SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 20-02-2014 14:39:42

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Zvaranie oka piestnice

Svařák napsal(a):

Co se asi tak může stát - to je správná věta, ve Studénce si to říkali taky...

http://ostrava.idnes.cz/soud-zacne-proj … zpravy_alh

Co se asi tak může stát ?

http://zpravy.ihned.cz/c1-58265640-na-s … bogl-krysl

H OVNO pane

Jen blb, může porovnávat radlici a most.
Já nechápu, jak mohou někteří dostat určité vzdělání a nejdřív by měli prokázat i trochu základní logiky a zdravého rozumu.
A kdyby se vám nelíbila moje dikce, tak se vyjadřuji jako vy.


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#27 20-02-2014 15:33:12

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Zvaranie oka piestnice

Oko pístnice bylo rozříznuto v kritickém místě. Do jaké míry se jedná o troufalost těžko posoudit, protože nevíme jak je zatížena v tlaku a jak v tahu. Nedovařením, jak je vidět na snímku vznikl vrub a je jisté, že se to časem únavou ulomí.  To jaký prů..er to může způsobit záleží jen na tom v jaké situaci se to stane. Já bych to řešil vyvařením a následným obrobením. Obrobení bych si předem zajistil aby odstávka stroje byla minimální.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#28 20-02-2014 16:38:40

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Zvaranie oka piestnice

No přestřelka se tu rozjela statečná smile
Já se vrátím zpět k tomu oku a podobným záležitostem.
Vždy je třeba si uvědomit nejen to, z jakého to je materiálu, ale i v jakém je to stavu. Když vezmu tři úplně stejné materiály, jeden ze svarového kovu, tzn. prakticky v lité struktuře, druhý tvářený (plech, profil) a třetí kovaný, dostanu obrovské rozpětí mechanických hodnot a vlastností.
Různá oka, háky atd. jsou takřka bez vyjímky výkovky a hodně bych si rozmyslel, jestli je rozříznu a zase svařím.

Offline

 

#29 20-02-2014 20:22:21

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Zvaranie oka piestnice

Ale to oko k pistnici je také přivařené a nejspíš jen housenkou kolem dokola.
Píst moc drahý neni xD
průměr 90mm zdvih 600 cena 141eur
Při ceně navařitelného oka + ložisko
čep 40mm 65eur
45mm 71eur
50mm 105eur

A spodní ložisko cca stejná cena big_smile
Pak tu mají se závitem což by byl dobrý Upgrade ale zase někdo musi udělat závit .a cena je cca 50% dražší
Pokud neni jiná možnost to někam nosit a vyvrtávat navaření vnitřního oka pod ložiskem ,tak by to tak udělal kde kdo.Duležitý je si umět poradit big_smile


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#30 21-02-2014 09:15:03

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Zvaranie oka piestnice

To Svařák

Vy nejste jen blb,ale i demagog a vkládáte mi do úst něco co jsem neřekl. Mrzí mě, že to musím takto konstatovat.
Pokud neumíte rozlišovat mezi továrním a normalizovaným provedením a domácím provedením a navíc mezi mostem a radlicí, či jeřábovým hákem, měl byste vrátit veškeré vaše diplomy.
Je mi jasné, že při vašem odborném místě a platu, vše koupíte nové a neopravujete nic. Ale jsou i lidé, kteří nemají dostatek financí a tak zvažují opravu. Někdy je to opravdu proti všem zvyklostem a technologii, ovšem konkrétně v tomto případě se při defektu stane jen to, že radlice padne k zemi nebo nepůjde zdvihnout a při domácím použití s tím i obsluha počítá. Nevím zda jste ze své kanceláře někdy viděl orat, ale je dost nemožné aby to způsobilo stejné zraněním jako pád mostu, či svařený hák jeřábu. Opravdu by měli začít ve školách opět učit logiku.

To JardaK

úplně nesouhlasím, pístnice co používáme na hrabla sil, mají všechna oka od výrobce navařena a ano, pokud se ložisko vydře, tak ho měníme a při vadě oka, měníme pístnici, ale je přivařená a dá se vyměnit svařováním. Není tedy pravdou, že svaření je problém. Ale souhlas, že problém je v popsaném postupu. Raději bych přivařil oko nové, než neco vyříznout a pak zavařit. Já vidím spor spíše v tom, že svařitelnost je daná podle použití, tak je dnes i definována.
Také máme v práci škrabky na rozstřik udělané tak, že k rychlořezce 10x10 se přivaří obyčejným CO2 drátem trubka a představte si, že na tento účel to bohatě stačí a když to upadne, tak se nikomu nic nestane, ale srovnávat to s mostem či jeřábovým hákem je nenormální. Takže pístnice na autojeřáb, lis nebo něco podobného ano, ale u radlice?


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#31 21-02-2014 11:17:44

evik
Člen
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 438

Re: Zvaranie oka piestnice

Hmm, pánové když pomineme že se to opravuje vyvařením, nebylo by podle mě vhodnější to rozříznout z čela a po vložení kulatiny to ohřát a natlouct to kladivem, a zavařit? Ve sváru by mě to prasknout nemělo a pro sichr bych tam plácla pár housenek přes když je to nejslabší místo a měla bych tam jenom jeden svár.......no jsem líná no.....

Offline

 

#32 21-02-2014 14:48:28

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Zvaranie oka piestnice

Aj vy chytráku http://www.hydraulics.cz/cz/vyroba/vyro … motoru/zh1 kdybyste četl a nepřekrucoval. Jsou i oka přímo navařená od výrobce. To oko zde byl výkovek, ale jestli jsem to dobře pochopil tak k radlici od zvedání pluhu.
Navíc kdo používá podkop, když je někdo ve výkopu ??? Jste prostě veselá kopa :-)


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#33 21-02-2014 15:17:23

JardaK
Člen
Registrovaný: 03-02-2009
Příspěvky: 1151

Re: Zvaranie oka piestnice

Máte pravdu, až na tu úplně poslední větu. Já nic nesrovnával. A mimochodem, s radikálními názory svařáka také často nesouhlasím.
Stejně tak máte pravdu s tou svařitelností, podstatná část materiálů tabulkově označených svařováním obtížným či nedoporučeným se svařuje, navařuje ještě víc.

Můj příspěvek byl hlavně o tom, že je třeba si něco uvědomit a umět rozlišovat. Používat mozek. A to je problém.

-někdo si vygůglí že to jde a už přehlédne, že se nejedná třeba o oko závěsné.
-velmi podobná aplikace, ale použití způsobem, kterého jsem byl svědkem. Dva machři stáli v lžíci nakladače vysunuté maximálně nahoru a ořezávali strom. Co kdyby si majitel předtím řekl, že je fuk, když to povolí, maximálně rozsype trochu hlíny...
-nerozlišuje se mezi stavy materiálu (o tom jsem psal)
-atd. atd.


kirkmen napsal(a):

To Svařák

Vy nejste jen blb,ale i demagog a vkládáte mi do úst něco co jsem neřekl. Mrzí mě, že to musím takto konstatovat.
Pokud neumíte rozlišovat mezi továrním a normalizovaným provedením a domácím provedením a navíc mezi mostem a radlicí, či jeřábovým hákem, měl byste vrátit veškeré vaše diplomy.
Je mi jasné, že při vašem odborném místě a platu, vše koupíte nové a neopravujete nic. Ale jsou i lidé, kteří nemají dostatek financí a tak zvažují opravu. Někdy je to opravdu proti všem zvyklostem a technologii, ovšem konkrétně v tomto případě se při defektu stane jen to, že radlice padne k zemi nebo nepůjde zdvihnout a při domácím použití s tím i obsluha počítá. Nevím zda jste ze své kanceláře někdy viděl orat, ale je dost nemožné aby to způsobilo stejné zraněním jako pád mostu, či svařený hák jeřábu. Opravdu by měli začít ve školách opět učit logiku.

To JardaK

úplně nesouhlasím, pístnice co používáme na hrabla sil, mají všechna oka od výrobce navařena a ano, pokud se ložisko vydře, tak ho měníme a při vadě oka, měníme pístnici, ale je přivařená a dá se vyměnit svařováním. Není tedy pravdou, že svaření je problém. Ale souhlas, že problém je v popsaném postupu. Raději bych přivařil oko nové, než neco vyříznout a pak zavařit. Já vidím spor spíše v tom, že svařitelnost je daná podle použití, tak je dnes i definována.
Také máme v práci škrabky na rozstřik udělané tak, že k rychlořezce 10x10 se přivaří obyčejným CO2 drátem trubka a představte si, že na tento účel to bohatě stačí a když to upadne, tak se nikomu nic nestane, ale srovnávat to s mostem či jeřábovým hákem je nenormální. Takže pístnice na autojeřáb, lis nebo něco podobného ano, ale u radlice?

Editoval JardaK (21-02-2014 15:18:32)

Offline

 

#34 21-02-2014 17:30:05

kirkmen
Člen
Registrovaný: 22-09-2010
Příspěvky: 439

Re: Zvaranie oka piestnice

JardaK

Souhlasím s vámi, že velmi záleží na konkrétním použití. Je možné to i špatně pochopit, proto se tu dotyčný raději ptal. Jinak s tím srovnáváním jsem myslel pana svařáka, špatně napsáno ode mne.
A souhlasím i s tím používáním mozku. Kdyby všichni kdo zkoumali svařování a jeho možnosti byli jako svařák, tak jsme stále u svařování neobalenými elektr. např. pokud vím, tak pan Kijelberg (asi to mám špatně napsáno) zkoušel elektrody namočené do vápna. Podle svařáka to byl na tehdejší známé a schválené "normy" vohnout.


Fronius - TransPulsSynergic 2700 - hořák AL3000UD 3,5m
              MagicWave 2200  hořák TTW3000A  ,  TransPocket 1500
JasigMIG 250 J90 - hořáky  binzel240 3m,  binzel-ergo250 4m    JasigMIG 350 - hořák Binzel360 4m
Hypertherm  - plasma  Povermax 1000, pro velké tloušťky autogen(LPG)

Offline

 

#35 21-02-2014 20:31:06

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Zvaranie oka piestnice

kirkmen napsal(a):

Opravdu by měli začít ve školách opět učit logiku.

Čau. Myslím že logiku ve školách učí ale když to dotyčný není schopen pochopit - je to marné, je to marné - je to marné. Blbec nikdy nemůže pochopit že je blbec - z logiky věci lol nezbývá mu než anonymně zasírat diskuze jiných.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče