstvu taky na 180A svar velikost cca a5  na lisu při ohybu o 90° prasknul ale pořád to drželo po hromadě kdežto u sprchy po cca 30° upadnul  při těch 180 A byla hrana natavena minimálně ale studené to nebylo lom krasně čistý i když  svar nebyl  tak pěkný vydržel vice a měl méně vnitřních vad

jo abych nezapomněl ocel s235JR, drát 1mm 3Si1, směs M21-18ka

Offline

 

#2 01-07-2016 10:52:57

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4410

Re: sprchový proces -vady svaru

Ty následky jsou zcela samozřejmé. Chyba je na straně rukou a hlavy. Pohledem do norem snadno zjistíme, že při svařování tl. nad 25 mm je předehřev prakticky nutný. Jinak vznikne přechlazená struktura, která je velice křehká. A zvlášť při pokusu o sprchový proces, kde je teplota oblouku skutečně vysoká, je teplotní gradient maximální.
Řešení je jednoduché - předehřát na cca 150 st. a je po problémech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče