SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#1 12-10-2017 22:21:24

Sauber
Člen

alternativa k chemické kotvě

Ahoj Lidi,

zvažuju vyhledat nějakej typ kotvení, kterým bych nahradil chemickou kotvu, např. na kotvení sloupků, který jsou navařený na platli apod.

Mám na mysli nějaký kovový hmoždiny, nebo průvlakový kotvy, máte s tím někdo zkušenost?

Dokonce mně onehdy říkal týpek, že kotví samonosnou bránu na rámový hmoždiny (plastová hmoždina se šroubem 12x150), ale to se mně příliš nepozdává.

Díky za případný poznatky.

#2 13-10-2017 00:47:18

majk
Člen

Re: alternativa k chemické kotvě

Zdravím , záleží na tom do čeho ,ale třeba samonosné brány  jsem dával na ocelové kotvy FBN II  -  a to nejdelší samonosná brána co jsem dělal má 17m

#3 13-10-2017 07:16:47

Robi G
Člen
Web

Tiež väčšinou používam svorníkové kotvy. Pozor ale na zrelosť betónu , z čerstvého sa mi vyťahovali. Chemickú dávam len tam kde to nejde so svorníkovou.

Fronius Variostar 357-2 , Danubius Elektrik PP 160, Magnum MIG 205L , KUTIL 149 , TOS SV18R  , TOS FA2U , Way Train WE 270 DS , Servoglas 4000v + Clean-air Basic 2000FC , CDC 2-7 , PRM 10 https://www.youtube.com/watch?v=xSk-lrfgaJM

#4 13-10-2017 08:42:11

ihlan
Člen
Místo: Nový Svet

Minuly tyzden som bol na takom rychlo skoleni od FISHERa a vramci toho tam ukazovali co maju v ponuke
len pre informaciu ponukaju hmozdenky s metrickym zavitom ale co sa mi viac pacilo bola taka vlozka
pre chemicku kotvu ale urcena pre pevnostne sroby. Cize vyvrtas dieru das tam ten ich sulec ked zatuhne
mozes tam zasrobovat este aj nejaky srob pomaly M18. Nieje to bezne v predajniach len pre zaujimavost.

Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2fasW7J Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj

#5 13-10-2017 12:21:42

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Web

Svornikova je dobra a postacuje ale na vacsiu zataz napriklad ukotvenie pomurnice na stavbe-streche alebo neaky zelezny I stlp alebo dvojstlpovy zdvihak do dielne tak som daval jednoznacne chemicku ta bola mohutnejsia silnejsia ale zase ked sme davali vybracny stroj  v hale u kamarata tak kazda sa povolovala a museli sa kupit specialne protivybracne hmozdinky smile  Ze zavisi co dotycny chce upevnovat a do akeho materialu......

Kutil s.r.o.

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla