SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 15-12-2021 19:53:31

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Rada s novou co2 svareckou

Zdravím chtěl bych si pořídit CO2 muže být i možnosti mma můj badget je za komplet (Horák, kabely, bomba, merak, kukla) max 20tis. Využití na domácí kutilstvi, občasné svařování plechariny na autě. Ideálně co nejsnadnější nastavení, nejsem profik vařil jsem s tím na škole a doma mam jen trafo mma. Zajima mě doporučení a reálné zkušenosti. Našel jsem sety od kowaxu od pantera ale nevím co si o nich myslet v různých článcích se informace o nich dost liší. Tak zadám o pomoc v tom množství informaci, díky moc

Offline

 

#2 15-12-2021 21:04:48

davor
Člen
Místo: MSK
Registrovaný: 15-03-2017
Příspěvky: 568

Re: Rada s novou co2 svareckou

Hajkys napsal(a):

Zdravím chtěl bych si pořídit CO2 ... Tak zadám o pomoc v tom množství informaci...

Obávám se, že to množství informací za tebe nikdo nevytřídí...
Sám se musíš rozhodnout, na co máš, co očekáváš. Tím nemyslím "jen" cenu svářečky.
Pokud strávíš 3-4 noci čtením stovek příspěvků třeba tady na fóru, určitě ti to něco napoví a pomůže k rozhodnutí, co koupit na začátek...


Telwin Tecnica 144, [url=http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php?pid=110195#p110195]MacAllister MSMW200A[/url], Proteco P800E-C, ERS-50, Meva Pb :-)

Offline

 

#3 15-12-2021 21:15:58

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

Bohužel hledám tady na FB už několikáty den a když už někam směřují tak najdu opět nějakou stránku či vlákno po kterém začínám opět od začátku. Takže beru spis ze mi zde někdo hodí typ se kterým je spokojený a využívá ho na podobne zaměření jako plánují já. Nechci si koupit prskavlu která mě bude jen stvat a obrácene žádný profistroj u kterého při domácím hobby nevyužijí jeho potenciál

Offline

 

#4 15-12-2021 22:02:32

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: Rada s novou co2 svareckou

A co z toho budete mít, jak vám tady naservírují až pod nos 20 lidí 20 různých svářeček a každý bude vychvalovat samozřejmě tu svoji? Nebo naopak tu dá někdo nějakou mašinku, se kterou je spokojený a jiní tu svářečku poplujou? Jedině si udělat seznam pár kusů mašin a z toho pak vybrat. Třeba i někde vyzkoušet.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#5 16-12-2021 01:10:38

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Rada s novou co2 svareckou

Kup omikron gamu 176Ls alebo  silnejsiu 196Ls z kamenneho obchodu . Jedna 20000 a druha priblizne 23000 ceskych korun  a budes mat overenu kvalitnu multifunkcnu masinu + aj servis k nej keby bol neaky problem v buducnosti .


Kutil s.r.o.

Offline

 

#6 16-12-2021 08:37:19

jean
Člen
Registrovaný: 27-06-2010
Příspěvky: 954

Re: Rada s novou co2 svareckou

Ja, ako staromilec, som kúpil predpotopnú odbočku omicron 206 so štvorkladkou. Akurát s drôtom a fľašou to váži viac ako 80 kilo smile. No a zvára to prakticky rovnako, ako môj vytunený einhell, akurát omicron má zaťažitel úplne inde, takže sa neprehreje na silnejšom zvare. Takže nič pre úplných začiatočníkov, treba vedieť aspoň ako tak nastaviť parametre...

Offline

 

#7 16-12-2021 14:18:04

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

Je mi jasny, že mi tady naservíruje každý nějakou jinou tu svojí nejlepší, ale jak píšete když se nějaký typ bude opakovat, tak se na něho samozřejmě zaměřím a třeba mě to někam posune. Opravu se již delší dobu snažím si stanovit priority a dle tohoto se rozhodovat, ale pak příjde na vlastní zkušenosti a to vám nikdo neřekne ani v nejlepší prodejně, protoze mnohdy jde jen o zisk a prodej. Takze ani kamenná prodejna nemusí automaticky znamenat výhru.
Proto se na začátku ptám na konkrétní typ kowax genimi 220, jaké jsou s ním zkušenosti. Díky

Offline

 

#8 16-12-2021 14:51:36

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Rada s novou co2 svareckou

Ja to reknu osklive, kasli na "stanovovani priorit do soudneho dne", kup krabici s barvou a ovladanim (cudliky/dusplej), ktere se ti libi a "delej neco" (c) Tomas Krasensky. Pokud na dany model tady nekdo napsal pochvalu, tim lip, ale jako bernou minci bych to nebral. Vetsina lidi, co tady aktivne prispiva, ma nejakou profi masinu z uplne jine cenove kategorie, takze ze neco hobby tu neni zminene neznamena, ze to nikdo spokojene nepouziva.

Myslim, ze dneska uz nekoupis takovou, ktera by vylozene nefungovala a jestli ma vetsi/mensi zatezovatel nebo dobre/spatne boduje 0.8mm plech asi taky neocenis. A az za x let chcipne (nebo zjistis, ze nestaci), uz budes vedet lip, co potrebujes, chces a nechces.

Abych jenom prazdne neplkal, ja cca pred rokem koupil Ideal 212 a zatim jsem nenarazil na situaci, kde by limitem byla svarecka a ne moje dovednosti. Jedina otravna vec byla povolujici se matice "brzdy" na civce, ale to vyresila vymena za samojistnou. Co se ovladani tyce, tady je to v pohode (malo veci k nastaveni), u ExpertTigu uz je lezeni do menu ponekud otravne (myslel jsem, ze to bude naopak). Resp. zpusob ovladani toho menu je vylozene uzivatelsky nepratelsky.

Editoval E-Ryc (16-12-2021 14:54:23)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#9 16-12-2021 16:30:49

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: Rada s novou co2 svareckou

E-Ryc-u, krásně napsáno! Zprvu to vypadalo, že patříš mezi ty ostatní bl..e co hájí jen tu svou oblíbenou (koupenou) bedýnku. Ale tady jsi někde úplně jinde.
To Hajkys ten Kowax není až tak úplně marný.

https://www.youtube.com/watch?v=Bh-4et0IWfI


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#10 16-12-2021 17:51:50

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

Super díky chlapi …. Najde se někdo kdo má zkušenosti s tím pantermaxem ???

Offline

 

#11 16-12-2021 23:53:49

vyrobca
Člen
Místo: Bratislava
Registrovaný: 05-05-2012
Příspěvky: 1277
Web

Re: Rada s novou co2 svareckou

Hajkys, uzivatel Ihlan tu vytvoril databazu CO2 strojov ktora je urcena ludom ako si ty.. staci sa len pozerat a vyberat... viacmenej to zacina az prispevkom cislo 5, ale je dobre citat od zaciatku... ceny su vsak v eurach...
http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic … 48#p138248


Formica FOR mig 169, Kuhtreiber KIT in 1500 HF, ALFA in Pegas 40A Plazma,Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200, Dnipro M SAB 210,Speedglas 9100XX, Kowax KWX820 ARC+, Bomar STG 120, Bezolejový kompresor - HECHT 2089, Profi3Dmaker, Ender 3 PRO,Ender 5+,10x BIQU B1,Tronxy XY-2,Creality LD-006,pieskovaci box Lincos 110L,klima Whirlpool PACW12CO :-) https://lnk.sk/pE05 - vypocet rozostupov tyciek v rame

Offline

 

#12 17-12-2021 00:06:58

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Rada s novou co2 svareckou

Vyrobca ale  Hajkys je len dalsi v poradi co chce pocut chvaly a ody na kowax a pantermax aby mu tu niekto potvrdil,ze to je dobra masina lebo si ju vyhliadol . Taky mam tusak  big_smile    Sak taky priklad sme tu uz mali big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#13 17-12-2021 08:46:46

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Rada s novou co2 svareckou

Myslis: Ukol znel jasne, diskuze nesmi zvadnout bez pochvaleni znacky? wink Tak mu ji nekdo pochvalte, at ma dusicka pokoj (a dostane odmeny a muze si koupit kapra a salat)...


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#14 17-12-2021 09:27:03

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

Tak koukam, že je tedy sice určitě plno odborníků, ale jednání a vyjadřovaní stáda jednoduchých ňoumů. Jeden píše, jak si mamám vybrat konkrétní model a něco si o něm zjistit a jít si za tím. Když napíši konkrétní model, tak potřebuji jí konkrétně vychválit, abych byl spokojený. Docela ubohé jednání "profesionálů" ..... A když požádám o doporučení značky svářečky, tak je asi divné, že chci znát značku na doporučení pane E-Ryc, umíte číst, nebo jen tupě komentuje bez smyslů?
Těm, co měli snahu mi poradit děkuji, těm co jsou mistři světa, ale umějí jen plácat, přeji hodně štěstí s jejich povahou.

Offline

 

#15 17-12-2021 09:48:10

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Rada s novou co2 svareckou

Uprimne a co chces slyset? Pantermax (dalsi obrandovana cina do sbirky) je na ceskem trhu tusim od listopadu. Takze i pokud ho tu nakrasne nekdo ma, dlouhodobou zkusenost proste mit nebude. A i kdyby byl, stejne to nic neznamena, dalsi kontejner muze byt uplne jiny. Urcite jsi cetl povzdechy Discovery okolo novejsich Idealu.
Jesli se ti libi krabice a cena, jdi do toho, v ruce zacatecnika to bude varit stejne jako kazda jina podobna cina v ruce zacatecnika. Dva roky mas zaruku (pokud prodejce nezmizi z trhu, samozrejme) a pak uvidis.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#16 17-12-2021 10:14:20

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: Rada s novou co2 svareckou

E-Ryc napsal(a):

Uprimne a co chces slyset? Pantermax (dalsi obrandovana cina do sbirky) je na ceskem trhu tusim od listopadu. Takze i pokud ho tu nakrasne nekdo ma, dlouhodobou zkusenost proste mit nebude. A i kdyby byl, stejne to nic neznamena, dalsi kontejner muze byt uplne jiny. Urcite jsi cetl povzdechy Discovery okolo novejsich Idealu.
Jesli se ti libi krabice a cena, jdi do toho, v ruce zacatecnika to bude varit stejne jako kazda jina podobna cina v ruce zacatecnika. Dva roky mas zaruku (pokud prodejce nezmizi z trhu, samozrejme) a pak uvidis.

Svatá pravda.
Pořád sem lezou noví a noví lidi, kteří chtějí pořád totéž. Schválit jimi vybranou mašinu, protože se jim líbí barva, provedení, název firmy .....
Místo aby si prolezli fórum, něco si přečetli a dospěli k vlastnímu názoru.
A když jim zdejší odborníci a skoroodborníci odpovědí, že je to úplně fuk, že v dané cenové relaci je to plus mínus totéž, tak se rozčilujou, že nedostali radu, jakou si představovali.
Speciální kategorii svářeček tvoří ty, které jsou na trhu plus mínus půl roku a dotyčný se ptá na zkušenost místních s nimi, nejlépe dlouhodobou. Dotyční nechápou, že smysluplné odpovědi jsou v zásadě tři:
- kup si jí a vyzkoušej, pak sem napiš tvoje zkušenosti
- kup si něco ověřeného a neexperimentuj
- když se ti nelíbí ani jedna varianta, táhni .....
smile

Offline

 

#17 17-12-2021 10:24:25

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

pafik1605 napsal(a):

E-Ryc napsal(a):

Uprimne a co chces slyset? Pantermax (dalsi obrandovana cina do sbirky) je na ceskem trhu tusim od listopadu. Takze i pokud ho tu nakrasne nekdo ma, dlouhodobou zkusenost proste mit nebude. A i kdyby byl, stejne to nic neznamena, dalsi kontejner muze byt uplne jiny. Urcite jsi cetl povzdechy Discovery okolo novejsich Idealu.
Jesli se ti libi krabice a cena, jdi do toho, v ruce zacatecnika to bude varit stejne jako kazda jina podobna cina v ruce zacatecnika. Dva roky mas zaruku (pokud prodejce nezmizi z trhu, samozrejme) a pak uvidis.

Svatá pravda.
Pořád sem lezou noví a noví lidi, kteří chtějí pořád totéž. Schválit jimi vybranou mašinu, protože se jim líbí barva, provedení, název firmy .....
Místo aby si prolezli fórum, něco si přečetli a dospěli k vlastnímu názoru.
A když jim zdejší odborníci a skoroodborníci odpovědí, že je to úplně fuk, že v dané cenové relaci je to plus mínus totéž, tak se rozčilujou, že nedostali radu, jakou si představovali.
Speciální kategorii svářeček tvoří ty, které jsou na trhu plus mínus půl roku a dotyčný se ptá na zkušenost místních s nimi, nejlépe dlouhodobou. Dotyční nechápou, že smysluplné odpovědi jsou v zásadě tři:
- kup si jí a vyzkoušej, pak sem napiš tvoje zkušenosti
- kup si něco ověřeného a neexperimentuj
- když se ti nelíbí ani jedna varianta, táhni .....
smile

Vyborně a jsem rad že to někdo, alespoň částečně chápe, protože moje prosba směřována na váš bod číslo dva ...... KUP SI NĚCO OVĚŘENÉHO ...... jak se mám dostat k něčemu ověřenému, když mi to někdo neřekne a nikdo se k tomu nevyjádří? napíši emal do společnosti jsem začátečník a pošlete mi prosím ověřenou svářečku do 20 tis a oni mi jí pošlou????? . Četl jsem plno vláken, příspěvků jsem v několika skupinách na FB, takže informací si hledám hodně, tak jsem to zkusil i zde, ale bohužel naprosto nepochopen. Nikdy jsem nenapsal, že si kupuji tu či onu, kterou chci jen pochválit, ale ptám se na zkušenosti. Ikdyby někdo napsal, hele mam nasvářeno hodne koupil si jí kámoš a je do na prd, nebo na něco doma to stačí nepotřebuji rešerši na deset stran.

Offline

 

#18 17-12-2021 10:43:19

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: Rada s novou co2 svareckou

Bod číslo dva je řešen hned druhou větou v tom příspěvku.....
Neříkej, že si tu nedokážeš najít 10 vláken o konkrétních typech, přečíst je a pak si neuděláš vlastní názor. Ke každému tady diskutovanému typu jsou tu příspěvky pro i proti: umí tenký plechy x neumí tenký plechy, nemá synergii x má synergii, má ošizenej podavač x má čtyřkladku (to žádná z těhle nemá, ale je úzus říkat dvěma kladkám a dvěma opěrným ložiskům proti "čtyřkladka" smile ; v každém případě je to lepší než jednokladka = jedna kladka plus opěrné ložisko proti)...
Z těch příspěvků bys měl dojít  k tomu, co je ve třetí větě mého příspěvku. Je to tak jednoduché..... smile

Offline

 

#19 17-12-2021 10:54:26

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Rada s novou co2 svareckou

Dluzno rict, ze ani s tou jednokladkou (doufam, ze nekecam, civku jsem menil pred par mesici) a ocelovym dratem 0.8 zadne problemy nepozoruju (4m horak). Trubickovy drat ani hlinik jsem neplanoval, tam by to roli hrat mohlo.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#20 17-12-2021 11:44:27

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: Rada s novou co2 svareckou

Hajkys, odkud jsi? Kdyby jsi chtěl vyzkoušet tady tolik probíraného Ideala Tecnomig 212 LCD a byl jsi z Prahy, nebo jel okolo Prahy 9, tak se můžeš stavit ke mně.

Offline

 

#21 17-12-2021 11:53:44

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: Rada s novou co2 svareckou

Hajkys  overenu znacku+model-2typy   som ti napisal + aj  priblizne ceny.  A ty stale o tej svojej kowaxke a neakom pantermaxe tu pises  big_smile  Tak na co sa potom pytas ?  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#22 17-12-2021 11:57:41

Hajkys
Člen
Registrovaný: 15-12-2021
Příspěvky: 7

Re: Rada s novou co2 svareckou

Joe66 napsal(a):

Hajkys  overenu znacku+model-2typy   som ti napisal + aj  priblizne ceny.  A ty stale o tej svojej kowaxke a neakom pantermaxe tu pises  big_smile  Tak na co sa potom pytas ?  big_smile

Psal jsem, že jsem limitován 20 tis. za komplet se vším všudy, tedy tvoje typy jsou dobré koukal jsem na ně, ale bohužel mimo mojí cenovou možnost.

Offline

 

#23 17-12-2021 12:50:01

davidma
Člen
Registrovaný: 12-05-2021
Příspěvky: 566

Re: Rada s novou co2 svareckou

Pak se nabízí otázka, zda by nebylo moudřejší pár peněz došetřit a koupit něco, co lze alespoň dobře reklamovat/servisovat v ČR. Další alternativou je bazar. Stále platí: "Buy cheap, buy twice." Pokud tě sváření táhne, tak levný stroj stejně nebude finální. Navíc se bude později, dle mého názoru, hůře prodávat, až budeš pokukovat po něčem lepším.


Dříve Kühtreiber Kitin 150, nyní Fronius Transpocket 150TIG a Dnipro-M SAB-258N.
Programování PC/PLC/MCU (převáženě v jazyce C), návrhy a realizace elektroniky.

Offline

 

#24 17-12-2021 13:29:46

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: Rada s novou co2 svareckou

Takze si to shrneme:
kukla (neco ala predator) 2500
flaska (repas od hasicu)  1500
budiky (redukcni ventil) 1000
5kg spule dratu 1000
drobnosti (separacni sprej, kus hadice, sponky, kleste, rukavice) 1000

Takze pokud dobre pocitam, zbyva nejakych 13 tisic na svarecku. Ja bych nakonec asi sel znovu do toho Ideal 212 LCD. Jasic (MIG 160) by se skoro vesel taky.
Zkusil jsem se podivat, co ten Pantermax nabizi, ale na strance, ktera mi hned po otevreni zarve do sluchatek, nebudu vybirat ani nakupovat, sorac. Kdyz touzi odradit potencialniho zakaznika v prvni vterine po prichodu, jejich volba.

Editoval E-Ryc (17-12-2021 13:32:05)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#25 17-12-2021 14:12:09

ZDENÁL
Člen
Registrovaný: 03-01-2009
Příspěvky: 1519

Re: Rada s novou co2 svareckou

Kupte FILEX 160 LI a ještě vám pár tisíc zbude.

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče