SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 12-03-2017 11:58:03

Bishoop
Člen
Registrovaný: 12-03-2017
Příspěvky: 1

TIG A OBTÍŽNOST

Zdravím chci se zeptat kolik může stát svařečák na TIG (141 1.1) a jeho obtížnost. Jsem svařeč 135 1.1 myslím že svařování mi jde a chtěl bych v tom pokračovat co se týče teorie nebude problém ale zbytek.Tigoval jsem jednou v životě a nedokáži posoudit jak dobré to bylo ale nejhorší asi né...děkuji za pomoc a případné odpověi

Offline

 

#2 12-03-2017 14:37:26

Sauber
Člen
Registrovaný: 20-01-2015
Příspěvky: 177

Re: TIG A OBTÍŽNOST

Zavolej si do svářečské školy, kterou máš poblíž a zjisti možnosti. Dělal sem si zk 141 21 před pár lety - byl jsem tam možná 8x nebo tak   nějak, což je méně než je standardem, ale taky cena byla o to nižší. Byl tam i borec co nikdy nesvařoval(to já teda taky ne)- v pondělí přišel a v pátek udělal zkoušky.
Ale třeba borci přes pracák to měli snad na měsíc (prostě tak jak to má být).
Takže cena tam byla k jednani, ale tohle mne nabídli až ve druhé škole co jsem oslovil.

Offline

 

#3 12-03-2017 16:38:43

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4408

Re: TIG A OBTÍŽNOST

Dávejte si dobrý pozor podle které normy zkoušku děláte. Pokud je to podle ČSN 050705 tak je to jen tzv. Základní kurz, který je pro profi svařování k ničemu. Zaměstnavatelé už většinou něco málo o svařování znají, a proto vyžadují zkoušku podle ČSN EN ISO 9606-1. Dokonce už se objevují "svářeči" z pracáku s tou správnou zkouškou s potřebným Certifikátem.
Cenový rozdíl mezi oběma zkouškami je minimální.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče