SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#51 02-12-2022 23:38:15

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Neboj , většina podniků co svařují do roka zaniknou . Ještě , že jsi se toho Franku nedočkal .... Tady už se maximálně někomu podaří postavit vocas , jinak vše zanikne . Bohužel , jedna z šesti zemí světa , která uměla posvářet jadernou elektrárnu . Kam to tenhle spolek zaved .

Offline

 

#52 02-12-2022 23:39:28

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

pěkně jsi to Franku napsal v příspěvku #41.
Jinak monolitama se na tomto fóru nikdo nějak extra nezabývá.
Zato kdekdo jistě svařuje roxory (přesněji žebírkovou ocel).
Věc svařená z tohoto matroše vždy vyhovuje.
Já mám z karisítí přístřešky na palivové dříví, polena tam nandávám dost neurvale.
Moje sváry drží, občas praskne ten tovární. Proč praskne jsem již uvedl někde výše.
Taky jsem měl psa, Kavkazský pastevecký pes, to je nebezpečné zvíře 80kg a na cizí lidi reaguje brutální agresí.
Dokázal prokousat a roztrhat klasické plotové pletivo. Klec z 10mm roxorů už nerozbil i když tam lítal že běhal i po stropě.smile
Mám taky stavební kozy z 20mm. Jen dva kusy V obrácené vzhůru nohama propojené metrovým kusem ve špičce toho V.
Žádný výstuhy ani zavětrování, jen pět kousků roxoru.
Na kozy pokládám ledacos (100 - 200kg) co potřebuju opracovat. Ten metrovej kus se prohýbá, někdy i ohne ale sváry jsou zcela OK.


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#53 03-12-2022 00:23:25

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

bobobo - No je mi z toho také smutno, kam až tento svět dospěl... Nikdy jsem si nepředstavil, že až tak blbě. Na Dukovanech jsem svařoval, převážně TIG 3 roky, do r. 85. Jsem docela pyšnej na to, že tomu tam dokonce prodloužili životnost.

Bourač - Díky! Mně je to jasný, tady se hodně přehání a straší i tím, čím by se nemělo.  Já jen reagoval na to, že se tyto oceli běžně svařovaly, samozřejmě, kde to je přímo normou zakázaný tak to uznávám, že je to blbost to svařovat.  A je zbytečný si tady rvát játra zaživa... big_smile big_smile big_smile

Editoval Frank (03-12-2022 00:25:46)

Offline

 

#54 03-12-2022 00:25:55

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

bourač napsal(a):

jak tě znám tak nic neprdlo smile

Včerejší prasení nevydržel jeden vzorek u kterého jsem záměrně kapku "ojebal"přípravu(dělal jsem se stejnou "vadou" kvůli vyloučení náhody/faktor defektu) a nechal na čelech ukosení zbytky rzi tam se to při ohybu o 90 roztrhlo,další testované vydržely.Mohl by mi to nějakej "statickej odborník"vysvětlit jak to že ty zatracený roxóry drží i když by měly být dávno prasklý protože 500+?

Editoval Ládes (03-12-2022 00:27:41)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#55 03-12-2022 00:48:05

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Ládes napsal(a):

Mohl by mi to nějakej "statickej odborník"vysvětlit jak to že ty zatracený roxóry drží i když by měly být dávno prasklý protože 500+?

Ach jo, stále dokola a dokola. Až se naučíš to testovat správně, tak si buď jistý, že to poznáš. Svařování roxorů ovlivňuje jejich pevnost a nadto záleží ještě na konkrétním provedení každého svaru, proto ta norma stanovuje pravidla a postupy testování přímo na stavbě.

Co se týče změn meze kluzu rozhodující pro výpočty, tak dojde v zásadě ke zmenšení na polovinu u spojování tyčí tupým svarem či o snížení o 1/10 při citlivém sbodování v kříženích. Viz rozsáhlé testy a výsledná statistika. BS - vzorek prutu beze změn TS - tupý svar KS - křížový svar

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9713_chrome_h9iws7xait.png

Nic z tohoto nejsi schopen rozpoznat při nějaké zkoušce na ohyb někde "ve svěráku", při správném testování to bezpečně poznat bude.

A je rozhodně lacinější (ostatně díky absenci přípravy před svařováním je to i mnohem rychlejší) to spojovat přesahy a sdrátováním, než přidávat výztuže na dvojnásobek či byť i jen o 1/10.

A už sem prosím přestaňte psát nesmysly typu, ještě nikde nic nespadlo. Ty bezpečnostní tolerance jsou takové, že to vydrží. Ale prostě to není správné a když by každý vše zmenšíl na polovinu a těchto "borců s praxijó" se sešlo 10 po sobě v různých profesích, tak to skončí průserem.

http://old.konstrukce.cz/clanek/zmeny-m … varovanim/

Editoval habaso (03-12-2022 00:59:32)

Offline

 

#56 03-12-2022 01:11:39

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Habaso uz to pochop,ze roxory zvaraju ludia co si stavaju kurnik alebo obycajny barak a  nie mosty big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#57 03-12-2022 02:25:20

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Joe66 napsal(a):

Habaso uz to pochop,ze roxory zvaraju ludia co si stavaju kurnik alebo obycajny barak a  nie mosty big_smile

Já to chápu, že existuje mnoho ****, co nevědí co dělají. Protože pokud si při stavbě "obyčejného domu" hrají na "já tomu přeci rozumím lépe, než ten, kdo to spočítal a vyprojektoval", tak si koledují o průser. Což je popravdě postup skutečně politováníhodný a přeji všem mnoho štěstí, aby nenarazili na další podobné a nesklidili společně zasloužený výsledek. big_smile

Offline

 

#58 03-12-2022 08:03:05

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

S armovanim souvisi i opacny fenomen - narvat do betonu zeleza vic nez je potreba - at to drzi! Prearmovany beton se pak v provozu sam rozdrti a dojde k havarii - vicemene okamzite, bez varovani. V pripade monolitickeho stropu rodinneho domu, to muze byt prinejmensim obtezujici.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Online

 

#59 03-12-2022 08:10:03

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Joe66 napsal(a):

Bouraci nic nezamykat  big_smile   Par ludi si mysli,ze ked na deke garazu pozvaras roxory tak spadne ? big_smile   
   Ja sem tam neake veci buram + aj staviam.A pri malych stavbach typu rodinny dom alebo garaz je jedno ci je ten roxor zviazany alebo rutilkou pobodovany . Stale to drzi . Pisem z praxe a nie ako tu teoretici. A + kedze moj otec bol stavebny inzinier co navrhoval drobne stavby + aj fabriky + robil aj stavebny dozor . Tak sa na mna nieco nalepilo ked som s nim travil vela casu + brigady . A to nehovorim,ze dedo robil tesara-strechy + debnenie-salungy cely zivot .  Ze je blbost aby sa obycajny barak ci garaz zrutil lebo je na nom armatura pozvarana a nie zviazana !    Ked sa neaky strop prehol co som videl tak vacsinou preto,ze niekto rozbral skor debnenie ako malo byt-vacsinou . Ze ponahlal sa. Alebo mal zle stojky . Ze podobne problemy a nie aby strop spadol lebo boli roxoyry pozvarane !   Aj otec ked navrhoval dom tak zbytocne predymenzoval stropy-deku a rohy previazal zbytocne vacsim mnozstvom zeleza  akoby na tej deke mali tanky stat  big_smile  Co aj povedal,ze je to zbytocne . Lebo na barak su ine poziadavky ako na fabriku ci most .   Ze zbytocna vyhrotena  debata .  Na baraku ci to bude zviazane alebo nabodovane s rutiliovou elektrodou je to JEDNO .  A nikto ma o tom nepresvedci  lebo par barakou som uz bural -bagrom aj s zbijackami big_smile     A o mostoch-mostovkach  tu rec nebola  big_smile

Konečne niekto, kto pochopil podstatu veci a má na vec normálny názor.

Offline

 

#60 03-12-2022 08:11:39

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Joe66 napsal(a):

Bouraci nic nezamykat  big_smile   Par ludi si mysli,ze ked na deke garazu pozvaras roxory tak spadne ? big_smile   
   Ja sem tam neake veci buram + aj staviam.A pri malych stavbach typu rodinny dom alebo garaz je jedno ci je ten roxor zviazany alebo rutilkou pobodovany . Stale to drzi . Pisem z praxe a nie ako tu teoretici. A + kedze moj otec bol stavebny inzinier co navrhoval drobne stavby + aj fabriky + robil aj stavebny dozor . Tak sa na mna nieco nalepilo ked som s nim travil vela casu + brigady . A to nehovorim,ze dedo robil tesara-strechy + debnenie-salungy cely zivot .  Ze je blbost aby sa obycajny barak ci garaz zrutil lebo je na nom armatura pozvarana a nie zviazana !    Ked sa neaky strop prehol co som videl tak vacsinou preto,ze niekto rozbral skor debnenie ako malo byt-vacsinou . Ze ponahlal sa. Alebo mal zle stojky . Ze podobne problemy a nie aby strop spadol lebo boli roxoyry pozvarane !   Aj otec ked navrhoval dom tak zbytocne predymenzoval stropy-deku a rohy previazal zbytocne vacsim mnozstvom zeleza  akoby na tej deke mali tanky stat  big_smile  Co aj povedal,ze je to zbytocne . Lebo na barak su ine poziadavky ako na fabriku ci most .   Ze zbytocna vyhrotena  debata .  Na baraku ci to bude zviazane alebo nabodovane s rutiliovou elektrodou je to JEDNO .  A nikto ma o tom nepresvedci  lebo par barakou som uz bural -bagrom aj s zbijackami big_smile     A o mostoch-mostovkach  tu rec nebola  big_smile

Konečne niekto, kto pochopil podstatu veci a má na vec normálny názor.

Offline

 

#61 03-12-2022 09:56:33

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1455

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Dejte už pokoj s tím strašením, nebo se za chvíli dostaneme k potřebě mít na všechno projektovou dokumentaci s kulatým razítkem. Tady to je fórum praktiků kteří mají něco vyzkoušený a ne citovatelů norem.
Líbí se mi a jsou pro mě prospěšný příspěvky ala pan bourač, kdy na dotaz jak poznat zda se jedná o jeden druh či druhý ocele na noži sekačky dal jednoduchý návod. Upnout to do svěráku a pokud se to v ruce podaří ohnout tam a zpět, tak je to konstrukční ocel, tvrzenou ocel o vyfocených rozměrech v ruce neohnete.
Podobně zde. Pokud to tazatel potřebuje někde, kde to bude muset obhájit, tak mu nebude stačit, že to tvrdil někdo na foru pod nikem ….
Díky pane bourači, Franku, Ládesi, bobobo, Zdenek11, Joe66, pafík1605, Radim, jirkati, Zdenák….  a ostatní praktici, to je ono, co je třeba a ne řeči o normách a laboratorních měřeních.

Editoval Charon (03-12-2022 09:57:26)

Offline

 

#62 03-12-2022 12:22:40

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 537

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Asi by bylo vhodne se vratit k puvodnimu dotazu #1, na ktery asi nejlepe reagovaly prispevky #5/6.

Editoval davidma (03-12-2022 12:22:56)


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Online

 

#63 03-12-2022 13:10:25

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Charon:ono to tim směrem k dokumentaci a kulatým razítkům taky mílovými kroky uhání(proč by si měl támhle "Pepa" udělat všechno sám svépomocí když z toho nebude mít ten kdo by mohl žádný profit ani benefit....Kvůli tomu přece nebyl x let na školách aby skončil na pracáku).

Nikde nepíšu pul slova o tom že bych snad někde na stavbě roxory svařoval nebo to někomu doporučoval - šlo o to že když si při stavbě betonové zídky z nějakého důvodu doplním drát přivařením rozhodně mi kvůli tomu nespadne. Až budu dělat na stavbě budu se řídit pokyny stavbyvedoucího už protože není čas na nějaký vymýšlení něčeho. Za to mně taky neplatí.... a když se něco posere tak mám obhajobu dělal jsem to na pokyn stavbyvedoucího nebo toho a toho-když to bude smrdět průserem nechám si to dát písemně.Za kvalitu mnou odvedené práce si stojím na minimálně 100proc.(proto se taky někdy něco protáhne.rád odvádím práci tak abych tam ani já hnidopich nenašel pokud možno jedinou chybičku a když mi výrobce zruší ten a ten druh materiálu,támhle to už se nedělá protože se to celé zjednodušilo a celek se dodává vyrobený vkuse,tak může trvat hodně dlouho než právě pokusy vyprofiluju něco odpovídajícího původní požadované kvalitě).

Co se testování týče, testuju jak mužu v rámci svých možností.Ještě bych mohl leda vyrobit svorné kleštiny a domluvit Tatrovku,ovšem opět bych se nedostal k relevantním výsledkům(měřitelným)....i když.Dohromady bych teoreticky i prakticky mohl dát Charpyho kladivo na vrubovku a 3 bodovou obýbačku.Ovšem mým požadavkům na prověření mnou vyžadovaných vlastností můj soubor testů plně vyhovuje,tak proč že?
Ruku na srdce:Nebýt v historii všelijakých testerů a lidičků zvídavých tak lidstvo doteď sedí s holým pozadím na stromech.....(třeba jsou ty nařízení a zákazy snahou o navození toho Grín dílu-lidstvo zpět na stromy)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

#64 03-12-2022 14:30:37

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2403
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Ládes - Charon: Chlapi, přesně tak. Je dobré respektovat normy, zejména ty, které jsou vytvořeny na reálném základě a jejichž nedodržením by mohla vzniknout havárie. Ale ze srdce jsou mi protivné přehnanosti, až fantasmagorie, kde se navíc nehledí na realitu. Jako příklad hlouposti vidím např. plošný zákaz použití olova v pájecích cínových slitinách a zrovna tak použití cadmia ve stříbrných pájkách. Už někdy někdo zaznamenal nějakou otravu z doby, kdy bylo legální jejich použití? big_smile Dosáhlo se tím pouze snížení jakosti pájek a uspokojení ega toho kdo to v Bruselu prosadil. A těch blbostí, hraničících s idiocií jsou spousty. Tady v US toho naštěstí zatím není tolik, ale také je zde tendence v prosazování nadměrné byrokracie.

Offline

 

#65 03-12-2022 15:53:14

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1455

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Přesně pánové. Dík Ládesi, otestoval jsi dle svých možností a vážnosti situace. Toho já si cením. Franku, proti Američanům bych toho mohl napsat hodně, ale jejich rozumný přístup k zelené demagogii hodnotím pozitivně (jo a závidím jim možnost upravovat auta).
Je třeba přemýšlet hlavou a zvážit riziko a škody, které mohou vzniknout. Já jsem roxory na věnci baráku vázal, stejně tak kari sítě, tak jak to vyžadoval projekt. Od té doby mám profesionální samodomo kličku která to sváže v cuku-letu a nemusí se nikam táhat svářečka s bombou, elektrika…. Přes to jsem v říjnu na jiném projektu kari sít MAG svařoval, nedodržel dostatečné krytí betonem  a jsem v pohodě. Důvody převážily možnou škodu, která by byla hmotná v potřebě beton a dlažbu vyhodit a udělat znovu. Moje dlažba, moje škoda, moje rozhodnutí.  Pro šťouraly, pokud by to ruplo tak to nejspíš jen popraská a spadnout by to mohlo max 1m.
A zde je fotka:
http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/5816_11.jpg

Offline

 

#66 03-12-2022 19:41:59

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

v tom seznamu skušených praktiků ti chybí jeden nick - Charon. Já taky čerpám z poznatků ostatních, tebe mám v tech prověřených. smile

Chtěl sem se zeptat pana habasco - ta tabulka, jak by vypadaly grafy z trhacího stroje když se bude zkoušet vzorek nikoli vařený ale přeplátovaný (100mm?) a svázaný drátem?


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#67 03-12-2022 20:19:14

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

bourač napsal(a):

Chtěl sem se zeptat pana habasco - ta tabulka, jak by vypadaly grafy z trhacího stroje když se bude zkoušet vzorek nikoli vařený ale přeplátovaný (100mm?) a svázaný drátem?

Ach jo, hele, nevím, jestli jsi skutečně tak hloupý, nebo to jen děláš big_smile Ale přečti si tu diskuzi výše celou, nejen já jsem ti tu psal, že spojování drátem neslouží k přenesení namáhání v tahu, ale jen a pouze k zafixování při betonování. To namáhání v tahu přenese až ztvrdlý beton, který v daném místě bude mít dva pruty vedle sebe a díky jejich přesahům to ve vyzrálém betonu bude fungovat jako jeden dlouhý prut výztuže a to bez toho, aby došlo svařováním k ovlivnění parametrů té výztuže. Takže zkoušet co vydrží spojení drátem při trhacích zkouškách dává smysl tak jedině ignorantům a hlupákům. pro upřesnění v místě přesahů se dává i příčná výztuž, aby to přesahování fungovalo. A navrhovat to má někdo, kdo to počítat umí a rozumí tomu big_smile

http://www.svarforum.cz/forum/uploads/thumbs/9713_chrome_ue0juq4fex.png

Mimochodem bodové svařování v místě stykování přesahem je dle normy jedno z povolených, ale za poměrně přísných podmínek, kdy sdrátování vychází levněji i rychleji.

A k tomu všemu co zde předvádíte (a ne, fakt mi nevadí svaření kari sítě (co tak jako tak není a nemůže být výztuží monolitické stropní desky) někde v nenosné podlaze, co maximálně popraská), tak takhle to dopadá, když staví "borcijó s hentou praxijó" co vůbec neví co činí.

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-v-b … .seznam.cz

Offline

 

#68 03-12-2022 21:02:53

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

ok, zdá se že o monolitech (na rozdíl od svařování) něco víš.
Jakej smysl má dodržovat normu stanovenou mediánem výsledků nějakého počtu pokusů?
Co se týče některých našich východních bratrů stavitelů tak mám taky poznatky: https://www.youtube.com/watch?v=mIa0Q-9Wbh4

Editoval bourač (03-12-2022 23:11:04)


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#69 04-12-2022 06:47:17

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

bourači o svařování si rád nechám poradit od kohokoliv a rady praktiků na poznání kusu železa na šroťáku považuju také za super (jak někdo výše psal) :-)

Offline

 

#70 04-12-2022 10:59:51

bobobo
Člen
Registrovaný: 20-08-2009
Příspěvky: 4073

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

To nebyli stavitelé , ale bourači ... smile

Offline

 

#71 04-12-2022 15:58:17

bourač
Člen
Místo: Doksy, Máchovo jezero
Registrovaný: 01-06-2009
Příspěvky: 4716
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

jo, Joe66 kameraman... big_smile


Likvidace ocelových konstrukcí. Excelentní paliči železa. A nově také dřevorubci.
Plasmy. Přímočaré pily ocasky. Ruční orbitální pila (za studena). Utahováky. Sbíjecí kladiva. Plošiny. Jeřáby.
Vaření obalenou elektrodou (Lorch).
Práce ve vysokých výškách a v hlubokých hloubkách. Práce v jedovatých a výbušných atmosférách. Nic levného.

Offline

 

#72 04-12-2022 18:51:23

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Bouraci  nasi demolatori by sa s tym nedrbali takto rucne ale pekne strandzok-lano uviazali za octavku big_smile    Habaso radsej  daj priklady ako napriklad v blave spadol parkovaci dom a podobne kde sa setrilo na materialu.A nie tu davat priklady kde sa zrutila podlaha v starom dome robena za ferenc jozka bez zeleza + este pretazovana big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#73 04-12-2022 19:47:03

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Keď vynecháme tému vydrží/nevydrží zváraná výstuž, aké + má zváranie výstuže voči viazaniu? Nebavím sa teraz o spojení pár roxorov na zemi (alá hrubšia kari rohož pod chodník) ale reálne o armovanie 25cm hrubej deky v dvoch vrstvách s rôznymi prievlakmi, samonosnými schodami a pod. kde ešte prievlaky si viem predstaviť nabodovať na stojkách t.j. so zváračkou sa pohybujem na malom priestore ale chodiť so zváračkou, kablami po celej stavbe, hlavne keď sa armuje vrchná vrstva?
Pri viazaní si jednou rukou pridržím roxor v druhej mám viazačku a do minúty mám 3 spoje, okamžite idem na ďalší roxor atď.

Offline

 

#74 04-12-2022 19:54:43

habaso
Člen
Registrovaný: 12-06-2020
Příspěvky: 149

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Joe66 Habaso radsej  daj priklady ako napriklad v blave spadol parkovaci dom a podobne kde sa setrilo na materialu.A nie tu davat priklady kde sa zrutila podlaha v starom dome robena za ferenc jozka bez zeleza + este pretazovana big_smile

Ten parkovací dům by mi neprošel, základní argument zde byl "nestaví se most, ale obyčejný dům" big_smile Takže jsem vybral dům, kam přišlo 25 lidí na oslavu a možná i tancovali či tak něco.

Prostě příklad na téma
první borec "na svařování výztuže nesejde je to přeci obyčejný dům"
druhý borec "na kvalitě betonu nesejde je to přeci obyčejný dům"
třetí borec "přeci se s tím zhutněním nebudeme trápit je to přeci obyčejný dům"
čtvrtý borec "ten otvor pro schodiště nebudeme řezat, moc práce a moc peněz, sbíječkou to jde také"
a borec na konec "to akvárium to unese, měl jsem přeci takové v předchozím domě"

No, ale myslím, že už jsme se tu konečně všichni shodli, že něco jiného je strop, překlad, věnec byť i jen rodinného domu, nebo opěrná zeď ve svahu a něco jiného je kari síť zpevňující beton místo hlíny na podlaze staré stodoly. big_smile

Offline

 

#75 04-12-2022 22:34:10

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Stavebná oceľ, "roxor"- zvárať, alebo nie ?

Zbytocne zvelicujes . Radsej sa pozri na tu fotku toho akoze penziona big_smile   A pozri sa na nadpojenie  toho stropu-deky s zvyskom v murive . To vyzera akoby ten strop zelezo ani nevidel  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče