SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 31-05-2011 20:52:47

dudodusan
Člen
Registrovaný: 31-05-2011
Příspěvky: 3

ZU 315-11

Dobry den, mam problem s touto zvarackou.
Pocas zvarania vypadava obluk v nepravidelnych intervaloch. Vsetlky poistky som preskusal su OK. Regulacia funguje. Kde by som mohol hladat pricinu?  Pripadne nemate niekto schemu zapojenia?

Dakujem.

Offline

 

#2 31-05-2011 21:01:47

arno
Člen
Registrovaný: 02-08-2007
Příspěvky: 778

Re: ZU 315-11

chyba je asi  na sekundárnej strane, asi vypadáva jeden alebo viac tyristorov. Najlepšie by to bolo možné odmerať osciloskopom, tam by ste videli ktorá fáza  a kedy vypadáva.


Zablokovaný z vlastní vůle z důvodu napadení jiným uživatelem.

Offline

 

#3 01-06-2011 05:23:38

zdeště
Zablokovaný
Registrovaný: 30-04-2010
Příspěvky: 819

Re: ZU 315-11

Dobrý den,
dotaz: když sváříte oblouk zcela zhasne?
změřte napětí na +,- bez sváření a napište kolik jste naměřil.
Pokud by vypadával tyristor při sváření oblouk by se udržel. Většinou tyristor buď je funkční nebo není. Napište a uvidíme co se dál dá poradit.
S pozdravem Zdeště


servis,oprava, svářečky,bodovky,plasmy
...dobrý servis, přítel vašich svářeček...

Offline

 

#4 01-06-2011 17:42:19

dudodusan
Člen
Registrovaný: 31-05-2011
Příspěvky: 3

Re: ZU 315-11

Dakujem za odpovede, nemam zvaracky preukaz, nezvaroval som s nou tak neviem ako to presne popisat ako sa ta zvaracka pri zvare chovala.   
No problem som uz vyriesil:
Opticky som najprv prehliadol kazdy komponent vo zvaracke akorad sa mi nejako nepacili synchronizacne jednotky ZK 20 (myslim, ze sa tie tri cierne epoxidom zaliate bloky s 9 vyvodmy nejak volaju), bol na nich zaoxidovany cin, tak som vsetko znova aj s kalafunou prepajkoval. A automaticky som premeral vykonove tyristory - OK. Nasledna skuska nic neodhalila, len akysi subjektivny pocit, ze to ide o nieco lepsie.
Tak som sa vrhol do riadiacej jednotky, premeral som vsetky diody, rezistory a tranzistory a kondenzatory vsetko OK, jedine co som nemeral boli OZ, chcel som si ich nechat az nakoniec pre narocnost merania.
Potom som stiahol schemu WTU 315, kde bola schema zapojenia ZK 20 tak som zacal merat aspon jednotlive vynutia na a zistil som ze na strednej ZK 20 je medzi vyvodom 8 a 9 odpor cca.: 770 Ohm (a malo tam byt okolo 2 Ohm). Nahradnu ZK 20 nemam, tak som sa pustil do prace - oskriabal som ciernu farbu a proti slnku som zmapoval orientaciu suciastok. Bruskou som postupne odbrusil eoxid az po vyvody transformatora tam som nasiel zaoxidovany vyvod z transformatora do DPS. Kontakt som ocistil, nadpajkoval som novy privod. Skuska spravnosti - fungovalo to obluk nepadal, vysledny zvar pevny spravnej farby...   

Dakujem a prajem pekny den.

Offline

 

#5 29-08-2011 12:40:58

dudodusan
Člen
Registrovaný: 31-05-2011
Příspěvky: 3

Re: ZU 315-11

Este pre zaujemcov pouzil som schemu z tohto balika:
http://rapidshare.com/files/20952555/WTU315.rar
Konkretne to bolo v PB302518.JPG
Je tam schema zapojenia suciastok, ktore su kompletne zaliate a z vonka nie su vidiet.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče