SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 01-12-2021 20:07:01

Herrmi
Člen
Registrovaný: 30-11-2021
Příspěvky: 3

Podavač drátu k Cloos glc 353 mc3r

Zdravim všechny kutily, koumáky a pracanty, kteří rádi sváří...

Pořídil jsem si svářečku Cloos glc 353 mc3r. Je to automat, tudíž podavač drátu Cloos cr98A/o není určen k ručnímu sváření...

Uvítám každou (rozumnou) radu, kde bych mohl sehnat buď podavač drátu Cloos cr98A, nebo alespoň veškerou potřebnou kabeláž k propojení tohoto podavače ke zdroji.

         Předem dík, za každou drahocenou vteřinu strávenou při pomoci mého problému...

Offline

 

#2 02-12-2021 09:40:13

JaroslavPavel
Člen
Registrovaný: 03-07-2017
Příspěvky: 397

Re: Podavač drátu k Cloos glc 353 mc3r

Při opravě Cloose jsem zjistil , že používají v podavači krokové motory . Takže pozor není tam obyčejné stejnosměrné napájení motoru .

Offline

 

#3 02-12-2021 15:44:25

bobr
Člen
Místo: Bollingen SG Switzerland
Registrovaný: 24-12-2017
Příspěvky: 33

Re: Podavač drátu k Cloos glc 353 mc3r

Hod jsem nejaké fotky, dělal jsem přestavbu a renovaci na 4 podavačích na GLC 503 quinto, s tvým modelem nemám zkušenosti, ale vypadá to podle vzhledu a roku výroby je to dost podobné.
Podavače byly cloos CK78D a 78D/R - ten DR byl taky robotycký.Pokud rozumíš elektrice není to tak složité. Je to jednoduchá analogová elektronika, vše jsem vystřihal a podle schématu jsem udělal, vlastní elektroinstalaci. Je tam spusta kabelelů , které nejsou potřeba vedou jen dopředu na konektory kam se dají připojovat další periferie - dálkové ovládání atd.
Motor podavače byl klasický DC , ale nahoře na hřídeli je tachometr pro zpětnou vazbu do řídící elektroniky. Ruční i robotický podavač byl stejný u robotického stačilo jen přehodit eurokonektor.
Nakonec bylo třeba 12 kabelů, použil jsem kabel 13x1mm2.


Jasic 200P AC/DC E201 ; OMI 206 ; Cloos GLC 503 Quinto

Offline

 

#4 02-12-2021 16:04:48

bobr
Člen
Místo: Bollingen SG Switzerland
Registrovaný: 24-12-2017
Příspěvky: 33

Re: Podavač drátu k Cloos glc 353 mc3r

Ted jsem se jeste díval do manuálu ke tvé svářečce a ruční podavač na tvojí verzi by měl být CK98A, je to téměř stejné jako ten můj, jen ty tam máš ještě potenciometry.
Takže já doporučuji vyměnit konektor pro podavač na svářečce ten jejich je nesmyslně drahý. Pokud chces tomu zachovat nějakou kulturu na aliexpresu se asi za 500kc dá koupit téměř stejný průmyslový konektor samec i samice. Vyrábějí se v různých velikostech podle počtu pinů 12 - 96 . Sehnat kabel s adekvátním počtem žil , předělat eurokonektor , udělat nový přední panel kam osadíš vše jako je to v té ruční verzi potenciometry tlačítka přepínače a zapojíš dle schématu.
https://www.aliexpress.com/item/4001131 … 4c4djAI620


Jasic 200P AC/DC E201 ; OMI 206 ; Cloos GLC 503 Quinto

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče