SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 01-04-2013 19:10:43

Medikovac
Člen
Registrovaný: 01-04-2013
Příspěvky: 7

TIG zvaračka na tenké medené plechy + MMA

Zdravim, chcem sa informovať ohľadom zvárania medených plechov od hrúbky 0,5 až 3 mm. Chcem kúpiť zvaračku Esab Buddy TIG 160 a chcem sa spýtať či má niekto s týmto invertorom skúsenosti, prípadne čo by ste mi odporučili iné? Čím je zváranie medi iné od ostatných materiálov? Som v tomto ohľade úplný začiatočník. Ďakujem


Alfain Pegas 200 T HF

Offline

 

#2 01-04-2013 22:08:53

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: TIG zvaračka na tenké medené plechy + MMA

Svařovat měď metodou TIG lze, nicméně je nutno dodržet několik podmínek. Těch 160A bude stačit na opravdu jen tenčí součásti. Měď velmi dobře vede teplo a ty ztráty je nutno eliminovat větším proudem. Do jisté míry pomůže použít směsný plyn He - Ar s převyšujícím % He. Tak jako tak, tato metoda není příliš vhodná pro svařování tenkostěnných trubiček malých průměrů. Další problém je, že bez problémů lze svařovat pouze měď bezkyslíkatou (dezoxidovanou). Totéž je nutno brát v potaz při volbě příd. mat. Ty můžete nalézt zde:
http://www.wirpo.cz/produkty/pridavnema … -pm12.html
V případě svařování obyčejné, nedezoxidované mědi, hrozí tvorba mezikrystalické oxidace a porosity, což drasticky snižuje pevnost a kvalitu spoje. Svařovat pouze materiál dokonale očištěný, zbavený mastnoty a nečistot.

Offline

 

#3 02-04-2013 10:47:00

Medikovac
Člen
Registrovaný: 01-04-2013
Příspěvky: 7

Re: TIG zvaračka na tenké medené plechy + MMA

Ďakujem za odpoveď,
zaujímalo by ma ale aký prúd bude potrebné nastaviť pri hrúbke plechu 2 mm, čo bude asi najbežnejšia hrúbka medeného plechu ktorý budem zvárať. Bude táto zvaračka na to postačovať ? alebo by ste mi vedeli odporučiť nejakú inú v podobnej cenovej relácií? Má s ňou niekto skúsenosti? Trochu ma zarazilo, že na stránke ESAB ju ani neprezentujú ako svoj výrobok tak mám pochybnosti či tento invertor vyrába priamo ESAB a v akej kvalite.

Pórovitosť materiálu mám vyriešenú prekovaním zvaru a zarovnaním do roviny so základným materiálom.


Alfain Pegas 200 T HF

Offline

 

#4 02-04-2013 16:47:27

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2439
Web

Re: TIG zvaračka na tenké medené plechy + MMA

Doporučoval bych pro tyto účely mašinu alespoň 250A. smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče