SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-06-2014 07:21:34

kajmanovec
Člen
Registrovaný: 05-06-2014
Příspěvky: 2

MIG svářečka Güde 160A

Zdravím,

chlapi potřeboval bych poradit. Kluk si koupil před třema rokama svářečku od firmy Güde. Je to céóčko  do 160A. Je na ní přepínač 230-0-400V pro volbu vstupního napětí. Před rokem, klasicky měsíc po záruce se mu vypálil tak jsme poskládali z více vypínačů VS16 přepínač, který měl stejný diagram spínání. Makalo to, jenže zase odešel. Mladej pán to samozřejmě aktivně rozdělal, nepoznačil vývody a teď když si objednal ze servisu originál nový (už není z čeho skládat) tak nevíme jak ho zapojit. Nechci to dělat metodou pokus omyl. Ze servisu mi samozřejmě s úsměvem napsali, že jim to máme poslat, protože schema nemají.....Už jen ten poslaný přepínač vyšel i s poštovným na 800Kč. A posílat PPLkou mašinu někam do servisu se mi nechce.
Nemáte někde ve svém archivu nějaké origo schema nebo něco podobného?

Dík za jakoukoliv radu

Offline

 

#2 05-06-2014 07:51:14

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: MIG svářečka Güde 160A

Hmm, ve vedlejším vlákně píše pan DavidCh, že se Gude zabývá, zkusit jeho, je prima že se tu objevuje někdo kdo má o značce širší rozhled, určo bude chtít určení přesného typu, mělo by to být na štítku, no jestli ho strojek má....zdravím

Offline

 

#3 05-06-2014 08:43:06

kajmanovec
Člen
Registrovaný: 05-06-2014
Příspěvky: 2

Re: MIG svářečka Güde 160A

TAK TO BUDE ASI TEN PAN DAVIDCH........

Dobrý den,
bohužel Vás zklamu, žádne schema k zapojení nemáme k dispozici. Jediné co máme, jsou naše vlastní zkušenosti. V případě, že stroj nesmontujete, můžete ho zaslat k nám do servisu.
S pozdravem
D. Chlup
Servis Güde Czech s.r.o.
Počernická 120
360 05 Karlovy Vary

Tolik odpověď v e-mailu od servisu. Nejsem profík, v podstatě všecno své hobby vybavení máme od této firmy. Kompresor, sponkovačku, tři svářečky, štípač, centrálu, vibrační desku, soustruh, vrtačku, okružní pilu, malou hoblovku. Jenže vždycky když byl nějaký problém tak odpovědi ze servisu se nesly v podobném duchu. Ale to je od značkovéo servisu pochopitelné......

Offline

 

#4 05-06-2014 09:24:24

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: MIG svářečka Güde 160A

Ale tam by jsi měl jen přepnout dva dráty . Nakresli a popiš . Drát 1.např. fáze , dr2 nula-N , dr3 jeden vývod trafa , dr4 druhý vývod trafa . + možná max ještě jeden drát co jde na další přepínače . Až popíšeš a nakreslíš , dej sem .

Offline

 

#5 05-06-2014 09:52:39

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: MIG svářečka Güde 160A

Příklad bych viděl takto . Zkus nejen najít , ale dát sem i popis výrobce , pokud je , či barvy izolací . Ty dva vývody od trafa na K2-3 rozpoznáš tak , že po připojení F1 na ty další přepínače a spojením N nuláku s jedním a druhým vývodem z trafa to bude v jednom případě trafo dávat větší napětí na výstupu a i bručet . To je správný vývod pro 230 . Druhý jde na 400 .  http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/1325_co_na_230-400.jpg

Offline

 

#6 12-06-2014 16:32:39

DavidCh
Člen
Místo: Karlovy Vary
Registrovaný: 23-05-2014
Příspěvky: 84

Re: MIG svářečka Güde 160A

Dobrý den,

bohužel jsem Vám nemohl poradit, neboť jsem onen MIG 160 nikdy neviděl a ani jsem nevěděl, že něco takového existuje, naposledy byl zmíněn v katalogu 2008 a to jsem ve firmě ještě nepracoval.
Pátral jsem v historii firmy a jediné, co jsem dohledal byl MIG 160 set, tato svářečka je však na 230V a přes naší firmu se nikdy neprodávala. 

Kdyby jste stroj vyfotil a fotky mi ukázal, snad bych Vám poradil.

Pro inspraci je zde http://uloz.to/xTtmxp6z/schema-mig-192-6k-pdf schema MIG 192/6K co jsem si kdysi kreslil (ve schematu není zakreslen ventilátor). Možná je to s MIG 160 podobné.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče