SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 05-08-2021 23:52:28

fialovyzajic
Člen
Registrovaný: 05-08-2021
Příspěvky: 1

Fronius magicwave 2600 - nepustí plyn

Ahoj všem svářečům :-)..mám takový problém: dnes normálně svářím, TIGem, AL, vše O.K., přestanu na cca 15 minut, zdroj nechám zapnutý a když po těch 15ti min. chci pokračovat, tak po sepnutí spínače na hořáku vše běží/jiskra, proud, napětí.../ jen ten plyn to nepustí....když chytnu oblouk bez plynu na "prasáka" , spínačem na hořáku vypnu a v zápětí zapnu, tak už plyn jde....anebo když zároveň se spínačem na hořáku podržím tlačítko pro odfuk plynu na zadní straně zdroje, tak se to "chytne" a vše funguje normálně /i s přerušovaným stiskem spínače na hořáku, tzn. i při dofuku plynu můžu spínačem na hořáku dál normálně pokračovat/...ale to je zase dost nepraktický, přecejen mám jen dvě ruce :-)...a tak se ptám, setkal se s tím už někdo a jednoduše vyřešil ?...nebo to mám rovnou odvézt k doktorovi a čekat na "jooo, to je deska za 25k"....ještě doplním, že jsem nikdy nebrousil blíž než 10 metrů od zdroje a vždy to bylo v jiné místnosti, takže kovové částečky uvnitř zdroje nehrozí.....díky moc za vaše odpovědi nebo třeba kdyby měl někdo schéma zapojení, tak bych si to i proměřil .....

Offline

 

#2 07-08-2021 00:19:04

Juggernault
Člen
Místo: Karlsbad
Registrovaný: 19-12-2010
Příspěvky: 1146

Re: Fronius magicwave 2600 - nepustí plyn

Bude odpor / kondenzátor / dioda a nebo taky software aby měl servis co dělat.


Chtel bych nějakou hobby svářečku do garáže na smrkání prahu u auta a nejaký výfuk ale rád bych aby stím šel i nerezový a možná taky hliník a kolejnice vařit.

Offline

 

#3 10-10-2022 19:59:17

vlkator
Člen
Registrovaný: 10-10-2022
Příspěvky: 19

Re: Fronius magicwave 2600 - nepustí plyn

To je dost zvláštní závada musím říct big_smile. Jako osobně bych vyzkoušel vyměnit ventil. Občas se umí zasekávat či blbnout. Další věc, kterou bych tipoval je chyba v programu. Tj Reset zdroje nebo alespoň projít celou křivku zda někde není dofuk, čtyřtakt schody apod fíčury.

Offline

 

#4 11-10-2022 08:50:02

Ládes
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 04-12-2009
Příspěvky: 2405
Web

Re: Fronius magicwave 2600 - nepustí plyn

zkuste v základním menu přenastavit hodnoty předfuku dofuku,průtoky při různých fázích svařovacího procesu(nevím který konkrétně typ MW2600 máte,ale u TransTiga to mám taky dost krkolomné)


Fronius VST 357-2 +AW 5000;Fronius TT 3000W +TTW 3000P,KITIN 150LA;EWM pico 160
SV 18R(1000)
Speedglass9100X,Lincoln Viking 3350 4C

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče