SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 10-04-2012 00:49:31

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: EINHELL BT-EW 150V

HM.TAK KUP TU GAMU A BUDES SPOKOJNY.A AJ SA NAUCIS ZVARAT -AK TA TO BUDE BAVIT.JA SA UCIM CELY ZIVOT NIECO ROBIT A ZVARANIE MA BAVI ALE ZIVIT BY SOM SA TYM NECHCEL-RADSEJ TO NECHAVAM NA PROFIKOCH-ONO JEDNA VEC JE ZVARAT NIECO DOMA 5HODIN A DRUHA VEC JE ZVARAT CELY DEN NA SLNKU NA STAVBE ALEBO V DIELNI ZA 500eur-TO UZ INA MAKACKA


Kutil s.r.o.

Offline

 

#52 10-04-2012 07:20:11

Béda
Člen
Registrovaný: 19-01-2010
Příspěvky: 23

Re: EINHELL BT-EW 150V

Jsem jen příležitostný lepič mám Gamu 141 a jsem spokojený.


Amatér a věčný začátečník, Gama 141, Gamastar 196LS PFC, kukla kwx730

Offline

 

#53 10-04-2012 08:28:28

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4491

Re: EINHELL BT-EW 150V

No, pokud by mi moje trafo vyhořelo, asi bych taky už uvažoval o invertoru. Možná pokud bych zrovna nepadl někde na Aukru na pěkné trafo za 500......

Offline

 

#54 13-04-2012 13:13:25

CharlitoCZ
Člen
Registrovaný: 30-03-2012
Příspěvky: 17

Re: EINHELL BT-EW 150V

Já tohle koupil asi před měsícem jako nové, zatím jsem spokojen, s přehříváním problém nemám, větrák to má a asi poměrně výkonný. Vařím převážně 2,5 rutilky, teď přecházím i na tenčí, protože začínám propalovat, zkouším 1,6 a 2mm, nově i 2mm nerez. Koupil jsem ho asi za 14 stovek, pravdou však je, že nemám s čím srovnávat, tak je možné, že kdybych někdy vyzkoušel drahší, tak by ze mě byl mistr svářeč (s obrovskou nadsázkou), ale na moje využití docela stačí a zatím mám problémy spíš s nedostatečnými znalostmi.
Nejprve jsem se furt lepil, pak jsem pochopil, že stačilo přidat pár A, teď zas pro změnu semtam plechy propálim, ale to už je možná tím, že se jedná o elektrody. Zkoušel jsem i nerez, což mě překvapilo, jak je oproti oceli snadné ho vařit, dokonce i housenky vypadaly k světu, bohužel jsou ale drahší elektrody.

E:
A ještě k zamyšlení, mnozí řešíme ceny invertorů, ale zpětně, když se kouknu kolik stojí elektrody, které jsem mnohdy po přilepení ohnul, tak bych se už pomalu přiblížil k drahšímu stoji s hotstartem, nebo místo řešení udělátka na softstart ho zas za pár korun navíc měl v ceně, ale tak je to vždy a se vším smile

Své koupě nelituji a pokud by mě to vaření i nadále mělo bavit (pořizoval jsem ho původně jen proto, abych si vyrobil držák kufrů na motorku), pak bych určitě jednoho dne také přešel na nějaký ten invertorek smile

Editoval CharlitoCZ (13-04-2012 13:17:27)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče