SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 30-11-2011 12:50:11

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Zdravim ve spolek. Dovoluji si zde položit výše uvadený dotaz.

Chctěl bych si udělat trochu radost a do dílny si koupit invertor.
Nejsem profesionál - jen takový domácí kutil.

Rozhoduji se mezi FRONIUS TP 1500 a LORCH HANDY 160.

Předem díky za odpovědi, eventuelně nazory na dva uvedené stroje.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#2 30-11-2011 15:40:17

pavolpi
Člen
Místo: Rimavská Sobota
Registrovaný: 28-04-2011
Příspěvky: 103

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali.Bubu napsal(a):

Zdravim ve spolek. Dovoluji si zde položit výše uvadený dotaz.

Chctěl bych si udělat trochu radost a do dílny si koupit invertor.
Nejsem profesionál - jen takový domácí kutil.

Rozhoduji se mezi FRONIUS TP 1500 a LORCH HANDY 160.

Předem díky za odpovědi, eventuelně nazory na dva uvedené stroje.

nazdar,
ten LORCH HANDY 160 má lepší zaťažovateľ.

Offline

 

#3 30-11-2011 16:47:07

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ahoj Obe stroje sú výborné. U nás sú rozšírenejšie stroje Fronius a neviem ako je pre Lorch zabezpečený servis. Je pravda,že Lorch máme v práci a zatiaľ nepotrebovali opravu. Ja osobne by som bral Lorch kvôli zaťažitelnosti. Fronius na predlžovačke nemá konkurenciu ,keď uvažujes o zváraní na predlžováku tak radšej TP 1500 Koniec koncov Fronius je teraz lacnejší. Hoci ktorý stroj zoberieš nebudeš sklamaný.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

#4 30-11-2011 19:43:47

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Svařování na prodlužce nebo s elektrocentrálou budu dost využívat. Mám docela rozlehlý pozemek a prodlužovačky 250 až 300metrů mám už teď.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#5 30-11-2011 20:28:58

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Než si něco koupíš, jdi si to vyzkoušet, třeba každá pobočka Fronius ti ráda předvede a i půjčí zdroj na vyzkoušení. A papírová čísla nejsou vše, v tom už jsem 100x naletěl..

Offline

 

#6 30-11-2011 21:15:31

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Froniusku jsem měl půjčenou několikrát a naprostá spokojenost. Lorch mě nikdo nechce půjčit. Zdejší prodejce by ji musel objednat. Nemá "tak drahé" stroje skladem. A když si je nekoupim tak bude mít problém.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#7 30-11-2011 21:25:27

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

JARDA V napsal(a):

Ali.Bubu napsal(a):

Froniusku jsem měl půjčenou několikrát a naprostá spokojenost. Lorch mě nikdo nechce půjčit. Zdejší prodejce by ji musel objednat. Nemá "tak drahé" stroje skladem. A když si je nekoupim tak bude mít problém.

A to je asi odpověď na tvou otázku. smile smile smile

big_smile wink lol

Offline

 

#8 04-12-2011 15:20:02

atishajn
Člen
Místo: NR kraj
Registrovaný: 30-05-2010
Příspěvky: 1416

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

tak toho nic nerob , a uz si ju skusal ?

Offline

 

#9 04-12-2011 17:00:08

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4724
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali.Bubu napsal(a):

s elektrocentrálou budu dost využívat. .

na tohle pozor, pohánět invertor elektrocentrálou není tak jednoduché, centrála běží na volnoběh - invertor na prázdno nic "nežere" škrtnutím elektrody o materiál dojde ke dvoum věcem : aktivuje se zvýšení otáček centrály a zároveň zdechne invertor kvůli nedostatečnému proudu. Kdo to zkusil ví o čem píšu.
Nouzově jsem to řešil roztočením centrály zapnutím flexy a jejím včasným odpojením těsně před startem oblouku -  svařují tedy dva lidé big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#10 04-12-2011 20:33:25

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Zatím jsem si vystačil s prodlužovačkama. I když "pálit" se starým trafem na 300metrů dlouhé prodlužovačce je docela dobrodružství.

Pokud bude invertor vařit a pálit dobře na prodlužovačce nepotřebuju elektrocentrálu.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#11 04-12-2011 21:43:46

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Zdravim.fronius vlastnim a na predlzovacke funguje v pohode .Lorch som nemal tu cest skusat tak neviem posudit ci bude viac vyhovovat ,,mercedes alebp audi,, ak by som to tak prirovnal a skusenosti s centralou zo stavieb asi taka,ze vykon by mal byt aspon 5kw. na vojenskej dvojvalcovej o vykone 7kw-zvaranie v pohode na velkej ckd 12kw tiez v pohode a na malej 3kw cine -sa uz neda a tak isto ani na malej2,2kw honde sa neda a ani na 2kw invertorovej centrale sa neda-tot moje skusenosti a este jeden poznatok aj 5kw heron alebo honda s ktorymi sa uz da zvarat-tak zase vydrzia ist dlhu dobu ale na konci uz klesa vykon zatial co tie stare sunky ako vojenske alebo ckd slavia dokazu fungovat skoro nonstop v zatazi-ale musia byt po poctivej generalke a samozrejme su aj dost tazke tak chce to neake kolieska .a k teme fronius je osvedcena masina aj servis hoci zatazovatel je trochu mensi-to moj nazor ale skusil by som este kempy


Kutil s.r.o.

Offline

 

#12 06-12-2011 22:33:21

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Pro Joe66: Co se týče aut, já bych si raději koupil Audi než Mercedes. 

Když máš Fromius, mohl bys napsat jaký typ máš. A jde s tím také pálit - řezat?


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#13 07-12-2011 00:45:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Zdravim Ali.bubu Mam starsi modelTP 1400 velmi som s tym nepalil ale 2 alebo 2,5 elektrodou tenke materialy odpalis ale nie je to na palenie na cely den len na obcasne odpalenie na palenie pouzivam wtu315 alebo plazmu.ale na celodenne zvaranie s 2,5 postacuje a velmi pekne zapaluje obluk ale mam ho v podstate na ,,imidz,, skoro tak isto na moje prekvapenie zvara aj zlty cinan-rilon a aj na 100m predlzovaku alebo wtu.a k tym autam mercedes ma podla mna tiez z vnutra taky komotny dizajn-skor pre starsich. audi zase taky modernejsi ale je tvrdsie ako mercedes ak porovnavas rovnake triedy-to k autam


Kutil s.r.o.

Offline

 

#14 08-12-2011 22:39:04

FF
Člen
Registrovaný: 27-07-2010
Příspěvky: 520

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

...pozri pod čiaru...

Offline

 

#15 08-12-2011 23:16:09

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ali.bubu vlastním audi A6 a koupil bych si (kdybych na to měl) raději Mercedes. A jelikož se říká: "Až budu mít peníze na Mercedes, koupím si Volvo"....!
Pracoval jsem před léty jako autoelektrikář a tahle eufórie fandit jedné značce, mě rychle přešla. Totéž doporučuji u všech výrobků. Všichni maj něco. Vyber si podle sebe, to co splní tvoje požadavky a to včetně údržby, provozu, spolehlivosti, ceny a užitné hodnoty.

Lorch tady skoro nikdo nezná (asi ArtWeld jej teď distribuuje), tak si vyber něco jinýho, nebo si pořiď  i Fronius, s kterým jsou i zde na fóru zkušenosti. Omílat tady papírové zatížení, výkon, a bla bla nemá cenu. Důkaz je výsledek

Offline

 

#16 09-12-2011 09:03:41

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

FF napsal(a):

...pozri pod čiaru...

Pod čáru jsem se podíval a je vidět že máš TP1500.
Dobře, tak ses pochlubil, ale myslím že by bylo lepší, kdybys napsal nějaké zkušenosti.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#17 09-12-2011 09:15:24

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

pro gondis:

já nefandím v ničem jedné značce. Auto si kupuju podle toho kolik jsem ochoten momentálně zaplatit. Prošel jsem od Š120 přez Favorita a několik Peugeotů až k VWpassat 3C.
Ohledně svářečky jsem se obrátil sem na fórum, protože v mojim okolí nikdo Fronius a Lorch nezná ani nemá.
Co se týče Lorchu jsem už pochopil, že ho asi nikdo nemá. Snad nikde se nepopisuje a jediné informace mám od prodejce ArtWeld. Bohužel, ten mě přístroj nezapůjčí. A jelikož nejsem zas až tak znalí věci, tak nevím která další značka a typ jsou v podobné nebo stejné kvalitativní a cenové hladině.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#18 09-12-2011 12:57:07

Petr
Moderator
Registrovaný: 10-02-2007
Příspěvky: 703
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Pokud to máte pouze na domácí použití, bude úplně stačit něco z této řady.  http://www.az-svarecitechnika.cz/svarec … ma-tig-dc/

Offline

 

#19 09-12-2011 22:49:05

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Gondis mas pravdu niekedy znackovy vyrobok je osvedceny ale niekedy sa zase neoplati pretoze niekolko nasobne lacnejsi vyrobok splni taky isty ucel a niekedy musi mat aj stastie aby nekupil ,,chory,,kus ale na domace pouzitie je fronius alebo lorch alebo kempy zbytocne drahy to iste spravy gama,kitin alebo lepsia cina  a k autam zazil som uz ze aj novy mercedes aj nove audy sa pokazilo v zarucnej lehote a to iste aj volvo-myslim.ze starsie typy mali kvalitnejsie suciastky tie nove su asi robene na 4roky a menit za nove-starsie boli drziaky


Kutil s.r.o.

Offline

 

#20 10-12-2011 16:11:41

gondis
Člen
Registrovaný: 20-01-2009
Příspěvky: 335

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Joe66 napsal(a):

Gondis mas pravdu niekedy znackovy vyrobok je osvedceny ale niekedy sa zase neoplati pretoze niekolko nasobne lacnejsi vyrobok splni taky isty ucel a niekedy musi mat aj stastie aby nekupil ,,chory,,kus ale na domace pouzitie je fronius alebo lorch alebo kempy zbytocne drahy to iste spravy gama,kitin alebo lepsia cina  a k autam zazil som uz ze aj novy mercedes aj nove audy sa pokazilo v zarucnej lehote a to iste aj volvo-myslim.ze starsie typy mali kvalitnejsie suciastky tie nove su asi robene na 4roky a menit za nove-starsie boli drziaky

Přesně o tom mluvím. A to s těmi auty byl jinotaj, čili skrztý význam.

Offline

 

#21 11-12-2011 08:40:10

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Petr napsal(a):

Pokud to máte pouze na domácí použití, bude úplně stačit něco z této řady.  http://www.az-svarecitechnika.cz/svarec … ma-tig-dc/

Díky za tip, ale ptal jsem se na jiné značky. Kdybych uvažoval o nákupu KITin, ptal bych se na tuto značku.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#22 11-12-2011 08:51:34

Ali.Bubu
Člen
Místo: Kladno
Registrovaný: 30-11-2011
Příspěvky: 18

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Tak si to dovolím shrnout.

O Lorchu nikdo nic neví a tak mě nezbyde nic jiného (možná díky bohu) než si koupit Froniusku.

Co se týče invertoru kempy - nebo snad Kemppi, tak jsem v nabídce našel jen jeden typ MinArc 150.


Já se práce nebojim, klidně si vedle ní LEHNU.

Offline

 

#23 11-12-2011 11:48:14

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Dobrý den,
o Lorchu se ví, jen co je nejisté je jeho technické zázemí. Zatím všichni, co jej nabízí a prodávají tvrdí , že není žádný problém s ničím a zařízení jsou NEPORUCHOVÁ. Mám obavu že náš pes štěká věrohodněji. Proto Lorch nekomentuji. Počkáme na výsledky. Podobná tvrzení jsou i s EWM.
S pozdravem Štěpánek


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#24 11-12-2011 13:53:13

perlas
Člen
Místo: Jasov
Registrovaný: 29-03-2007
Příspěvky: 340

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Dobrý deň.
Kamarát má Lorch elektródovú zváračku starší typ 140 ku pracuje pre nemeckú firmu a má ju ako príslušenstvo v aute. Zváral som s ňou občas a môžem potvrdiť zvára v pohode ako aj predlžovák bez problému zvláda. V práci, tiež pracujem pre Nemeckú firmu majú zámočníci komplet zváračskú výbavu od firmy Lorch teda Mig-mag,tig AC DC,plazmu,aj MMA. No stroje sú podľa mňa veľmi kvalitné aj keď sú strašne drahé. Zatiaľ nemali problém,ale u nás nie je problém  opravu riešiť cez Nemecko,čo predpokladam nie je v domácich podmienkach až také vábivé. Neviem či niekto u nás na Slovensku či v Česku vôbec zabezpečuje servis týchto strojov je ich totiž strašne málo v obehu pre to sa k servisu nikto nevie vyjadrit. Ja by som tiež šiel do Fróniusky už len z dôvodu servisu. Všetko sa môže raz pokaziť a vtedy je problém. Riešil si Fronius a Lorch teraz aj Kemppi čo stroje Migatronic? Má ich tu viac ľudí a vedeli by poradiť. V poslednom rade máš na Frónius tak to zober a všetko je v pohode sú to super stroje. Každý výrobca má svoje za a proti a ako raz myslím  Zdešte napísal dobré zváračka je tá ktorá zvára. Zvyšok bude v tvojich rukách.


TransPocket180,TransPocket 150/ Alf 285 HD/ KÜHTREIBER 1900 HF /Dnipro 258 DPK/Pegas 201 Mig SYN PFC /FAZOR 1000 /Kowax KWX 820/Jäckle 110l

Offline

 

#25 11-12-2011 22:39:11

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Fronius nebo Lorch - Jaký invertor koupit?

Ked sa ma nieco pokazit tak sa to aj pokazi-vlastna skusenost. a je jedno ci dnes alebo v blizkej alebo dalekej buducnosti. kup masinu co ti vyhovuje-servis je dolezity alebo je riziko,ze opravu zaplatis z vlastneho vrecka-predrazi sa to-to ako by si kupil Ferari-je to frajerina ale servis bude horsi s casoveho hladiska-dostupnost nahradnych dielov a ich cena.Asi tak


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče