SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování

Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !

Navštivte také:     SVAR BAZAR      SVAR INZERT      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARBAZAR - internetový bazar svářeček      SVARINZERT - akční nabídky svářecí techniky      SVARINFO - magazín o praktickém svařování

#26 03-04-2016 08:35:08

Pruduch
Člen

Re: Čierna kronika

Není to licí věž na broky?

#27 03-04-2016 10:33:41

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Web

Frank:Dokud bude systém vyhovovat většině,nic se bohužel nezmění.Import "emérické demokracie jakýmikoliv prostředky to mně taky "sere"nehorázně, ačkoliv za pacifistu bych se neoznačil(podotýkám že nejsem ani "rusofil").Nepopriratelná kauza je, že na tabákové firmě Phillip Morris nějaký "tydýt" co se prohulil k rakovině vysoudil nehorázné peníze,stejně tak nějaká "emérická bachna" na "Mek Donaldovi" páč si konzumací metráků jejich produktů zkazila postavu a dopracovala se snad k diabetu(?)
Bohužel "americké právo" neposuzuje jednotlivé případy individuálně,ale snaží se vnést normy formou "precedentních rozhodnutí soudů" v dřívějších  podobných případech.Se špatným-levným právníkem pak není problém za prkotinu skejsnout v lochu na mnoho let,stejně tak není problém s dobrým právníkem vyváznout z poměrně těžkého zločinu bez trestu.
V čem s nimi souhlasím je,že právo má být na straně bránícího se-čli má li být obrana účinná musí být logicky intenzivnější než útok.Tedy pokud zločinec páchá nějaký trestný čin, musí počítat i s tím že bude zabit.Ne jak u nás chytím týpka jak mi krade kola u auta,zmaluju ho a hajzl na mně podá oznámení za ublížení na zdraví.
Už mlčím jinak Ihlanovi wink" praskne cévka a bude tahat nohu" smile

Editoval Ládes (03-04-2016 22:38:08)

Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;

#28 03-04-2016 10:37:43

peta62
Člen

Ládes - s tim kourenim to bylo trochu jinak, tam ty penize, dostalo je vice lidi, byly ze PM popiral vazbu rakoviny na koureni v dobe, kdy o ni jiz prokazatelne vedel, tedy umyslny podvod. Jinak souhlas.

Zase zacinam - Omicron Gama 161 a ted se jeste ucim na Omi 206

#29 03-04-2016 12:11:41

Frank
Člen
Místo: USA
Web

Frank napsal(a):

Ládes - Já nepopírám, že se ten případ s PM udál. Ikdyž poněkud jinak než se veřejně, míním mezi lidem, per huba, presentuje. Jistě, našlo se pár vyčůránků, kdy nalezli způsob oholit některou firmu o pár Mega. Zkuste to však jako normální smrtelník dneska. Nemáte šanci. Nechci zde toto pitvat, je to silně mimo téma - zde je celý proces popsaný a dokonce video:

http://blog.cvn.com/philip-morris-stung … ancer-case

http://pages.cvn.com/cvn-tob-offer-0?ut … ancer-case

#30 03-04-2016 12:57:44

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Web

Bouraci - a co ta karbobruska s poskodenou rukovatou a bez ochranneho krytu? yikes Klobuk dole pokial s tym pracujete dobrovolne...

Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma, Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 3w1 IGBT PFC PLASMA, Dnipro M SAB 210,
speedglas 9100XX, Bomar STG 120, Kompresor Parkside PKO 400 B2, Profi3Dmaker, pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)

#31 03-04-2016 14:01:40

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

vyrobca napsal(a):

bez ochranneho krytu?

byl by s tebe dobrý koordinátor BOZP, takové drobnosti vidí big_smile flexa má platnou revizi (100Kč/rok)
v teple a pohodlí na dílně málokdy kryt překáží, v terénu jsou situace kdy kryt musíš sundat - jinak operaci nelze provést (nevejdeš se)
Opravdu nebezpečné věci vidí málokdo, proto chce zákazník "Seznam rizik" kdybych jim tam vypisoval co se může všechno stát asi by se podělali předem. Stačí že o tom vím já, hlídám si to a neberu na práci úplný nemehla. smile

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#32 03-04-2016 14:12:27

fmodel
Člen

tak co to byla ta rozhledna??

Editoval fmodel (03-04-2016 14:12:38)

#33 03-04-2016 14:24:44

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Web

Presne ako pises.. zoznam rizik.. Totiz mam kamosa ktory si RAZ V ZIVOTE zobral do ruky karbobrusku bez ochranneho krytu prave z dovodu " nezmesti sa".... rozbrusovaci kotuc sa mu kusol, karbobruska vyskocila a cez rukavice mu rozdrapila zapastie... takze z toho boli roztrhane zily, tepna a skoro smrtak pokial by nevedel co ma hned robit. Ono niekedy pri "nezmesti sa" plati: zober si vacsiu karbobrusku ktora sa zmesti, aj s ochrannym krytom.. Ked nemam, idem kupit... Tie peniaze naozaj stoja za to.. A podotykam kamos nie je nemehlo, robi vo fachu od ucnaku a 50-ka davno na krku..  dufam ze Ihlan prepaci ze kamos prezil, je to tu rubrika Cierna kronika..

Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma, Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 3w1 IGBT PFC PLASMA, Dnipro M SAB 210,
speedglas 9100XX, Bomar STG 120, Kompresor Parkside PKO 400 B2, Profi3Dmaker, pieskovaci box Lincos 110L, klima Whirlpool PACW12CO :-)

#34 03-04-2016 14:31:43

TomK
Člen
Místo: Čelákovice

Taky si myslím, že to je (byla) licí věž na broky, asi v S&B Vlašim.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/448_sb01_1.jpg
To je pro mne novinka. Jsem zvědavý, zda Brazilci (dnešní majitel) zafinancují novou nebo se broky budou vozit, či je to reakce na budoucí zákaz olověných broků a budou už jen ocelové a jiné.
Když už je to černá kronika, tak předchůdce licí věže byla věž dřevěná, postavená v roce 1939 po stěhování podniku z Prahy. A ač byla vytápěná uhlím, vydržela skoro 20 let, když v roce 1958 shořela.
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/448_sb04m.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/448_sb03_1.jpg
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/448_sb02_1.jpg
Zdroj: J. Hýkel, V. Karlický, Dějiny firmy Sellier&Bellot, Naše vojsko, Praha, 2006, ISBN 80-206-0806-0

Editoval TomK (03-04-2016 14:32:58)

#35 03-04-2016 19:01:22

jafi
Člen

To: Frank

Tieto pribehy o ktorych som pisal sa skutocne stali. Sudne spory normalne prebehli. Vsetko je zalozene na skutocnosti a nie na ,, jedna baba povidala,, bohuzial takto to tam funguje.

#36 03-04-2016 19:47:05

senior
Člen

Bol si na pojednávaniach?

#37 03-04-2016 20:38:47

jafi
Člen

senior napsal(a):

Bol si na pojednávaniach?

Otazka hodna 7 rocneho decka, bez urazky.
Tieto veci sme preberali uz v 2. rocniku na gymnaziu. Mali sme to aj v poznamkach. Preberali sme slovenske pravne normy a taktiez medzinarodne. Pan profesor nam doniesol niekolko kniziek . Pri americkom prave nam z nich urobil zopar zaujimavych poznamok. Okrem ineho medzi nimi boli aj tieto sudne spory. Z prsta som si to nevycucal.

#38 03-04-2016 21:19:37

Tirex
Člen

Bez ochranného krytu by som brúsku ani nezapol a to mám vo fachu odrobené 30 rokov.To nie je o nemehlách,blbá náhoda a típek ma vystaráné na celý život.
Jedna vec je odrbat BOZP-o a druhá vec je Tvoj život,pravda všetko je v pohode pokiaľ sa nič nestane...

#39 03-04-2016 22:33:16

Ládes
Člen
Web

Já mám brusky bez krytů,teda mimo větší kotoučové,neboť je shledávám značně práci limitující(přemýšlím o systému který by ty limity eliminoval).Kdybych měl u všeho počítat s faktorem náhody nemohl bych vylízt ani z baráku na ulici.Po zkušenostech s pojišťovnama vím že kdyby se něco stalo dostanu stejně "kulový" a kryty v tom hrají hodně malou roli

#40 03-04-2016 22:54:29

Frank
Člen
Web

jafi napsal(a):

To: Frank

Tieto pribehy o ktorych som pisal sa skutocne stali. Sudne spory normalne prebehli. Vsetko je zalozene na skutocnosti a nie na ,, jedna baba povidala,, bohuzial takto to tam funguje.

Tak já "TAM" žiju přes 30 let a jaksi jsem realista.... Dejte sem nějaký odkaz, kdy a kde se to stalo... Já to nevylučuji, jen jsem zvědavý a pokud se to doopravdy stalo, rád bych si to přečetl. Spíše vidím, že až na takové výjimky že se zde v podstatě vše řídí logikou a spravedlností.(S výjimkou vysoké politiky big_smile) Tak jako tak není to běžná praxe a je to na 360ti milionovu zemi spíše několik vyjimečných případů... Tak trochu se pozastavuji nad blbostmi a idiocií čehokoli a kdekoli a srovnávám. smile
Samozřejmě je toho na obou stranách Atlantiku požehnaně, já jsem toho názoru, že tam v EU i tady v U.S. je to podle přísloví: "Jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet" big_smile Já se zase směju takovým nařízením v EU, která tady v Eméérice nemáme. smile Jako předepsaná velikost okurek, zakřivení banánů, úplný zákaz prodeje žárovek, povinnosti mít u auta rozsvícená světla za slunečního svitu, povinné revize komínů každým rokem, různé zaváděné poplatky na diskriminaci provozu starších automobilů, atd.
Evropští regulační byrokraté jsou v blbosti jako utržení ze řetězu. Cítí, že občané nejsou dostatečně dospělí, aby odpovědně obsluhovali své vlastní domácí spotřebiče. Byrokraté EU přichází proto s Evropskou směrnicí pro eko-design, zaměřenou na regulaci elektrických spotřebičů jako plochých televizních obrazovek, myček nádobí a lamp. No, zaplaťpánbůh, takové vymoženosti tady v Emérice zatím nemáme my. big_smile big_smile

#41 03-04-2016 22:54:38

Tirex
Člen

hmm a načo máš ten kryt na tej väčšej  kotučovej?Ale vravím každého jeho život - jeho  zdravie.Ja som len opísal môj postoj k sebažničeniu za pár chechtákov.

#42 03-04-2016 23:30:54

peta62
Člen

Tirex napsal(a):

hmm a načo máš ten kryt na tej väčšej  kotučovej?Ale vravím každého jeho život - jeho  zdravie.Ja som len opísal môj postoj k sebažničeniu za pár chechtákov.

Energie roste s mocninou polomeru objehu, takze u vetsiho je paseka vetsi. Presto ja se asi bojim, ale kryt bych myslim nesundal ani na male.

#43 03-04-2016 23:38:58

Ládes
Člen
Web

Protože na zadní straně kotouče nebrousím(na rozdíl od flexy a řezání nebo broušení horní polovinou kotouče)-ani bych se tam kvůli stěně nedostal.Ono to taky chce neškudlit každou kačku a koupit si pořádnou flexu s Quick stopem a hlavně pracovat s citem-nervat kotouč za každou cenu do řezu.Ale jak  už jsi napsal je to každého věc.
Frank:mně třeba vadí že nejsme schopni zůstat alespoň v některých ohledech sví-Češi a dbát na dodržování rovného přístupu a respektování našich pravidel

Editoval Ládes (04-04-2016 15:30:46)

#44 03-04-2016 23:50:03

peta62
Člen

Ládes napsal(a):

Frank:mně třeba vadí že nejsme schopni zůstat alespoň v některých ohledech sví-Češi a dbát na dodržování rovného přístupu a respektování našich pravidel

Jake politiky si zvolime, taci nas zastupuji :-(

#45 03-04-2016 23:53:37

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Web

TomK napsal(a):

Jsem zvědavý, zda Brazilci (dnešní majitel) zafinancují novou

díky za ty fotky pane kolego, o té předchozí dřevěné věži jsem slyšel, než jsem se pustil do této ocelové navozil jsem si nahoru dva sudy s vodou + kýble, samozřejmě i hasičáky. To žádnej BOZP nepožadoval asi si všichni myslej že v případě požáru hasiči dostříknou do 80metrů výšky big_smile
Věž skutečně sloužila k výrobě broků, nahoru se výtahem vyvezly olověné housky, roztavily v el. pecích a lily přes síto dolů - do nádrže s vodou. Tím že byla kapka pár sec. ve "stavu bez tíže" vytvořila se z ní kulička.
Když jsem se při soutěžení zakázky zajímal jak řeší výrobu nyní bylo mi řečeno že se používá jiná metoda, jaká nevím ale zjistím a napíšu sem.

Zdravím kolegu Ládese a ostatní fachmany kteří dokáží používat flexu bez krytu. smile Furt nic pro Ihlana smile

Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa.

#46 04-04-2016 02:00:56

Frank
Člen
Web

Ládes napsal(a):

Vůbec se vám nedivím, Ládesi. Já, ačkoliv zde žiju desítky let, stále se cítím více Čechem, než Američanem. Přišel jsem sem už v poměrně pokročilém věku a stále si zcela nezvykl na zdejší mentalitu. Když ale vidím tu podlézavost, neřku-li vlezdoprdelizmus českých vlád vůči EU a snad i USA přijmout kdejakou zhovadilost, která odporuje zažité kultuře české společnosti, štve mně to i tady. Jezdí sem do Emériky na různá školení všichni možní potentáti a mohli by zde leccos užitečného pochytit. Vidím ale pravý opak. Toužil jsem se na důchod vrátit do vlasti, ale když to srovnávám, stále váhám. sad

#47 04-04-2016 04:28:53

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11

Frank napsal(a):

Ládes napsal(a):

Vůbec se vám nedivím, Ládesi. Já, ačkoliv zde žiju desítky let, stále se cítím více Čechem, než Američanem. Přišel jsem sem už v poměrně pokročilém věku a stále si zcela nezvykl na zdejší mentalitu. Když ale vidím tu podlézavost, neřku-li vlezdoprdelizmus českých vlád vůči EU a snad i USA přijmout kdejakou zhovadilost, která odporuje zažité kultuře české společnosti, štve mně to i tady. Jezdí sem do Emériky na různá školení všichni možní potentáti a mohli by zde leccos užitečného pochytit. Vidím ale pravý opak. Toužil jsem se na důchod vrátit do vlasti, ale když to srovnávám, stále váhám. sad

Přesně tohle předpokakani a ritni alpinismus at uz politiku nebo manazeru me cim dal vic stve .Ale pouzivat obycejny selsky rozum to ne!Na jednu stranu tu dela spoustu mistnich amigos kteri maji bezpecnostni skoleni treba na vysokozdvizne plosiny ale kdyz s ni maj nekam zajet tak to trva 4*dyl nez kdybych to dal do ruky sve  manzelce ktera takovou plosinu videla jen na obrazku.
O privazovsni ve vyskach nebudu ani mluvit (obcas se neni kam a jak privazat a pokud je se kde privazat tak to je obcas k vastem konstrukce ktera by cloveka pri padu jen dorazila)delam uz cca 10let vyskovky jako hoby tak moc narozdil od bezpecaku vic co lze a co ne zvaste co se uvazovani tyka (mam se fakt rad).Treba bryle jsou fajn ok kdyz se dela jakakoli prace kde se brousi vrta reze  nebo kdyz se dela se skelknym vlaknem(delame s nim dost casto)ale kdyz se stavi v nove hale linka a ani vlakno neni navezene a nedela se zadna z rizikovych vyse zminenych cinnosti tak mnohdy dost prekazi (hlavne tam kde je teplo nebo je treba blbe videt ).Ale nikomu nevadi svareni v silonove(extremne horlave) reflexni veste(sam v techto pripadech i pres protesty bezpecaku vestu odkladam ,pokud je rozumny brzy to pochopi).Nebo bezpecakovi vubec neva prace s flexou v bezprostredni blizkosti UPS s cca 15 bateriemi o kapacite jedne kolem 100VA.A takhle mohu prokracovat jeste dost dlouho.Jak rikam chapu bezpecnosti opatreni v odouvodnenych pripadech a naprosto je schvaluji  ale mnohdy je to vic o nesmyslne buzeraci nez o bezpecnosti.Dost casto je potrebovat serizovat zarizeni za provozu a to je i z meho hlediska relativne dost nebezpecne  a mistni bezpecaci (kteri jsou tu na pozici bohů) kvuli terminum asi nemohou nic rict zase je pravda ze to delaji vylucne lide kteri vi kam sahnout a co udelat.

Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

#48 04-04-2016 12:13:30

fmodel
Člen

Frank napsal(a):

Toužil jsem se na důchod vrátit do vlasti, ale když to srovnávám, stále váhám. sad

Připoměls mi kamaráda co se na důchod vrátil z Kanady .Byla s nim v loděnici legrace když vytáh pruty a začal chytat ,na dotaz jestli má rybářskej lístek odvětil,, naco?? já chytám ryby pro sebe ,nehodlám je prodávat. smile ženský nestačil odhánět smile jo a byl to dřevorubec ,oba palce na nohou měl šikmo seříznutý ,tak v Kanadě to asi tak nežerou s tou bezpečností.

#49 04-04-2016 13:25:53

Frank
Člen
Web

fmodel - big_smile big_smile S tím rybařením bez povolení v Canadě, to je pravda, někdy tam jezdím a mám tam několik přátel. Tady v U.S. je toto privilegium pouze pro Indians. smile

#50 04-04-2016 20:23:09

jafi
Člen

TO: Frank

Nieco z procesov, vsetkemu sa verit neda, ale tu podstatu to vystihuje

https://www.hojko.com/naj-sudne-procesy-t71708.html

Zápatí

REKLAMA na SvarFóru

O SvarFóru + Pravidla