SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 26-12-2017 10:05:48

momák
Člen
Registrovaný: 08-10-2011
Příspěvky: 427

Re: Přenosný MIG

Dobrý den,
Evita-jen jsem mu sdělil svůj názor na tu mašinku.Není to soused,ale můj dlouholetý přítel.Svařuje daleko dýl,než já.Viděl jsem ty sváry pod CO2.Já mám trojfáz a s Co2,si ta moje svářečka prostě nerozumí.Tahle svařuje velice hezky.Toť jen můj názor,nic víc,nic míň.
Ale,víte,jek se říká:Kdo chce psa býti........Mějte se hezky.Nashledanou


MIG/MAG Delta DTD 210+hořák Binzel MB 15 AK 4m,Fronius TP 1500+kabely 3a4m,Speedglas 9002X..

Offline

 

#77 26-12-2017 13:03:48

j.kaspar
Člen
Registrovaný: 16-04-2017
Příspěvky: 10

Re: Přenosný MIG

S tím psem, to je trefný příměr smile Zkoušel jsem trochu víc a potvrzuji, že vaří nádherně. Ovládání a funkce mi dělají radost. Udělám a dám sem nějaké obrázky

Offline

 

#78 26-12-2017 16:02:25

j.kaspar
Člen
Registrovaný: 16-04-2017
Příspěvky: 10

Re: Přenosný MIG

Jinak ještě shledávám užitečným osvětlit můj způsob uvažování při výběru té OMI 195, třeba pro něčí inspiraci - Dá se připlatit 2000,- a pořídit podobnou - GAMASTAR 195LS, ta byla taky nakonec ve hře. Rozdílem je, že je to multifunkce, tedy umí vše (akorát TIG nemá bezkontakt, ale to je asi drobnost), včetně jednoduché změny polarity. Ale jelikož mám invertor MMA a když budu něco potřebovat svařit elektrodou, mám to pokryté. Trubičkou svařovat nechci. Podle mě je to drahé a zbytečné. Radši počkám až přestane foukat a svařím to s plynem, nebo vyjímečně vezmu tu elektrodu. Proto jsem nakonec volil jednoúčelovou mašinu.

Offline

 

#79 24-03-2018 21:43:15

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Přenosný MIG

Chcel som si kupit koli stavbe domu (zelezny skelet) prenosny mig. Kriteria boli vaha/cena/nove so zarukou. Kupil som nakoniec aj vdaka referenciam tu na fore zvaracku twinmig 200 od fachowiec. Zvaracka/drot + posta = 240e bez dane. Momentalne som na vahe 18kg s 2l flasou co2 a asi polovicnou cievkou.Co sa tyka spracovania tak je to strasna bieda az som lutoval moje rozhodnutie pri rozbalovani. Kable su skor taka parodia. Horak strasny. Da sa s tym zvarat ale....
Fakt s obavami som to skusil zapnut. Coz bol trocha problem koli priemyselnej 32a zasuvke. Vymenil som kable aj horak z mojej druhej zvaracky. Skusil som par zvarov na roznych hrubkach materialov od 2 do 10mm. A zvara to teda sakra dobre! Fakt som bol neskutocne prekvapeny. Uvidi sa do kedy. Ale zatial som nadseny, hlavne koli pomeru ceny a vykonu.
Ma to automaticky test plynu pri zapnuti. Pevne nastaveny predfuk. Pevne nastaveny vylet dratu (asi nejake % z nastaveneho posuvu). Klasika nastavenie V a A , tlmivku. Displej ukazuje vzdy hodnoty.

Offline

 

#80 25-03-2018 07:51:28

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3420
Web

Re: Přenosný MIG

A kde si to kupil nech to mozem doplnit do zoznamu ?
Cenu zvaracky bez cievky vies napisat?
Cena postovneho cca kolko to trvalo od objednania/zaplatenia? (niektori maju tovar skladom niektori nie)
nech maju aj dalsi nastevnici fora nejake aktualne referencie wink
Cista vaha stroja alebo vaha s cievkou v kg?
By ma zaujimalo ako ma navrhnute tie ovladacie prvky kazdy ma jednu funkciu alebo nieco sa meni podla prepinaca?

Editoval ihlan (25-03-2018 08:02:56)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#81 25-03-2018 11:33:51

michal84
Člen
Registrovaný: 02-08-2011
Příspěvky: 199

Re: Přenosný MIG

Kupil som to priamo od fachowiec.pl .
Cenu maju uvedenu na stranke + posta 19e. (ja som tam mal ale nejaku zlavu koli registrovanej firme)
Platil som zalohovou fakturou dopredu a cele to trvalo asi tyzden. Neviem ci posielaju aj na dobierku.
Vahu zvaracky ti teraz nepoviem, mam to cele uz zosrobovane spolu s flasou na takom podstavci. Ale je lahsia ako udava vyrobca.
Stelovaky su 3 . V/A , tlmivka , rychlost posuvu. Nic viac.

https://www.naraditechnik.cz/1404-large_default/svarovaci-inventorovy-poloautomat-twinmig-200-ig-regulace-indukce-fcaw-welder-fantasy.jpg

Jedine co ma dost hneva je ze ten prepojovaci kabel horaku je len 16mm2. Aspon ten kusok mohli dat z poriadneho vodica.

Editoval michal84 (25-03-2018 11:35:02)

Offline

 

#82 27-11-2018 01:57:50

tor47h
Člen
Registrovaný: 12-11-2007
Příspěvky: 25

Re: Přenosný MIG

j.kaspar napsal(a):

S tím psem, to je trefný příměr smile Zkoušel jsem trochu víc a potvrzuji, že vaří nádherně. Ovládání a funkce mi dělají radost. Udělám a dám sem nějaké obrázky

Zdravím, mohu poprosit o nějaké ty obrázky ? Případně zkušenosti po roce ? Stojí ten "zázrak" opravdu za to ? Uvažuju o něm, zajímá mě hlavně podavač (provoz s 0,6 drátem ?) a případně PFC v reálu - řekněme 130 A na 16A jistič ?
Předem díky !

Editoval tor47h (27-11-2018 02:02:37)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče