SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 15-06-2020 12:06:25

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Výska -> JJ Ms.weld to prostě umí. Nedělal jsem si iluze o tom, že to půjde nějak hladce. Navíc jsem TIG LAMA -> moje první mašina a zkušenosti s TIGem vůbec. Sice jsem krátké školení prodělal ale ..... . Pěkná mašina tak hodně úspěchů a pokud se ti bude chtít přihoď SPOTové polínko :-) a poděl se s parametry :-) .


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#27 15-06-2020 12:27:03

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Výska napsal(a):

Jo to spotování vypadá v rukou asiatky s dlouhými nehty (na youtube) jako naprostá dětská disciplína. Jako vždy je opak pravdou. No nadělil jsem si aparátek a půjdu to taky vyzkoušet. Sám jsem na to zvědavý.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … 133032.jpg

Vítej do rodiny big_smile

Offline

 

#28 15-06-2020 16:53:03

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

gogin napsal(a):

Ale co je do nebe volající a vyloženě mě SÍŘÍ!!!!! Je ovládání 60 pozic paměti jedním tlačítkem!!!!! Směr výběru je jedním směrem. Takže překliknete a jedete kolečko 60 ti pozic roll .

varoval som...  :-)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#29 15-06-2020 18:43:15

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Vyrobca -> Já vím :-) . Mám cukání to rozebrat zjistit jak je zapojený tlačítko. Vytáhnout 2 drátky jako rozhraní pro ovládání paměti. Zjistil bych max frekvenci stisku a udělal ovládání 3 tlačítky. Nahoru dolu a ulož. Ta funkce paměti je skvělá. Dokážu si představit ovládání jedním tlačítkem 0-9 pozic ale 60.....?


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#30 15-06-2020 19:11:27

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ma to velku stenu magnetka a papier a mas memory s textovym popiskom smile pouzi tie magnetky ploche..

vyska natoc video ako PicoTIG robi SPOT ... radi pokukame YT wink pripadne to mozeme porovnat
ako to ma JET vs Pico wink ked tu boli tolke roky ospevovane wink

Editoval ihlan (15-06-2020 19:53:36)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#31 16-06-2020 06:33:10

Výska
Člen
Místo: Šluknov
Registrovaný: 11-07-2016
Příspěvky: 69

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ihlan napsal(a):

ma to velku stenu magnetka a papier a mas memory s textovym popiskom smile pouzi tie magnetky ploche..

vyska natoc video ako PicoTIG robi SPOT ... radi pokukame YT wink pripadne to mozeme porovnat
ako to ma JET vs Pico wink ked tu boli tolke roky ospevovane wink

Jen pro upřesnění, není to Picotig, nejčko plnotučný Tetrix 230 AC/DC se všemi fičurami. Ke spotování se snad v dohledné době dostanu a podám hlášení big_smile


EWM Phoenix 301 Concept puls FKG
EWM Tetrix 230 AC/DC

Offline

 

#32 16-06-2020 08:50:49

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Sak vies ake tu boli vojny ohladom E*** a E**.... urcite to bude zaujimat aj "rudu slachtu" co to dokaze
je tu kopa pasivov co len z toho ze sa vela pytam a taham to na web nie do emailov tazia. precitaju preklikaju
nerobis to pre mna ja si taky stroj nekupim kvoli cene.. jedine ze by ste mi nejaky darovali big_smile
Ale priznam sa ze som zacal premalovavat zo zltej rieky moravy a jang-c-tiang pomaly beriem uz len cervene "bedynky" smile

inak kym to neskusis v praxi prezrad kolko ma ten Tetrix minimalny SPOT time WF JET SPOT ma minimalne 0.1s
ehm... ak by ste inovovali (vobec ti nedavam tip na vylepsenie) a tie casy by ste vedeli dat na uroven
tej cinskej skrine wink mali by ste nejake plus naviac a mozno by si dostal aj od sefa pochvalu tongue

Editoval ihlan (16-06-2020 09:13:32)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#33 16-06-2020 09:37:12

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ihlan napsal(a):

..............
Ale priznam sa ze som zacal premalovavat zo zltej rieky moravy a jang-c-tiang pomaly beriem uz len cervene "bedynky" smile.

ihlan kua, ja teraz akurat rozmyslam a nemozem si spomenut, cim ty vlastne zvaras - aku masinku vlastne vozis v tom kufri v aute?

Editoval rcp (16-06-2020 13:32:24)

Offline

 

#34 16-06-2020 11:40:51

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

rcp napsal(a):

ihlan kua, ja teraz akurat rozmyslam a nemozem si spomenut, cim ty vlastne zvaras - ake masinku vlastne vozis v tom kufri v aute?

Ihlan tahá za autem Triodynu big_smile

Offline

 

#35 17-06-2020 22:32:21

pawka
Člen
Registrovaný: 22-07-2010
Příspěvky: 732

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

https://dum.bazos.cz/inzerat/121497069/ … dc-mma.php
Co je tohle za svarecku, ze by konečně vše v jednom?


plamen je plamen
omi204,js90n,uda160,perunT
miga tiga ac/dc
plamen je plamen

Offline

 

#36 17-06-2020 22:41:17

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

uz to tu bolo asi 3x nechce sa mi hladat ale aj v modrom som to tu daval
tu ju ma JaroWD a este to nafotil stym Tokyom co kupil
https://www.svarforum.cz/forum/viewtopi … 51#p136051
dalsie sa mi hladat nechce... ale je to na fore 2-3x vyrobca nadacval na ovladanie len si nepamatam co mu tam vadilo.
to bolo vtedy ked Pat a Mat TIK-o-VA-LI este starej dielmi smile


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#37 18-06-2020 06:16:50

CIJOML
Člen
Registrovaný: 19-03-2015
Příspěvky: 191

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

pawka napsal(a):

https://dum.bazos.cz/inzerat/121497069/welder-fantasy-over-2505-3in1-mig-mag-tig-ac-dc-mma.php
Co je tohle za svarecku, ze by konečně vše v jednom?

Tohle je prekabateny Everlast STi


ESAB OrigoMig C151, Kuhtreiber Kittin 165, Alfain PEGAS 200 AC/DC SMART + pedal, JLT 200 AC/DC +pedal, PARKSIDE plasma 40A, Speedglas 9100V

Offline

 

#38 18-06-2020 19:26:54

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Ihlan, tento stroj som v rukach nemal.. bol to iny stroj bez synergie a TIG DC tam bol skor tak akosi omylom.. ten stroj mal naozaj hrozne ovladanie... toto je nieco ine


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#39 18-06-2020 19:36:00

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Utrhl jsem se na hodinu a zas jsem za SPOToval. V režimu SPOT se dá nastavit předfuk, startovací proud, doba náběhu na svařovací proud, svařovací proud, doba svařovacího proudu, a potom až dofuk pokud si dobře pamatuju. No a dneska jsem startovací proud dal stejný jako svařovací. Náběh proudu 0s a jen dobu svařovacího proudu 0,1s - SPOT. V nastavení mašiny jsem dělal chybu. Nejlepších výsledků jsem dosáhl s modrou elektrodou naborušeno úhlem ne úplně ostrým a ne úplně tupým smile. A nejvíc pomohla drobná ploška na špici. Mrkněte na fotky. Proud 80A (oba) a čas 0,1s 1,6mm elektroda. Chce to opravdu pevné netřesoucí ruce - držet hořák obouma rukama pokud je to potřeba a dobré světlo ať je na to vidět i v době kdy se přesouvá na další bod. Důležitým parametrem je i sklon a vzdálenost elektrody.

EDIT    : Plech 0,8mm

EDIT 2 : Hubice 6, průtok Ar 6-7l

EDIT 3 : Při SPOTování je velmi důležité naproušení té elektrody  a to příčně nebo v polovičním úhlu mezi podélným a příčným broušením. Úhel broušení také ovlivňuje chování - brousit podel typu SPOTování, jestli na tupo nebo kouťák atp.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200618_191826.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200618_191850.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200618_191913.jpg

Editoval gogin (20-06-2020 20:41:29)


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#40 19-06-2020 18:05:55

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Ahoj, dneska jsem si vyšetřil čas a pokusil se o svařování hliníku. Složení svařovaného hliníku neznám. "L" profil jsem nařezal na několik kusů. 2 kusy na první testy a pak kvádr. O čistotě a přípravách hliníku ke svařování je známo, že musí být ideálně co nejlepší / nejdokonalejší smile . Abych zjistil různorodé chování při svařování jsem si místa svárů připravil různě. Neočistěnou pouze odmaštěnou plochu, okartáčovanou plochu, osmirkovanou plochu .....


2 ks na první testy. Svařování bez pedálu. Zkoušel jsem různé elektrody, ohledně průměru a typu. Testoval jsem různé hodnoty proudu, poměru balance, frekvence atp. Při svařování - vytváření housenek jsem zjistil , že bez pedálu, či jakékoli jiné regulace proudu během svařování, udělat dlouhé sváry na jeden zátah nepůjdou. Takže jedno hliníkové spáleniště :-).
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200619_160918.jpg


Svařování kvádru z "L" profilu. Síla materiálu 3mm , složení neznámé.
2mm elektroda zelená, zkusil jsem i zlatou. Proud 75A, balance 30%, Frekvenci jsem měl 250Hz potom jsem snížil na 125Hz s průběhem obdélník. Přídavný materiál AlMg asi 2,0mm. Svařování už s pedálem.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200619_160820.jpg

Pohled z druhé strany.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200619_160847.jpg

Tady je vidět svár když jsem si škrtl přídavným materiálem o elektrodu. Hliník se mě natavil na elektrodu a začlo to prskat oblouk byl nestabilní. Svár jsem dojel až do konce a pak jsem musel ulomit pěkný kus kontaminované elektrody smile. Jakmile se něco takového stane ideálně skončit a nabrousit. To platí u všech svařovaných materiálů.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9660_img_20200619_160906.jpg

Musím ještě poměrně hodně trénovat. Na fotkách je vidět malá postupová rychlost. Ono synchronizovat pohyby rukou hořák + přídavný materiál a ještě regulovat proud nohou hmmmmm. Dá se to ale chce to trénink. Budu pro JET TIGa dělat pojízdný vozík. Mám sice MIG/MAG svářečku ale svařím ho TIGem právě kvůli tréninku. Vozík se sice trochu prodraží ale zkušenosti jinak nezískám.

Tedy to zhrnu:
1. Se svářečkou Welder Fantasy JET TIG II AC/DC 200-S SPOT jsem maximálně spokojený. Splnila mé očekávání a jako začátečník "TIG LAMA" můžu jen doporučit !!!!

2. Držkoval jsem ohledně ovládání paměti. Ale ovládání celého JET TIGa je příjemné a velmi intuitivní. Snadno si pro každé svařování svářečku rychle nastavím. Paměť určitě využiji. Mám výrobek
kde budu dělat stále stejný úkon a v tomto případě mašinu vyladím a profil uložím. Na youtube naleznete spousty návodů jak svářečku nastavit. JET TIG je ,řekl bych, úplně stejný jako EVERLAST a těch je YT hromada.

3. Zmínil jsem omezení režimu SPOT kdy nejkratší doba pro svařování lze nastavit 0,1s. Pro mě to tak velké omezení není. Je třeba si před nákupem předem říci jak tenké materiáli chci svařovat a jakým stylem. Ne nutně se vždy musí použít režim SPOT. Svářečka má režim PULZ kde se dá nastavit proces tak aby byl materiál co nejméně tepelně namáhán a i přesto kvalitně svařen. A parametrů jak ovlinit SPOT svařování je celkem dost - určitě půjdou SPOTem u této svářečky svařit i tenčí materiály než plech 0,8mm co jsem zkoušel já.

4. Co mě to celé vyšlo? = Cca 33.000Kč bez DPH.

Celá sestava = Svářečka, hořák, kukla, pedál, Ar láhev s náplní, redukčák s rotametrem,  různé druhy wolframových elektrod, příslušesntví k hořáku (hubice, plynové čočky - ty jsem ještě nezkusil, domečky, kleštiny.....) a různý přídavný materiál (železo, nerez, mosaz, hliník )

Kromě Ar láhve s náplní, příslušeství k horáku a přídavného materiálu vše zakoupeno v Polsku u firmy Fachowiec. Objednával jsem v ne úplně ideální době - koronavirové. Na první e-mail zareagovali až za 2dny. Dále pak komunikace probíhala naprosto v pořádku. Od objednání, zaplacení zálohové faktury jsem měl svářečku doma cca za týden.


Snad jsem napsal všechno :-) !!!

Editoval gogin (19-06-2020 19:38:39)


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#41 20-06-2020 19:12:54

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Ked zapnes stroj, je ventilator ticho, alebo sa hned zapne a huci ako sialeny?  To si nam nenapisal.. :-)
A co cudlik, uz nezavadzia krytu?


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#42 20-06-2020 20:28:21

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

vyrobca napsal(a):

Ked zapnes stroj, je ventilator ticho, alebo sa hned zapne a huci ako sialeny?  To si nam nenapisal.. :-)
A co cudlik, uz nezavadzia krytu?

Ventilátor jede hned po zapnutí = mám ti pocit, že kdybych dodal křídla tak by svářečka vzlétla :-) . Dá se to ale vydržet. Záruka je rok to vydržím pak to předělám.

Čudl jsem ještě nevyřešil ale mám vybraný jiný. Nižší a větší na průměr. Přeci jen v těch rukavicích se ten malý chcípák hůře ovládá. To už jsem ale vyloženě rozmazlený ......... :-) .


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#43 20-06-2020 21:10:38

roboba
Člen
Registrovaný: 04-09-2008
Příspěvky: 28

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Gogine, gratulujem ku zvaracke a k tomu ze ti sluzi a mas z nej radsot smile
Tiez by som si rad zaobstaral tu istu, okrem spot funkcie ale bojim sa trocha beznych 16A isticov, je to v pohode? Ono neni mozne zistit reviziu tych zvaracok a ci je softstart uz upraveny, taktiez ci je vetrak spinany podla zataze a nejde na max nonstop.
Inak, cena rovno od PL vyrobcu bola nizsia ako napr. z obchodu naraditechnik.cz ? Rozmyslam ci to ma zmysel riesit zhladiska servis a komunikacie. Diky


Jet Tig Mini Ac/dc

Offline

 

#44 20-06-2020 23:29:44

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

roboba napsal(a):

Gogine, gratulujem ku zvaracke a k tomu ze ti sluzi a mas z nej radsot smile
Tiez by som si rad zaobstaral tu istu, okrem spot funkcie ale bojim sa trocha beznych 16A isticov, je to v pohode? Ono neni mozne zistit reviziu tych zvaracok a ci je softstart uz upraveny, taktiez ci je vetrak spinany podla zataze a nejde na max nonstop.
Inak, cena rovno od PL vyrobcu bola nizsia ako napr. z obchodu naraditechnik.cz ? Rozmyslam ci to ma zmysel riesit zhladiska servis a komunikacie. Diky

Díky. A poděkování patří hlavně lidem zde s fóra, kteří sdílejí důležité informace!!!!!

Jedu na 3f 16A s odbočkou na 1f a úplně v pohodě. Softstart to má určitě. Zde na fóru je i provedený test s JET TIG svářečkou a na 10A naběhne normálně.

Větrák jede na plný kule od zapnutí. Tu regulaci tam dodělám po skončení záruky. Ten kravál není až tak hronzný dá se to přežít.

Poláci koukám zdražili z 4700PLN na 4850PLN takže rozdíl už není tak velký. Záleží jak budeš nakupovat. Já kupoval na firmu a rozdíl ceny mě zaplatil příslušenství. A v době kdy jsem objednával nebyla v NDT skladem. Kdyby jí měli vzal bych asi v Čechách. Komunikace z polákama v angličtině naprosto v pohodě není se čeho bát.  Je to určité riziko ale co vím tak zde na fóru se řešil snad jen jeden případ reklamce JET TIG svářečky. Záruka a servis u poláku samozřejmě funguje. Cena za dopravu při případné reklamaci bude vyšší. Doprava do CZ stála tuším něco kolem 1500kč ale to neznamená že by se nedalo poslat levněji.


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#45 21-06-2020 02:57:19

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ale pozor ten test 10A je na JET TIG MINI a ten ide na 10A zapnut a ma vypinanie vetraka! Nepliest modely.
A to je uplne iny stroj preto treba presne napisat model a na stroji vzadu byva nieco na stitku revizie su na doskach.

Pre nahodne okoloiducich: je JET TIG v2 a v3 a model SPOT a najnovsi JET TIG mini (mensia krabica a nizsie frekvencie)
Pri JET 2/3 a SPOT k ziadnej evolucii nedoslo Fachowiec len doobjednava kusy a fabrika produkuje ziadna evolucia.
Kto by ju zaplatil a priplatil.. ze ano..

NRDtechnik to tiez musi poslat poliakovi big_smile  postovne do PL bude rovnake ako do CZ poliak zaruka 1rok cech 2?
ale cena od poliaka ktory ti da dolu DPH je zaujimava gogin si dal povedat ze ano tongue...

Editoval ihlan (21-06-2020 03:47:08)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#46 21-06-2020 11:35:45

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ihlan napsal(a):

ale pozor ten test 10A je na JET TIG MINI a ten ide na 10A zapnut a ma vypinanie vetraka! Nepliest modely.
A to je uplne iny stroj preto treba presne napisat model a na stroji vzadu byva nieco na stitku revizie su na doskach.

Pre nahodne okoloiducich: je JET TIG v2 a v3 a model SPOT a najnovsi JET TIG mini (mensia krabica a nizsie frekvencie)
Pri JET 2/3 a SPOT k ziadnej evolucii nedoslo Fachowiec len doobjednava kusy a fabrika produkuje ziadna evolucia.
Kto by ju zaplatil a priplatil.. ze ano..

ANO ale i přesto si myslím. Je to pouze můj názor,  že vstupní zdrojová část bude shodná při shodném max. dodaném proudu svařeček JET TIG 200A a stejném účinosti. Proč by si výrobce komplikoval výrobu jinou sadou součástek :-) => Tedy softstart, vstupní kapacity, můstek...... Až ji rozeberu budu vědět více. Po dobu záruky do ní nepolezu nebo zkusím napsat polákům zda-li bych mohl v rámci údržby - vyfoukání nečistot - sundat dekl :-) . Nicméně můžu to vyzkoušet a ověřit zda-li na 10A jistič najede.


NRDtechnik to tiez musi poslat poliakovi big_smile  postovne do PL bude rovnake ako do CZ poliak zaruka 1rok cech 2?
ale cena od poliaka ktory ti da dolu DPH je zaujimava gogin si dal povedat ze ano tongue...

ANO NDT musí poslat polákovi taky ale v případě oprávněné reklamace mě náklady na dopravu do PL a případnou opravu nezajímají a platím pouze za dopravu do NDT. Pokud zboží koupím na firmu jako VO tak v CZ ve většině případech je záruka také 1rok. Pokud ale nemáš možnost koupit na firmu tak koupě v CZ bude asi lepší. Těžko říct -> sepsat a hodit do kalkulačky + zahrnout případné rizika.

JJ když polák sundá DPH je to zajímavější :-) . Jak jsem psal -> zaplatilo to příslušeství. A musím se opakovat. Děkuji všem za pomoc s výběrem a nákupem.


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#47 21-06-2020 11:38:46

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Ihlan, budem tu mat zase v priebehu mesiaca kamosovu JET TIG III AC/DC 200  ...  kamos kupil uplne rovnaky stroj ako mam ja a ked ho tu budem mat, vyskusam ho zapnut na 10A istici. Viem ze na 20A siel zapnut uplne v pohode. Ventilator mu zapinal tak isto ako na mini verzii. Pri zvarani tigom stroj zistoval ci ma v systeme prietok plynu. Ked bol argon vypnuty, tak sa na displeji objavila chybova hlaska. Ked to tu budem mat tak to nafotim.


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#48 21-06-2020 11:41:23

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

vyrobca: hlavne zadny stitok  ale goginov JET TIG SPOT stroj sa chova presne ako 7-8r stara JET TIG v3 ze ano..
a otazka uzivatela roboba bola tym smerom.... nie ? (aspon tema konci JET TIG SPOT)

gogin: Zase uvazujes ZLE aj ked si sa mi to snazil vyargumentovat.... roboba pisal slovensky tj asi bude slovak
Ty asi nepoznas cenu postovneho CZ-SVK ze je to pre nas KU... drahsie. Ty uvazujes CZ-CZ uplne ina cena!
Po rozdeleni CSFR si z toho spravili monopol kartel

Preto neskor vznikli take sluzby ako zasilkovna.cz
(lebo ceske eshopy mali vysoke naklady na postovne pre slovenskych zakaznikov)
Kurierske spolocnosti ako napr: DHL/DPD/intime /Ceska a Slovenska posta  stala od 9eur balicek a nemecko 3-5e/balicek.
(dnes ich tieto vydajne miesta ako zasielkovna.sk a podobne tlacia dolu cenou... proste konkurencia....)

Preto Slovaka vyjde lacnejsie postovne priamo Polsko ako to poslat do ciech Ostravy a odtial do polska zase..
a pisat o tom ze Fachowiec nieje ziadne riziko ma uz nebavi (pisal som 3x na fore )
kaslem na to nech si to kupi kazdy kde chce... ja vzdy z toho vyjdem ako ten najhorsi... naco minat energiu..

Gogin spomen si 20dni spatne ked som ti dal jasny argument a kupil si to v polsku teraz si hrdina predtym nie big_smile
jedine co ta presvedcilo bola cena.. ze ano... aj to som ti musel oci otvorit ...
tu cenu bez DPH mas predsa kvoli mojmu emailu ze ano ale to uz si nejako zabudol spomenut...
inak by si platil plnu... a budem skromny aj vsetko co si objednal pedal budik a podobne bolo na moj popud
lebo ten pedal co si nedavno ocenil si ani kupit nechcel...

NEMAM rad ked je VAJCE hrdina a robi skolenie ked skolenie dostalo VAJCE odomna a teraz je hrdina..

Roboba - si otvoril na temu JET TIG 2 temy tazko ti odpisat  ak chces SPOT asi dostanes tento model
ak chces JET TIG 2/3 v inom vlakne tak fachowcovi napis ze chces model ktory uz ma SOFTstart
alebo sa na to opytaj priamo odpisu ti... a specifikuj to Rafael ti odpise a budes mat jasno..
Zapnut ten stroj dokazes na 10A istici lebo si softstart mozes spravit externe ci to da 150A to neviem
ale zapnut ho dokazes vzdy (odpor/ziarovka/odporovy drat ohrievaca) su najjednoduchsie softstarty

edit: opraveny nick robota na roboba - sorry..

Editoval ihlan (21-06-2020 17:32:42)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#49 21-06-2020 12:20:33

gogin
Člen
Místo: Zvíkov
Registrovaný: 22-05-2020
Příspěvky: 27

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

ihlan napsal(a):

hlavne zadny stitok... btw zase offline ale goginov JET TIG SPOT stroj sa chova presne ako 7-8r stara JET TIG v3 ze ano..
a otazka robota bola tym smerom.... nie nejaky iny model

gogin zase uvazujes ZLE aj ked si sa mi to snazil vyargumentovat.... robota pisal slovensky tj asi bude slovak
ty asi nepoznas cenu postovneho CZ-SVK ze je to KU... drahsie ty uvazujes CZ-CZ uplne ina cena!
Lebo si z toho spravili monopol kartel. Preto vznikli take sluzby ako zasilkovna.cz a podobne pretoze kurier/posta  stala od 9eur balicek a nemecko 3-5e/balicek.
preto Slovaka vyjde lacnejsie postovne priamo polsko ako to poslat do Ostravy..

Vidíš na to jsem nepomyslel CZ-SK. Sorry

a pisat o tom ze fachowiec nieje ziadne riziko ma uz nebavi kaslem na to nech si to kupi kazdy kde chce...
Gogin spomen si 20dni spatne ked som ti dal jasny argument a kupil si to v polsku teraz si hrdina predtym nie big_smile
jedine co ta presvedcilo bola cena.. ze ano... aj to som ti musel oci otvorit ...
tu cenu bez DPH mas predsa kvoli mojmu emailu ze ano ale to uz si nejako zabudol spomenut...
inak by si platil plnu...

Hrdina smile smile smile smile když myslíš. Asi jsi se namíchnul sice nevím proč ale budiž. Tvých rad, doporučení a tebe si vážím ale tohle je myslím zbytečné. Proto jsem na fórum přišel a o rady prosil. Vše mohlo proběhnout veřejně zde a ne přes e-mail. Když bych nekoupil vše tak jak si mě instruoval tak bych později dokupoval a dráž. Měl jsem stanovenou hranici ceny a ta hrála důležitý parametr. DĚKUJI TI IHLANE ZA VŠECHNO CO JSI PRO MĚ UDĚLAL - jsem blbec. Jen jsem napsal svůj názor. Nikoho neodrazuji od nákupu v PL a kdekoli jinde. Žádný hrdina nejsem. Za celoživotní LAMU se považuji a proto se stále snažím vzdělávat. Jen jsem napsal svůj názor. Pokud jsem se tě nějak dotkl tak se ti omlouvám - chtěl jsem přenést komunikaci na fórum a ty jsi nechtěl.


Jet Tig Ii Ac/dc 200-s

Offline

 

#50 21-06-2020 13:48:37

roboba
Člen
Registrovaný: 04-09-2008
Příspěvky: 28

Re: Rada při výběru Tigu, KoWax & Welder Fantasy & Magnum

Opytam sa rovno poliaka (fachowiec) na ten softstart a ventilator. Ja to nemam problem kupit z PL, je to presa stale v ramci EU, cize ochrana zakaznika funguje uplne rovnako na na slovensku, jediny rozdiel je komunikacia(nemam problem) a drahsie postovne oproti vnutrostatnej doprave.

Ono pokial to niekto nevyskusa osobne a nerozoberie zvaracku aby skontroloval reviziu plosakov a komponentov tak to moc nema zmysel riesit, kludne mozu mat dvaja na podla a podla stitku tu istu zvaracku ale vnutri cinan implementoval alebo upravil softstart, na to nepotrebujete vyvoj.

A dorabky a zapinanie cez ziarovky striktne odmietam, chcem kupit stroj na pracu ktory viem pouzivat a nie sa snim este hrat. Zapnem zvaracku v garazi a polka domu(jedna faza) vypadne? Nemyslim ze som rozmaznany ale toto by som povazoval uz za prezitok, riesit taketo veci.

Ku tej MINI verzii, ma ju aj nejaky iny vyrobca v inej farbe?(everlast, r-tech a pod)? lebo ja som to nevedel dohladat a vidim ju iba u velder fantasy, bojim sa jej pretoze to je hrozne lacne na AC/DC masinu.


Jet Tig Mini Ac/dc

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče