SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#1 26-01-2013 21:41:16

Čodiš
Člen
Registrovaný: 12-09-2011
Příspěvky: 21

Hořák TIG

Zdravím pánové ,mám dotaz kolega svařeč dostal v práci novou svářečku ted nevím přesně typ ale primárně je určena na MMA ,ale prý jde i TIG, ale to mě není dost jasný když říkal že to nemá přivod plynu na svářečce ,že se přívod plynu do hořáku připojuje přímo na bombu existuje takovej hořák?Může si tu svářečku půjčit domů a chtěli by jsme s ní zkusit svařovat TIG hořákem hliník nějaké drobnosti  ale ten k tomu budu muset koupit tak bych nerad vyhodil peníze a pak zjistil že to nejde použít.Primárně svařujeme hliník s MIGem ten vlastním ale na drobotinu by jsme to chtěli zkusit jednalo by se o malé sváry námáhání wolframové elektrody na + polu vím že ideální není.


Jasic MIG 160 + 4m Hořák RD15
Magnum TIG AC/DC 236 HF + 8m vodou chlazený hořák
Berlan BPS40

Offline

 

#2 26-01-2013 21:59:07

Unihero
Člen
Registrovaný: 14-06-2010
Příspěvky: 707

Re: Hořák TIG

Čodiš napsal(a):

Zdravím pánové ,mám dotaz kolega svařeč dostal v práci novou svářečku ted nevím přesně typ ale primárně je určena na MMA ,ale prý jde i TIG, ale to mě není dost jasný když říkal že to nemá přivod plynu na svářečce ,že se přívod plynu do hořáku připojuje přímo na bombu existuje takovej hořák?Může si tu svářečku půjčit domů a chtěli by jsme s ní zkusit svařovat TIG hořákem hliník nějaké drobnosti  ale ten k tomu budu muset koupit tak bych nerad vyhodil peníze a pak zjistil že to nejde použít.Primárně svařujeme hliník s MIGem ten vlastním ale na drobotinu by jsme to chtěli zkusit jednalo by se o malé sváry námáhání wolframové elektrody na + polu vím že ideální není.

Pokud to nema AC/DC tak zapomente na svarovani hliniku sad ale pokud je to zakladem invertor tak to urcite neni na hlinik.

Offline

 

#3 26-01-2013 22:05:18

Čodiš
Člen
Registrovaný: 12-09-2011
Příspěvky: 21

Re: Hořák TIG

Tak co jsem se dočetl tady v článcích o svařování TIG tak DC svařovat jde problém je v tom že je namáhaná ta Wolframová elektroda když je na DC+ zapojena ,chcem s tím jen třeba svár cca 3-5cm dlouhý jinak vše svařujem MIGem ale na tenké trubky by jsme to chtěli zkusit použít.Taky mě spoustu lidí tvrdilo že MIGem svařovat hliník je drbačka svařujeme lodě z hliníku a na každé je cca 30-50m sváru a jde to v pohodě a to na to používám JASIC MIG 160


Jasic MIG 160 + 4m Hořák RD15
Magnum TIG AC/DC 236 HF + 8m vodou chlazený hořák
Berlan BPS40

Offline

 

#4 26-01-2013 22:18:58

Rellik
Člen
Registrovaný: 20-09-2011
Příspěvky: 2547

Re: Hořák TIG

Pokud je to obyč invertor bez přípojky plynu pro TIG, tak hořáky existují. Nemají tlačítko pro ovládání a připojuje se pouze proudový kabel do (-) pólu svářečky a pak mají hadičku, která se napichne přímo na redukční ventil od flašky. Do hořáku jde stále proud (jako při vaření elektrodou) a plyn se pouští pomocí ventilku na rukojeti hořáku. Tyto "manuální" hořáky se dají sehnat cca od 1000,- kč
Vypadá takto:
http://2i.cz/2i/t/0ecef2d80b.jpg

Editoval Rellik (26-01-2013 22:20:30)


JET TIG II + Parker SGT 18, Speedglas 9100X, KOWAX 730ARC, PARTNER TIG 200 DC PULSE, Spartus MASTERMIG 200 + LORCH ML2400
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.
http://dv-foto.cz https://rellik.rajce.idnes.cz/

Offline

 

#5 26-01-2013 23:22:17

Čodiš
Člen
Registrovaný: 12-09-2011
Příspěvky: 21

Re: Hořák TIG

Dík tak to po něm kouknu jsem myslel že to neexustuje


Jasic MIG 160 + 4m Hořák RD15
Magnum TIG AC/DC 236 HF + 8m vodou chlazený hořák
Berlan BPS40

Offline

 

#6 27-01-2013 09:46:29

jole
Člen
Místo: Ústí nad Labem
Registrovaný: 26-05-2010
Příspěvky: 535

Re: Hořák TIG

Unihero napsal(a):

Pokud to nema AC/DC tak zapomente na svarovani hliniku sad ale pokud je to zakladem invertor tak to urcite neni na hlinik.

Svařovat hliník s tím půjde, invertor je zdroj vhodný, pouze bude velice tepelně namáhána elektroda, takže je nutné použít co nejsilněší elektrodu a nastavit vhodný proud, aby elektroda neukápla. Nebrousit do ostré špičky. Slabé materiály lze vařit bez problémů. Samočištění povrchu je díky trvalému připojení k + velice dobré. Než jsem si pořídil AC/DC, tak jsem vařil také tímto způsobem a výsledky byly dobré. Musím však přiznat, že na 2,5 elektrodu lze trvale nastavit proud maximálně 40 -50A. Jole.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče