SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 05-02-2013 23:07:10

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Mozno ze to tu niekde je ale co som zistil. Da sa nastavovat predfuk plynu, dofuk plynu, cas za ktory sa dosiahne nastaveny prud, cas za ktory poklesne prud na 0,.

Otazka znie ako velmi su tieto nastavenia potrebne res. Casto je potrebne ich menit.? Oplati sa zaoberat tym aby vsetky boli nastavitelne ?
Tretia otazka je pri realizacii nastavovacich prvkoch je lepsie jeden gombik a displej, alebo na kazdu funkciu jeden gombik.?
Dakujem.

Offline

 

#2 06-02-2013 01:53:39

Honza007
Člen
Místo: Český ráj 294 11
Registrovaný: 10-12-2011
Příspěvky: 2481

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Jestli jastavovat jednim nebo vice prvky je pouze otazka konstrukce stroje. Neni sice nezbytne nutne mit vse nastavitelne ale nekdy se to hodi (pri svareni vetsimi proudy je treba prodlouzit doduk pripadne mit vic casu na vyvareni krateru) pokud tyto funkce nejsou nastavitelne pak jsou nekdy z vyroby nastavene na kompromisni hodnoty ( u dofuku radeji vice kvuli dochlazeni elektrody pak ale stoupa spotreba argonu) .V praxi se nemusi mnohdy nastavovat casto ale jindy mohou byt potreba doladit casteji dle druhu a povahy vykonavane prace.Rozhodne vice nez moznost doladovat parametry(mimo dofuku a doby dohoreji je fajn nastavitelna nebo alespon nekolik prednastavenych urovni, funkce pulsu ktera se hodi na slabe materialy a pohledove svary.


Jak šel čas KS250 Triodyna WLSP315 Unimig 400 Trafo po dědovi, invertor telvin,gama,autogen a dalsi.Dnes Migatronic Pilot2400 Flex330 Alfa-in 350 a 250 plazma Cebora Fronius 1400 Speedglas 9100XX a doma pro radost BWIG 180 BSP-40 WMP 200 s  AEK 024
Prosím než se zeptáte nebudte líní HLEDAT www.google.cz  http://cs.wikipedia.org  a hlavně používat mozek wink Lidi nebuďte líní přemýšlet a číst.

Offline

 

#3 06-02-2013 10:46:53

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Asi pojdem to tych gombikov pre kazdu funkciu jeden, zdasa mi to otravne sa niekde prehrabavat v menu a daco tam nastavovat. Tak sahnem a nastavim hned. Som zvedavy kedy sa k tomu dostanem... I ked mojom zvarani neviem ci vsetko co sa bude dat nastavovat vyuzijem.  Tak dakujem zatial

Offline

 

#4 06-02-2013 15:43:45

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4816

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Při pořizování čínské svářečky je problém s ev. opravou. Můj názorje, že analogová, t.j. s řadou potenciometrů, se spíše dá opravit. Svářečku s řízením mikroprocesorovým nebude možno opravit, pokud se porouchá v řídící části. Pokud se jedná o hobby použití, nečiní nastavování problém. Pokud se jedná o profi použití, zejména při střídání nekolika operací, je vhodná paměť nastavení. POkud se týká přesnosti nastavených parametrů, není mikroprocesorové řízení zárukou, že nastavené parametry budou odpovídat skutečnosti. Jinak jako Honza 007


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#5 06-02-2013 16:23:13

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Mne amaterskemu zvaracovi nevadi ked prud nesedi zo stupnicov hore dole 5A aj tak to nastavim tak aby mi to zvaralo. Aj tak to budem implementovat do starej zvaracky tak ze nevadi, a vidim to na POtenciometre +uP big_smile

Offline

 

#6 07-02-2013 06:36:28

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Pro výrobce je nyní jednodušší osadit uPC , který zastoupí fci více obvodů najednou a druhák , to že jsou někde poťáky neznamená , že tam není uPC .

Offline

 

#7 07-02-2013 08:44:10

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 535

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Atlan napsal(a):

Asi pojdem to tych gombikov pre kazdu funkciu jeden, zdasa mi to otravne sa niekde prehrabavat v menu a daco tam nastavovat. Tak sahnem a nastavim hned. Som zvedavy kedy sa k tomu dostanem... I ked mojom zvarani neviem ci vsetko co sa bude dat nastavovat vyuzijem.  Tak dakujem zatial

Je to sice na pohled hezké, když má stroj hodně čudlíků, ale já mám s tím takovou zkušenost, že časem buďto zoxidují jezdci na potenciometru nebo se odře odporový materiál a nastavení následně nefunguje buď vůbec a nebo se musí posunout na jiné místo, kde je však již jiné nastavení. Takže čím více potenciometrů, tím větší pravděpodobnost špatného nastavení. A to se mi stalo již vícekrát, i u značkových strojů, jako je třeba Jäckle. Nastavím si dofuk plynu na tři sekundy a někdy fouká třeba deset sekund a někdy vypne hned při skončení svařování. To pak hned musím brousit elektrodu. Tady platí podle mě čím méně, tím více. Jole.

Offline

 

#8 07-02-2013 08:58:05

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Kolko nastavitelnych parametrov pre TIG

Pokud je elektrické zapojení uděláno slušně, to znamená že potenciometry jsou minimálně elektricky namáhány, tak rozumně kvalitní potenciometry musí vydržet až pár let každodenního nadstavování. Ono je totiž dost rozdíl udělat zapojení s potenciometry, aby to fungovalo tehdy když to zapnu a předvádím anebo aby to fungovalo spolehlivě po roky.
Přirozeně pokud výrobce použije nekvalitní šunty, tak se s tím nic dělat nedá. Nebo pokud svářečka občas zmokne nebo je ve vlhku nebo svářeč nadstavuje parametry v pracovních kožených palčácích ztvrdlých špínou nebo barvou.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče