SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 24-12-2009 23:33:24

nellospeed
Člen

Brouk v dílně

Zdar borci, Na konci léta jsem cosi dělal v dílně a otevřenejma vratama mi tam vletěl nějakej brouk a jak byl v té rychlosti chtěl patrně dílnou proletět a bim do okna. Trefil sklo samozřejmě. Omráčilo ho to a spadl na parapet- odtud fotka. Díval jsem se na nato co to jako je a celkem jsem chvilku čučel, měl na sobě celou kupu jakejchsi malejch broučků který normálně někam převážel. Jak přistál tak zněho začali odlízat ale ten velkej brouk se začal vzpamatovávat a nohama je zase strkal zpět na sebe. Tak jsem rychle letěl pro foťák a uděla jenom jednu fotku která se povedla ostrá, pak jsem ho na něco nabral a pustil ven. ale těch broučků měl na sobě fakt kvantum- zřejmě proto mu i špatně fungovala avionika:-)) Jsou to ty malé oranžové tečky co má po sobě. Posílal jsem to na jakousi adresu nějakýho entomologa co jsem našel na netu ale nikdo mi neodepsal. Kamoš řikal že se tomu ani nediví že tu lítají takový potvory dnes se tahají letadlama a loďama bedny sevším možným zjednoho konce světa na druhej.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1380_p8230797.jpg

#2 24-12-2009 23:41:17

jirkalesik
Člen

Re: Brouk v dílně

To je soukromý dopravce, asi létá bez licence a navigace. :-)

#3 26-01-2010 00:25:40

Miki2t
Člen
Místo: Brno , Levice

Kolkatka to je vrtak ?

Tc226ac/dc
Wlsp 315

#4 26-01-2010 14:55:27

Frank
Člen
Místo: USA
Web

nellospeed napsal(a):

Zdar borci, Na konci léta jsem cosi dělal v dílně a otevřenejma vratama mi tam vletěl nějakej brouk a jak byl v té rychlosti chtěl patrně dílnou proletět a bim do okna. Trefil sklo samozřejmě. Omráčilo ho to a spadl na parapet- odtud fotka. Díval jsem se na nato co to jako je a celkem jsem chvilku čučel, měl na sobě celou kupu jakejchsi malejch broučků který normálně někam převážel...

To vypadá, že je to včela, silně napadená roztočem Varroa. To je unikátní fotka, takovou nemají ani na Vikipedia, divím se, že Vám nikdo nodpověděl.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kle%C5%A1t … 8Del%C3%AD

#5 27-01-2010 00:16:23

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

podle špon na tom vrtáku bych řek že průměr může být tak 6-8mm, pak se mi to zdá malé na včelu, navíc ty potvůrky má na křídlech? snad sem chodí i nějaký svařeč/entomolog a poučí nás? smile

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#6 27-01-2010 09:04:12

jano5
Člen

bourač napsal(a):

podle špon na tom vrtáku bych řek že průměr může být tak 6-8mm, pak se mi to zdá malé na včelu, navíc ty potvůrky má na křídlech? snad sem chodí i nějaký svařeč/entomolog a poučí nás? smile.

Ten vrták tiež odhadujem na takých 8mm, a k tomu dost tupy bol big_smile. Ten hmyz my včelu moc nepripomína, ina stavba tela a naviac včela je pokritá jemnými chĺpkami po celom tele. Ale to je iba pohľad na foto, ak by som to videl na vlastné oči tak to poviem na 100percent či je to včela alebo nie, kedže ich mám doma sám niekoľko desiatok tisíc smile

http://www.vcely.sk/index.php?name=copp … &pos=9

#7 27-01-2010 09:35:41

admin
Administrator
Web

Pánové, asi pošlu odkaz na toto téma nějakým hmyzologům. Určovat druh brouka podle průměru vrtáku (a ten zase podle velikosti špon), to ještě nikoho nenapadlo big_smile

#8 27-01-2010 14:51:05

Frank
Člen
Web

admin napsal(a):

Pánové, asi pošlu odkaz na toto téma nějakým hmyzologům. Určovat druh brouka podle průměru vrtáku (a ten zase podle velikosti špon), to ještě nikoho nenapadlo big_smile

Jasně, to takle nelze určovat. Já jsem si to dovolil typnout na včelu, protože včely pěstoval už můj táta a taky tady v USA mám známého farmáře, pro kterého dělám sem tam nějaké sváření a ten měl několik včelstev, která mu vyhynula právě na toho parazita Varroa. Takže jsem viděl jak zdravou včelu, tak napadenou. smile

#9 27-01-2010 16:31:09

Radim
Člen
Místo: Severní Morava

Včela nemá na tykadlech kartáček ani roztoči Varoa nebývají na napadené včele v takovém počtu. Taky hruď, pokud se dá rozeznat, na včelu nevypadá.

#10 28-01-2010 11:00:24

yari
Člen

Včelička to není, má jiný tvar hrudi (spíše elipsa, není hranatý) varroa to není taky, ta má nožičky u hlavičky, těma se vloupne mezi chitinový pancíř včely na zadečku a tam ji vysává, vypadá sezhora jako čočka (zelenina) se stejnou barvou a o průměru cca 1,5mm. Při velkém napadení včelstva lze najít i 5 kousků na včelce, přežije to tak 4 dny. :-( Pro včelaře díky plošnému napadení je to nepřítel No 1.

#11 28-01-2010 16:36:17

Frank
Člen
Web

yari napsal(a):

Včelička to není, má jiný tvar hrudi (spíše elipsa, není hranatý) varroa to není taky, ta má nožičky u hlavičky, těma se vloupne mezi chitinový pancíř včely na zadečku a tam ji vysává, vypadá sezhora jako čočka (zelenina) se stejnou barvou a o průměru cca 1,5mm. Při velkém napadení včelstva lze najít i 5 kousků na včelce, přežije to tak 4 dny. :-( Pro včelaře díky plošnému napadení je to nepřítel No 1.

Vy jste podle tý fotky co sem dal "nellospeed"  poznal, že to není Varroa?????? To tedy smekám!!! Mohl byste uspokojivě a pokud možno logicky vysvětlit, co to tedy je? smile Viděl jste někdy ty Varroa na včele ve skutečnosti?

#12 28-01-2010 18:03:26

killer
Zablokovaný

Frank napsal(a):

admin napsal(a):

Jasně, to takle nelze určovat. Já jsem si to dovolil typnout na včelu, protože včely pěstoval už můj táta a taky tady v USA mám známého farmáře, pro kterého dělám sem tam nějaké sváření a ten měl několik včelstev, která mu vyhynula právě na toho parazita Varroa. Takže jsem viděl jak zdravou včelu, tak napadenou. smile

pěstoval? a čim je zaléval big_smile (nic osobního, jenom vtip)

Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

#13 28-01-2010 18:05:25

killer
Zablokovaný

můj laický pohled na věc mi říká, že jde o chrousta se spoustou dětiček smile

Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

#14 28-01-2010 19:50:44

bourač
Člen
Web

Frank napsal(a):

admin napsal(a):

:-) no, já zas hodně vrtám, moje vrtáky z šuplíku používaj i další členové rodiny kteří s nimi neumějí zacházet tudíž občas některý vrták je tupý nebo není správně nabroušen. Když potřebuju 1-2 díry tak to neřeším a nacpu jej tam. Takovéto "prachové" špony často dělají vrtáky mnou zmiňovaných průměrů, třením, a asi také indukcí dojde k dočasnému zmagnetizování, nejpodstatnější je hlavně vrtaný materiál a otáčky.... smile

#15 29-01-2010 15:31:00

nellospeed
Člen

Zdar, jsem rád že si někdo konečně prohlídl mojí fotku. :-) už jsem to ukazoval kde komu ale nikdo nic nevěděl (podotýkám že v hospodě -já tam chodím na kofolu:-))) ten vrták je 8.5 a válel se tam náhodou brouk měl dobrý dva centimetry a kdysi dávno jsem byl včelař a tohle určitě včela takové jaké se v ČR normálně pěstují nebyla i včelí matka by byla podle tohoto tak poloviční max dvou třetinová (navíc co by dělala mimo úl). Ti broučci byli hodně živí a začali se rozlízat a ten brouk o ně jevil zájem. Spíš se to podobalo hodně velké vose ale ta barva nesedí. sršeň je zase moc tlustej a barevnej tohle bylo úzké a mělo to na zádech takovej krunýřek (je trochu vidět na fotce za hlavou). Tady můj výčet toho co zde běžně lítá končí...?

#16 02-04-2018 14:05:49

nellospeed
Člen

Myslím si že tenhle brouk nebo spíš tahle věc neexistuje, celkem sleduju věci a nikdy jsem ho tady už neviděl. Dám 2000kč na ruku tomu kdo ho vyfotí. Jestli je to včela vyfoť včelu jestli chroust vyfoť chrousta. Přikládám detail, myslet si o tom může každej co chce.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1380_p8230797z.jpg

#17 02-04-2018 17:32:17

Radim
Člen

Včela to stoprocentně není,  ta vypadá jinak.
Vůbec mě ani nenapadá, který brouk tady u nás a ještě navíc na sklonku léta, vozí na sobě své potomstvo a jakž takž se o něho stará - ta snaha ty rozlétlou drobotinu znova na sebe nabrat.

Editoval Radim (02-04-2018 17:35:23)

#18 02-04-2018 18:01:35

styles
Člen

Sice entomolog nejsem a nemám v té oblasti žádné znalosti, ale pokud bych si mohl tipnou a vsadit, tak z mého pohledu a z logiky tuším, proč vám ten entomolog neodepsal. Asi si myslel, že si z něj děláte srandu, neboť kolik hmyzu má mladé koncem léta!!! Já sázím z logiky věci na to, že to nebude žádné potomstvo, ale parazité a už to byly jeho poslední záchvěvy, než skončil.

#19 02-04-2018 21:52:15

bourač
Člen
Web

Hrobařík obalený roztoči - odpověď od entomologa.
Ti roztoči mu neškodí, naopak jde o symbiózu von je přiveze někam na mršinu a oni mu jí hlídají tím že napadnou jiné druhy zájemců.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Hroba%C5% … becn%C3%BD

Editoval bourač (02-04-2018 21:55:30)

#20 02-04-2018 22:36:28

nellospeed
Člen

tak to máš u mě ty dva tisíce, to bude slavnej brouk, už jsem tu bankovku odložil tady nabok a vyčlenil ze svého rozpočtu

Editoval nellospeed (02-04-2018 23:14:31)

#21 03-04-2018 06:32:19

Welda
Člen

Takovej malej hmyzáckej airbus. Ale jiná věc mne překvapila, časové rozpětí mezi prvním a posledními příspěvky. Nevím jestli mne neklame zrak, ono dneska se už fakt nedá věřit skoro ničemu, ale vychází mi to lehce přes 8 let. Tak pokud tak dlouho řešíš koleopterologický problém na stránkách svářečů, měl bys vyčleněnou odměnu delimitovat na zakoupení nějakého aspirínu, pokud tradiční trojkombinace PRS - pivo/rum/sex nezabrala.
Ale teď vážně, všimnul jsem si, že to je diptera a včela má křídla čtyři. Takže asi má pravdu bourač, bude to nějaký ,,létající hovnivál...,,  smile

#22 03-04-2018 07:39:36

nellospeed
Člen

čas ani okolnosti nehrajou již roli, takže já čekám zde a to pouze pana bourače, pravdu má a patří mu ta hodnota

Editoval nellospeed (03-04-2018 07:47:14)

#23 03-04-2018 22:52:26

bourač
Člen
Web

čau, no odměnu jsi nabídl tomu "kdo ho vyfotí"  - to já nejsem. Takže ty prachy skovej pro nějakého opraváře svářeček big_smile
Eště by jsi měl objasnit proč brouk kterej žere mršiny a hov.a přiletěl k tobě do dílny lol

#24 04-04-2018 09:56:36

nellospeed
Člen

já jsem zadal zakázku a ta měla nějaké zadání a tys ji dodal kompletní, proč sem ten brouk přiletěl ti vysvětlim až tě uvidim.

#25 04-04-2018 19:52:04

Radim
Člen

Zas vím o něco víc.
Vida, na co všechno se hodí svářečské fórum.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla