SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 14-10-2021 12:45:06

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: Napájení pohonu křídlové brány

jirkati napsal(a):

..... Ani nebyl potřeba traktor smile.

Keď u nás v práci je bežná dimenzia kabla AYKY-J 3x240+120mm2 😀

Offline

 

#27 15-10-2021 15:18:41

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Napájení pohonu křídlové brány

Ono  spíš vypadá,  že to  bude vlhkost v tom  husím  krku a stáří,  protože to  blbne spíš když  je venku  vlhko  a chladněji  než  v pokoji. Anebo  pak vysoká  teplota na půdě v létě,  až  55 st  C,  protože to  nikdy nebylo vystaveno  slunci. Kabel  je asi 25 let starý. Přiskřípnuté  to  není,  kdysi  se tam  protahovala obyčejná  dvojlinka 300ohm,  takže už  se to protahovalo.  Akorát jsem zapomněl,  jak  jsem  to  kdysi  dělal a budu  to  muset  znova vymyslet. Zkoušel  jsem  vedle starého  koaxiálu  tam  nacpat  nový, protože ještě jeden  vodič by se mně hodil, a do  toho  husího  krku  by se to  mělo vejít,  ale nešlo  to  tam.

Offline

 

#28 15-10-2021 17:22:37

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: Napájení pohonu křídlové brány

Mohu potvrdit, v chráničce mam silon a né drát.

Offline

 

#29 15-10-2021 17:35:55

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: Napájení pohonu křídlové brány

Radim,
pri preťahovaní nového kábla k staršiemu je treba poriadne mazať. Aj keď je už jeseň, s Jar sensitive to ide parádne. Na pretiahnutie 10m koaxu sa minie aj polovička flaše, ale výsledok je zaručený. Dôležité je aj naviazanie lanka na koax. Majstri ma kedysi naučili neroztrhnuteľné uchytenie.

pafik1605 napsal(a):

optický kabely se zafukujou, nepotřebujou žádnej protahovací drát  ..... smile

Kedysi sa zafukoval štupel s lankom z jednej strany a optika sa ťahala z druhej strany navijákom s počítačom.
Ale to je už 30 rokov, čo som bol pri tom. Dnes je to asi vymakanejšie.

Editoval jao (15-10-2021 17:50:10)

Offline

 

#30 15-10-2021 21:07:37

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: Napájení pohonu křídlové brány

jao: Další  chemikálii  bych  do  toho  nerad zatahoval. Ty čtyři  metry zkusím  nejdřív bez  mazání. Asi  to  stihnu  už  letos, podle toho,  jak  bude starý  kabel  blbnout.

Offline

 

#31 07-04-2023 21:15:45

Fil
Člen
Registrovaný: 18-01-2012
Příspěvky: 69

Re: Napájení pohonu křídlové brány

Ahoj, trochu to tady oživím, sice nevím, jak moc to letos bude aktuální, ale mám pár dotazů ohledně výběru pohonu a zkušenosti s "přepákováním" takovéto "lámané" brány viz. video. 

https://www.youtube.com/watch?v=PTCnU-euB3w

Jde mi o to, po jakém výrobci/značce pohonu se dívat? Poruchovost? Nějaké funkce bez kterých by jste pohon už dnes nekoupili? Asi se mi nelíbí ty teleskopické verze a příjde mi lepší verze kde se délka těla pohonu nemění a ten posuvný čep lítá pod ním... Vyplatí se připlatit za pohon pro mnohem těžší bránu než je ta plánovaná? Jsou pohony pro těžší brány výrazně robustnější a tím pádem trvanlivnější při menším zatížení? Mám v plánu vcelku lehkou bránu z jeklu 50x30x2 do otvoru cca 4x1,6m tzn. 4 křídla každé cca 100x160cm. výplň spodní 1/4 plech a nad to 3/4 dřevo...

To přepákování asi vymyslím a vyrobím stylem pokus/omyl sám, ale pokud jste něco podobného už někdo dělal, tak mě zajímají vaše postřehy a názory jak ke konstrukci/tuhosti, tak k provozu. Díky.

Offline

 

#32 07-04-2023 21:26:30

franta 486
Člen
Registrovaný: 30-04-2011
Příspěvky: 171

Re: Napájení pohonu křídlové brány

A budou ty křídla fungovat když nasněží, aniž bys šáhnul na lopatu? Posuvná brána do strany to většinou zkousne.

Offline

 

#33 07-04-2023 22:32:49

Fil
Člen
Registrovaný: 18-01-2012
Příspěvky: 69

Re: Napájení pohonu křídlové brány

To netuším, ale předpokládám, že pokud se to alepoň párkrát za den otevře, tak to pár cm sněhu odhrne a při větším sněžení nebo po prosněžené noci ty 4m2 asi budu muset odházet, stejně jako musím odházet to co mi tam nahrne pluh z druhé strany, protože 2wd autem tam ani nevjedu...   

Posuvnou bránu tam nedám,protože na stranu kam bych ji chtěl posouvat nemám dostatek místa což by řešila teleskopická posuvná, ale další problém je, že vjezd resp. přední strana pozemku je v táhlé zatáčce a tak s bránou není žádné přilehlé plotové pole rovnoběžné a "uskakovat" u jednoho sloupku branou půl metru do zahrady by vypadalo blbě...

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče