SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#1 03-08-2021 12:18:55

Fifa
Člen
Registrovaný: 05-03-2020
Příspěvky: 10

Svarovani venku

Pred nejakou dobou jsem prodal inventor na obalovanou elektrodu a poridil COcko. Pocitil jsem neuveritelny sok jak se s tim snadno dela a do ted nechapu jak jsem bez toho mohl zit. Jenze ted potrebuji neco svarit venku (ala plankovy plot) a rikam si. Mam vzit svoje stare elektrody, nebo poridit trubickovy drat ? Nejde mi o to usetrit (na to kolik toho budu varit spotrebuju jen par metru dratu, nebo par elektrod) ale spis o to si co nejvice ulehcit praci.
Vsude ctu jak trubickovy drat stoji za prd, ale zvyknul jsem si na snadnou praci s horakem ze ktereho leze drat a taky si rikam jestli to jeste s obalovankou budu umet :-). Hodi se trubickovy drat pro svarovani venku ?  Nebudu mit problem s posuvem ? Vas nazor ?

Offline

 

#2 03-08-2021 13:24:52

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Svarovani venku

Trubičkový drát se specielně hodí na svařování venku. Ale musíš si k němu koupit extra kladku(y).
EDIT:
Jo, a otočit polaritu, na to jsem zapomněl.

Editoval pafik1605 (04-08-2021 08:54:06)

Offline

 

#3 03-08-2021 13:28:53

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Svarovani venku

Dobrý den, jakou jste si pořídil svářečku MIG/MAG? Myslím značku-typ. U těch úplně nejlevnějších to moc dobře nejde, ale u těch lepších jsem zkoušel i trubičkový drát a zase taková tragedie to není. Samozřejmě to chce zkoušet nastavení, s tím trubičkovým jsem musel nastavit úplně něco jiného. A trubičkový drát je právě vhodný i na ven, jelikož nemá ochrannou atmosféru plynem. Ovšem musí se oklepávat struska jako u elektrody a osobně jsem nedokázal nějak slušně zavařit plech tenší než asi 2mm. U tenších mi to neustále propalovalo díry, i když jsem měl nastaven nízký proud. Ale dá se i s klasickým drátem a ochranným plynem venku. Jen nesmí foukat vítr.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#4 03-08-2021 21:13:33

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: Svarovani venku

varok - nemôžem s Tebou súhlasiť v tej časti, kde píšeš že sa s flux drôtom nedá slušne zavariť plech tenší ako 2mm. Keď mi odišla moja zváračka Powermat S-Mig 160, tak som žiaľ bol nútený siahnúť po zváračke na flux drôt. Autá vyváram bežne plechom hrúbky 0,8mm a ani v tomto prípade som nepoužil iný a zváral som flux drôtom bez problémov.  Nevýhodou zvárania flux drôtom je už spomínané odstraňovanie strusky a čo mne veľmi vadí je veľký rozstrek okolo zvaru. Všetko je zastriekané malými guličkami od odstrekujúceho kovu. Ale čo sa týka prevarenia materiálu, alebo ako píšeš prepaľovania tenkého plechu, s tým som nemal absolútne problém.
Tak isto som si zváračku na flux drôt pochvaľoval, keď som potreboval susedovi asi na 60 plotových stĺpikov navariť na každý tri matice M8, cez ktoré potom naťahoval šponovací drôt. S elektródom som to nedokázal slušne zavariť a aj tu pomohla zváračka na flux drôt. Raz - dva robota....

Editoval Juraj.A (03-08-2021 21:14:04)

Offline

 

#5 03-08-2021 22:21:10

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8509

Re: Svarovani venku

Tak já jsem to jen zkoušel na své svářečce. Kdysi jsem to zkoušel s normální odbočkovou mašinou asi tou nejlevnější co jde koupit, měla jen střídavý proud. Tu chtěl kolega v práci předělat. S tím nešlo svařovat skoro vůbec. Po čase jsem něco svařoval trubičkou levnější odbočkou. To už bylo lepší, ale auta nic moc. Co jsem dělal u plynařů jsme svařovali trubičkou, ale nějakou speciální co potřebuje plyn. Sváry pěkné, ale to jsme svařovali tlustý materiál kolem 8-12mm. No a nedávno jsem od jednoho chlápka dostal zbytek drátu trubičky, tak jsem zkoušel ve své mašině. Docela slušné sváry. Materiál jsem zkoušel jekly a plechy asi 2mm. Tenší plechy už mi to propalovalo.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče