SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#51 14-06-2018 14:19:12

styles
Člen

Re: Výber zváračky na začiatok

pene Zdeňku11-napište nám zdroj kde jste to vygůglil. Ta tráfka i jejich vinutí jsou za provozu doslova studená. Ta nejběžnější laková izolace je tuším na 120 stupňů a navíc pro těch pár závitů je ten vzduch mezi nimi lepší chlazení. Jo a to primární vinutí(těch 200) je dle zásad vinutí impulzních traf rozdělené a rozprostřené. Víte já jsem podobné tráfko dokonce ručně převíjel=bylo nedostupné a opravit bylo třeba co nejdříve. Taková řádně udělaná tráfka odcházejí jen sporadicky a to velkým impulzem při určité kolizi spínacího prvku. Možná se z vašeho zdroje informací poučím-pokud bude důvěryhodný.

Editoval styles (14-06-2018 14:20:59)

#52 14-06-2018 14:25:54

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

Podle sebe soudím tebe? Nikde jsem to nevygůglil, to jsou zkušenosti starých praktiků z navijáren, ještě z dob hodně dávných. A pokud se za provozu to trafíčko nehřeje, berte můj příspěvek jako bezpředmětný.

#53 14-06-2018 14:35:41

styles
Člen

Nemusíte hned útočit-nenapsal jsem nic špatného. Tak ještě dotaz-píšete že se jedná o zkušenosti starých praktiků, ještě z dob dávných. Ale já tady mluvím o impulzním tráfku-ne o klasickém trafu. A impulzní tráfka jsou do způsobu vinutí naprosto něco jiného než klasika a žádný ze starých praktiiků z dávných dob o nich ještě neměl ani tušení. Nejsou zas tak stará. A ten 200závitový primár když dle zásad rozdělíte aby sekundáry byly kvůli vazbě mezi nimi, tak již máte jen sto závitů na sekci a to je opravdu sranda i na uchlazení a jinak to opravdu ani nehřeje..

#54 14-06-2018 14:41:19

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna

No ale nechce se mi ani trochu věřit tomu,že by se vinutí na tak malém trafíčku tak roztřepalo, že by se vzájemně prodřelo. Ty dynamické síly ve vinutí jsou zásadní tak snad u tlumivky na 200A, ale ne u minitrafa na nějakých 10W.

#55 14-06-2018 14:54:38

styles
Člen

No nikdo není dokonalý a já už určitě ne-proto jsem také napsal do uvozovek snad se nemýlíím . Já se vždy snažím přijít na příčinu závady a tak jsem několik těch vadných tráfek rozmotal a z toho co jsem viděl mi dle jiných zkušeností s vadnými impulzními tráfky jako nejvíce pravděpodobné přišlo toto. No musel byste to vidět, ani nezaizolovaný ten zpětný drátek a navíc velké volné smyčky a na každém jinde, ale v místě kde to bylo nejhůře provedené-tak proto takový závěr.

#56 14-06-2018 16:37:50

huat
Člen
Místo: Komárno

Tu je asi najlacnejšia čo som doteraz videl   https://www.ebay.de/itm/200A-Inverter-E … SwWsxbHhc~

malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

#57 14-06-2018 19:01:24

mako
Člen

ja som uvažoval o tomto
https://www.ebay.de/itm/SCHWEI%C3%9FGER … 1438.l2649

a nakoniec kupil toto
https://www.ebay.de/itm/WIG-Schwei%C3%9 … 2749.l2649

mimo faktu že spinač plynu a HF je na tom horaku pritahnutý len elektrikarskou páskou zatial spokojnosť bola aj akcia za par ecok navyše pribalia aj ar redukčák a kuklu. zatial to zvarilo
kurenie a v pohode uvidime dlhodobo. zapaluje perfektne varil som najviac 3.2 elektrodami a tep ochrana nevypla ani v 30tkach horučavách

#58 15-06-2018 10:55:27

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Já bych jen poznamenal, že Dnipro je ukrajinská svářečka určená pro Ukrajince.
Za tuto cenu bude zřejmě pro ukrajinské svářeče, na rozdíl od nás, spíš luxusnější zboží než hračka.
Zároveň předpokládám, že ukrajinská rozvodná síť bude v obecně dost horším stavu než česká plus ukrajinský svářeč bude v průměru asi se svářečkou zacházet hůř než český.
Proto si myslím, že Dnipro musí něco vydržet a že to nebude poruchová hračka, protože si to ukrajinský výrobce, i když jen montovatel komponent z Číny, nemůže dovolit.
Na rozdíl od levných svářeček za podobnou cenu, dovážených k nám oficiálně.

#59 15-06-2018 15:25:50

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Radim DNIPRO bude nieco ako nasa byvala TESLA po rozdeleni ORAVA dnes je to cista cina pod touto lokalnou znackou.
Okrem toho niekde na 1 alebo 2 strane si mozes najst ze to robia v 3-4 typoch vyhotoveni rozne znacky suciastok.
cize tiez to robia na cenu alebo si mozes priplatit. Zaujimalo by ma ze ci UA dalo design krabice vyrobit do .CN alebo si to kompletne osadzuju.
Pod znackou DNIPRO najdes veci ako ma HECHT/SHARK od kosacky vrtacky po zvaracky
Inak UA siet je zrejme inak robena lebo ak si pozres co dokaze Ukrajinec na zasuvke spachat to v CZ/SK nedokazes.
Nedavno niekto (12min+) verejne priznal ze kdesi na SVK robia pohare ktore rovno lepia Made in Germany kvoli koncovej cene.

Editoval ihlan (15-06-2018 15:41:02)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#60 15-06-2018 16:33:02

styles
Člen

dovolil bych si pánové tvrdit, že jste na omylu. Vše se podle mě dělá v Číně a na Ukrajině nic. Je to to samé jako když u modrých v Třebíči prodávali barevné krabice ve svých barvách a se svým logem. Prostě číňan komukoliv udělá co si přeje a můžete si i vybrat druh krytu a svoje barvy i loga. Klidně si tam  můžete nechat i napsat vyrobeno v Česku. Je to stejné jako polská Dedra či Fachowiec, nebo Schwaistechnik, či již zmiňovaný Hecht či Extol atd.
    Jinak jsem mimochodem dělal i stejně maličký strojek Tuson SVK 130K, prodává se také u nás, má jen trochu jiný kryt ale střeva do součástky stejná i tu konstrukci. A takových strojků bude jistě více.

#61 15-06-2018 16:53:56

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Ja len doplnim ako som myslel tu vetu UA dalo design krabice a zbytok sa vyrobil v cine tak to malo byt napisane
alebo si to aj osazduju. Ja som sa velmi velmi pobavil ked som videl 2 zlte krabice v jednej predajni asi 1-2r spatne.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3922_zlte_krabice2.jpghttp://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/3922_jlt_tig_magnum_tig_ac-dc.jpg

a asi o tyzden som siel inde a tam bol oranzovy JASIC to iste dnes ten model uz nieje na trhu
Aktualne ten vlavo stoji 305EUR a ten vpravo 442EUR nechce sa mi verit ze je tam taky rozdiel v suciastkach a QA.
Ale to je uz mimo temu DNIPRO takze koncim

Inak nieco velmi podobne bolo ALLAMAT (Dobříš) vs PRESIDENT CB (ostrava) kto si toto pamata wink 296 vs Grant2? myslim...

Editoval ihlan (15-06-2018 18:19:49)

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O

#62 15-06-2018 16:58:02

styles
Člen

Pane Radime-neberte si to prosím špatně,nechci se vás v nejmenším dotknout, ale podle čeho usuzujete že Ukrajinská síť bude horší než ta naše. Vy jste tam by? A v jakých parametrech? Stejně tak podle čeho soudíte, že ukrajinci se ke svému nářadí chovají hůř než naši. Myslím, že je to zavádějící všude najdete jak darebáky tak solidní lidi.
   Ale hlavně co vás vede k úsudku, že tento strojek je dobře dělaný. Ve vedlejším vláknu  na videu od ihlana vidíte opravu. Je tam vidět to co jsem popisovat tady-ty dvě desky spojené těmi hřebínky a kromě toho že mu tam padly konce tak tam je vidět že je to děláno z nekvalitních součástek. Myslím ten nafouknutý elektrolyt. Jsou to elyty na 400V a tady vidíte že tento kleknul při pouhých asi 325V což je napětí usměrněné sítě. Mimochodem, je to hodně častý jev u asijských výrobků. Jednou dobou začal i Kutreiber používat jejich elyty Kende, ale brzy to odpískali, neboť to byla katastrofa-samé závady. Ale naopak musím přiznat, že jak v tom dnipru, tak v tom Tusonu byly dobré koncové tranzistory. Obecně si dejte pozor na výrobky žluté značené jako Profesionál. Tam používají nějaké asi místní koncáky s označením firmy MagnaChip a ty padají jako komáři po biolitu. Také jsem kdysi pro zajímavost koupil na Ebay fake značkových tranzistorů a přestože měly být na 500V tak jsem na některých naměřil, že nevydrží ani 480V a rarita byl jeden. který by se prorazil už při460V. Přitom ty značkové při značení 500V jsem běžně naměřil, že k průrazu by došlo až při většinou 580V a nejslabší co jsem měřil tak asi 560V. Ještě se vrátím k těm pracovním elytům-představte si, že běžná pořádná svářečka má také elyty na 400V a tyto jsou napájeny obvodem PFC, který je nastaven na 395V .fakt běžně.
    Tak asi tolik. Styles nemá nejmenší důvod, aby vám tady kecal.

#63 15-06-2018 17:06:29

rcp
Člen

dnes uz aj "znackovy" vyrobcovia prebaluju - vid podobnost horakov migatronic/esab/parweld/....
ani alfa z trebica neprebaluje len "talianske" (mozno aj to bude nakoniec cina) - ktore sa daju najst aj pod znackou gala-gar (spanielsko, mexico, argentina), atd.
https://www.galagar.com/htm/en/prods/39 … -acdc.html

a poliaci pochybujem, ze prebaluju "talianske" masiny:
http://www.rywal.com.pl/images/stories/virtuemart/product/fanmig_320-4n4.jpg
http://www.rywal.com.pl/images/stories/virtuemart/product/fanmig_3200i_02%20kopia.jpg
http://www.rywal.com.pl/images/stories/virtuemart/product/fancut%2041%20most.jpg
http://www.rywal.com.pl/images/stories/virtuemart/product/fancool%20601-wa%20most.jpg
http://www.rywal.com.pl/images/stories/virtuemart/product/Palnik%20T18F%20(2).jpg

Editoval rcp (15-06-2018 17:08:08)

Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 Professional, Speedglas 9100XX

#64 15-06-2018 19:39:34

varok
Člen

Styles: není to spíše i o lidech? Já jsem třeba taky koupil Gamu, i když tady na ni dost nadáváte. Uvažoval jsem o jejím bratrovi v modré barvě Kuhtreiber, ale co jsem viděl v bývalé práci a jinde, jaké dělají problémy, tak jsem se nakonec přece jenom podíval po Gamě. Co jsem svařoval, i když třeba s každým typem jen jednou, tak zatím se všemi spokojenost. Z normálních jsem svařoval Gamou 1550, pohoda mašinka. Jednou jsem svařoval OMI 205, jednou OMI 165 a i tyhle mašinky velká spokojenost.
Někteří lidé totiž nepochopí, že vy svářečky opravujete a rozumíte jim, tak víte co je uvnitř a proč třeba to DNIPRO stojí kolik stojí. Nechci ho tady hanit, ale kdysy jsem viděl na jedné stavbě invertor Assist nějaký maličký podobný tomu dnipru a hnus fialový. Napětí asi hodně nízko, co jsem zkoušel, tak s tím nešlo ani pořádně zapálit oblouk, když už hořel, tak strašně špatně hořel. Co měli ve firmě nějaký typ Tuson, s tím stačilo jen jemně škrtnout elektrodou o materiál a hned oblouk naskočil a nádherně stabilní.
To je podobné jako s dnešními auty. Je hrozně moderní miniaturizace, kdysy byly motory moderní čím větší obsal a větší počet válců, tím byl člověk větší frajer a nikdo neřešil spotřebu. Dnes vyrábí samé 3 válce a nízkoobsahové 4 válce 1 a 1,2L s výkonem přes 100 koní. Ano, jezdí to. Ale...? Spotřeba podle papírů nějak nechce sedět. Co to? Životnost nikdo zatím neřeší, protože tyhle motory nejsou na trhu tak dlouho, aby bylo možné porovnávat. Co ale bude až budou mít tyhle auta třeba 20, 30 let?

Svářečky typu Gama, Kuhtreiber a jiné tady zavrhují někteří členové fóra, přitom si myslím, že běžného kutila osloví, třeba jako mě. I kdyby to vyráběli opravdu žlutí(i když já pořád věřím tomu, že alespoň Omicron si mašiny vyrábí sám), jsou uvnitř slušně zpracované, součástky dobře dimenzované, i chladiče. Nesvařuji tou gamou celé dny, ale když ji vytáhnu ze skříně, zapnu, tak spolehlivě jede jak má.

Telwin Bimax 4.195, Omicron GAMA 1900L HF
NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#65 15-06-2018 21:12:58

styles
Člen

pane Varoku-já jsem nechtěl tvrdit, že ten bobek dnipro nesvařuje-svařuje a celkem slušně jede na svou velikost. Mi ani nevadilo, jak jej tady doslova glorifikují, ale nezdálo se mi to vhodné doporučovat ji na naučení svařování a jako jediný stroj na doma pro hobby. Důvod proč i ty malé bobky docela dobře svařují je stejný jako u všech invertorů. První dobrý pocit ze stroje je ten, jak dokáže zapálit oblouk a čím vyšší zapalovací napětí(naprázdno), tím snadněji zapálí i na nečistém povrchu. No a u těchto bobků je již z logiky věci musí postavit co nejvýše, aby pak měli rezervu na napětí na oblouku obzvláště proto, že výkonová rezerva moc velká není. Jistě jsem i toto napětí na bobku měřil, ale nepoznamenal jsem si to a už to nepamatuji. Ta moje výtka pramení z toho, že hlavně začínající a učící se svářeč by přitom měl mít i dostatečnou výkonovou rezervu, neboť ze začátku spíše lepí a ani pořádně neumí zapálit a udržet oblouk--a právě proto by se měl učit na průměrné svářečce s dostatečnou výkonovou rezervou. Také jako jediný stroj pro hobby doma se mi to nelíbilo zase proto, že často doma je třeba použít i silnější elektrodu. Ale toto jsou moje i když dle mě logické, ale přece jen domněnky, neboť já svařovat neumím a když něco potřebuji zavařit tak musím přiznat že jsem spíše lepič. Ale ke zkouškám své práce nepotřebuji být výborný svářeč-stačí že zapálím oblouk a pak spíše posuzuji jeho pružnost v regulaci a dalčí věci -které tady je zbytečné popisovat.

#66 15-06-2018 21:33:59

varok
Člen

Aha, tak to jsem vás špatně pochopil. No já to co píšete poznal ve firmě kde jsem do nedávna pracoval. Profi svářeči a spousta z nich neuměla zavařit pěkný svár, ale prostě to byly profi svářeči. Co k tomu dodat? V převážné většině měli ve firmě mašiny Kemppi MinarcTIG 180 nebo 200. Ty byly slušné. Na semtam lepení byby mašinky Kemppi Minarc 150. OSVČ měli Kuhtreiber 1900HF, ty dělali problémy na agregátech. Dva slováci měli ESAB Buddy 180. Na to jak je tahle značka vyhlášená, tak hrozné zklamání, co jsem s touhle svářečkou párkrát svařoval. Někteří měli špičkový invertor TP 1500, o té i já prohlásím že to patří mezi TOP mašinky.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#67 16-06-2018 00:16:33

peta62
Člen

varok napsal(a):

...... Co ale bude až budou mít tyhle auta třeba 20, 30 let? .......

Bohuzel nikdy mit tolik let nebudou, na to uz ve jmenu spotrebni spolecnosti vymysleli byrokrati tzv. ekologickou dan, ktera se casem velmi pritvrdi.

Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

#68 16-06-2018 07:24:08

varok
Člen

No psal jsem u aut, ale kdo ví, možná to tak bude i u invertorů. Staré odbočkové mašiny pojedou i po 20, 30 letech a invertory za pár let skapou. Necháme se překvapit.

NEJSEM ELEKTRIKÁŘ!!!

#69 16-06-2018 07:44:39

styles
Člen

pane varoku-dovolil bych si oponovat. Invertory nesklapnou, elektronika jde stále kupředu doslova mílovými kroky a jsou už vypracovavány i nové technologie v tomto oboru. Ano máte pravdu v tom, že i pak vy zvyklí na své staré odbočkové stroje s nimi stále budete dělat, ale ostatní na vás pak budou pohlížet stejně jako my teď na takové, kteří ještě mají doma a používají Triodyny a podobné stroje. Je mnoho technlogií a ani ty nynější všechny neznáme. Já se například nedávno setkal s tím, že mi na opravu přišla vodní plasma-čuměl jsem do toho jak bacil do lékárny, neboť jsem dosud nic takového neviděl. Ptal jsem se všech v okolí, ale tady to také nikdo neznal, no a ptal jsem se o radu v jiném vláknu, zdali to někdo zná, zdali to někdo má nebo měl=bez odezvy. Představte si přenosnou jednofázovou plasmu, ke které nemusíte po stavbách tahat velký a těžký kompresor s velkou nádrží, ale strojek má v sobě nádrž, do které nalejete vodu a už můžete pálit. Tak mě napadlo, že kdyby ani voda nebyla dostupná, zdali by stačilo do nádrže třeba jen načůrat. Asi by ani výsledek moc nevoněl, ale snad by to i takto v nouzi mohlo fungovat?

#70 16-06-2018 08:49:29

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

Jeden čas bylo na trubce několik videií s vodní plasmou. To zařízení mělo obchodní název nějak "multi..." asi proto, že kromě řezání se s tím dalo i pájet. Pak se ta videa přestala objevovat. Myslel jsem, že to zhaslo. Proto mě překvapilo, že jste se s tím měl možnost takhle seznámit.

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#71 16-06-2018 08:56:49

styles
Člen

Toto je TransCut 300.

#72 16-06-2018 09:38:39

rcp
Člen

ten transcut je v ponuke uz dlhsiu dobu

aj ked som spokojny majitel niekolkych tigoviek od froniusu, prave tato plasma na fotkach a prospektoch vo mne moc dovery nevzbudzuje, podobne ako ten multi zazrak z youtube https://www.youtube.com/results?search_query=multiplaz

asi to budem musiet napravit a niekde si ten transcut nechat predviest

dolezitu ulohu bude hrat aj cena naplni - ono sa do toho asi neleje voda, ale nejaka prevadzkova napln z kartusi
http://www.froweld.cz/svarovaci-technik … SUPER-CENA

Editoval rcp (16-06-2018 09:42:49)

Fronius MagicWave 3000 Job + FK 2500 FC + TTW 3000AF
Fronius MagicWave 230i + CU600t + THP300i + TTB300A/P
Fronius TransSteel 2200 + MTG 2100
Fronius Vizor 4000 AIR Professional, Fronius Vizor 3000 Professional, Speedglas 9100XX

#73 16-06-2018 10:15:01

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové

RCP děkuji, za odkaz. Připomněl jsi mi to. Já jsem si do paměti zaznamenal jen to. že jsem něco takévého viděl. Do toho multipazu dávali vodu, ale asi by měla být jistě demi. U Transcutu, je zajímavé, že to dělá málo odlétajících jisker. Ty náplně určtě za hubičku nebudou.

TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

#74 16-06-2018 11:04:57

peta62
Člen

styles napsal(a):

....Představte si přenosnou jednofázovou plasmu, ke které nemusíte po stavbách tahat velký a těžký kompresor s velkou nádrží, ale strojek má v sobě nádrž, do které nalejete vodu a už můžete pálit......

Mohu se zeptat na nazor Vas na kvalitu, pripadne i spokojenost majitele a zda to lze nekde videt alespon na netu ?

Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

#75 16-06-2018 11:34:21

huat
Člen
Místo: Komárno

malý PB autogen,kitin tig 170 LA,fronius transpocket 1500,magnum mig,mag 190II,tuson tucana 200 dc multi
+Všetko možné z Lidlu  a Obi a z blšáku

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla