SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#76 03-10-2023 00:35:25

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

varok napsal(a):

Osobně zjištěno. Nevím přesně kolik, ale...

big_smile big_smile sežeň 1tisKč, dojdi na Živnostenský úřad, nech si vystavit Živnostenský list, třeba na činnost zámečnictví, autopravárenství.
  To jsou tzv. volné činnosti - to dají uplně každému, nic nedokladuješ.
Ten živnostňák odnes tvému zaměstnavateli a nabídni že dáš výpověď , ale v práci zůstaneš a dál budeš vařit jako íííííčař.
Schválně co ti na to poví. smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#77 03-10-2023 08:23:04

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Buď rád, že práci máš. Já jsem byl v součtu rok a půl na pracáku. Pro mě věc dříve nepochopitelná, přes 20 let jsem podnikal. Bohužel ta čínská breberka zařízla firmu a skoro i mě. Pracák mi práci nesehnal, zaměstnavatelé již nemají povinnost volná pracovní místa ÚP hlášit. Jsem již na půl cestě k šedesátce. 50+ uchzeč o práci je pro zaměstnavatele sprosté slovo. Napřed jsem nastoupil k jedné velké firmě prodávající elektroniku, to byl novodobý koncentrák. Nechápal jsem, jak to tam může fungovat. A hlavně, jak to můžou inspektoráty práce tolerovat. Naštěstí se mi podařilo najít práci, kde jsem spokojen, po všech stránkách. Holt Holanďani, úplně jiný přístup, než třeba Dojč či naše firmy.
Tady v ČR je to celé o mamonu, chybí lidský přístup. Česká verze kapitalismu. Nechápu, jak si mohou firmy stěžovat, že nezvládají zakázky, protože nemají dostatek zaměstnanců. Už jen z logiky věci, vemu jen tolik práce, kolik zvládnu.

Offline

 

#78 03-10-2023 11:21:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8541

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Jirko, u nás chtěli všechny IČaře vyhodit, ale zase s tím nějak vy... i. A já bych na živnost dělat ani nechtěl z výše uvedených důvodů.

Zahajskej: Proto jsem zakladateli vlákna psal, že si v dnešní době už moc nejde vybírat jako kdysi. Buď má člověk štěstí a natrefí na dobrou firmu jako vy, nebo sedí měsíce až roky na ÚP a nebo pracují ve firmě kde s člověkem vyjebávají kde se dá.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#79 03-10-2023 12:49:59

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Já bych řekl, že mizerný zaměstnavatel je často ta firma, kde to smrdí korunou.  Kde prostě moc podnikat neumí a proto tu výrobu všelijak šušní, neumí sehnat lukrativnější zakázky, na kterých víc vydělají. a proto se to snaží nahnat co největším šetřením na lidech i jinde.
Zase kde je high tech výroba,  tak sice platí dobře a starají se o lidi, ale často zase  nabírají jenom ty vysoce kvalifikované a pokud možno mladé, takže většina lidí coby zájemci o práci se nedostane ani přes jejich vátného.

Offline

 

#80 03-10-2023 14:05:08

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

http://svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9703_svarforum.png


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#81 03-10-2023 15:04:29

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Bližší info?
Samozřejmě si vybírat jde, ale nabídka je omezená a celkově na prd. Každej chce radši hpp, ale firmy radši ičaře. Ičař je pro firmu levnější a může ho kdykoli vyhodit.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#82 03-10-2023 21:00:01

Michall
Člen
Registrovaný: 24-01-2021
Příspěvky: 68

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Ceska Lipa _ Bombardier (vlaky),
Mel jsem tuto nabidku pred cca 7 roky, ale oni pry naberou na cca 5 mesicu , udelat zakazku a propustit...

Offline

 

#83 03-10-2023 21:17:35

Zdeny0
Člen
Registrovaný: 29-11-2019
Příspěvky: 22

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

2 bourač. Tak to jsi mu poradil dobře.
Když tam u něj budou jen zaměstnanci na HPP, tak určitě ho zaměstná na IČO, aby si vytvořil nepokoje  ve firmě mezi zaměstnanci,kteří když se dozvědí kolik má ičař na hodinu  , a který  musí zákonitě mít víc na hodinu. Nehledě na to že zaměstnanci by mohli chtít přidat. Lidská závist nezná mezí. Dělal jsem v takové a.s. společnosti ,kde dělali lidi, jak na IČO tak na HPP. A fakt to stálo za h...o .

Editoval Zdeny0 (03-10-2023 21:33:17)

Offline

 

#84 03-10-2023 21:42:47

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Ve většině případů má ičař víc na hodinu než hpp, ale max buržoustovi náklady na zaměstnance a většinou míň čistý plat hpp + povinný odvody. Na druhou stranu na hpp neberou jedině ičo, nebo dohoda, nebo na dobu určitou a když už na hpp tak za minimálku.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#85 03-10-2023 22:34:48

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8541

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Michall napsal(a):

Ceska Lipa _ Bombardier (vlaky),
Mel jsem tuto nabidku pred cca 7 roky, ale oni pry naberou na cca 5 mesicu , udelat zakazku a propustit...

To jsem taky zažil v jedné firmě. Ale dělal jsem tam zhruba rok, měli velké zakázky. Potom většinu nových před letními prázdninami vyhodili, že si tam musí nechat ty staré zaměstnance a že už není tolik práce. Ale po prázdninách mi zavolají a vezmou mě zpátky. Na tohle jim s...e pes. Mezitím jsem si našel jinou práci.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#86 03-10-2023 22:43:13

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8541

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Zdeny0 napsal(a):

2 bourač. Tak to jsi mu poradil dobře.
Když tam u něj budou jen zaměstnanci na HPP, tak určitě ho zaměstná na IČO, aby si vytvořil nepokoje  ve firmě mezi zaměstnanci,kteří když se dozvědí kolik má ičař na hodinu  , a který  musí zákonitě mít víc na hodinu. Nehledě na to že zaměstnanci by mohli chtít přidat. Lidská závist nezná mezí. Dělal jsem v takové a.s. společnosti ,kde dělali lidi, jak na IČO tak na HPP. A fakt to stálo za h...o .

U nás jsou naštěstí jen 2 IČaři a asi 30 zaměstnanců na hpp. Ale byl jsem i ve firmách kde bylo více I4ařů než zaměstnanců. Všude ale stejný scénář, I4aři se měli stejné podmínky jako zaměstnanci, ale plat asi 3x tak větší. No všude se I4aři chlubí kolik zhruba mají, takže není tajemství se k výsledku dopídit. Když jsem psal někde výše, že máme jako zaměstnanci zhruba 150-160/hod., někteří asi vyšší o pár korun, živnostníci mají kolem 400/hod. A opakuji, u nás i v jiných firmách I4aři všechno fasovali zdarma stejně jako zaměstnanci. I když v jedné firmě kde jsem dělal předtím začla vedoucí skladu nadávat, že si živnostníci musí věci kupovat sami, oni si vždycky nějakou fintu našli jak s tím vy...t.
Tak ať si každý udělá obrázek sám. A peníze jim nezávidím, nechtěl bych být na IČO už jen z důvodu co jste psal, většina zaměstnanců nemá ty IČaře moc rádo, nebo jak to napsat.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#87 04-10-2023 07:57:00

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

To že je neplatí hned vůbec neznamená že jim jednou za účetní období zaměstnavatel nepošle fakturu na to co spotřebovali. wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#88 04-10-2023 08:32:01

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Nerozumím, proč zaměstnanci I4 nesnáší, to mě docela zajímá? Je to pro to že vydělá na pohled o pár korun víc, nebo pro to že se s ním zaplácne krátkodobá práce, nebo práce o kterou jiný nestojí, nebo pro to že ho jako prvního propustí když nejsou zakázky, nebo že dělá když by se šlo zašívat, nebo že jeho práce musí za něco stát?

Offline

 

#89 04-10-2023 10:45:12

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Charon napsal(a):

Nerozumím, proč zaměstnanci I4 nesnáší, to mě docela zajímá? Je to pro to že vydělá na pohled o pár korun víc, nebo pro to že se s ním zaplácne krátkodobá práce, nebo práce o kterou jiný nestojí, nebo pro to že ho jako prvního propustí když nejsou zakázky, nebo že dělá když by se šlo zašívat, nebo že jeho práce musí za něco stát?

To tak nebude. To bude tím, že nedostane ani korunu, když si vezme dovolenou nebo když onemocní, či se mu v práci stane úraz. A kompenzace nemoci z povolání. Tu nulu asi závidí nejvíc. Nebo to, že mu nikdo nepřispěje na spoření na důchod, na dopravné, na stravenky... cool


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#90 04-10-2023 15:01:27

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Přesně plat ičaře jenom vyšší vypadá, ve skutečnosti je nižší maximálně stejný jako náklady na zaměstnance. Co se týká spotř. mat. ochraných pomůcek, nářadí atd. záleží na dohodě a podle toho se odvíjí i hodinovka.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#91 04-10-2023 15:09:06

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

varok, vono náklady na těch 160kč/h čistá zaměstnanec budou podobný možná i vyšší než 400kč/h ičař.

Editoval alkoholik (04-10-2023 15:09:49)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#92 04-10-2023 19:35:57

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Ja milujem toto vyplakavanie o platoch a nespravodlivych zamestnavateloch. Ale je zaujimave, ze najviac vyplakavaju tie najlenivejsie kurvy, ktorym sa robit nechce. Ked som tu pred rokom zhanal zvaraca na zvarenie jednoduchej konstrukcie, tak sa neprihlasil nikto. Pritom hodinovku si mohol zapytat aj 40-50 euro na hodinu. Cca tak sme nakoniec platili, typkovi, co to spravil. Za dva dni asi slusny zarobok. Certifikat som nepytal, len kvalitne odvedenu robotu.

Offline

 

#93 04-10-2023 23:51:22

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

No daj kolko si mu za 2 dni cistej roboty zaplatil   big_smile  Dnes ked robim bokovku tak 200 az 300e na den + naklady je bezny standard  :-)  A to ani nezvaram


Kutil s.r.o.

Offline

 

#94 05-10-2023 08:33:01

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Já s chutí říkám, že IČOař má část peněz půjčených. Jenže má vliv na co se ty půjčený peníze vydají a na tom se dá vydělat. No a když má štěstí (tomu se musí hodně pomáhat) tak má málo období kdy není placená práce. Srozumitelnější je říct že má práci pořád, ale víc vnímá když práce není a tím i peníze za její odvedení. Krásně je to vidět na státních svátcích. Zaměstnanec je má rád, IČO už tak ne, nevydělává a ještě mu to komplikuje život, spousta obchodníků má zavřeno a on se musí předzásobit, nic se nedá vyřídit.
Mám rád státní svátky a závidím Španělům, kteří mají k tomu spoustu církevních svátků a i Rusům kde zas volno přesouvají na první pracovní den pokud by svátek vyšel na víkend.

Editoval Charon (05-10-2023 08:38:47)

Offline

 

#95 05-10-2023 09:14:09

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2727

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Charon napsal(a):

....
Mám rád státní svátky a závidím Španělům, kteří mají k tomu spoustu církevních svátků a i Rusům kde zas volno přesouvají na první pracovní den pokud by svátek vyšel na víkend.

Já zase závidím mlze. Ta se furt válí .... big_smile

Offline

 

#96 06-10-2023 14:48:35

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Miluju to plakání buržoustů, když maj zaměstnanci dát vejplatu. To jsou hned všichni zaměstnanci kurvy líný, darmožrouti nic nedělaj jenom se válej a když už něco udělaj tak to zkurvěj...........
Kdo by se přihlašoval? všichni čekaj nastoupený v řadě až si pán pískne a hned pospíchaj 600km vařit štěk na dva dny. Ne. Svářeči jsou v práci od rána do večera kolikrát i víkendy aby si vydělali aspoň trochu slušný peníze a udrželi si místo.


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#97 06-10-2023 15:46:50

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

alkoholik> To je vzasade jednoduche, pokud te stavajici prace nenaplnuje (at uz profesne nebo financne), nauc se neco jineho... Vzhledem k tomu, ze cisla, co tu padaji, jsou snad nizsi, nez co Lidl nabizi "posunovacum palet", by to tak tezke byt nemuselo. Koneckoncu, uz davno nezijeme v dobe, kdy je normalni zustat na jedne zidli od skoly do duchodu.

Nebo jeste lip, stan se "burzoustem", pripaluj doutniky tisicovkou a piskej na ty luzry dole... smile Verim, ze lidi jako bourac by k tomu mohli pridat par veselych historek z nataceni...


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#98 06-10-2023 17:11:46

alkoholik
Člen
Registrovaný: 09-04-2011
Příspěvky: 412

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Dobrá rada nad zlato.
Zahoď výučák, průkazy, certifikáty, leta praxe a jdi dělat posledního poskoka do lidlu kam se štítím jít i nakupovat.
Na to bejt buržoust nemá každej povahu, ne každej je psychopat. Ne každej má žaludek všechny lidi ojebávat nebo vykořisťovat.
Teď jsem se fakt ročílil, no nic sednu na motorku sjedu do krámu pro suchej salám a starej rum a utopim rozčilení v alkoholu

Editoval alkoholik (06-10-2023 17:18:03)


Ať řežu sebevíc, furt je to krátký.

Offline

 

#99 06-10-2023 23:54:00

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Akej starej rum ?  Taky isty rum kupis aj v poondatom lidlu . Len bude lacnejsi ! Pisem o originalnom rume za 30 az 50eur a nie neakej liehovine  big_smile  A to neobhajujej  lildl len porovnavam ceny ked nakupujem


Kutil s.r.o.

Offline

 

#100 07-10-2023 07:15:50

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4478

Re: Jaké jsou u vás mzdy?

Vsadím se, že za každé jedno písmeno S T A R E J   zákazník při nákupu vysolí slušnou částku.  Levně nakoupit, draze prodat.
Dneska to je o tom, v solidnějších obchodech, levně nakoupit ještě ucházející šunt, naleštit to třeba reklamou nebo názvem nebo do aplikace stádu ovcí chycených na slevy nebo jinak a potom to (drze) draze prodat.
A v Lidlu nebude stejný Starej rum jako třeba v malém obchodě. Lídl jakožto velký odběratel si nadiktuje dodávky třeba vagón zboží každý měsíc po celý rok, Lidl potom uhádá množstevní slevu, aby měl prostor pro snížení ceny v akcích a výrobci při tak velkém množství se vyplatí pozměnit výrobu, aby víc odpovídala nižší ceně. Nějakým detailem pozmění etiketu, aby na první pohled neboli pro zákazníka vypadala stejně, ale byla jiná a obchod jede.

Editoval Radim (07-10-2023 09:02:06)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče