SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 01-10-2021 16:09:28

varok
Člen
Místo: Havířov

Re: PERUN 200 MIG SYN PFC VS Omicron gamastar 196ls

AndyS: Omicron ke svým mašinám hořáky nedává, musí se dokoupit. Kuhtreiber nevím, ale AlfaIn má myslím hořák v ceně, proto jsou dražší. Ale to by museli potvrdit Rellik, Discovera nebo jiní majitelé. A taky jsem názoru že je to přesně naopak než psal Jirkati. Synergické mašiny všechno nastaví samy, proto jsou u začátečníků tak oblíbené.

Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

#27 01-10-2021 21:22:29

jirkati
Moderator
Místo: Liberec

Pánové Andys i varoku, máte právo na svůj názor, i když je mírně řečeno nesprávný. Svarfórum není žvanírna z Novinek, ale zatím ještě pořád odborné fórum. Znám mnoho lidí, kteří umí dobře řídit auto, ale nemají řidičák. Proč vlastně nesmějí řídit, když to znají. Už několikrát jsem úspěšně odstartoval i přistál s kamarádem s jeho sportovním letadlem. Proč tedy nemůžu bez pilotního průkazu létat, když to umím? Vždyť maximálně ublížím sobě.
Nebo snad takové úvahy jsou odlišné od tvrzení, že synergické svářečky samy svařují, bez jakýchkoliv znalostí o principech a postupech svařování?

#28 01-10-2021 22:23:23

varok
Člen
Místo: Havířov

Jsem neppsal že svařují samy. Jak už jsem psal vícekrát v různých tématech aniž bych se vás chtěl nějak dotknout Jirkati, ale dnes je opravdu taková doba. Sám to vidíte zde na fóru. Neustále píšete, že u MIG/MAG technologie svařování se nastavuje napětí a posuv drátu. Dalších plno lidí vám napíše že dnes každého zajímá jen proud v A, nic jiného. Skutečně to tak je a spoustu svářečů, nemyslím nikoho konkrétního tady ani jinde tak svařuje. Berou velké peníze a kdyby nebyla na mašině synergie, v manuálu mašinu nenastaví. Netvrdím že jsem profi svářeč, u nás je asi 10 svářečů a všichni jedou v synergii. Jen já a jeden mladší kolega svařujeme na manuál. A není to jen věkem, jsou u nás i staří chlapi, jeden přes 50 a jeden přes 60 let. A ti taky jen synergie. Když se s nimi bavím o svařování, tak všichni že je ruční nastavování na h..o, že je synergie lepší.

Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

#29 01-10-2021 23:37:57

AndyS
Člen

Jirkatti ano je to forum o zvarani ale nie o elektronike a konstrukcii zvaraciek, v ziadnej odbornej literature to tiez nie je spominane, max ze kryt smi dat dole iba preskoleny personal :-) Priklad nie celkom spravny skor rozdiel v riadeni  F1 a lebo Skoda Superb s automatom. To druhe zvladne kazdy, a asi neurobi tak rychlo kolo ako F1ka, co potrebuje vediet ze ma tankovat naftu alebo benzin. A ci ma priame vstrekovanie hydromenic ci synchrokruzky su vodicovi na nic..
Lietat bez pilotaku sa zda ze mozes ked lietas, aj soferovat moze osoba bez vodicaku, ale nie po verejnych cestach tak ako zvarat mozes ale bez zvaracaku ta nezamestnaju. Ja doma zvaracak tiez nepotrebujem.

Editoval AndyS (01-10-2021 23:44:59)

Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

#30 03-10-2021 14:46:04

MarcelD
Člen

Ďakujem za vaše odpovede. Podaktorí ste mi naozaj pomohli.

#31 12-10-2021 11:35:31

sttefo86
Člen

predajcov jednej aj druhej značky je na slovensku veľa, omicrony majú skoro v každom druhom obchode so zváračskou technikou a alfain má solik,
Dobrý obchod zváračku predvedie a dovolí aj vyskúšať. Alfain má "krajšiu" grafiku - pre úplného začiatočníka je to skoro ako PC hra, omi má naviac bodovanie - veľké plus pre tenké materiály je aj lacnejšia ale nezvára elektródou.
Alfain dá 200A čo pri 1mm drôte je tak na 5mm hrúbku materiálu. 0,8 prevarí aj hrubšie ale na viac húseničiek.

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla