SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 14-09-2011 21:26:35

Bahak
Člen

Stamos multifunkce s PLASMOVOU ŘEZAČKOU - koupit nebo se jí vyhnout?

Dobrý den. Momentálně se poohlížím po nějaké levné (ale použitelné) invertorové svářečce, pokud možno v kombinaci s dalšími metodami formou 2v1 nebo 3v1. Dlouho jsem měl poměrně jasno v tom, že koupím MMA + MIG + TIG, ale najednou se na Aukru objevily multifunkce Stamos Germany s funkcí MMA + TIG (WIG) + CUT ! Samozřejmě je pro mě velice lákavá možnost řezání plazmou (navíc používá jako médium obyčejný stlačený vzduch z kompresoru - ten mám víc než dostatečný), a tak by mě taková multifunkce dost zajímala. Případně i samotná plazmová řezačka od stejné firmy + zmíněná multifunkce k tomu jako druhý stroj. Rozhodující je pro mne cena. Jsem limitován částkou maximálně cca 15.000,- Kč . Za tuto cenu bych chtěl pořídit pokud možno řezání a invertor, nejlépe s dalšími funkcemi navíc (TIG/WIG a/nebo MIG/MAG). Nedělám si iluze o nějaké špičkové kvalitě, ALE má vůbec smysl takové zařízení kupovat (pro občasnou práci doma, sem tam něco - živit mě to nebude)? Cena multifunkce Stamos s funkcemi MMA + WIG + CUT začíná na cca 10.000,- Kč, multfunkce MMA + MIG + TIG (od jiné firmy) se pohybují o něco výš - cca 12.000,- Kč, samotná plazmová řezačka Stamos pak od cca 8.500,- Kč. Svářečku MIG (malé DACO 150) doma mám, takže MIG bych oželel a nechal si to co mám, a dokoupil buď zmíněnou multifunkci Stamos MMA + WIG + CUT za cca 10 - 15 tisíc, nebo bych koupil samotný invertor (nějaký - třeba tady dřív býval na prodej model Svarin 145 a 165 - ale už jsem ho nikde nenašel - už není?) a k němu samotnou plazmovou řezačku Stamos za těch cca 8500,- .
Dotaz tedy zní: jaké máte zkušenosti a názory na značku Stamos Germany + měl bych o této multifunkci (nebo samotné plazmě) od této značky uvažovat? Opravdu se jedná o občasné využití pro domácí potřebu - kutila. Nemohu si dovolit investovat do kvalitních strojů, a ani bych nechtěl investovat desetitisíce do vybavení pro občasnou menší práci doma. Ponechme stranou formu nákupu a realizaci případné reklamace (v podstatě jsem ji našel jen na Aukru nebo na zahraničních eshopech). Jde čistě o to, jestli je alespoň teoretická šance, že takový stroj bude fungovat jak má - to znamená řezat materiál do cca 10-12mm síly a nějak slušně svařovat obalenou elektrodou alespoň 2,5mm, občas 3,2mm. O třetí metodu - WIG nebo TIG až tak nejde. Pravděpodobně jí nepoužiju vůbec, nebo možná výhledově.
Předem díky za názory, zkušenosti a případné typy na jiné podobné stroje v podobné ceně dostupné třeba i v kamenném obchodě, nebo nějakém Českém eshopu.

#2 14-09-2011 22:01:43

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

Re: Stamos multifunkce s PLASMOVOU ŘEZAČKOU - koupit nebo se jí vyhnout?

stamos germany je pro mě neznámá firma, tak jsem to napsal do google - vyhodil mi pár odkazů na youtube zdá se že ten číňan tyto aparáty už pár let vyrábí, mám pár čínských věcí které kupodivu docela dobře a dlouho slouží.
Takovouhle plasmu bych si ale nekoupil - např. spotřební materiál - elektrody, trysky ty se rychle opotřebovávají a nemusíš je potom sehnat, nebo draze!

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#3 14-09-2011 22:52:19

alll
Člen
Místo: ...

Svařovací Stamos Skupina vznikla pod předpokladem pro naše zákazníky Nejvyšší úroveň kvality, efektivity a širokou škálu aplikací v optimálním Pro zajištění hodnoty za peníze.

Aby bylo zajištěno, že nárok na všestrannost a vysokou kvalitu, byl Naši designéři a konstruktéři různých značek, s různými FEK kritéria v našem centru (výzkum, vývoj a tvůrčí centrum), v Německu vyvinula. V naší společnosti, i když to není firma s mnohaletou historii společnosti, Nicméně, perfektní kombinaci dynamiky, know-how, zkušenosti a moderní inovace.

Společnost byla založena v roce 2007 jako dva muže operaci a od té doby se po celém světě společnost s více než 50 zaměstnanců, vzrostla v různých odděleních.

Svařovací Stamos Skupina provozuje distribuční a logistické centrum v Polsku, FEK Center v Německu a dvě místa v Číně. Pracujeme také s několika distributory v různých evropských Zemí, které se specializují na internetový prodej.

Tyto stránky byly stavěny v Číně přísné kontroly kvality celého výrobního procesu (Od nákupu materiálu pro přepravu), v našem exkluzivním výroby podle německých směrnic zajistit.
přeloženo google.. mam doma nove plazmu přes aukro řeže v pohode 12 mm. dodavky spotrebnich dilu nejsou problem stačí napsat email kolik čeho prodejce pošle i na dobirku..

TIGER 205  / BINZEL MB 24/gama 160

#4 17-09-2011 13:57:09

Bahak
Člen

A jak jsou na tom ceny těch spotřebních součástek? Strojovej překlad nějaké stránky toho o výrobku moc nepoví. Jednak výrobce asi těžko napíše, že vyrábí a prodává šmejd, a jednak to neni nezaujatej zdroj ;-). Ale pokud tvrdíš, že jí máš doma a jsi spokojen, budu ti věřit ;-). Jakej máš přesně typ? A jak svařuje (hlavně elektrodou - TIG asi moc nepoužiju). Díky.
PS: předpokládám, že nejsi prodejce téhle značky ani někdo zainteresovaný ;-).

Editoval Bahak (17-09-2011 13:57:37)

#5 17-09-2011 20:34:39

alll
Člen
Místo: ...

mam tuhle:http://aukro.cz/s-multi-51-tig-180-mma-165-plazma-cut-50-multi-i1816100645.html kupoval jsem ji z ebay, ale tento prodejce prodava rovnež na aukru. svařuje to elektrodou docela dost dobře jako berlan, a podobne jako gama 160...

Editoval alll (17-09-2011 20:37:15)

TIGER 205  / BINZEL MB 24/gama 160

#6 01-10-2011 19:56:31

Bahak
Člen

Díky moc za info a omlouvám se za opožděnou reakci. Mezitím jsem od kamaráda koupil starší invertor a přestal tohle na nějakou dobu řešit :-).

#7 14-11-2017 19:19:56

sutneosv
Člen

Dovolím si oživit téma STAMOS. Koukal jsem na Ebay, a docela se mi ty multi svářečky líbí. Je zde nějaký vlastník svářečky Stamos?: zajímaly by mě zkušenosti, líbí se mi i cenově (pro mě přijatelná cenová hladina 400 - 500 €.
Nebo mám na cizinu zapomenout a poohlédnout se doma? Jsem dost na vážkách - preferuji české výrobky, ale v dnešní době co je českého? každý výrobce ve snaze ušetřit a vydělat více kupuje komponenty v Číně, jde jen o to, jak je kdo důsledný při kontrole, (a v tomhle ohledu si myslím, že Němci jsou důslednější)
A pak ještě jeden dotaz - u některých svářeček jsem viděl i funkci "letování" - údajně je to funkce, kdy se dá svařovat pozink aniž se zinek spálí. Zná to někdo?
Děkuji za rady a podnětné připomínky

#8 14-11-2017 19:34:40

sutneosv
Člen

Tak jsem odpověď našel Migomat 210 synergy, myslím, že je to to "pravé ořechové" pro mě

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla