SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 09-06-2015 09:52:06

Terama
Člen
Registrovaný: 09-06-2015
Příspěvky: 2

Aký kurz na začiatok ?

Dobré ráno prajem,
prichádzam s otázkou (možno dosť častou kladenou),ale predsa len som sa rozhodol napísať to sem a založiť novú tému.
Tento rok som zmaturoval na škole,ktorá nemá týmto smerom nič spoločné ale rozhodol som sa,že chcem nejaký ten zváračský kurz.Dôvodom je viac,v budúcnosti plánujem odísť do zahraničia a ako pozerám tak,tento typ práce je vonku celkom žiadaný a dobre platený,ale o to až tak nejde o tie peniaze.Je mi jasné,že akýkoľvek kurz si zvolím,tak je nutné nabrať skúsenosti,prax a tieto veci.Ale neviem sa rozhodnúť aký typ.Plánujem si kurz robiť cez úrad práce.Zo začiatku som sa rozhodol pre CO2,ale teraz mi ľudia okolo mňa navrhujú nech si urobím elektródu alebo niečo iné ako CO2.V budúcnosti by som si chcel nejakú zváračku zohnať aj na doma a zvárať zo začiatku veci pre domácnosť,vlastne také jednoduchšie veci.Aký kurz mi odporúčate vy ? Kde začať a prečo ?
Chcem sa v tomto smere zdokonalovať a mám chuť sa učiť,vopred ďakujem za odpovede.

Offline

 

#2 09-06-2015 10:28:57

JEFF
Člen
Registrovaný: 19-11-2013
Příspěvky: 31

Re: Aký kurz na začiatok ?

Pokud chcete svářet v EU, tak zkoušku podle EN, pokud chcete za velkou louži, tak tam prý evropské zkoušky většinou neakceptují. Ale strefit se do správné zkoušky je sázka do loterie. Každý zaměstnavatel chce něco jiného a zkouška typu UNIVERZÁLNÍ SVÁŘEČ neexistuje. Zkuste něčím začít a pak uvidíte, co vám půjde nejlépe.

Offline

 

#3 09-06-2015 10:52:37

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Aký kurz na začiatok ?

Možná napíšu blbost, ale neměl by jste jít po té metodě, která by Vás bavila?.  Nebylo by lepší si to nejprve vyzkoušet a pak se rozhodnout?  Já nemám ani jeden kurz ovšem s CO2 svářím v podstatě každý týden od pátku do neděle (né non stop smile ) a mám i TIG AC/DC a ta mě začala bavit ještě víc...je náročná na svářeče ale za to neskutečně precizní a s možností svařovat hliník zábavná.

Offline

 

#4 09-06-2015 11:12:41

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Offline

 

#5 09-06-2015 12:11:43

Evita
Člen
Registrovaný: 27-05-2015
Příspěvky: 915

Re: Aký kurz na začiatok ?

No, skákla bych s lahvinkou do nejbližší svářečské školy, skusila bych si různé metody, hlavně Mag a Tig, jestli se mi při tom neklepou pastelky, ať vám tam do papírů z UP napíšou označení kursu.V žádném případě nechtějte základní kurs, jen dle EN 9606, 135 a 141, další by Vám nemusili povolit a cáloval by jste si to sám, ZK je na nenáročné spoje a jen v ČR, takže v praxi nepoužitelné.No a praxi si musíte domluvit v nějaké firmě kde to dělaj.Já jsem zůstala na radu šéfa ze svar.školy na UP, a domluvila si brigádu,smíte si přivydelat do určité výše aniž by vás vyřadili a tím určitou praxi získáte.Počítejte s tím že z Vás ze začátku spolupracovníci budou dělat trubku,zvlášť ve firmě kde sváří kdo má ruce a je hafo dělňasů přes agentury.Absolvent prestižní školy s maturitou a chce makat rukama?, zajímavé, co se to děje?

Offline

 

#6 09-06-2015 16:04:00

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Aký kurz na začiatok ?

Evita napsal(a):

co se to děje?

Metalex smile nevím jak kde ale já v okolí pozoruji nedostatek řemeslníků (všechny obory)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#7 09-06-2015 17:16:09

milosak
Člen
Místo: P - z
Registrovaný: 15-04-2013
Příspěvky: 501

Re: Aký kurz na začiatok ?

Myslím, že lepší varianta je zámečník - svářeč , takhle s tebe budou dělat tu ,,trubku,, jak píše Evita  smile
Bez praxe a z úřadu práce ? Ale každý jednou začíná ....


autonomous mechatronics, electronic systems - access control

Offline

 

#8 09-06-2015 23:21:34

Terama
Člen
Registrovaný: 09-06-2015
Příspěvky: 2

Re: Aký kurz na začiatok ?

Ďakujem za názory všetkým,ešte by som sa chcel opýtať konkrétne na to,akým spôsobom sa najlepšie alebo akým spôsobom sa vlastne zvárajú konštrukcie pre domácnosť,nejaké regály,zábradlie (fakt nejaké "jednoduché").Len zo zaujímavosti.Viem,že možno sa pýtam úplne hlúposti a chytáte sa niektorí až za hlavy,ale tak každý raz začínal predsa a myslím,že toto fórum slúži aj na takéto veci a aj pre nás začiatočníkov smile

Offline

 

#9 10-06-2015 06:34:44

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Aký kurz na začiatok ?

To nemáš nikoho známého , který sváří ? Tisíciletá pravda-lepší jednou vidět , jak tisíckrát slyšet ... Jinak odpovědí na tvou otázku je celá kniha .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče