SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


Oznámení

Upozornění! Forum je dočasně pouze pro čtení. Nelze přidávat nové příspěvky!

#26 17-09-2023 19:29:54

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

varok napsal(a):

Asi ne všechno, ale když jsem pracoval u plynařů a jezdili jsme různě na montáže po celé Moravě, jednou jsem s nimi byl i v Mělníku, tak ti slavní předci dělali všechno MMA, ale jak? Výsledek ne moc pěkný, když to napíšu slušně.

Hele ve výsledku to máš úplně stejný jako říct že ten Tizzian,Van Reyn,Van Gogh,Rubens,Mucha Slavíček ap. byli vlastně hrozní "mazalové",že to co s čím se oni smolili týdny zváládne každý levný foťák nebo telefon ve zlomku vteřiny s daleko věrněji zachycenou realitou než se kdy jim povedlo.....Ono je něco úplně jinýho hodit si na rameno třeba 12 kilovej invertorek s krátkýma kabelama,nebo tahat 15 metrový opratě s žílou tlostou jak ukazováček z triodýny,KS nebo WSM.Kapišto?Důležitý je že ty sváry odpovídaly nějakým požadavkům a vydržely pár desítek let wink


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#27 17-09-2023 20:14:39

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: věčný boj MMA VS MAG

Jasně, chápu to.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#28 17-09-2023 20:29:36

jouda74
Člen
Registrovaný: 01-02-2022
Příspěvky: 208

Re: věčný boj MMA VS MAG

j.bill napsal(a):

To se u elektrody většinou nestává.

Tak to si dovolim coby jedna z nejkvalifikovanejsich osob (read: porad jeste malicko rozkoukavajici se n00b, co aspiruje o povyseni do kategorie llama) nesouhlasit - tolik nedrzicich kouli a podobnych tvaru bezpecne oddelenych struskou, co jsem jako uplnej n00b dokazal s trafem a s rutilkou, bych zadnou jinou metodou nedokazal, ani kdybych se fakt snazil.

Leonardo, nejlepší je, si všechny metody vyzkoušet s někým, kdo to ovládá a pak bude více jasno. smile

Tesat do kamene. smile Nebo, abych zustal v oboru, vyprskavat do nerez oceli ;-)


Einhell trafo -> Kitin 150TIG LA, Omi176LS

Offline

 

#29 18-09-2023 08:35:05

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: věčný boj MMA VS MAG

Když jsem před nějakými 35-40 lety poprvé přičuchnul ke svářeni v rámci výuky na průmce, nic než MMA a autogen jsme neměli. Klacků se vyvařilo mraky, jen abychOM si potvrdili to, co do nás cpali v teorii. Třeba již zde někde zmiňovaný diagram Fe/Fe3c, který jsem musel sypat i ze spaní.
Eldou jsem si vařil jako hobista kde co. Když jsem si pořídil veterána, napřed jsem si COčko půjčil, pak si i své pořídil. To vemu ale opravdu jen na tenké plechy v dílně. Většinou na něj sedá jen prach. Než ho dovleču do místa, kde chci svářet a nachystám, mám s MMA již dávno svařeno a uklizeno. A to mám JS90, sice na podvozku. Nedám na ní dopustit. Když potřebuji zavařit něco "lepšího", vemu invertor, sic není můj, ale je v rodině, jako jsem naposledy opětovně vařil blok na traktoru. Holt nesmím zapomínat vypouštět vodu.
MMA je okolo baráku k nezaplacení, rychlé, dá se od černé přes nerez, litinu až barevné kovy. Stačí koupit dvě tři eldy na konkrétní práci. I nějaký ten tenký plech jsem s tím dal, koupil jsem pár ER117 v průměru 1,6 a dalo se. Jak píše bourač, stará skola.

Offline

 

#30 18-09-2023 09:53:23

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: věčný boj MMA VS MAG

pafik1605 napsal(a):

Na druhou stranu, když nevyvaříš dvacetilitrovou lahev za měsíc, tak je to celkem fuk.

Navic, pokud budes muset za tu lahev platit najem, tak se to muze docela prodrazit (nevim, jestli se da dvacka se smeskou koupit nebo se musi pronajimat, matne si pamatuju, ze znamy s kovovyrobou neco takoveho rikal).


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#31 18-09-2023 11:36:16

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: věčný boj MMA VS MAG

jouda74 napsal(a):

j.bill napsal(a):

To se u elektrody většinou nestává.

Tak to si dovolim coby jedna z nejkvalifikovanejsich osob (read: porad jeste malicko rozkoukavajici se n00b, co aspiruje o povyseni do kategorie llama) nesouhlasit - tolik nedrzicich kouli a podobnych tvaru bezpecne oddelenych struskou, co jsem jako uplnej n00b dokazal s trafem a s rutilkou, bych zadnou jinou metodou nedokazal, ani kdybych se fakt snazil.

To je právě ono. Na elektrodě to vidíš, že se svár nepovedl. MIG/MAG je záludnější. Svár vypadá pěkně, ale vůbec nemusí držet, jak by měl.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#32 18-09-2023 12:30:27

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2724

Re: věčný boj MMA VS MAG

E-Ryc napsal(a):

pafik1605 napsal(a):

Na druhou stranu, když nevyvaříš dvacetilitrovou lahev za měsíc, tak je to celkem fuk.

Navic, pokud budes muset za tu lahev platit najem, tak se to muze docela prodrazit (nevim, jestli se da dvacka se smeskou koupit nebo se musi pronajimat, matne si pamatuju, ze znamy s kovovyrobou neco takoveho rikal).

Dvacítka se dá běžně koupit a pak měnit. Jen ti nesmí ležet v dílně tak dlouho, aby prošla tlaková zkouška smile.

Offline

 

#33 18-09-2023 20:40:44

ivko
Člen
Registrovaný: 13-03-2012
Příspěvky: 680

Re: věčný boj MMA VS MAG

j.bill napsal(a):

jouda74 napsal(a):

j.bill napsal(a):

To se u elektrody většinou nestává.

Tak to si dovolim coby jedna z nejkvalifikovanejsich osob (read: porad jeste malicko rozkoukavajici se n00b, co aspiruje o povyseni do kategorie llama) nesouhlasit - tolik nedrzicich kouli a podobnych tvaru bezpecne oddelenych struskou, co jsem jako uplnej n00b dokazal s trafem a s rutilkou, bych zadnou jinou metodou nedokazal, ani kdybych se fakt snazil.

To je právě ono. Na elektrodě to vidíš, že se svár nepovedl. MIG/MAG je záludnější. Svár vypadá pěkně, ale vůbec nemusí držet, jak by měl.

Mám silnú obavu, že by si nedal ruku do ohna za zvary elektrodou začiatočníka čo nemá žiadnu skúsenosť.
Ono by to už na pohlad vyzeralo tragicky a že by to vôbec nedržalo, tak o tom vôbec nepochybujem...

Vidím to v práci ked mi niekto niečo od niekoho donesie zvariť, že skúšali to doma, ale elektrodou to nejde... big_smile big_smile
Miesto zvaru je tam pár hovienok kade tade, kde sa nejak podarilo niečo nachrchliť a samozrejme aj pár dier

Editoval ivko (18-09-2023 20:42:55)

Offline

 

#34 19-09-2023 15:00:09

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: věčný boj MMA VS MAG

ja doporučujem začať s MMA, aj za malo penazi kupiš krabičku ktora ti posluži, ale hlavne ťa donuti porozumiet zvaraniu, pretože to nejde samo tak ako to na videu vyzera. ked sa naučiš zvarať 2mm jokle a bude ta to stale baviť a nebudeš chciet traviť tolko času čistenim a oklepavanim strusky tak si kupiš CO ale už o tom budeš aj čosi vedieť, ak ťa to nebude baviť tak tych 300€ až tak neboli, resp posunieš ju ďalej niekomu komu sa vidí 300 za novú veľa.
Co sa týka kurzu, nepotrebuješ ho ale ako sa to chceš naučiť? Ak ti nie je ľuto peňazi za to, tak si ho urob, nie kvoli papieru ale aby si sa to naučil, pojde to rýchlejšie než pokus-omyl.

Vyhodou MMA je že vačšina dokáže aj TIG, a to je parada..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#35 19-09-2023 23:55:54

franta zelmont
Člen
Registrovaný: 02-11-2020
Příspěvky: 34

Re: věčný boj MMA VS MAG

Já doporučuju autogen, kdo umí autogenem pochopil o čem je tavné svařování a nemá problém s ostatníma metodama.


Nejsem, nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu "svářeč"!!! "Svářeč" neni řemeslo!!!, ale jenom jeho část!!!

Offline

 

#36 20-09-2023 09:07:29

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: věčný boj MMA VS MAG

Já doporučuji kovářské svařování, je to nejstarší způsob a je k tomu potřeba pouze ohen a kladivo. Kdo tímto způsobem něco svaří, pochopí kolik energie musí vynaložit na spojení dvou kovů tavným způsobem.

Offline

 

#37 20-09-2023 10:34:18

AndyS
Člen
Registrovaný: 09-06-2020
Příspěvky: 401

Re: věčný boj MMA VS MAG

ZDENÁL napsal(a):

Já doporučuji kovářské svařování, je to nejstarší způsob a je k tomu potřeba pouze ohen a kladivo. Kdo tímto způsobem něco svaří, pochopí kolik energie musí vynaložit na spojení dvou kovů tavným způsobem.

otázka ale znela inak..


Omicron Gama 1500
IDEAL Praktik TIG 200 AC/DC

Offline

 

#38 20-09-2023 15:40:11

franta zelmont
Člen
Registrovaný: 02-11-2020
Příspěvky: 34

Re: věčný boj MMA VS MAG

ZDENÁL napsal(a):

Já doporučuji kovářské svařování, je to nejstarší způsob a je k tomu potřeba pouze ohen a kladivo. Kdo tímto způsobem něco svaří, pochopí kolik energie musí vynaložit na spojení dvou kovů tavným způsobem.

Ještě tavidlo borax nebo sklářskej písek bez toho to jaksi nejde.
Na doma jako jedinou (první) svářečku mma.

Editoval franta zelmont (20-09-2023 15:48:18)


Nejsem, nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu "svářeč"!!! "Svářeč" neni řemeslo!!!, ale jenom jeho část!!!

Offline

 

#39 20-09-2023 20:05:09

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4086

Re: věčný boj MMA VS MAG

A viděli jste již dvě kovové plotny přiražené k sobě , kterými projel kovový? rotující dřík a i když vyjel byly spolu ? Já ano .

Offline

 

#40 20-09-2023 22:23:48

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

davidma napsal(a):

mě výhoda vysoké produktivity nic nepřináší, protože začnu pracovat a za chvíli sedím a přemýšlím jak dál.

tak to budeš příslušník mého kmene smile

málokdy vařím něco na kšeft,
často pro sebe a různé pomůcky a vychytávky které mi usnadní hlavní výdělečnou činnost - demolice.
Nikdy netvořím nic podle výkresu, maximálně nějaká skica s nezbytnými mírami.
Připravím si díly pro nějakej svařenec, začnu vařit elektrodou, přitom mne napadne že by se to mohlo udělat jinak, jednodušeji.
často je to ve fázi teprve nějakého zbodování. Tak to rozlámu a udělám jinak.
Kdybych vařil MAGem už by to bylo hotové a já bych byl na.sranej kvůli zbytečné práci. smile
Kdo nevaří denně metráky svařenců tak jedině obalená elektroda!
Kdo se tím ale chce živit tak samozřejmě Céočko. A skutečný profesionál směsný plyn!


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#41 21-09-2023 15:45:41

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: věčný boj MMA VS MAG

Bourači, nemáš tak úplně pravdu. Nevím kolik dnes stojí balík elektrod, ale když je bude mít člověk uschované v teple a suchu, pár let podle mě vydrží. Zapneš mašinku, dáš elektrodu do držáku a jedeš. Jestli jsou jen krátké sváry, tak elektroda lepší než COčko. Jen se musí oklepávat struska. U COčka musíš zapnout mašinu, pustit plyn. I když na hobby vydrží láhev dlouho, pokud máš čisté CO2, to samé drát. Ale už se s láhví musíš tahat naplnit, kolem 200-300kč malá láhev 8L, koupit drát, odhadem 350 kč a výše. Sice nemusíš oklepávat strusku, ale na pár kraťoučkých svarů sem tam stačí i elektroda


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#42 21-09-2023 23:38:22

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

případě že svařuju materiál silnější než 2-3mm,taky raději beru elektrodu už protože si můžu vytáhnout svařování ven z dílny což může být u MAGu problém....ekonomičnost-balík elektrod+- 650,klubko drátu cca stejné hmotnosti 350-400,+ lahev s plynem,redukční ventil(velký cenový rozptyl)....Oklepávání strusky asi stejný jako odsekávání kuliček.Pokud je to jednovrstvý svár stačí ho obškrábnout hrotem struskoklepu a struska odprýskne.horší je vytloukání z kořenových a výplňových vrstev v úžlabí vícevrstvých svárů.Dobře provedené krycí vrstvy se zvednou a odloupnou víceméně samy


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#43 22-09-2023 09:16:02

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: věčný boj MMA VS MAG

No já měl na mysli klasické jednovrstvé sváry, třeba do těch 60-70mm se dají v pohodě na jednu elektrodu zvládnout. U tzv. COčka píšu náklady na provoz, ne pro nákup. Tam samozřejmě vyhrává na plné čáře obalená elektroda


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#44 22-09-2023 14:27:11

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4722
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

varok napsal(a):

U COčka musíš zapnout mašinu, pustit plyn.

big_smile kdežto invertor se zapne hlasovám pokynem a elektroda se do kleští připne sama,
jdi radši něco dělat big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#45 23-09-2023 10:13:51

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

varok:pořízení a provoz jsou velice blízké skupiny které se v jistých aspektech prolínají.Abys mohl svařovat v ochranné atmosféře musíš pořídit krycí plyn který samozřejmě prací ubývá,proto ho musíš započítat do provozních nákladů.Podle průtoku se to dá určit jak na čas tak délku  sváru dle požadované velikosti.U magu je trochu zdlouhavější nalezení optimálních parametrů,ale to je u eldy podobný pokud u sebe nemáš někoho kdo by ti "točil kolečkem a začátečník si asi nepořídí mašinu s ovládáním parametrů na hořáku,stejně jako si u MMA nepořídí pedál


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#46 23-09-2023 22:15:29

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: věčný boj MMA VS MAG

Ládes: Však jsem to tak asi taky myslel. Když budu počítat levnější hobby mašinky, tak MMA lze slušnou sehnat kolem 6 tisíc. I kdyby byla bez svařovacích kabelů, tak ty vyjdou do 1500. Potom nějaké kladívko na strusku, i když se to dá i třeba větším sekáčem apod. To jsou asi všechny pořizovací náklady. Pro provoz stačí balík elektrod, řekněme do 1000 kč. To je tedy zhruba do 9000,- kč. U COčka mašina třeba 10 tisíc, když bude i s kostřícím kabelem a hořákem v ceně, tím lépe. Potom musíš koupit láhev s plynem, řekněme 2000, nějaký RV asi 1000,- kč a pro provoz cívku s drátem 500. Když bude mašina bez hořáku a kostřícího kabelu, tak dalších asi 2000. To už jsme na nějakých 15500,- kč. V obou případech třeba připočítat nějaké rukavice a kuklu, tedy dalších asi 2000. Takže 10-11 tisíc versus 16-17 tisíc.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#47 23-09-2023 23:04:12

franta zelmont
Člen
Registrovaný: 02-11-2020
Příspěvky: 34

Re: věčný boj MMA VS MAG

Než kuklu za 1500 až 1800 Kč, tak radši za 500 Kč papírovku. Cočko za 17tKč? i s lahví a drátem? Tak leda na vyvaření 120tky. Jakž takž slušný cočko s použitelným rozsahem proudu pod 20tKč nebude a to holý.
MMA za 10tKč jde i s lepšíma kabelama než maj v setu. Levný použitelný Cočko leda tak nějakou vyřazenku z fabriky, ale...

Editoval franta zelmont (23-09-2023 23:40:19)


Nejsem, nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu "svářeč"!!! "Svářeč" neni řemeslo!!!, ale jenom jeho část!!!

Offline

 

#48 24-09-2023 08:01:04

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1513

Re: věčný boj MMA VS MAG

Záleží, na co tu výbavu chcete. Pokud na práci kolem baráku, vyvaření auta tak se do 20tKč vejdete, asi tak jak píše Varok. Pokud se potřebujete blýsknout před sousedy v hospodě, tak franta zelmont píše ty správný ceny.

Ceny nářadí a zařízení v posledních letech tak klesly, že není problém koupit u menších věcí na jednu akci. Jen nesmíte být zblblý potřebou nejdražší značky na trhu. Vždy je to o rukou a hlavě. Před 20 lety řemeslníci dělali s horším zařízením, než co teď koupíte v hobby marketu. A dělali dobře, pokud chtěli.

Nedávno jsem udělal bezvadnou investici, koupil bourací kladivo https://www.lidl.cz/p/parkside-bouraci- … p100350011 a sesekal tím betonovou podlahu o 5 cm tak abych tam dostal beton, lepenkovou izolaci, betonový potěr a dlažbu bez zvedání úrovně podlahy. Dlažba navazuje v perfektní rovině na zbytek podlah, maximální spokojenost. Kladivo mi ušetřilo hodně dřiny, umožnilo vysekat beton který bych jinak nedal a váhu v pohodě zvládnu. To že kladivo není vhodné pro bigoše s IQ tykve, mi nevadí. Ono totiž po 30minutách plné zátěže je tak rozpálené, že na pneumatické části nelze udržet ruku. Pár pauz to spravilo.
Pak jsem koupil řezač dlaždiček za 500Kč než se s tím otravovat řezačem na sklo, opět dobrá investice. Obkladem dlaždiček se neživím a na přesné uříznutí to stačí. To že je to pracnější než řezačem za 3-10tKč je mi jasný, ale při občasném použití to zas tak nevadí.
A takhle by šlo pokračovat dál a dál, jen je třeba nastavit očekávání a zjistit si pár informací před nákupem.

Editoval Charon (24-09-2023 08:05:36)

Offline

 

#49 24-09-2023 08:36:38

franta zelmont
Člen
Registrovaný: 02-11-2020
Příspěvky: 34

Re: věčný boj MMA VS MAG

S cočkem za cca 20tKč v modrý krabici s hliníkovým trafem a bez tlumivky to moc na blejskání v hospodě neni, ale těch 200A je rozumný minimum.
Práce kolem baráku je co?
Jasně trafo prskavka německé značky vyrobená v kitaji hravě strčí do kapsy vlsp, nebo jiné stroje v tu dobu prodávané z fabrik za "hubičku".


Nejsem, nikdy jsem nebyl a nikdy nebudu "svářeč"!!! "Svářeč" neni řemeslo!!!, ale jenom jeho část!!!

Offline

 

#50 24-09-2023 08:51:25

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: věčný boj MMA VS MAG

fz:Právě kabely dodávané v setech jsou poslední dobou velkou slabinou prodávaných invertorů,na druhou stranu nic nám nebrání koupit v metráži pořádnou žílu,koncovky,kleště svorku,dutinky  a vyrobit si přesně to co potřebujeme.U hořáku na mig mag už to je komplikovanější,ne že by to nešlo,ale myslím že sólo pistoli která by uživatelsky vyhovovala jen tak běžně smrtelník nekoupí ani na krámu ani na netu.
jo jo: práce kolem baráku-předpokládám že se jedná o práci venku třeba oprava ulomeného pantu brány.....Tam bych osobně rozhodně zvolil MMA-moje 2 metráková odbočka sise má snímatelný podavač s 15 metrovým propojovákem,skoro 5 merový hořák,ale když si představím tahat prodlužku na 380,pak někam smýkat toho cvalíka....To si radši vemu 30 metrů prodlužku s 2,5 průřezem,na rameno bílou kabelku(Pico) omotám se 8 metrama kabelů kleští a kostry,do kapsy strčím 4 dvojky,3 dvaapůlky 7018,do druhé 1 dvaapůlku 6013,dráťák pilník a struskoklep a valím....To vůbec nemluvím o tom jak budu "céóčkem dělat venku byť za mírného větříku....

Editoval Ládes (24-09-2023 09:47:57)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče