SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 04-06-2017 00:14:49

louis
Člen
Registrovaný: 24-06-2009
Příspěvky: 60

WSME200

Zdravím páni,
potrebujem radu ohladne čínskej zváračky. V poslednej dobe dostala mierne zabrať (preťažovaná nebola max. na 160A) a stalo sa, že počas
zvárania hliníka (AC) sa prerušil oblúk a zvázačka sa snažila oblúk znova naštartovať pomocou HF ale nechytil sa.
Myslel som si, že sa prehriala ale nie, žiadna kontrolka nesvietila, zváračka studená. Po pár pokusoch som prišiel na nasledovné, v DC režime
zvára bezproblémov, tak isto aj v MMA režime a to v AC aj DC režime OK všetky "funkcie" tiež pracujú.
Po vizuálnej stránke nič v zváračke poškodené, zhorené a pod. čo by naznačovalo kde je problém nie je vidno. 
Výsledok je ten, že nezvára v AC režime (nechytí oblúk). Pri pokusoch som sa dostal k záveru, že to bude niečo okolo AC balance, nakoľko ak
AC balance stiahnem na minimum tak oblúk chytí bezproblémov, ale samozrejme takto sa nedá zvárať.
Akonáhle pridám AC balance oblúk okamžite zhasína a zváračka sa pokúša o štart.

Nemáte niekto skúsenosti s podobným problémom, alebo nasmerovať kde hladať. Pomohla by aj schéma tohto zázraku, lebo s týmto typom
analógovej elektroniky moc skúseností nemám. Opravovať to iba tak naslepo je o štastí, že sa trafím práve tam kde je chyba.

Vďaka za rady.

Louis

Offline

 

#2 04-06-2017 07:44:14

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 56

Re: WSME200

Mám dojem, že alfain pegas pulse ovo 200 acdc, je tady tohle WSME, ale nevim to jistě. Zkus to porovnat podle fotek na webu. Pokud by tak tomu skutečně bylo, můžeš jim zkusit zavolat. Mají na webu kontakty přímo na servisáky. Volal jsem jim, když jsem potřeboval radu ohledně zapojení hořáku a borec servisák mně poradil (vařim tou alfou).

Jinak těmhle věcem vůbec nerozumim, ale nejednou jsem zde na fóru narazil na info, že neodbornym zásahem to můžeš dost dojebat tu svářečku.

Offline

 

#3 07-06-2017 23:06:28

louis
Člen
Registrovaný: 24-06-2009
Příspěvky: 60

Re: WSME200

tak, výsledok je ten, že je vadná doska usmernovača, prerazené jedno trafo + pravdepodobne aj druhé (minimálne načaté) doska u čínana stojí 99USD + 25USD doprava, samozrejme ešte colné konanie (bez cla) ale DPH áno. To ovšem nezaručuje, že zváračka bude fungovať, keďže bez výmeny dosky to otestovať nejde.  Je možné kúpiť iba samostatné trafá ale to je ešte väčšia mačka vo vreci.
Nuž zváračku som teda opravil tak, že som od poliaka za 450E kúpil takú istú novú. Hádam aj táto vydrží 6 rokov používania. Akurát ma s..ú tie úpravy, vývody na vodné chladenie a konektory, že to budem musieť poprehadzovať do toho nového črepu.
Tolko môj pokus o opravu tejto čínskej analógovej technológie z prelomu 80tich rokov :-)

Offline

 

#4 08-06-2017 08:50:43

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 350

Re: WSME200

No-když už Vám někdo diagnostikoval tu závadu na sekundárním usměrňovači a jednom z pracovních transformátorů, tak proč už vám to také neopravil?? Tato závada je samozřejmě možná a i odpovídá vámi popsaným příznakům. Akorát se mi nelíbí ta kombinace, že je jedno vadné a druhé načaté!! Vadné může být pouze jedno, tady o nějakém načetí druhého nejde mluvit. Číňané dělají vše ledabyle a feritová tráfka jim jaksi nejdou. Neumí pořádně utáhnout vinutí a zafixovat ta vinutí vevnitř a pouké ponoření do laku to pak nespraví. Vinutí pak za provozu třepou až kmitají a izolace na drátech se o sebe předře.
    Tyto závady znalí elektronici dobře znají a vůbec není třeba měnit celou desku, stačí zjistit které z traf je vadné a toto pak vyměnit-jde to celkem dobře. A takových tráfek je také dost, jelikož na desce jich je několik a tak taková zrušená deska stačí na několik oprav dalších.
    Jinak divím se právě proto, že ty barevné krabice jsou dělané právě tak jednoduše a přehledně a že jsou  právě proto dost dobře opravitelné(oproti jiným strojům).
    Řešit něco takového nákupem jiného stroje se mi jeví přinejmenším velice rozšafné("pěkná cena)-no pokud chcete zase rychle pracovat dále, tak proč né, ale zároveň byste se měl rychle tu původní nechat opravit(a jde to za přijatelné peníze), neboť  může brzy dle zákona schválnosti kleknout i ta druhá a pak už budete mít tři, kvůli čemuž budete muset přistavit sklad nepoužitelných strojů a přitom -opravovat to jde. Opravdu jediné co na vašem příběhu nedovedu pochopit je to, že když už někdo závadu dovede stanovit-takže proč ji také nedovede opravit a i za cenu kdyby si měl nechat z číny poslat pouze to jedno tráfko, které kleklo!!
    A když není potřebné tráfko okamžitě po ruce, tak se dá to vadné pouze odpojit a pak se dá se strojem dále pracovat pouze se zmenšeným výkonem řekněme o dvacet procent až do doby, kdy tráfko přijde a pak jej vyměnit a je hotovo.

Editoval styles (08-06-2017 08:54:05)

Offline

 

#5 08-06-2017 09:56:26

Welda
Člen
Registrovaný: 23-04-2017
Příspěvky: 130

Re: WSME200

Připomíná mi to situaci při čtení revizní správy. Ve správě se zpravidla konstatuje že to nebo ono je nesprávné, ale pokud chcete opravu, revizní technik pokrčí rameny a dál jej vzniklá situace nezajímá. Pokud oslovíte elektrikáře, jejich doporučení zní, že to všechno vytrháme, namontujeme nové a pak si znovu zaplatíte revizi.... Už si na to pomalu zvykám.

Offline

 

#6 08-06-2017 10:20:57

styles
Člen
Registrovaný: 10-10-2014
Příspěvky: 350

Re: WSME200

Jo- všechno je to o lidech a jejich vzájemnému přístupu k sobě navzájem a i tomto se také velmi často můžete dobře přesvědčit i tady právě na tomto fóru. No a zavedla to hlavě ta "nová, porevoluční" společnost západního typu, kde jsou jediným a hlavním jak motivem, tak přístupem ke všem a všemu pouze a jedině peníze!! Takže máme co jsme chtěli a jak je vidno tak většině to přímo vyhovuje-tak proč by se něco mělo měnit. A bude to ještě horší a komu takový moderní, šizený a předražený výrobek přežije záruku tak si bude muset pak při poruše automaticky koupit nový, neboť už se vše začíná vyrábět záměrně tak, aby na tom šlo co nejméně opravit. No a věřte mi, že záruční lhůty se ještě hodně citelně zkrátí, aby výrobci netrpěli. Určitě  ne málo z Vás má zkušenost když si na trochu větší práci koupí třeba nějakou levnou brusku, tak ta ani nepřežije sobotní pracovní odpoledne!!

Offline

 

#7 08-06-2017 18:03:27

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 490

Re: WSME200

Zarucna doba, kde zijes, to uz je davno len datum spotreby do kedy to mas pouzivat. Zvykajte si.

Offline

 

#8 10-08-2017 15:50:54

louis
Člen
Registrovaný: 24-06-2009
Příspěvky: 60

Re: WSME200

Zdravím páni, takže aby som nebol za úplného konzumného hulváta nedalo mi to a zváračku som opravil. Na úvod musím povedať, že urýchlenou kúpou novej zváračky som musel riešiť situáciu dokončenia zákazky, tak preto.
Nuž k veci, moja úvodná diagnostika nebola úplne presná trafá boli OK všetky. Nakoniec sa ako vadný ukázal výkonový tranzistor K4108 (Toshiba) ktorý spína "rekuperáciu" do dvoch výkonových odporov plus jeho ochranná dióda.
Tiež som objavil jeden vadný výkonový tranzistor IRFP4232 v invertorovej časti. Všetky vadné diely bez viditelného poškodenia, takže odišli pekne potichu bez viditelných alebo čuchatelných indícií. Po objednávke  "originálnych" tranzistorov a diódy z krainy pôvodu a po výmene zváračka šlape ako zamlada. Takže celá oprava aj s patričnou zásobou dielov na budúce vyšla necelých 10USD.

Louis

Offline

 

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 137  -  2017


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče  ♦  Svářečky MIGO a ELDYS