SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 18-02-2014 21:56:53

kutilsro
Člen
Registrovaný: 25-03-2009
Příspěvky: 17

KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Dobrý večer všem přítomným. Kamarád mi donesl tento invertor s tím, že mu přestal fungovat, zda bych se mu jej nepokusil opravit. Nejdříve jsem invertor otevřel a vizuálně prohlédl, nenalezl jsem v něm žádné studené spoje ani nic viditelně spáleného. Připojil jsem teda invertor k 230V, zapnul síťový spínač, ventilátor se roztočil a rozsvítily se kontrolky (nyní si nejsem jistý, zda svítila i žlutá, ale asi ano, zítra zkontroluji, invertor mám ve sklepě a je již pozdě), při pokusu nasadit oblouk na elektrodě se nic nekonalo.
Invertor jsem teda odpojil od sítě a orientačně začal měřit polovodiče, začal jsem diodama BYV52-200, ty všechny vykazovaly na všech vývodech zkrat. Pak jsem provedl diodový test na tranzistorech W15NK50Z, tam to vypadá slibně, nic nevykazuje průraz.
Chtěl bych poprosit vás všechny co máte zkušenosti s opravami těchto strojů o radu, zda bude stačit vyměnit proražené diody, zda tu není nějaký další zádrhel co způsobil jejich průraz.
Pokuď by mi mohl někdo poskytnout schéma tohoto invertoru, byl bych rád, nikde jsem jej nenašel.
Předem všem děkuji za případnou pomoc.

Offline

 

#2 19-02-2014 08:55:17

hrnous
Člen
Registrovaný: 06-01-2013
Příspěvky: 202

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Schéma ti nikdo nedá..


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gama 1500A PFC, Gama 1700L PFC na vánoce 2013-TNZ TT142 na vánoce 2014-TNZ TT142 na vánoce 2017-Tara 181 jenom pro radost smile

Offline

 

#3 19-02-2014 18:26:31

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Radsej to daj niekomu kto tomu rozumie,lebo inak to moze byt draha oprava.

Offline

 

#4 19-02-2014 19:51:13

kutilsro
Člen
Registrovaný: 25-03-2009
Příspěvky: 17

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

To máš pravdu, ale každý se stále učíme a když to dám na opravu někomu jinému, tak se nic nového nenaučím. Jeden invertor už jsem zdárně opravil, já vím, je to málo ale potěší i to málo.
Jen tak na okraj, opravuji spotřební elektroniku, hlavně televízory takže znalosti z elektroniky nějaké mám.

Editoval kutilsro (19-02-2014 19:55:58)

Offline

 

#5 21-02-2014 20:35:55

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Dělej dle svého uvážení. Pokud je špatný výstup, tak už toho moc nepokazíš smile

Začni u vstupního usměrňovače, oměř kondíky jestli tam je 320Vss, pak vyměň proražené diody. Ale lepší je to zapnout přes žárovky abys poznal jestli tam je ještě někde zkrat.

Odrazovačů si nevšímej, když se tím budeš zabývat, tak se toho nejvíc naučíš. GL HF

Editoval killer (21-02-2014 20:37:32)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#6 21-02-2014 20:53:49

kutilsro
Člen
Registrovaný: 25-03-2009
Příspěvky: 17

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

killer děkuji za užitečný příspěvek a také to povzbuzení smile.
Při té příležitosti bych se chtěl zeptat, jakou (ké) žárovky mám použít. Při opravě TVP napojuji místo řádku 75W ale tam je podstatně nižší výkon, na vstup místo hlavní pojístky tak 100-150W.
Pak uvažuji kde koupit výkonové diody, zde je mají, ale nějak té jejich kvalitě nevěřím.

Offline

 

#7 21-02-2014 21:23:00

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

kutilsro napsal(a):

killer děkuji za užitečný příspěvek a také to povzbuzení smile.
Při té příležitosti bych se chtěl zeptat, jakou (ké) žárovky mám použít. Při opravě TVP napojuji místo řádku 75W ale tam je podstatně nižší výkon, na vstup místo hlavní pojístky tak 100-150W.
Pak uvažuji kde koupit výkonové diody, zde je mají, ale nějak té jejich kvalitě nevěřím.

Tak teď jsem trochu zaskočen, protože jsem nikdy neřešil jaké na zkušebně máme žárovky. Ale pokud mě  paměť neklame tak tam jsou ještě staré uhlíkové právě kvůli výkonu! A když to vezmu logicky tak invertor má v max zátěži i kolem 3000W. Ale já tu zkušebnu nedělal, takže jen teoretizuji.

Diody buď jak píšeš v GME.cz nebo je beru soukromě přes ebay.com, případně v nějaké kamenné prodejně. U nás je vyhlášená prodejna v Lanškrouně, kde má pán téměř vše. Sehnal jsem tam i mikrospínač do dálk. zamykání k autu. Nebo zkus oslovit přímo kühtreibera, zavolej na servis ať ti je hoděj do obálky smile


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#8 22-02-2014 08:46:24

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Řekl bych, že na první zkoušení žárovky takové, aby nebyly ovlivněny klidové proudy. Takže relativně malé, 60 , 100, možná 2x100 paralelně. Použít větší žárovky by už mohlo znamenat, že někde bude ztrátový výkon větší než pár desítek watt a to už by mohlo na likvidaci dobré součástky stačit.
Na větší výkony by se dneska daly sehnat ještě nějaké halogenky, třeba lineární jsou tuším do 1000 watt. Nebo potom nějaký elektrický infrazářič či topné těleso. To už ale spíš tehdy, pokud v klidu bez výkonu invertor funguje a problém nastane až při nějakém zatížení - svařování. Použít to rovnou  na nefunkční invertor, akorát to zabrání vypínání jističe, vznik následných škod v invertoru jen zpomalí, třeba z tisíciny sekundy na desetinu.

Offline

 

#9 22-02-2014 12:09:42

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Podepsal bych co píše Radim ,  ale jako hlavní vidím práci s osciloskopem a když už se v tom chceš vrtat , tak si schema namaluj . Můžeš ho potom věnovat i sem . smile A jinak nevím co je světaborného na tom , že ti někdo řekne vrtej se v tom . Pokud opravuješ jinou elektroniku , tak ti killer nenapsal vůbec nic nového ...

Offline

 

#10 22-02-2014 12:18:10

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

zariovky na obmedzenie prudu ? tak to ja pouzivam iba ako odporovu zataz na vystupe , nie ako poistku .  Co vam pomoze ziarovka ked vsetko skrate , a svieti naplno ... len to ze niektory polovodic skrate , a neviete ktory ... ked neviete co zmerat , alebo nemate skusenosti ... tak snazit sa mozte cez forum , ale opisovana chyba moze byt uplne inde , co si myslite a nezmeriate podrobne ...

Offline

 

#11 22-02-2014 22:29:53

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Koukal jsem jen tak pro zajímavost na ty žárovky - 240V / 200 W

Editoval killer (22-02-2014 22:30:17)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#12 23-02-2014 08:52:49

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Dobrý den,

killer napsal(a):

Dělej dle svého uvážení. Pokud je špatný výstup, tak už toho moc nepokazíš smile

Začni u vstupního usměrňovače, oměř kondíky jestli tam je 320Vss, pak vyměň proražené diody. Ale lepší je to zapnout přes žárovky abys poznal jestli tam je ještě někde zkrat.

Odrazovačů si nevšímej, když se tím budeš zabývat, tak se toho nejvíc naučíš. GL HF

jen doušku: ...... odrazovačů si nevšímej...... a nafinále až zničíte co se zničit dá /hlavně potrhané a popálené spoje na DPS/ tak to zahoďte. To už opravovat nikdo nebude.

S pozdravem Zdeště

P.S. uvažte kdo Vám radí KILLER, já anglicky neumím, ale překladač ano ...... kdo ví kolik toho kolega killer už má na svědomí.


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#13 23-02-2014 09:22:39

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4817

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

K opravám elektronických zařízení. Elektronika má jednu pro mnohé nepochopitelnou vlastnost. Závada zpravidla není vidět, To co se viditelně projeví, bývá jen důsledek závady, která je jinde. Navíc stejný vnější projev závady může způsobit více součástí. Proto ten, kdo se do oravy pouští by měl vědět jak zařízení funguje, jak fungují jeho komponenty. Závada se nehledá vymontováním součástek a jejich proměřením. To se provede až na potvrzení správnosti závěru, který je výsledkem myšlenkového postupu doprovázeného kontrolním měřením. Ale to má také háček. Je třeba umět posoudit, jestli to co se naměří, odpovídá normálnímu stavu, nebo ne. Když ne tak zase co může být příčinou? A jsme zase u znalosti funkce zařízení a použitých obvodů. Pokud není detailní schema, tak je často nutné ho nakreslit z DPS, porovnat s datashiety použitých prvků atd. I přepálená pojistka  je důsledkem nějaké závady. Ale je také pravda, že každý výrobek má své bolavé místo, které způsobuje jeho typické závady. I v tom případě je to třeba zjistit kontrolním měřením.
Pokud vaše znalosti o zařízení neumožňují uvedený postup, podívejte se jak vevnitř vypadá, zavřete to a svěřte opravu tomu, kdo je schopen takto postupovat. Mluvím z praxe získané opravou tisíců elektronických zařízení (tlevizorů rozhl. přijímač. magnetofonů, regulátorů ap.)


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#14 24-02-2014 14:17:40

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

zdeště napsal(a):

Dobrý den,

killer napsal(a):

Dělej dle svého uvážení. Pokud je špatný výstup, tak už toho moc nepokazíš smile

Začni u vstupního usměrňovače, oměř kondíky jestli tam je 320Vss, pak vyměň proražené diody. Ale lepší je to zapnout přes žárovky abys poznal jestli tam je ještě někde zkrat.

Odrazovačů si nevšímej, když se tím budeš zabývat, tak se toho nejvíc naučíš. GL HF

jen doušku: ...... odrazovačů si nevšímej...... a nafinále až zničíte co se zničit dá /hlavně potrhané a popálené spoje na DPS/ tak to zahoďte. To už opravovat nikdo nebude.

S pozdravem Zdeště

P.S. uvažte kdo Vám radí KILLER, já anglicky neumím, ale překladač ano ...... kdo ví kolik toho kolega killer už má na svědomí.

Štěpánku neztrapňujte se, je mi to trapné i za Vás. Mimochodem díky za pozdravy, jsem rád, že na mě takhle myslíte smile Pan H. mi to vyřídil.


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#15 24-02-2014 14:59:24

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Nedá mi to, abych se nezastal zdeštěho. Nedávno se tady objevilo srovnání se zdroji do PC. Příslušným kutilům, co si chtějí opravovat pokažený invertor doporučuju, aby si sehnali pár vadných zdrojů do PC a na nich se učili. Většinou bývají jednodušší, než invertory a jejich finálním zničením nevznikne žádná škoda. Až jich pár dají do chodu, můžou se vrhnout na invertory. Člověk, pokud není naprosto v obraze a nemá odpovídající vybavení, skoro jistě nadělá větší škody, než byly původně.
Doby, kdy jsme si doma sami opravovali stodvacítky nebo Favority jsou už taky dávno pryč...

Edit.: ještě možná něco k těm diodám, s GME mám dost špatné zkušenosti, poslední nákup (byly to nějaké výkonové tranzistory) dopadl bídně. Slušnější věci mívá EZK, Farnell, Semic Trade... Opravny už mají vytypované dodavatele a vědí, co kde kupovat, běžný laik to neví a i tom je častá příčina neúspěchů. To, co se dnes různě prodává a deklaruje jako originál, jsou čím dál častěji asijské napodobeniny (samozřejmě nejenom polovodiče), někdy bohužel vizuálně tak zdařilé, že se projeví až při namontování a zatížení. Běžte je pak reklamovat...

Editoval Zdenek11 (24-02-2014 16:33:20)

Offline

 

#16 24-02-2014 20:18:42

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Dobrý den Killer,
věřte že bych to nepsal veřejně, ale není na Vás spojení, tak Vám to píši veřejně:

vždy když vidím ve vašem příspěvku tu Vaši plynovou masku tak se nemohu ubránit dojmu, že tu něco zapáchá.

Dobře jsem si prohlédl Vaše dílo a mohu Vám upřímně sdělit, že je mi líto každého zákazníka, který se s důvěrou obrátí na SERVIS a on mu to jeho zařízení
TAK  S P R A S Í, že i odborníci jsou nuceni kapitulovat. A to ne proto, že by to nešlo opravit, ale proto, že za opravu se N E D Á  dát  Z Á R U K A  - !!!!!!!
"SERVIS" tak totiž  ZNIČÍ SPOJE NA DPS, že to spolehlivost omezí na MINIMUM!!!!!!

Určitě bych mohl psát i ostřeji a doložit své tvrzení, ale vážnost a úcta, kterou mám vůči pánům  H + B mi nedovolí pokračovat.

To, že jsem, Vás pozdravoval si myslím, byla ode mne slušnost VŽDYŤ SE PŘECE ZNÁME NE?

S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#17 24-02-2014 22:32:44

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Já věděl, že ten chlap bouchne big_smile
----------------------------------------------

Štěpánku vy jste s prominutím hlupák, zničený spoj byla závada smile Pokud to nepoznáte, tak jste už asi slepý a měl byste zajít k očařovi. A příště (snad už ne) to pošlete se zapájenýma součástkama, abych nemusel trávit čas odstraňováním závad, které tam nebyly.

Když přišla svářečka nazpět asi po měsíci, tak jsme se tu podivili, že všeznalý Štěpánek to nedal do kupy. Takže servis DPS nezničil ale po neśpěšné "opravě" u Vás jsem to dal do kupy já, ke spokojenosti zákazníka. Můžete se poptat. Mimochodem opravený transpocket 1500 od Vás se nám vrátil na opravu a našla se závada v konektoru z něhož vodiče jdou na bočník. Nehledě na to, že tu zničenou vidlici na přívoďáku by tam taky nechal jen někdo neodborný smile Takže toliko k vašemu příspěvku, který jen a jen ukazuje jaký ve skutečnosti jste - arogantní, namyšlený, zatvrzelý atd. atd. Nevím jestli se navážíte jen do mě, ale já klopit uši nebudu.

Jste na omylu neznáme se, vůbec nevím, co jste zač. A to vaše jednání hovoří za vše.   

S pozdravem killer

Editoval killer (24-02-2014 22:40:23)


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#18 25-02-2014 09:10:05

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

To se mi líbí . Z těchto příspěvků vyplývá mnohé . Zatímco většina z nás tu řeší věci NA FORU , tak zdeště jde osvědčenou zadní řitní taktikou neveřejného pomlouvání .

Offline

 

#19 25-02-2014 10:57:26

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Pánové, nekažme si pěkný den. Vím přesně, o čem kolega zdeště mluví. Hodně let jsem opravoval spotřební elektroniku a vím jaké to je, když vám nějaký kutil přinese k opravě věc, ve které se už předtím vrtal. Přehřáté, sloupané a zlomené cesty na DPS, přehřáté součástky, často zcela chaoticky a nesmyslně povyměňované. Abyste si zachovali profesionální tvář, nedáte před zákazníkem nic najevo, ale jak odejde, nepřejte si slyšet ty výrazy. Oprava (pokud se ještě dá vůbec provést) trvá dvojnásobnou dobu, a je to něco mezi vztekem a beznadějí. Takovej kutil Tim, když mu doma už po deseti pokusech o svaření pořád propouští expanzka, si nakonec zavolá třeba známýho svářeče, ten ty jeho nalepence odbrousí a znova pořádně zavaří. U zničené DPS to bohužel nejde, tam je proces nevratný.

Offline

 

#20 25-02-2014 10:59:10

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

bobobo napsal(a):

To se mi líbí . Z těchto příspěvků vyplývá mnohé . Zatímco většina z nás tu řeší věci NA FORU , tak zdeště jde osvědčenou zadní řitní taktikou neveřejného pomlouvání .

Neveřejné pomlouvání?? To je jako co?? Kolego bobobo, respektuji tě jako elektrikáře, ale zde s tebou naprosto nesouhlasím.
Kolega zdeště má v profilu na sebe kontakt:
Zdeněk Štěpánek
Sídlo:    Žižkova 548, 664 62 Hrušovany u Brna
Telefon:    603 53 10 32
E-mail:    stepanek@svarecky.com


ale kdo je kolega killer, to se asi nemáme dozvědět. Ani město, odkud je. Proč asi???
A že si zvolil nick "zabiják" je jeho věc. Ve mě by to asi moc důvěry nebudilo, abych si nechal radit s opravou invertoru.
Naprostou pravdu má, tedy podle mě, kolega Famater :

Famater napsal(a):

K opravám elektronických zařízení. Elektronika má jednu pro mnohé nepochopitelnou vlastnost. Závada zpravidla není vidět, To co se viditelně projeví, bývá jen důsledek závady, která je jinde. Navíc stejný vnější projev závady může způsobit více součástí. Proto ten, kdo se do oravy pouští by měl vědět jak zařízení funguje, jak fungují jeho komponenty. Závada se nehledá vymontováním součástek a jejich proměřením. To se provede až na potvrzení správnosti závěru, který je výsledkem myšlenkového postupu doprovázeného kontrolním měřením. Ale to má také háček. Je třeba umět posoudit, jestli to co se naměří, odpovídá normálnímu stavu, nebo ne. Když ne tak zase co může být příčinou? A jsme zase u znalosti funkce zařízení a použitých obvodů. Pokud není detailní schema, tak je často nutné ho nakreslit z DPS, porovnat s datashiety použitých prvků atd. I přepálená pojistka  je důsledkem nějaké závady. Ale je také pravda, že každý výrobek má své bolavé místo, které způsobuje jeho typické závady. I v tom případě je to třeba zjistit kontrolním měřením.
Pokud vaše znalosti o zařízení neumožňují uvedený postup, podívejte se jak vevnitř vypadá, zavřete to a svěřte opravu tomu, kdo je schopen takto postupovat. Mluvím z praxe získané opravou tisíců elektronických zařízení (tlevizorů rozhl. přijímač. magnetofonů, regulátorů ap.)

a kolega Zdenek11 :

Zdenek11 napsal(a):

Nedá mi to, abych se nezastal zdeštěho. Nedávno se tady objevilo srovnání se zdroji do PC. Příslušným kutilům, co si chtějí opravovat pokažený invertor doporučuju, aby si sehnali pár vadných zdrojů do PC a na nich se učili. Většinou bývají jednodušší, než invertory a jejich finálním zničením nevznikne žádná škoda. Až jich pár dají do chodu, můžou se vrhnout na invertory. Člověk, pokud není naprosto v obraze a nemá odpovídající vybavení, skoro jistě nadělá větší škody, než byly původně.
Doby, kdy jsme si doma sami opravovali stodvacítky nebo Favority jsou už taky dávno pryč...

Edit.: ještě možná něco k těm diodám, s GME mám dost špatné zkušenosti, poslední nákup (byly to nějaké výkonové tranzistory) dopadl bídně. Slušnější věci mívá EZK, Farnell, Semic Trade... Opravny už mají vytypované dodavatele a vědí, co kde kupovat, běžný laik to neví a i tom je častá příčina neúspěchů. To, co se dnes různě prodává a deklaruje jako originál, jsou čím dál častěji asijské napodobeniny (samozřejmě nejenom polovodiče), někdy bohužel vizuálně tak zdařilé, že se projeví až při namontování a zatížení. Běžte je pak reklamovat...

Offline

 

#21 25-02-2014 15:21:55

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Dobrý den,
já to přece jen vidím kladněji.

KAŽDÝ, OPAKUJI KAŽDÝ, KOMU JSEM NĚCO ZKAZIL, SE SLUŠNĚ NA MNE OBRÁTIL S REKLAMACÍ.
                                    Proč ne Vy, Killere???

Na mém stole se neobjevila OD VÁS či NĚKOHO OD VÁS žádná reklamace. Proč asi?¨
Zaplatili jste za zmetek! Jak smutné. A teď se tomu PADOUCHOVI mstíte. HA už na něj padla klec....... , podivná reakce.
KOLEGA KILLER, za podpory jiného tlučhuby BOBOBO, TU CHCE HÁZET ŠPÍNU, TAK JEN DO TOHO, PROČ NE.
Předpokládám, že to velké odhalení co je Zdeště zač vezme zdejší osazenstvo na vědomí a podle toho se zachová.
Konec konců odborníci si představu udělají sami a zákazníci taktéž. 
Správně jste napsal, že se neznáme, ano, já jsem Vás ze slušnosti nechal pozdravovat po Vašem šéfovi - ale asi to nic nezamená pro mladé servisáky.

Pěkný den
S pozdravem Zdeště

P.S.  ještě pohled do kalendáře, už tomu rozumím je tu ..... VÍTĚZNÝ ÚNOR .....  tak tedy: kupředu levá, kupředu levá .......

Editoval zdeště (25-02-2014 15:29:40)


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#22 25-02-2014 16:21:34

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Protože zákazník už nechtěl být další 3 týdny bez mašiny, to je přeci zcela prosté. Tak se tolik nedivte.

Štěpánku já bych si nikdy nedovolil na nikoho ukazovat a kdybyste si hleděl svého tak se neozvu.

Dále nerozumím, co má s tímhle společného BOBOBO, kdo vám nejde na ruku ten je hned nepřítel? Asi něco o čem nevím.

"Konec konců odborníci si představu udělají sami a zákazníci taktéž. " tak na tomto se shodneme.



JARDA V: já se za nic neschovávám, pokud potřebujete, tak vám klidně údaje pošlu. Na začátku asi v r. 2007-8 jsem tu měl vyplněno vše a docela mi to pak začalo vadit, protože lidi volali i o víkendu a to třeba 3x denně (to si nevymýšlím), tak jsem to dal pryč, pořád nějaký schémata - přitom už jsem to posílal stokrát.

Oldřich Zelenka
Česká Třebová
www.svarecky.info
www.karatekact.cz



zdeště napsal(a):

Dobrý den,
já to přece jen vidím kladněji.

KAŽDÝ, OPAKUJI KAŽDÝ, KOMU JSEM NĚCO ZKAZIL, SE SLUŠNĚ NA MNE OBRÁTIL S REKLAMACÍ.
                                    Proč ne Vy, Killere???

Na mém stole se neobjevila OD VÁS či NĚKOHO OD VÁS žádná reklamace. Proč asi?¨
Zaplatili jste za zmetek! Jak smutné. A teď se tomu PADOUCHOVI mstíte. HA už na něj padla klec....... , podivná reakce.
KOLEGA KILLER, za podpory jiného tlučhuby BOBOBO, TU CHCE HÁZET ŠPÍNU, TAK JEN DO TOHO, PROČ NE.
Předpokládám, že to velké odhalení co je Zdeště zač vezme zdejší osazenstvo na vědomí a podle toho se zachová.
Konec konců odborníci si představu udělají sami a zákazníci taktéž. 
Správně jste napsal, že se neznáme, ano, já jsem Vás ze slušnosti nechal pozdravovat po Vašem šéfovi - ale asi to nic nezamená pro mladé servisáky.

Pěkný den
S pozdravem Zdeště

P.S.  ještě pohled do kalendáře, už tomu rozumím je tu ..... VÍTĚZNÝ ÚNOR .....  tak tedy: kupředu levá, kupředu levá .......


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#23 25-02-2014 17:43:01

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Ale chlapi nechte te  přetřelky mezi sebou  jak pan Killer a pan Zdešte a pan Bobobo jak bysmet  a začnemě se zas bavit   osvařečkach a jejích problemech při provozu a ruznych řešenich a ne jen vrovině opravářů a by jeden  utočil na druheho každej se potřebuje nejak uživit jeden opravuje svařečky duhej  ma servis nekde jinde a pod.. . O d doby co ja jsem zde na foru mi skutečně pomohlo dost lidí mezi nimi pan Štepanek, Bobobo  nejakym schématem a jiní lidé  s panem Killerem jsem ješte neměl tu čest, tak vyzívam k zakopaní valečné sekyry!!!!!!!


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#24 25-02-2014 18:11:15

killer
Zablokovaný
Registrovaný: 19-09-2007
Příspěvky: 549

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

alll: Já se snažím, nevím proč má nutkání stále rýpat. Budu to ignorovat


Servis, revize, MIG/MMA/TIG/PLASMA/SPOTTERY - svářeč amatér.
Hlášky z praxe: "Včera bylo pozdě!" "Neexistuje nejde" "Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů" "Já jsem tak dobrej, kdybych byl ještě lepší, tak mě zakážou!"

Offline

 

#25 25-02-2014 18:31:58

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: KÜHTREIBER KITin 145 - nesvařuje

Spiš než ignoraci přistoupit na konstruktivní diskusi a nasledné řešení problemu.. když je nejaky problem tak aby  bylo možno soukromou spravou komunikovat mimo svarvforum tak jako jeto na jinych forech mohl by stím admin něco udělat.. sad

Editoval alll (25-02-2014 18:32:37)


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče