SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 03-10-2013 21:39:20

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: oprava nože sekačky

navařuju (2krát za rok) tím co je po ruce - EB121, OK48


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#27 03-10-2013 23:20:53

vodouch
Člen
Registrovaný: 02-10-2013
Příspěvky: 3

Re: oprava nože sekačky

Dobrý den,nechci dělat chytrého ale navařené plátky z klíče používám již 3 sezónu a už jsem nabral šutr velikosti pěsti,který proletěl plastovým košem sekačky a praštilo mě to do stehna.Bylo to jako kdyby mě kopnul kůň ale plátek až na pomačkané ostří vydržel.Po vybroušení a vyvážení je stále ještě je co na broušení. Ostří vyčnívá před  původním směrem ke středu nože a je pravda že roxor zatlučený v zemi jem ještě nenabral. Věřící nejsem ale věřím že až narazím na něco jako je traverza tak se nemusím ani stačit pomodlit.Ale to by mi asi nemusel pomoci aní nový nůž a doufám že nebude z Číny.

Offline

 

#28 11-10-2013 08:03:19

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: oprava nože sekačky

Existuje pridavny material pre TIG potreboval by som navarit ostrie na nozi bubnovej kosacky, tigom by to mohlo byt presnejsie urobene, zase sa bojim aby prehriatim povodneho materialu sa nezmenili vlastnosti nezmekol... Je pravda ze po par krtincoch uz chyba 0.5 cm a nieje hrana ale obluk. Dakujem

Editoval Atlan (11-10-2013 08:04:09)

Offline

 

#29 11-10-2013 11:12:02

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: oprava nože sekačky

dat dole kosenim krtincov 5mm z noza to by si musel mat na zahrade dost aktivnu krtiu rodinku smile ,noz sa "zmensuje" hlavne vrusenim a nie samotnym kosenim,ostrie noza sa ohne skor pri naraze na drevo a podobne materialy caste kosenie drobnych kamienkov a absencia akejkolvek udrzby dokazu ostrie na nozi vyklepat uplne do gulata krtince hlavne tie starsie uz zarastene dokazu skor potrapit unasac noza

Offline

 

#30 11-10-2013 12:26:42

Atlan
Člen
Registrovaný: 18-07-2011
Příspěvky: 1400

Re: oprava nože sekačky

Este neboli brusene, ide o 6 nozov 7*3,5cm, je pravda ze kosia vsetko, prave preto by som tam chcel navarit na ostrie nieco tvrdsie. Hrubka noza je 2mm.

Offline

 

#31 30-01-2014 11:41:20

Pruduch
Člen
Registrovaný: 15-05-2008
Příspěvky: 733

Re: oprava nože sekačky

Hmmm... nůž na standardní průměrné domácí sekačce je z takového materiálu, že po jednom sečení (stačí řídká tráva a sušší půda, kde si nůž natáhne píseček) na něm není ostří, ale zaoblení (pak to neseče ale žvejká). Takže měnit po každým sečení? Ono nic není černobílé... Dokud jsem se s těmito podmínkami nesetkal a dokud to navaření ostří (dvě housenky návarovou elektrodou) nevyřešilo, tak by mně taky nenapadlo, že je třeba se věnovat noži víc jak jednou za rok (předchozí destinace byla vlhká, se šťavnatou trávou). Ale jsem jen prostý vohnout wink . A letící nůž nebo kus není nic tak neobvyklého ani u originálních výrobků (bubnovky například).

Editoval Pruduch (30-01-2014 11:51:53)

Offline

 

#32 30-01-2014 19:14:12

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: oprava nože sekačky

kupovat novy noz do sekacky? naco? Kamosovi uz 10 rokov riesim noze do sekaciek asi tak, ze on kupi sekacku s jednym nozom, ja ten noz nakreslin v Cad-e  a dam vyrezat laserom po 5 kusoch z 3mm plechu. A noz vydrzi presne tolko ako ten lacny cinsky, len je este od toho cinskeho podstatne lacnejsi.. :-)

Editoval vyrobca (31-01-2014 16:43:06)


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#33 30-01-2014 19:18:10

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: oprava nože sekačky

Svařák se neprosadil jako svařeč, tak to zkouší jako prodejce zahradní techniky lol lol


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#34 30-01-2014 21:09:41

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: oprava nože sekačky

Já mám 3nože na traktůrku z Hardoxu už 6 let. Vypálený laserem, naohýbaný dle předlohy a pořádně naostřený na vodou chlazeným brusu. Jednou za rok je přelíznu pásovkou a je klid. Po 2 letech je vezmu do práce na vyvažovačku, vyzkouším, tam kde je moc materiálu, ubrousím a jedu dál......


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#35 31-01-2014 11:35:51

pavol.sk
Člen
Místo: Prievidza
Registrovaný: 21-04-2010
Příspěvky: 3043

Re: oprava nože sekačky

samo domo je v pohode pokial sa nieco nestane to tak bolo vzdy a aj bude...

Offline

 

#36 31-01-2014 15:22:32

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: oprava nože sekačky

Pokud je nůž dobře navařenej a neháže, tak by se nemělo nic stát........


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#37 31-01-2014 20:01:05

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: oprava nože sekačky

Svařák napsal(a):

...

"Všichni certifikovaní znalci jakožto osoby úředně notifikované k těmto úkonům se shodují, že vše bylo v pořádku."
"Ten most spadnul sám od sebe..."
"Sviňa jedna..."

Který most??

Editoval JARDA V (31-01-2014 20:02:28)

Offline

 

#38 31-01-2014 22:15:14

tomape
Člen
Registrovaný: 10-01-2012
Příspěvky: 1320

Re: oprava nože sekačky

Ohyby si dělám v práci na lisu a je to tařka stejn, jako od výrobce. Jen to chce mít v ruce a jde to! (já používám hardox, jelikož mám ke zbytkům přístup za cenu šrotu- šéfovi je jedno, zda se to odveze do šrotu, nebo si z toho zaměstnanci vyberou věci a šroťáckou cenu zaplatí. Těch nožů mám v garáži asi 12. Našel jsem šikovný kusy plechu, a tak jsem si je vypálil za jeden večer a naohýbal... Největší sraní bylo pak s broušením, abych to měl vyvážený.... (přece si nenaklepu zadek, když s tíím jezdím celý odpoledne okolo baráku..........


Invertor GAMA 165, plazma Berlan, MIG-MAG Fronius, řezák Harris+30m hadice.

Offline

 

#39 03-02-2014 23:40:47

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: oprava nože sekačky

Svařák napsal(a):

JARDA V napsal(a):

Který most??

http://zpravy.idnes.cz/most-ve-studence … zpravy_jog

Tedy když čtu, kvůli jaké banalitě došlo k takové nehodě s následkem usmrcení mnoha lidí, nestačím se divit. Tohle přece nelze takto dělat za plného provozu. To nemohli na dobu té montáže zastavit provoz??? Nebo jinak zabránit tomu, aby v tu dobu mohl přijet ten rychlík??? Notabene když věděli, že je to nestabilní? To je první věc na kterou bych pomýšlel.

Offline

 

#40 04-02-2014 00:18:52

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: oprava nože sekačky

čau Frenku, netušíš co se tady v Česku ve stavebnictví děje, cca 8 - 10 velkých stavebních firem mají všechno pod palcem, podmazaná výběrová řízení, a všechny větší státní zakázky. Vazby na odpovědné státní úředníky kteří zakázky zadávají. Podmazaný projektant připraví projekt na 100 mil. Kč. Zakázka má hodnotící kritéria - co vše musí zhotovitel splňovat aby se výběrového řízení mohl vůbec zúčastnit. Nikdo mimo kartel se o zakázku nemůže ucházet. Kartel se domluví 3 - 4 firmy nabídnou 80 - 90 milKč a jeden předem domluvený 65milKč. Přičemž na provedení zakázky bohatě postačí 40milKč. Potom co vítěz zakázku dostane udělá další výběrové řízení a osloví místní menší stavební firmy - opět za co nejnižší cenu. Taková místní firma aby věc dokázala udělat musí opět počítat s provizemi tomu kdo mu práci dá + skutečné výkony na stavbě pořídit pomocí různých ukrajinských, mongolských atd. dělníků. Rozhoduje jen kolik komu zbyde do kapsy, kvalita až na 2 nebo dalším místě.
Už to tady je takového rozsahu že i nedávná vládní mafie to musela začít řešit. Teď máme novou vládu. Mafie co tu rozkrádala 25 let jde od válu, než se zahnízdí nová snad se to tady aspoň na chvíli zlepší.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#41 04-02-2014 03:13:58

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: oprava nože sekačky

Zdravím, Bourači, starej půllitráři! big_smile (půllitr jsme řikali Jawě 500 OHC). big_smile V to taky pevně doufám, že se to tam ve vlasti snad nějak zlepší. Poměrně zevrubně jsem se vždy informoval o chování minulých vlád a dopadu na tamní společnost. Z počátku, po tom slavným "Sametu" se mi zamlouvaly ty změny, kdy Husákův normalizační režim odešel... Skákali jsme tady tehdy radostí u TV při reportážích z Václaváku....žel, ta radost brzy pominula.
Nikdy by mne nenapadlo, že to vezme takovýhle konec. Že se tam dostanou k moci taková individua, která dopustí rozklad Československa a takovouto devastaci průmyslu i všeho ostatního. Velmi mne mrzí, že se tam za celá léta nenašel jediný politik, natož pak vláda, hájící zájmy národa, nedopustit rozkradení a zaprodání toho, co minulé generace vybudovaly. Mám tam pár známých, dokonce podnikatelů a živnostníků, no, někomu se daří dobře, ale celkově si stěžují na strašlivou byrokracii a velmi těžkou dovolatelnost práva....mafii soudců, exekutorů atd.
No, ono ani tady v USA to už zdaleka není co bývalo. Několik bývalých vlád tuto zemi zadlužilo až hanba. Množství výroby se přesunolo do zemí třetího světa a živ. standard střední třídy je o dost horší. Tady se také podvádí a korumpuje, fakt je, že trochu decentněji a v menší míře. Po stránce vymahatelnosti a dovolatelnosti práva je to zde stále ještě OK, ale i zde je sestupná tendence. sad

Offline

 

#42 04-02-2014 06:27:36

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: oprava nože sekačky

Z Tebe , Franku , čiší ještě naděje . Já už bych o těch v parlamentu ve směru - hájící zájmy národa , nikdy větu nenapsal . Já už to vidím tak , že tam jdou jen pro prachy bez zodpovědnosti na 4 roky a po mně potopa . A je úplně jedno , která je to strana . Výsledek vždy stejný a ještě horší . Tady už to může srovnat jedině diktatura . Zrovna v sobotu běžel na dvojce pořad s neurochirurgem Benešem . Pokud jen odborně odpovídal , tak vše v poho . Ale jak se dostali k financování tak to přišlo . Nelze se dobrat , kdo by to měl srovnat . A to je Pan doktor , jeden ze dvou , který se těm vyžírkům co si doktor říkají , vysmáli s osmihodinovou pracovní dobou lékaře . S Pirkem byli ve státech a ani jim nepřipadne 12 hodin na sále jako nic neobvyklého a nedejbože pro pacienta nebezpečného .

Offline

 

#43 04-02-2014 08:39:32

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4812

Re: oprava nože sekačky

Franku, nechci ti narušit umírněný optimizmus, ale doporučuji přečíst si na "neviditelném psu" několik posledních článků autora Petra Hampla. Ono když se to tak vezme to ani nemohlo dopadnout jinak, když celou z. zv. "revoluci" zorganizovali mladí komunisté, leninští svazáci(ihned po "Národní" vystoupil přece s. Mohorita") ve spolupráci s STB. Tady tehdy šlo hlavně o výměnu moci politické za ekonomickou. Po získání moci ekonomické přijde potom moc politická skoro sama. Článek v v T magazínu, který vyšel v srpnu 1989, jehož autorem byl "náš" dnešní prezident také jistě nebyla náhoda. Takových náhod bylo mnoho. Ten pořad s neurochirurgem Benešem jsem také sledoval. To jeden skutečně pookřeje, když se v televizi objeví člověk, který má co říct a ještě to navíc umí.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#44 04-02-2014 14:49:43

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1514

Re: oprava nože sekačky

Souhlas se svařákem, jen ještě doplním  Slovenský estébák. Ti co ho volili byli hooodně naivní.

Offline

 

#45 04-02-2014 17:35:59

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2434
Web

Re: oprava nože sekačky

Svařák napsal(a):

To bude tím, že se stále volí bolševici ať už volíte kteroukoliv stranu, jedině snad Piráti jsou z obliga...
Tady žádní noví lidé nepřišli z Venuše nebo Merkuru... Frank (a jiní) se radoval zbytečně, neboť se jen použil stávající materiál, přetřený na různé barvy...
Proto má svářečský inženýr nástupní plat 15000 Kč...proto padaj mosty a nic se neděje.

Zdenál - sorry, ale je to český...

Copak to já vím, že je to tam prolezlý StBákama odshora dolů. Sám osobně jsem těžce nesl, že ti StBáci, co se podepsali na mém životě tam v ČSSR za Husáka, tak jeden Mjr. Holub, šéf StB Kolín, se hned po Listopadu nechal prohlásit za mrtvého a za čas požíval všech výhod, jakoby nic. O druhém, synek někdejšího okresního tajemníka OV KSČ v Kolíně JuDr. Husa, jsem se dozvěděl, že vesele podniká. Veškeré dokumenty po kterých jsem pátral a kterými by se dali usvědčit, stačili zničit. Za skutky, které prováděli měli alespoň nějakou dobu posedět v kriminále. No, tam to tedy dopadlo!

Welding Engineer a 15,000Kč. nástupní plat??? To je k smíchu. To snad záleží jak kde, na firmě, ne?

Offline

 

#46 04-02-2014 17:49:45

tomvec
Člen
Místo: Kojetín
Registrovaný: 16-11-2012
Příspěvky: 193

Re: oprava nože sekačky

A knedla z HR, která toho Welding Engineera přijímá, bere dvakrát tolik. Její kvalifikace je, že tři roky dělala au pair ve východním Londýně u pakistánské rodiny a dobře kouří...

Offline

 

#47 04-02-2014 17:54:51

alll
Člen
Místo: ...
Registrovaný: 12-09-2009
Příspěvky: 3595

Re: oprava nože sekačky

Welding Engineer a 15,000Kč. nástupní plat??? To je k smíchu. To snad záleží jak kde, na firmě, ne?  vubec nezaleží kde človek je, vtomto státě manažeři berou statisíce a dělník svařeč  en 111 a en 287 -1 dostane jako nastupak 15,000 hrubeho aktualní stav sam tohle zjištuji. hledam praci 2x jsem musel cuknout před podpisem smlouvy ...


Parkside Pmsg 200 A1/ kukla ESAB origotech.

Offline

 

#48 04-02-2014 19:46:47

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: oprava nože sekačky

ZDENÁL napsal(a):

Souhlas se svařákem, jen ještě doplním  Slovenský estébák. Ti co ho volili byli hooodně naivní.

Jestli je tím Slovenským estébákem myšlen pan Andrej B. (rozuměj BABIŠ), tak to fakt nechápu. Jak si může normální pracující (rukama) myslet, že jeho zájmy bude nejlépe zastupovat- hájit miliardář, to mi hlava nebere.
Já mám názor ten:
Pokud je průměrná mzda ve státní správě cca 24 000 Kč a je tam spousta vysokoškoláků, tak pan B. mě začne zajímat ve chvíli, kdy svým těžce pracujícím řezníkům, pekařům, ... a dalším zaměstnancům bude platit podobně. A ne cca 10 čistého (a to ještě ne všude). sad sad sad
Jenomže to by pak impérium rostlo pomaleji. smile smile smile

Editoval JARDA V (04-02-2014 19:55:45)

Offline

 

#49 04-02-2014 19:54:12

JARDA V
Člen
Místo: Velké Meziříčí
Registrovaný: 20-03-2011
Příspěvky: 830

Re: oprava nože sekačky

tomvec napsal(a):

...a dobře kouří...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#50 05-02-2014 06:32:52

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4082

Re: oprava nože sekačky

No já sám bych to s nástupákem nepřeháněl . Absolutní většina těch dětí ze školy neumí vlastně nic do provozu . A běžné jsou dnes i 200%ní premie . Takže nevidím problém, když by mi ve výrobě pomohl , dát mu za rok 100 i více procent premií . Jestli si neumíte spočítat 200% premií , tak je to 45ka . No a pokud knedla od dětí umí perfekt anglicky a dojednává i kšefty s nečeskými firmami a jde jí to , může mít i trvale více než WI . Jaksi dobře prodat je mnohem problematičtější , než vyrobit . A k těm politikům já naposled . JE JEDNO jak se budou jmenovat . Platí stovky let staré přísloví moc korumpuje a 100%ní moc korumpuje 100%ně . Jsou a budou to lidi , a ti NIKDY nebudou pracovat pro jiné , ale vždy pro sebe . Kurnik to i vy odborníci svařujete pro republiku ? Odpovězte si poctivě .

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče