SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 27-11-2008 09:02:24

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý den,
při svařování se mi rozsvítila kontrolka chlazení a již nezhasla. Svítí stále, ale posuv drátu je funkční. Poraďte prosím možnou příčinu poruchy.
Scháním schéma zapojení řídícího bloku svářečky.
Kde je ve svářečce snímač přehřátí?

Za odpověď a rady děkuji

Offline

 

#2 27-11-2008 09:57:03

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Tak to je trošku záhada, vaščinou čidlo funguje tak že ja napojené sériovo na napájanie stykača zváračky a na to čidlo je paralerne pripojená žiarovka, ak sa preruší obvod čidla tak sa objavý napatie na žiarovke. Ale pri tvojom prípade to nemusí byť tak, možno to je elektronicky riadené. Ale chcem ešte dodať že motor môže bežať ale napatie na horáku nemusí byť, to si skúšal či tam je napatie?
Rozobral si tú zváračku? V manuály by si mal mať schému, daj ju sem na fórum. naše heslo:poradíme pomôžeme smile


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 27-11-2008 10:53:11

soban
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 09-11-2008
Příspěvky: 76

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Pokud není v záruce tak se koukni dovnitř a skontroluj zda nevypadl nějaký konektor případně se neuvolnil nějaký drát.

Protože buď asi odešlo to teplotní čidlo, případně se někde přerušil drát k čidlu.

Offline

 

#4 01-12-2008 07:50:21

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý den,
posuv drátu sice funguje,ale svařovat nelze. Na hořáku je malý proud aby utavil drát, ale nějaký tam je.
Zde je odkaz na manuál, tam je i blokové schéma, jde o verzi 160:
http://www2.produktinfo.conrad.de/daten … AG_140.pdf

V záruce už bohužel dávno není, rozebranou ji mám, nic tam není uvolněné, nic neupadlo, bohužel. Já osobně to vidím na řídící obvod.

Editoval zbyněk (01-12-2008 07:53:41)

Offline

 

#5 01-12-2008 10:13:01

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/107_bau_bau.jpg

čiže pome na to:
Podľa schémy sa jedná o Bau-Bau mig, cez čidlo  sa napája priamo riadiaca doska,
čiže čidlo prerušené doska neide(regulovať???) ale čo vlastne neide? Lebo motorček ja napájaný zo sekundára, a táto zváračka nemá vypinanie primára zez rélé. Na horáku sa len spína motorček, nie napatie a kolega tvrdí že motorček ide.

zbynek: nájto to čidlo, bud je na trafáku alebo na usmerňovači a tie dva droty na nom spoj do kopy, a odpoj tú žiarovku, ak ti ešte furt nepojde tak sprav fotku zváračky a j dosky, tu sa nemá čo pokaziť, lebo tam nič neni smile Otázka určite je to 160ka? a nie tá menšia?


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#6 01-12-2008 11:16:47

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Tak jeste jednou, jestli nekde nedelam chybu:
sviti kontrolka prehrati
jede motor podavace dratu
svarecka "prska", ale drat neutavi, tedy nesvaruje

Prubezny komentar:
Ridici elektronika jde, umi sepnout primar - na sekundaru je napeti pro motor podavace
Zrejme dobre funguje i trafo - jistice drzi a nejaky proud take da

Dotazy pro upresneni:
kontrolka prehrati se rozsveci hned po zapnuti nebo s prodlevou?
Funguje podavac po zkratovani vystupu svarecky?
Chova se svarecka podobne ve vsech polohach volice vykonu?
Jde nejaky, byt minimalni, proud na vystup svarecky (horak), pokud neni stisknuty ovladac na horaku?

Teorie:

Prvni nastrel by byl spatny teplotni spinac resp. nevratne rozepnuti. Proud ktery pohani podavac se tam asi dostave diky proudu prochazejicimu kontrolkou prehrati. Jenze to by musela byt chyba ve schematu (kde asi je). Sporky N a N1 zrejme nemaji byt propojene.

Druhy tip by byl prorazeny usmernovac v jedne vetvi. Jedna pulvlna by tak koncila zmarena v bloku a ta druha uz na svarovani nemusi stacit. Teplotni cidlo by ale reagovalo se zpozdenim.

Offline

 

#7 01-12-2008 11:32:22

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Také se přikláním k usměrňovači. Ten projev je typický pro chybějící půlvlnu.

Offline

 

#8 01-12-2008 11:34:35

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

pkod: Ukáž mi na schéme kde spína riadica jednotka ten primár?
"Proud ktery pohani podavac se tam asi dostave diky proudu prochazejicimu kontrolkou prehrati" to nemyslíš vážne?????? smile
Prud berie z výstupu, ved je to cca 30-40W motorček, to by už potrebovalo pomocné trafko, ktoré by bolo na schéme


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#9 01-12-2008 12:26:40

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Arno: na te ridici desce byva vedle rele take pomocne trafko. Pak nemusi byt ve schematu. Na to, ze je primar spinany se castecne dotazuji ale castecne to take predpokladam. Proc by jinak byl nulak k ridici desce malovan dvakrat... Ve schematu je zrejme cara navic.

Offline

 

#10 01-12-2008 12:44:28

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

to malé trafo slúži na napojenie výkonového relátka, má to asi 0,5VA preto je také maličke, trafo na 30-40VA má rozmer min 70x70mm


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#11 01-12-2008 22:36:17

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

V tom schematu je opravdu chyba. Svorky N a N1 nemají být propojené. U těchto svářeček (poznávám v tom Varstroje) je spínán právě nulák.  Jestli je to klon Varstroje, tak je to spínáno triakem a to také může být problém. Občas se to chovalo velmi podivně a celé se to rozkmitalo. Ale bylo to provázeno značným hlukem drnčícího trafa. Několikrát jsem tu desku předělával na klasické relé, už jsem to tu někde psal.

Stále se přikláním k vadnému usměrňovači, ale ta svítící kontrolka je podivná. Jenže to chce vidět a měřit a ne se dohadovat na webu...

Offline

 

#12 02-12-2008 00:40:21

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý den,
v první řadě chci poděkovat za Vaše odpovědi.

Dotazy pro upresneni:
kontrolka prehrati se rozsveci hned po zapnuti nebo s prodlevou?
Funguje podavac po zkratovani vystupu svarecky?
Chova se svarecka podobne ve vsech polohach volice vykonu?
Jde nejaky, byt minimalni, proud na vystup svarecky (horak), pokud neni stisknuty ovladac na horaku?

Kontrolka se rozsvítí ihned po zapnutí.
Podavač fungoval ( vysvětlím dále ) i při svařování ( zkratu)
Svářečka se chová stejně při všech stupních.
Skutečně se jedná o verzi 160
Co je zajímavé, že po závadě byl proud na drátu i při vypnutém tlačítku na svařovací pistoli ( to dříve nebylo).

A teď co jsem dnes udělal ( viděl bych se v pr....)
Nechal jsem kostřící svorku na svářečce, vytáhnul jsem kus drátu z hořáku a protože dříve na něm bez zmáčknutého tlačítka nebyl proud tak jsem ji odložil na svářečku. V tom se z řídící desky zajiskřilo a posuv drátu je v současnosti nefunkční. Spálil se odpor ve vstupu báze tranzistoru BDW 94C.  A tím dnešní laborování bylo ukončeno. Hodnotu toho odporu smozřejmě neznám.

Na řídící jednotce je něco jako relé nebo trafo je to malá černá kostka, která má čtyři vývody, ve středu sem dám foto desky.
Na desce je ještě jeden bazmek - tryak mac 224A10. K čemu je?
http://datasheet.digchip.com/311/311-04 … 224-10.pdf
Ještě mě napadla jedna věc, dnes, když jsem zapnul svářečku do sítě, cítil jsem na ní velmi slabé, ale opravdu velmi slabé brnění, jako by probíjelo něco přímo na kostru svářečky. Jistič ani proudový chránič to však nevyhodilo. 
Ale už neodvíjí.  Nejlepší ji asi vyhodit, mrchu!!! Jo a mimomchodem, ta svářečka se také prodávo pod označením METABO.

Editoval zbyněk (02-12-2008 00:51:05)

Offline

 

#13 02-12-2008 16:17:51

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Ježkovi voči smile tak ted to odnesla i ridici deska. Mrknu na to PDFko, ale predem si myslim ze to neodnesl jen odpor. Pocitam ze polovodice budou taky pryc. A kdyz svitila ta kontrolka, sahal jste na trafo? Neni horky? Ikdyz to by se ta kontrolka nerozsvitila hned po zapnuti. To chce nejdriv schema a pak se muze spekulovat. Nejdriv bych vyresil jestli teda funguje to tepelna pojistka, tzn. vzit šlusmetr a zmerit jestli piskne kdyz je vypla masina, kdyz piskne tak to znamena ze zavada je jinde, jit po kablikach. Na schematu teda zadny pojistky nejsou ale zkuste svarecku poradne prohlidnout a hleda t tavny pojistky - to kvuli motoru. No a co se tyce desky, bude to uplne jednoduchy typ bez nejake zpetne vazby coz by se dalo snad lehce nahradit jinym typem, pokud by se nepovedlo dat tu stavajici do kupy. Vyndejte ji a promerte diody, tranzistory, pokud je tam integrac tak sehnat stejny typ.

Editoval killer (02-12-2008 16:32:02)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#14 02-12-2008 18:09:06

hajo1
Člen
Registrovaný: 09-06-2008
Příspěvky: 14

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý večer všetkým.
Zbyněk, nemáš v okruhu svojich známych elektrotechnika, jebo Ty zjavne ním nie si? Aj stredoškolák z odboru elektroniky by mal vedieť po krátkom bádaní "vysledovať" schému zapojenia (teda, ak sú súčiastky čitateľné.. čo asi sú, keď uvádzaš typ tranzistora a ako hovoríš "ještě jeden bazmek - tryak mac 224A10"... aj rezistory sa dajú zmerať). Aj podľa neúplnej schémy sa dá určiť funkcia jednotlivých častí. To ako si postupoval Ty, to akoby neplavec išiel do hlbokej vody...celkom určite sa bez pomoci utopí.
Nepriamo Ti to povedal ja Killer.

K tepelnej poistke... najskôr bude umiestnená na vinutí transformátora (ešte je možný chladič diódového mostíka). Transformátor sa pri skrate diód síce začne prehrievať, ale má značnú zotrvačnosť..chladič sa rýchlejšie zohrieva. Pokiaľ je silová časť schémy správna, tak poistka by nemala byť namáhaná veľkým prúdom, teda jej porucha je málo pravdepodobná. Najčastejšie sa používajú vratné bimetalové poistky. Snáď tam výrobca nepoužil nevratnú poistku (býva v sieťových adaptéroch, kuchynských prístrojoch, napr. fritéza, sendvičovač, variče kávy...). Tá sa po zareagovaní nevráti "späť", treba ju vymeniť.
Treba ju nájsť a zmerať okruh. Tak je to so všetkým.
Zatiaľ toľko...možno neskôr miečo "pridám".

Offline

 

#15 02-12-2008 20:58:16

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Zbynek:
Podle vseho je ridici deska zapojena velice podobne jako u meho COcka. Relatkem je spinane hlavni trafo. Ten triak je tam kvuli regulaci otacek motoru podavace. Doma mam rozkreslene schema me ridici elektroniky a zkusim ho pohledat. Ten odpor tam urcite take vyctem.

Pri reseni zavady je urcite potreba zacit u teplotniho spinace. Pokud kontrolka sviti hned, teplotni spinac bude rozepnuty. U me svarecky je jeden teplotni spinac na kostre vinuti hlavniho trafa a druhe je na usmernovaci. Mam i nejake fotky pro pripad potreby.
Jenze podle problemu s vyhorenim odporu bych rekl, ze opravdova pricina problemu bude jeste jinde. Mozna zkrat mezi svorku 2 a 4 nebo 1 (v privodu horaku) a vyloucit by bylo potreba i zkrat kostry svarecky na potenciometr. Kontakt elektrod s kostrou svarecky by jiste nemel takto dopadnout. Elektronika totiz s kostrou nema byt nikterak propojena.

Jdu hladat schema te elektroniky smile

Offline

 

#16 03-12-2008 19:36:19

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý den,
zde je pár fotek řídícího obvodu. Ty popisy jsem psal já.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0276.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0277.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0280.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0284.jpg


Ten spálený odpor je dobře vidět na obrázku č.3 je to ta třetí součástka vpravo od horního chladiče.
Ten tryak MAC 224 dle mého názoru není na řízení motoru podvače. Na to bych řekl je ten tranzistor BDW.
Tryak a tranzistor jsou od sebe galvanicky odděleny přes  optočlen TLP3061. Ta černá kostka bude skutečně asi transformátor, protože na jeho výstupu je hned diodový můstek.

Bohužel nikde nemůžu sehnat nějaké schéma, kde by byl ten tranzistor BDW93C, z něhož bych odvodil tu hodnotu toho spáleného odporu.

To jádro hlavního trafa nebylo nijak přehnaně žhavé, udržet na něm ruka šla.  A nyní se  po zapnutí moc neohřívá. Memyslím si, že v něm bude mezizávitový skrat. A jak prohlížím jak prohlížím, nikde ten snímač teploty nemůžu najít. To CO2 je tak velké wink . Jak ta mrška vlastně vypadá? Nechce se mi totiž rozplétat svazed drátů, abych ji našel ( od kontrolky to vede do celkem obsáhlého svazku drátů ).
Postupně se kloním k názoru, že bede vadný asi usměrňovač, ale nechápu, kde se bere proud na hořáku, když není na něm zmáčknuté tlačítko.

Editoval zbyněk (03-12-2008 20:15:58)

Offline

 

#17 03-12-2008 20:09:09

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

zbyněk napsal(a):

Dobrý den,
zde je pár fotek řídícího obvodu.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/t … g_0276.jpg

Ta fotka za moc nestoji, priste fotit z vetsi dalky a dat si ZOOM, apk tam nebude odlesk blesku.  Zmerit diody, ten inegrac bude v haji takze vypajet a dat novej a  to co je na tech chladicich budou asi triaky, ale ty by to mohli vydrzet. Ten odpor by nemusel byt uplne pryc, zkousel ste ho merit? Ta tepelka bude na trafu nebo na vystupnim usmernovaci. Vypada jako nevim co, jako tepelna ochrana smile proste mala vec velikosti 2x1,5cm a vedou na ni dva draty.

Editoval killer (03-12-2008 20:18:18)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#18 03-12-2008 20:17:21

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Bohužel, je po něm.

A může ta tepelka, nebo něco jiného poznat, že by byl vadný usměrňovač?

Editoval zbyněk (03-12-2008 20:24:16)

Offline

 

#19 03-12-2008 20:26:27

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

zbyněk napsal(a):

Bohužel, je po něm.

A může ta tepelka, nebo něco jiného poznat, že by byl vadný usměrňovač?

Neeee, ta tepelna ochrana dela jen to ze odstavi masinu v zavaznosti na tom jestli je prehrata nebo ne. Mate fotky masiny? Vubec nemam predstavu co je to za stroj. Usmernovac se da zmerit slusmetrem.

Editoval killer (03-12-2008 20:27:07)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#20 03-12-2008 20:28:21

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Nyní jsem v práci, ale až budu doma dam je sem. Dík
A proč to tedy kruci svítí ihned po zapnutí, když je to studené? Nechápu.

Editoval zbyněk (03-12-2008 20:29:20)

Offline

 

#21 03-12-2008 20:39:58

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

zbyněk napsal(a):

Nyní jsem v práci, ale až budu doma dam je sem. Dík
A proč to tedy kruci svítí ihned po zapnutí, když je to studené? Nechápu.

ted uz to je stejne jedno, kdyz je v haji regulace ze.  Tohle je o nicem je potreba aspon ten stroj nejak videt. Tzn nafotit z boku....Najdem tepelku a zmerime....Pak zmeris usmernovac a zjistis  jestli je v poradku, pokud nevis jak tak poradim. No a deska, pokud nenajdes schema tak zavolat vyrobci smile šprachen sí doič? a dotazat se nejakyho technika na hodnotu toho odporu big_smile ale pochybuju ze nekdo takovej na tyhle ,,svarecky" existuje. Pri koupi je potreba premyslet nejen nad cenou


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#22 03-12-2008 21:50:22

admin
Administrator
Registrovaný: 07-06-2006
Příspěvky: 1167
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Jóó, to je Varmig. Teda není. Tam byl generátor PWM, tady to vypadá na lineární řízení. Žádnej integráč tam totiž není. smile

Triak MAC 224 slouží na spínání primáru svařovacího trafa. Je tam místo klasického relé. Jak už jsem psal výše, to byl docela průšvih s tím triakem. Několik desek jsem předělával tak, že jsem místo toho triaku dával klasické relé (Finder 4061 16A/25V).

Jestli je na výstupu svářečky napětí, tak proto, že ten triak je buď trvale sepnutej, nebo proraženej. Triak je spínán pomocí optotriaku (MOC3060) - to je ten bílej "integráč" za ním. U několika desek jsem zjistil, že to opto má trvale přetěžovanou ledku. Prostě tam byl malej omezovací rezistor a ta ledka časem odešla a opto, potažmo triak, nespínal. Ale to nebude tento případ.

Ten darlington BDW93 slouží k regulaci motoru. Bude to regulace napěťová, žádné PWM. Není tam nic co by to PWM-ko generovalo. Nejjednodušší je nakreslit podle toho plošňáku schéma a odpor dopočítat. Obvod kolem toho triaku a obvod kolem toho BDW budou víceméně nezávislé obvody. Společné budou mít asi jen napájení.

Ta trvale svítící kontrolka tepelné ochrany podle mého s problémem na desce nijak nesouvisí. Není nic jednoduššího než ji proklemovat a vyřadit. Nejprve je potřeba dát dohromady řízení a pak se podívat na ten výkonový usměrňovač a nakonec zkontrolovat svařovací trafo. Je to primitivní stroj. Sice může potrápit i zkušeného, ale žádné záhady tam nebudou...

Offline

 

#23 04-12-2008 19:53:21

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Hm, tak jsem se spletl. Admin ma naprostou pravdu. Tahle elektronika spina svarovaci trafo triakem. Ta moje spina trafo relatkem a motor podavace je rizen triakem.
Pro predstavu jsem si prekreslil schema z uvedenych fotek plosnaku.
Zapojeni je velice jednoduche a vyhorely odpor je opravdu pripojen k vyvodu spojeneho s potenciometrem. Takze bude asi v haji i potenciometr.
Problem bude zrejme i v triaku jak psal Admin. Ten bude asi prorazeny minimalne v jednom smeru.

Prekreslene schema sem prilozim zitra, kdyz uz jsem se s nim kreslil. Jen ho musim vyexportovat.

Offline

 

#24 05-12-2008 07:44:38

pkod
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 26-07-2007
Příspěvky: 211
Web

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Tady je to schema. Snad jsem to trefil. Hodnoty jsou odecitane z fotky, takze hodnoty jsou bez zaruky.


http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/100_varmig-03.gif

Offline

 

#25 06-12-2008 11:46:43

zbyněk
Člen
Registrovaný: 27-11-2008
Příspěvky: 17

Re: Elektra Beckum Hobbymaster MIG/MAG 160

Dobrý den,
děkuji pkodovi za to schéma. Je to úžasné jak podle fotky jde něco takového nakreslit.
Děkuji adminovi za cenné rady. Je vidě, že to zmáknuté.
Děkuji Vám všem a prosím ještě o trochu trpělivosti se mnou.

Přikládám fotky mého pokaženého agregátu, nevím ale jestli tam vůbec něco půjde poznat.

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0301.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0295.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0296.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0303.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0304.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0305.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0308.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0307.jpg

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/760_img_0306.jpg

Odpojil jsem přívody k žárovce a pomocí ohmetru jsem změřil odpojené přívody. Naměřil jsem nekonečno ( nejsou propojeny ) pokud není připojena ŘJ. Pokud ji připojím jsou tam nějaké 3 kohmy. Je to správně?
Proč jsem se ptal jak vypadá ta tepelka? K hlavnímu trafu vedou slabé dva drátky ale vedou dovnitř do vinutí. V počítačích se používá pro snímání teploty jen takový tenký "papírek". Není možné, že je to použito i tady. Protože tam fakt nic jiného nevidím ( viz poslední foto).

Admine, nebo i ostatní poraďte prosím, kde mám co změřit.

Děkuji

Editoval zbyněk (06-12-2008 16:56:56)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče