SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 13-11-2016 09:40:51

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Ihlan, musím s Vami súhlasiť. Hlavne s Vašim konštatovaním na výrok pani Evity.

Celkom úspešne sa totiž predávala pred pár rokmi za pár korún napríklad hobby odbočková zváračka s názvom MINI MIG no gas (BENO) s plastovým podávačom, ktorá bola iba na trubičkový drôt. Stále je v ponuke bau centrách avšak nahradená novším invertorovým modelom Beno Mini Mig 135 NO GAS.  Opakujem, zváračka nemá ventil na plyn, je vytvorená len na zváranie trubičkovým drôtom s  plastovým jednokladkovým podávačom...

O kvalite tohto stroja sa nebudem vyjadrovať, je to veľká bieda a nočná mora (môj subjektívny názor) avšak sú tisíce ľudí (kutilov), ktorí ju používajú na domáce "lepenie". A kupovali ju preto, že ju chceli iba na hobby použitie, pričom ako výhodu brali to, že je iba na trubičkový drôt!  Mimochodom sám ju mám doma (2 odbočkovú verziu), kupoval som ju na rýchlo (večer na záverečnú, keď už všetky zvar predajne boli zavreté), jednoducho som musel dokončiť v daný deň robotu a pokazila sa mi PP160. V tej dobe bol problém kúpiť trubičkový drôt, všade býval vypredaný, a keď prišla zásielka do bau bau, tak behom dvoch dní bola preč.         

Len tak na okraj musím si rypnúť. Problém profesionálov aj na tomto fóre je v tom, že mnohí z nich sú odtrhnutí od reality. Už vôbec nerozmýšľajú tak, ako rozmýšľa začiatočník zvárač, či občasný kutil. Ten ma radosť, keď si opraví "kolečko" na fúriku, či pánt na záhradnej bránke. Som presvedčený o tom, že pre veľa amatérov je oveľa jednoduchšie zvárať  napríklad trubičkou, ako sa učiť robiť elektródou. A to musí uznať aj p. Evita, veď to v zváračskej škole musí vidieť. Ak to nevidí, nech dá do rúk začiatočníkovi "bau bau" zváračku MMA (usmernené trafo, alebo invertor s vypnutým ANTI STICk, ARC FORCE) s bazickou elektródou  a potom bau bau" zváračku MIG-MAG s trubičkou... čo mu pôjde lepšie a čo si vyberie.. Veď prečo inak by sa stále vyrábali a predávali hobby čisto trubičkové stroje ("akože zváračky").

Na záver len jedno dodám, trubičkový drôt na mini cievkach je viac obľúbený u kutilov ako u profesionálnych zváračov. Sem na fórum zavíta možno 1 z 10tich amatérov, kutilov a začiatočníkov, ktorí si idú vyberať zváračku. Najväčšia časť amatérov si proste kúpi stroj v bau bau a ostatné ich nezaujímajú a robia s tým, čo kúpili... To je jednoducho fakt.


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#27 13-11-2016 12:03:12

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Přenosný MIG

Ihlan: Děkuji za pochvalu.

Pro všechny: Fotky jsem dal schválně, aby se mi trošku ulevilo od věčného rýpání některých uživatelů, i když někteří to mají v povaze a pokoj nedají nikdy. Na forech, né jenom tohle, jsou dvě skupiny lidí.
1. Profíci, kteří se svařováním živí, ti si koupí drahé mašiny za desítky tisíc třeba i domů.
2. Amatéři a kutilové, kteří svařují buď jen občas, nebo často, ale na úrovni domácího kutila, takže jim stačí i levnější mašinky.

Profíci si budou neustále vymýšlet důvody, proč jsou ty levnější mašinky špatné, i když spousta kutilů je má doma, třeba i několik let bez poruchy.

U těch levných COček je to složité. Vámi zmiňované mašinky čistě jen na trubičku jsem viděl dvě, potom jsem svařoval s trubičkvým drátem v klasické mašině podobné iskravaru 170 apod. To je otázka vkusu. Mě tahle technologie nic neříká, většinu výhod klasického COčka ruší.
1. Vzniká struska jako u MMA, musí se oklepávat.
2. Drát je mnohonásobně dražší než klasický plný drát. Takže ve výsledku neušetříte nic oproti klasickému drátu a lahvi s plynem.

U těch malých co jsem viděl nebyl ani usměrnovač. Jedna měla posuv drátu normálně regulovaný, druhá ne. Motorek měl rychlost přepínanou jen přepínačem výkonu svářečky. Navíc max. proud bylpapírově jen 90A, takže zapomeňte na ocel tl. 5mm jak bylo v návodu.

Ten Sharks 250Y jsem neviděl, ale přepolování polarity je možné u každé svářečky, akorát u některé je to přímo u podavače, jiné se musí zdlouhavě rozebírat a znovu poskládat.

Né jenom Evita, ale i spoustu dalších tady neustále předhazují stroje za desítky tisíc, přitom neudělají nějakou recenzi a nedají pár foteček doma.

Editoval varok (13-11-2016 16:03:13)


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 13-11-2016 12:24:46

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Přenosný MIG

No, sváření trubičkou není lehčí jak sváření plným drátem, a podavač je kritickou částí strojku.Prodej je ovlivněn malou informovaností kupujících a zavádějící propagací.Pokud jde o cenu, doufám že se mnou budete souhlasit že za ty love to opravdu neodpovídá, ale ta možnost bez plynu, to dělá divy, že?To že trubičku musíte mít v suchu jinak póruje nikdo neřeší,a navíc na tenké plechy to opravdu není.Jinak austenit  a navařovací trubičky se sníženou kouřivostí jsou většinou na plus polaritu takže u Sharkse to určo pojede bez problému" ale nezkoušela jsem". Pokud si k tomu někdo vylepší podavač na čtyřkladku a při tom si zmákne přepojování polarity, Picomig to má třeba kablíkem z čela, bude mít solidní strojek s eurokoncovkou, to se musí zaplatit opravdu brzy,ne?

Offline

 

#29 13-11-2016 13:28:17

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Evita napsal(a):

No, sváření trubičkou není lehčí jak sváření plným drátem, a podavač je kritickou částí strojku.Prodej je ovlivněn malou informovaností kupujících a zavádějící propagací.Pokud jde o cenu, doufám že se mnou budete souhlasit že za ty love to opravdu neodpovídá, ale ta možnost bez plynu, to dělá divy, že?To že trubičku musíte mít v suchu jinak póruje nikdo neřeší,a navíc na tenké plechy to opravdu není.Jinak austenit  a navařovací trubičky se sníženou kouřivostí jsou většinou na plus polaritu takže u Sharkse to určo pojede bez problému" ale nezkoušela jsem". Pokud si k tomu někdo vylepší podavač na čtyřkladku a při tom si zmákne přepojování polarity, Picomig to má třeba kablíkem z čela, bude mít solidní strojek s eurokoncovkou, to se musí zaplatit opravdu brzy,ne?

Pri všetkej úcte Voči Vám, opäť vnímam Váš úzko profilový profesionálny pohľad. Samozrejme máte pravdu - nie je to je zlý pohľad, ale je určený pre odbornú laickú verejnosť a profesionálom. Pri pohľade občasného zvárača - amatéra je mimo realitu.   

Zváranie trubičkou nemusí byť ľahšie, avšak pre istú skupinu občasných zváračov - amatérov môže byť jednoduchšie z ich pohľadu. Dokáže totiž využiť výhodu "elektrického" podávania drôtu bez nutnosti externého plynu. Často sa začiatočníci vyhýbajú starostiam s vlastníctvom i prácou okolo tlakových plynových fliaš. Budem sa opakovať, ale zváranie trubičkou je pre začiatočníka neznalého amatéra (ktorý sa nebude chcieť v budúcnosti venovať rastu v oblasti zvárania) jednoduchšie, ako zváranie MMA s bázickou elektródou.

Stále hovoríte, píšete to Vaše čarovné slovné spojenie - "to se musí zaplatiť brzy". Skoro sa vráti - zaplatí kúpa profesionálneho zváracieho stroja iba človeku, ktorý sa zváraním živí, alebo používa zvárací stroj doplnkovo v práci, ktorú vykonáva. Domácemu kutilovi, na občasné zváranie sa NIKDY nevráti. Nemá sa ako vrátiť!!!

Práve táto oblasť kutilov ma dva smery. Prvý smer sú bežní ľudia, čo si kúpia stroj bau bau a sem tam niečo zvaria na záhrade - možno raz, dva krát do roka, či do 5 rokov. Druhý smer obsahuje kutilov, ktorí chcú mať lepší stroj, častejšie zvárajú a zároveň majú aj isté povedomie o zváraní. Sem patria aj ľudia, ktorí majú základné, či dokonca štátne skúšky, ale vzhľadom na to, že sa neživia zváraním kupujú si lacné "lepšie" stroje, lebo kúpa profi stroja sa im jednoducho nevyplatí a je pre nich na hobby zváranie desne predražený. Tu ani kvalita a možnosti profi stroja nevyvážia cenu zváracieho stroja. Jednoducho je to tak...

Nehnevajte sa za moje slová, ale stále je to o tom istom. PROFESIONÁL odporúča stále to, čo je najlepšie pre neho samého. Odporúča to, čo by si kúpil on, to čo je najlepšie pre jeho prácu v danej kvalitatívnej i odbornej triede. Ale sú aj iné sféry pôsobenia, nie sú len profesionálne sféry, sú aj amatérske a odborno laické sféry (smery). A pochopiť nároky iných sfér - v tom je to čaro. Čaro vcítenia sa do potrieb i finančných možností druhých :-)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#30 13-11-2016 13:55:52

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Přenosný MIG

Invertor se určitě zaplatí, jen to třeba nebude hned, stačí, když bude třeba nová brána, skleník, nebo kotec pro psa nebo tchyni a vrátí se to.
Já osobně bych volil radši CO+MMA než trubičkový drát. Zpočátku můžu vařit elektrodou, což se moc od fluxu lišit nebude a časem můžu dokoupit lahev a hořák.

Jestli bych měl vzít pouze MIG za ca 13.500  http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/5 … -euro.html , vzal bych radši tu 3-kombinaci a volil metodu dle libosti a potřeby  za ca 16.000  http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/1 … -175d.html ,
popř  ca 22.000  http://www.svarecky-elektrody.cz/lincol … 0c/d-2661/

Editoval jees (13-11-2016 15:35:27)

Offline

 

#31 13-11-2016 14:06:04

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Přenosný MIG

Ono je to složitější.
To, že se kutilovi nezaplatí mašina, to může, ale nemusí být pravda. Stačí, když si svaří branku a vjezdovou bránu. A má to doma.
Já jsem kutil, ale po celoživotních zkušenostech se držím rčení: nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci. Samozřejmě vocamtaď pocamtaď. Aby mě někdo nebral za slovo.
Problém u těch levnejch (a špatnejch) strojů je, že se s nima ani nedá naučit správně vařit. Ovšem, jak říká rčení, "těžko na bojišti, lehko v epicentru". Chci tím říct, že když se někdo pracně naučí svařovat nějakou sra...ou, a pak se mu dostane do ruky dobrá mašinka, tak najednou zjistí, že toho umí daleko víc. Opět moje zkušenost-kdysi dávno jsem vařil s autobusovým dynamem. Dobrá svařovací charakteristika, ale i při cizím buzení 48V pořád malé zápalné napětí pro bazické elektrody. No, aj tak jsem se s nima naučil, a vařím s nima dodnes, už s invertorem. Samozřejmě se zapalujou líp, o tom žádná. Oranžový mašinky maj přes 70V napětí naprázdno.
Chápu Evitu, že doporučuje lepší stroje. To není proto, že by z nich měla procenta. To je proto, že chce těm nezkušeným, kteří tu žádají o radu, co si koupit, pomoct. Aby neudělali hloupost a nekoupili nějakou sra..u. Bohužel zkušenost je nepřenositelná, a každej místní přispívající má jinej názor. Nejspíš by to vyřešila tabulka doporučených mašinek s cenama. Chceš TIG a máš 10 tisíc? Kup si tohle. Máš 20 tisíc? kup si tohle. Máš 5 tisíc? Tak si ušetři ještě dalších 5. Jinak je úplně jedno, co si za 5 tisíc koupíš, všechno budou sra..y.
Nakonec k těm MIG trubičkám. Vůbec se tu nemluvilo o podstatné výhodě svařování venku. Když fouká vítr, s klasickým drátem a CO2 si neškrtnete.
Koukám, že jees byl v hodnocení návratnosti investice rychlejší než já smile .

Editoval pafik1605 (13-11-2016 14:06:56)

Offline

 

#32 13-11-2016 14:23:47

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Páni, ja som písal o vrátení sa investícií u profesionálneho stroja (MIG/MAG - vzhľadom na tému). Tam už tá návratnosť je úplne iná ako u lepšieho hobby stroja. Pri lepšom hobby stroji, či poloprofi sa dá už hovoriť o návratnosti pre bežného kutila.. Skúste si len tak od oka zrátať návratnosť profesionálneho stroja pri výrobe bránky a vchodovej brány. Koľko brán, voliér by ste museli vyrobiť? Koľko sa ušetrí len na činnosti zvárania?

Často sa zabúda pri hodnotení návratnosti fakt, že môže mať dotyčná osoba kamaráta, ktorý má zvárací stroj a tu bránku mu môže zvariť prakticky za cenu materiálu a 500,- korún do vrecka...  :-)

PS: Osobne mám pochopenie pre obe strany. Sám sa považujem za neprofesionála a to aj napriek tomu, že mám patričné oprávnenia, 20 rokov skúseností a cca 60 - 70 pracovných dní do roka trávim zváraním (zváram pre vlastnú potrebu, vlastné projekty). Zvažoval som nedávno kúpu prenosného MIG-MAG v profi triede, ale po jednoduchom prepočte som zistil, že sa mi profesionálny stroj jednoducho neoplatí. A tiež som prakticky zistil, že veľký rozdiel medzi profi strojom a lepším hobby strojom (poloprofi) nie je až taký výrazný(môj názor) na to, čo robím. Ak by sa ma niekto spýtal na radu, akú zváračku kúpiť, tak vždy sa spýtam na aké použitie ju dotyčný chce. Či denné profi, alebo občasné kutilstvo. Ak odpoveď zneje kutilstvo, tak odpoveď je jednoznačná kúpiť lepší hobby stroj, či poloprofi..

Hádam mi dá niekto za pravdu, ale mám pár osobných životných pohľadov:
1.) zváračka nerobí zvárača zváračom
2.) namiesto profi stroja by som radšej začiatočníkovi odporučil lepší hobby stroj a ušetrené peniažky radšej nech dá na vzdelávanie (napr. základný kurz zvárania)
3.) zváračský kurz kurz veľa napovie = usmerní, ale každý jeden absolvent získa zručnosť iba skúšaním a praxou
4.) kutil nepotrebuje profi stroj, neoplatí sa mu na občasné zváranie (na sekanie 25m2 záhradky si tiež nekupujú bežní ľudia kosačku za X tisíc Eur)
5.) vo zváračských školách pri základných kurzoch by mali byť hobby - poloprofi stroje, vždy je lepšie naučiť sa na jednoduchšom stroji, potom je všetko oveľa ľahšie
7.) často niektorí zvárači ("pre bežné konštrukčné zvary") pozerajú z výšky na iných zváračov len preto, že majú horšie stroje, čo je choré, lebo stroj nehovorí vôbec nič o profesionalite daného zvárača - iba činy, skúsenosti a oprávnenia sú podstatné; stretol som sa aj s ľudmi, čo mali profi náradie, ale výsledok ich práce bol na zasmiatie, či zaplakanie
8.) aj vo zváračských školách vládne veľká lobby, totiž pre predajcov zváracej techniky je to najlepší spôsob vlastnej propagácie...
9.) každý nech si kúpi stroj podľa toho, na čo ho potrebuje a podľa toho koľko ma peňazí; to, že niekto nemá dosť peniažkov na profi stroj z neho nerobí horšieho človeka, skôr naopak, frajerina je za málo peňazí kúpiť lacný stroj a tvoriť s ním profesionálne výsledky!

Editoval jarinox (13-11-2016 16:37:24)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#33 13-11-2016 15:06:46

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Přenosný MIG

jarinox napsal(a):

..... Ak by sa ma niekto spýtal na radu, akú zváračku kúpiť, tak vždy sa spýtam na aké použitie ju dotyčný chce. Či denné profi, alebo občasné kutilstvo. Ak odpoveď zneje kutilstvo, tak odpoveď je jednoznačná kúpiť lepší hobby stroj, či poloprofi..

S tím by se dalo souhlasit.

Offline

 

#34 13-11-2016 16:02:00

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Přenosný MIG

Podle mě se vůbec nemůže srovnávat trafo koupené v baubau za 1500,-  kč s i tím nejlevnějším invertorem. Je to 100 a 1.
Když si vemete, že trafosvářečka z baubau jede v podstatě celou dobu na hraně, přehřeje se po pár elektrodách, má střídavý proud, takže jde svařovat jen s rutilkami, popř. kyselými elektrodami. Napětí kolikráte ani né minimálních 45V naprázdno, takže zapalování oblouku hrůza. Oblouk hoří nestabilně, zhasíná.
Invertory mají vyšší napětí naprázdno, kolikrát i HOT Start, který přidává proudu při zapalování oblouku, takže pro kutila super. Oblouk hoří stabilně. Má na výstupu stejosměrný proud, takže i basické elektrody nejsou problém.
Atd, atd.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#35 13-11-2016 16:04:35

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Přenosný MIG

Jarinox doraz prifici EWM uderka-Ewita a bude Ta presviedcat o opaku smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#36 13-11-2016 18:07:14

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Přenosný MIG

Hmm, takže pan Joe 66 je vlastně frajer že makačům kupuje Rilony protože zvyšuje jejich profesionalitu, ale my do školy o žádném hobby strojku ani neuvažujem, nadále preferujem spolehlivost.Ano, stále platí že když se sejdete aspoň tři, tak Vám šéf vysněnej strojek sežene aby jste při zkouškách nemuseli svářet na obyč EWM.......zdravím

Offline

 

#37 13-11-2016 19:59:03

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Homo sapiens, teda človek rozumný je neskutočne zaujímavý živočích druhu Hominidae. Vyznačuje sa menšími zubami a čeľusťou, tenšími lebečnými kosťami, relatívne veľkým mozgom vzhľadom k zvyšku tela. Hlavnou devízou homo sapiens je rozsiahly sociálny aspekt, inteligencia a najvyššia empatia medzi všetkými ostatnými primátmi. Práve tá spomenutá empatia, ktorá sa dá popísať ako schopnosť vcítiť sa do myslenia a postoja iného jedinca, respektíve ako vciťovanie sa do sveta iného jedinca patrí k základom sociálnych spoločenských väzieb. S tým ide ruka v ruke aj neskutočná variabilita ľudského myslenia, či skôr zmýšľania. Jednoducho každý jeden človek na svete je iný, má svoj pohľad na nejakú vec a má svoj názor. Empatický jedinec dokáže sa plnohodnotne vcítiť do potrieb a postojov iného jedinca, vie uznať aj iný pohľad na svet, ak keď s ním nemusí byť vnútorne stotožnený. Avšak paradoxne často sa stretávame skôr s empatickou obmedzenosťou. A to nie len v oblasti empatie, ale celého ľudského zmýšľania...

Je mi jedno, či ste žena, alebo muž, je mi jedno či ste biela, hnedá, alebo zelená z bielymi bodkami, je mi jedno či ste bohatá, alebo chudobná, lebo ja nemám absolútne žiadne právo Vás súdiť, či hodnotiť. Ale môžem vyjadriť subjektívny nesúhlas s Vaším tvrdením. Neviem, či si uvedomujete (s obrovským nadhľadom), že celá spoločnosť nie je v poriadku, keď  profesionalitu v nejakom odbore (napríklad zváranie) určuje aký používa daný jedinec prostriedok na výkon svojej profesie (u zvárania zvárací stroj). Skôr sa mi zdá, že ide o kombináciu reklamno-obchodných praktík (predajcov, výrobcov) a dokazovanie si nadradenosti i výnimočnosti vďaka majetkovým a finančným možnostiam jednotlivca. Rovnako tlačia napríklad reklamné oddelenia výrobcov mobilných telefónov do konzumnej spoločnosti dôležitosť vlastníctva najnovšieho telefónu, trebárz banky pri ponuke účtov i úverov zdôrazňujú, že je pre nich klient (Vy) dôležitý. Žiaľ väčšinou ide len o hry za jedným účelom - zarobiť.  Stále je to rovnaké, už od mala si dokazujú ľudia, kto má viac, kto má väčší, menší, krajší, len aby sa ukázal pred iným členom spoločnosti, pričom ich poháňa závisť, ješitnosť. Ale čo si budeme hovoriť, je vidieť, že ľudia sú jednoducho primáty, aj keď si mnohí ľudia po celý život myslia, že sú viac ako iné druhy Hominidae... :-)

PS: Je možné, že dostanem ban na tomto fóre za týchto pár nasledujúcich viet, ale hádam pán majiteľ má pochopenie pre slobodu, ktorú tu máme. Drahá pani, ospravedlňujem sa, ale pôsobíte ako keby ste mali za úlohu tu na fóre zvyšovať predaj istého výrobku od istého nemenovaného výrobcu. Tento môj názor dopĺňa aj fakt, že rovnaké výrobky ste s neuveriteľnou zľavou získali aj do Vašej školy. Mám určitú vedomosť v tejto oblasti, viem ako to chodí, takže nemusíte nič vysvetľovať. A pochopte konečne, že nie každý človek - začiatočník zvárač, či kutil má 1400 Eur na zváračku. Ono troška tej povestnej empatie nezaškodí...

Editoval jarinox (13-11-2016 20:19:04)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#38 13-11-2016 23:13:23

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Přenosný MIG

No, ano, empatie, neměla bych reagovat, jako holka na tomhle fóru nejlépe vůbec, že?A kdy si někdo uvědomíte že nejdražší je cena Vaší práce kterou nikdo nepočítáte, co Vám všem lepší a tím dražší bedýnka ušetří času....hi, kam pořád chodíte na ty názory že každý kutil nemá love na profi strojek, dejme mu ty informace ať si vybere sám, jako auto, navíc mě je egál co si koupíte.A jestli Vám tu  s mými názory tolik vadím když píšete k tomu takovej elaborát.....

Offline

 

#39 14-11-2016 07:26:44

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Evita napsal(a):

No, ano, empatie, neměla bych reagovat, jako holka na tomhle fóru nejlépe vůbec, že?A kdy si někdo uvědomíte že nejdražší je cena Vaší práce kterou nikdo nepočítáte, co Vám všem lepší a tím dražší bedýnka ušetří času....hi, kam pořád chodíte na ty názory že každý kutil nemá love na profi strojek, dejme mu ty informace ať si vybere sám, jako auto, navíc mě je egál co si koupíte.A jestli Vám tu  s mými názory tolik vadím když píšete k tomu takovej elaborát.....

Priemerný príjem v Českej republike je cca 28 000 Kč. Krásne to číslo. Avšak v tom je to čaro národných mediánov pri výpočtoch priemernej mzdy. V skutočnosti má viac ako 50% populácie v ČR príjem okolo 12 000 – 16 000 Kč (príjmová polarizácia), to je jednoducho fakt. To sa prejavuje často aj tu na fóre, väčšina dotazovateľov o kúpu nového zváracieho stroja hľadá práveže lacný a čo najlepší stroj, na ktorý má voľné prostriedky. Pýtam sa, prečo ľudia hľadajú lacný stroj, na čo ho potrebujú? Odpoveď nie je jednoznačná. Časť baví ovládanie zváračského remesla a časť si kupuje zvárací stroj preto, aby ušetrili na výrobkoch na ktoré nemajú. Niekto nemá poriadne ani na to, aby zaplatil 30-40 tisíc za posuvnú bránu a plot, preto si kúpi zváračku a plot - bránu si vyrobí. Je to jednoducho tak, že polovica populácie má príjem polovičný ako je priemerný príjem. Už len z toho je viac menej jasné, že väčšina kutilov nemá peniaze. Uvedomte si prosím, že Vy pravdepodobne žijete a pohybujete sa v spoločnosti, v ktorej 34 tisíc nie je veľká hodnota, kde si z jedného platu kúpite profi stroj a ešte Vám aj ostane. Ale stále len podľa vlastnej situácie a svojho okolia, hľadíte na celý národ. Opäť tá empatia s inými ľudmi chýba.... :-)

A cena práce? :-) Pozrite sa na úrady práce a tam vidíte cenu práce. Cena práce je presne taká veľká, ako Vám je ochotný Váš zamestnávateľ, či zákazník zaplatiť. To, že momentálne je na trhu nedostatok zváracích odborníkov drží cenu práce v tomto odbore vysoko, je len dočasné. Aj v 2007 roku bola cena práce stavbára vysoká, ale dnes je v niektorých prípadoch polovičná, lebo je menej práce. A čo tie partie stavbárov bez práce, ktoré len ťažko hľadajú prácu? Tu podotýkam, že situácia sa zlepšuje, ale tak dobre ako pred pár rokmi bolo, stále nie je. Koniec koncov, pre kutila je cena práce irelevantná, lebo svoju prácu vykonáva vo svojom voľnom čase. Ak by všetci mali neobmedzený zdroj peniažkov, málo kto by bol kutilom..

Vôbec mi nevadíte názormi, práve naopak. Veď o tom je diskusia, výmena pohľadov a názorov. Len radšej osobne napíšem viac informácií v rámci osvety, ako by som volil strohú emocionálne vybičovanú odpoveď bez relevantných argumentov, avšak plnú osobných invektív. Možno niekto pri čítaní mojich názorov točí hlavou, ale aj to je jeho názor, ktorý musím rešpektovať. Ako som už písal, je mi jedno či ste muž, žena alebo mimozemšťan s blikajúcimi tykadlami, na tom skutočne nezáleží. Záleží však na pochopení iných a na argumentoch, ktoré môžu ľudsky pomôcť iným bez toho Vášho zbytočného reklamného pátosu...

Editoval jarinox (14-11-2016 07:42:11)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#40 14-11-2016 10:02:02

Robi G
Člen
Registrovaný: 15-09-2014
Příspěvky: 978

Re: Přenosný MIG

Evita je mimo realitu a zrejme nevie čo je reálna práca. Oháňa sa len zváračkami zo zváracej školy. Zváračka je len jedna vec z mnohých čo potrebujete k práci. Za cenu picomigu sa dá kúpiť priemerná mig zváračka , čo si svoju prácu odvedie plus napríklad slušná pásová pila. S tým sa už dá reálne ušetriť čas a aj presnosť výrobku stúpne. Podla jej filozofie potom koľko má stáť celá výbava hobby majstra?

Offline

 

#41 14-11-2016 10:03:20

sqad
Člen
Registrovaný: 04-01-2008
Příspěvky: 246

Re: Přenosný MIG

Myslím, že to nie je len o plate - ja som vývojár, plat mám asi lepší, ale tiež by som si zváračku za 1400€ jednoducho nekúpil. Dôvod je ten, že keď si kutil autoklampiar ako ja chce ako tak vybaviť svoju dielňu, treba aj iné stroje, ktoré tiež nie sú lacné. Aj keď uprednostňujem skôr spoľahlivé stroje pred módnymi vychytávkami preplnené funkciami, možnosť drahej zváračky tu nie je. Inak presne súhlasím s tým čo bolo napísané od jarinox-a.

Inak ako sa vraví: ,,západný človek považuje za vrchol, ak má všetko čo potrebuje, východný vtedy ak nepotrebuje nič".
Som rád, že je tu aspoň niekto, kto nepovažuje človeka za menejcenného, ak má v dielni trebíčšky zázrak.

Offline

 

#42 14-11-2016 10:23:41

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Přenosný MIG

Evita je paní Colombová, pokud si pamatuji, tak jí nikdo odsud v jejich svářečský škole neviděl ...  big_smile

Možná  byla vždy na školení u Picomigu smile ))


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#43 14-11-2016 10:58:27

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Přenosný MIG

Ewita tu len ,,prudi,, s  EWM  smile   V inom vlakne som sa jej pytal aku ma doma zvaracku tak jej to dlho trvalo az vypotila,ze ma doma pouzite pico -co aj tak pochybujem  smile  A keby nerobila v tej ich zvaracej skole tak to neaky Trebicsky Zazrak isti a na pico by nezvysilo      smile  Inak niekedy mam dojem ,podla prispevkov,ze nie len s pikom zvara ale ci aj na nom ,,nefici,, alebo ci ho nepridava do buchet-neposypava    smile  smile Hi nech je sranda


Kutil s.r.o.

Offline

 

#44 14-11-2016 11:46:17

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Přenosný MIG

Joe66 - pořád ještě ti tvé rejpance do Evity připadají chytré? No, už jsi asi poslední. Buďme rádi, že se k našemu koníčku občas přihlásí i žena. Jen málokterá to ale vydrží déle, protože někteří trapní jedinci si vždy najdou nějaký důvod, aby se do nich mohli navážet.
Znám jednu vynikající odbornici v tomto oboru, nejen, že je EWI a IWI, ale nádherně svařuje vším na co se podívá. Párkrát jsem ji zval na Svarfórum, ale když si přečetla ejakuláty některých zdejších "machos", tak se ani nepřihlásila s tím, že by byla některé schopna i navštívit a dát jim přes hubu. Škoda, že to neudělala, mnozí by si to za svou neúctu k ostatním, třeba i menším odborníkům či začátečníkům,  i zasloužili.

Milosak - ty jsi byl ve Svářečské škole, kde je Evita zaměstnaná? Jakou tam mají učebnu pro výuku teorie? Jaké tam mají strojní vybavení na dělení materiálů a jejich úkosování? A jaké svářečky? To jsou asi důležitější údaje než to, zda tam někdo Evitu viděl, či neviděl.

Offline

 

#45 14-11-2016 14:49:34

jarinox
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 12-04-2010
Příspěvky: 272

Re: Přenosný MIG

Vážený pán moderátor,

nehnevajte sa na mňa, za moju drzosť voči Vám, avšak nedá mi pri všetkej úcte nezareagovať. Osobne vôbec nespochybňujem kvality, odbornosť, zápal a neskutočnú trpezlivosť pani Evity. A už vôbec by som si nedovolil na ňu útočiť osobnými invektívami. Ja iba poukazujem na skutočnosti, ktoré musíte aj Vy vidieť. Jednoducho nemá pochopenie pre potreby a pohnútky iných. A možno je jej úlohou vytvárať reklamnú kampaň, neviem.

Každému začiatočníkovi, či kutilovi v odbore zvárania by som doprial iba to najlepšie - profesionálny zvárací stroj. Avšak realita života je iná, polovica záujemcov o zváranie aj tu na fóre jednoducho nemá dosť peniažkov na kúpu profesionálneho stroja. Práve táto skupina hľadá možnosti ako sa zlepšovať vo zváraní aj s menším rozpočtom. Mnohí začiatočníci aj pokročilí zvárači sú vďační aj za lacnejší stroj (Alfa in, Omicron, Kühtreiber, Jasic, ETP, Magnum,..). Dokonca aj ten, kto má peniažky na profesionálny stroj si kladie otázku, či naozaj na tú prácu, ktorú chce robiť potrebuje profesionálny stroj. Sám som jeden z nich.

Ale, keď sem na fórum niekto príde (hobby kutil rozhodujúci sa o kúpe zváračky), dozvie sa, že si má kúpiť profesionálny stroj jednej značky, dozvie sa, že všetko iné je ironický „zázrak z Trebíča“, dozvie sa že iba profesionálny stroj robí zvárača zváračom (trošku zveličujem, ospravedlňujem sa), dozvie sa, že ak u niekoho zamestnanci majú Rilon, tak sú ako keby menejcenní, dozvie sa, že ak niekto sa chce živiť zváraním, tak musí mať špičkový stroj, aby sa mohol ukázať pred zákazníkom, dozvie sa... mohol by som takto pokračovať ešte ďalších 5 minút.

Čo si má potom taký začiatočník myslieť? Nebolo by rozumnejšie začiatočníkovi odporučiť lacnejší stroj a radšej zaučenie, či základný kurz v zváračskej škole? Prečo pani Evita silovo propaguje iba jednu značku pre každého jedného záujemca o zváranie, pričom iných výrobcov v narážkach zosmiešňuje? Teda ak neberiem do úvahy okrajové vyjadrenia o Sharks. A keď niekto sa ozve, tak sa to považuje za útok na ženu? Ak by bola mužom, píšem tu teraz úplne rovnako! Ale to nie sú len moje pocity, takéto pocity má viac ľudí z tohto fóra, len si nedovolia vysloviť svoj názor.

Na záver sa Vám ešte raz ospravedlňujem, za svoj subjektívny postoj. Nie je mojim cieľom vytvárať konflikty, chcem len poukázať na to, že mladá generácia budúcich záujemcov o zváranie nemusí mať zlý pocit z toho, že chce kúpiť (vlastniť) lacnejší stroj, lebo sa  dozvedela tu na fóre, že si vybrala nejaký podradný "zázrak", rovnako ako domáci majster nemusí mať pocit menejcennosti, lebo nemá profesionálny stroj, ktorý mu tu niekto stále vnucuje.

Pripúšťam, že možno sa mýlim a môj pohľad je scestný, ale musel som napísať tieto riadky. Ďakujem za odpoveď, všetko dobré želám...

Editoval jarinox (14-11-2016 15:00:18)


EB MIG 200, FK - MIG 1700E, Sherman MIG 200Mng, Magnum MIG 208 K, Invertor PEGAS 160 T HF, plazma CUT 60, TEMOS PSPB III-A..

Offline

 

#46 14-11-2016 15:03:09

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Přenosný MIG

Za nic sa Neospravedlnuj !  Nezijeme za totaca ,ze len stale mame drzat huby a krok !  Hoci mam dojem,ze v dnesnej demokracii je este vacsi ,,diktat,, ako bol v minulosti .  A Ewitu nikto nepodcenuje co sa tyka odbornych znalosti ale uz to tu kazdemu lezie  na nervy stale citat o tej bielej znacke a robit jej vkuse reklamu smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#47 14-11-2016 15:09:44

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: Přenosný MIG

Tady píšou, že 60% kutilů si může koupit EWM, 40% jen hledá důvody proč na to nemít (pokud bereme jako vstupní rovnici 1 kutil = 1 domácnost)

https://www.novinky.cz/domaci/420637-ct … esici.html

Offline

 

#48 14-11-2016 16:42:39

jirkati
Moderator
Místo: Liberec
Registrovaný: 07-12-2007
Příspěvky: 4392

Re: Přenosný MIG

Vážení kolegové, každý z vás tady ví, že kvalitní a levná svářečka je protimluv. Tisíckrát opakovaný dotaz na levnou a kvalitní svářečku nemůže mít jinou odpověď, než že takové řešení neexistuje. A pokud jde o řešení za málo peněz, pak je prakticky úplně jedno, který stroj z těch levných si kdo pořídí. Všechny mají stejnou součástkovou základnu, všechny jsou konstruovány na co nejnižší cenu, jak požadují jejich prodejci. Jak se jednotlivé součástky ve své životnosti na nějaké osazené desce potkají je docela velká náhoda. Proto jsou některé diskuse doslova zapraseny příznivci i odpůrci jednotlivých levných svářeček, kteří přesvědčují ty ostatní, že jejich pindík - pardon svářečka - je ten nejlepší. A že má někdo jinou zkušenost prakticky nikoho nezajímá.
Stále platí: Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.
A ti, kteří si něco levného pořídili, pak úpěnlivě žádají o radu, jak takovou svářečku po záruční době opravit, vylepšit. Je to ale jejich riziko, jejich právo výběru. Nikdo ze zdejších "rádců" už není zodpovědný za to, co si z mnoha protichůdných informací vybrali.

Joe66 - skutečně nežijeme v totalitě. Jen si musíme stále uvědomovat, že slušnost je základní lidská vlastost inteligentních lidí a že naše svoboda není bezbřehá, ale že končí tam, kde začíná svoboda těch ostatních.

Offline

 

#49 14-11-2016 16:57:35

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Přenosný MIG

Nevím co furt řešíte.
Dost pochybuju o tom že vůbec existuje svářeč který má nějakou osobní zkušenost s výrobky všech firem na trhu,takže každý doporučí to co zná a neměl s tím větší problémy.Někdo EWM,někdo Kemppi,jinej Migatronic a já pokud porovnám s tuzemskou produkcí nelituju jediné koruny kterou jsem utopil ve Froniusech.Ano na hobby použití by určitě stačily Alfy,Kuhtreibery, Omicrony nebo cokoliv jiného,nicméně už jsem s nimi měl nějaký ten problém s Fronikem nikdy.To je ale každého volba.Ideální postup odkázat nové tazatele poptávající ideální stroj na některé z milionšesti témat touto otázkou se zabývajících.

Navíc pokud budu chtít někomu doporučit něco podle svého nejlepšího vědomí a svědomí nedoporučím mu přece něco co mně "vypeklo".

Editoval Ládes (14-11-2016 17:05:05)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#50 14-11-2016 18:03:17

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Přenosný MIG

jirkati
Ale jo, ta osoba co se zkrývá za nickem Ewita rozhodně je odborným přínosem pro nás všechny, ale nezlob se na mě to loby za určitou
značku a hlavně jejich svářečskou školu je trapné !  smile

Musel jsem si rejpnout, stále přemýšlim co jí ty Třebíčský firmy udělali tak hroznýho, že si je neustále bere h--y ??
Pouze jsem chtěl vnést do diskuze trochu humoru ala bourač  big_smile  ))

to Joe66 , jarinox

souhlasím s vámi

Editoval milosak (14-11-2016 18:08:27)


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče