SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 27-01-2021 18:48:13

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera:
to XP jsem nikde nenašel,teda aspoň né v cz. A polsko se mi moc řešit  nechce, i když to mám za barákem. Tam bude ale cena asi jinde ne? 20K?

Offline

 

#27 27-01-2021 19:03:24

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Jarynn: SpoolGun se nedodává k žádné mašině a musíš si ho koupit dodatečně. Tyhle kraviny se do svářeček cpou jen k vůli tomu, aby stroj byl zajímavej a lépe se prodával (spoolgun, trapná
            trubička atd.)....to že polovinu fcí nepoužiješ je druhá věc.

https://vi.aliexpress.com/item/32930724 … web201603_

https://vi.aliexpress.com/item/40008051 … web201603_

https://vi.aliexpress.com/item/32981351 … 6062%23880

TecnoMIG 200XP je v prodeji u naraditechnik tuším kolem 17tis. Není v eshopu - dělám na něj manuál...ale skladem je pokud bys měl zájem. A ten kdo by chtěl může ho mít i se vstupní rychlospojkou plynu a teplotní regulaci ventilátoru...

Editoval Discovera (27-01-2021 19:16:23)

Offline

 

#28 27-01-2021 19:41:45

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera :Já jsem to pochopil že nikde není v balení ale je tam vstup na připojení,o to mi šlo. Pistole se dá dokoupit vždycky,tu nepotřebuju , jen se mi líbila ta možnost, s velkou pravděpodobností ji nikdy nekoupím.  Zeptám se tedy tupě. Pro mne, do domácí dílny,kdy vařím cca 1-3x do měsíce, nic extra náročného, do pozice minimálně,ale od tenkého plechu po tl. cca 10mm. Raději 212 nebo XPčko?Ptám se proto, že nemám svářečku v ruce denně, tak abych po měsíci přišel, povařil co potřebuju (tak jak jsem to dělal po léta dodnes) a nelaboroval hodinu s nastavením, páč je fajn že to má super fičury ,ale když s tím člověk neumí, může to být spíš kontraproduktivní :-)
Pokud by byla lepší volba XP , můžeš mi prosím zjistit cenu i s řízením ventilátoru?Jaký á to XP hořák a kostru? Ať prostě vím co mě to bude stát, nedám 19 za mašinu a za další bižuterku ještě 4k.
Mnohokrát děkuji.

Offline

 

#29 27-01-2021 20:29:45

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Ideal Tecnomig 200XP je 100% lepší, než 212ka....není možná kastle nejvzhlednější, ale svařovací schopnosti jsou perfektní a PULS jak k němu čuchneš, už nebudeš chtít moc svařovat ničím jiným smile Puls má navíc jednu moc pěknou výhodu pro lidi co mají problém svařovat v nucených polohách. Svarová lázeň se chová jinak než tavenina pod CO2 nebo směskou bez pulsu. Vidím to hlavně u jedne zdejší firmy co svářeči prasáci mají problém v jakýchkoliv polohách krom PA a PB....špatný svářeč a špatně nastavená mašina....a přesto v PULSu svařují jako profící...ale mimo PULS je to děs a hrůza a hobbík by jim první housenkou v PC poloze načechral pérka.

Tecnomig 200XP má v základu pořádný hořák MB24ku do 250A. kostra stojí za velký kulový jako každé jiné svářečky...to už je klasika dnes. Ovšem  první  kupující 200XP  dostane vstupní rychlospojku a teplotní řízení ventilátoru a pořádné ESAB 250A kleště grátis. Cena je u ní tuším kolem 17tis.

Editoval Discovera (27-01-2021 20:30:37)

Offline

 

#30 27-01-2021 21:39:49

BinaryDog
Člen
Registrovaný: 12-08-2020
Příspěvky: 10

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera napsal(a):

Ideal Tecnomig 200XP je 100% lepší, než 212ka....není možná kastle nejvzhlednější, ale svařovací schopnosti jsou perfektní a PULS jak k němu čuchneš, už nebudeš chtít moc svařovat ničím jiným smile Puls má navíc jednu moc pěknou výhodu pro lidi co mají problém svařovat v nucených polohách. Svarová lázeň se chová jinak než tavenina pod CO2 nebo směskou bez pulsu. Vidím to hlavně u jedne zdejší firmy co svářeči prasáci mají problém v jakýchkoliv polohách krom PA a PB....špatný svářeč a špatně nastavená mašina....a přesto v PULSu svařují jako profící...ale mimo PULS je to děs a hrůza a hobbík by jim první housenkou v PC poloze načechral pérka.

Tecnomig 200XP má v základu pořádný hořák MB24ku do 250A. kostra stojí za velký kulový jako každé jiné svářečky...to už je klasika dnes. Ovšem  první  kupující 200XP  dostane vstupní rychlospojku a teplotní řízení ventilátoru a pořádné ESAB 250A kleště grátis. Cena je u ní tuším kolem 17tis.

hezké opravdu hezké, a kdeže se tento zázrak dá v Čechách koupit?


KITin 1500 HF+ ABITIG 17, Optrel e684, ILSINTECH S3

Offline

 

#31 27-01-2021 23:08:44

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

BinaryDog: Kdybys četl pořádně, tak bys věděl že jsem to psal o tři příspěvky výše...naraditechnik.cz  není v eshopu ještě ale skladem jsou....musíš zavolat. Jinak zázrak to není...ale perfektně
                 funkční svářečka s PULSem...a těch je v celkově bez problémů, kterými tyto stroje trpí pořád málo.

Editoval Discovera (27-01-2021 23:19:28)

Offline

 

#32 27-01-2021 23:29:30

Ondras83
Člen
Registrovaný: 03-09-2020
Příspěvky: 48

Re: Za co vyměnit OMI 165?

ja mam 212lcd, jsem z ni opravdu nadsen, svarim pod CO. v dilne maka jako cert, doma ji pouzivam zatim jen v plechove garazi 3x5m a tam jedu na 2 prodluzky - jedna z baraku do garaze, v garazi prodluzka s 5 zasuvkama na konci, jedna zasuvka led svetla, jedna vetrak v PB topeni Pohoda, 2x nabijecka na aku naradi a posledni svarecka, na 150A (vic jsem zatim nemel potrebu) to jede v pohode a nevyhazuje, dneska jsem bodoval 1m plech, svarecka maka vyborne na slabe i silne materialy, sinergie je parada, jen nastavuji tloustku materialu a uz jsem se naucil, ze ani nedelam zadne korekce, kostrici kleste jsem vyhodil a dal KS500 (puvodne jsem chtel 315tky, ale nebyly a ty 500 maji velke rozevreni, tak jsem je zkusil)...pouzivam ji hlavne na MIG, ale zamer je pouzivat i MMA. Mam i TIG, ale jinou masinu s HF. V dilne u rodicu ji pouzivam v autoservisu, doma na kuteni prevazne, od slabych plechu po plotny 12mm, bavi me traktor domadel, takze vsechno kolem toho - novy, stary material atd...stavel jsem bratrovi sklapecku za kubotu, vsechno vareno idealem (jako ze krest ohnem) a vse naprosta parada, svarecka jen susti, rozstrik minimalni
tatovi na 4kolku jsem svarel hlinikovy kryt pod podvozku - mych prvnich 20cm svaru hliniku v zivote...ja jsem s tim proste naprosto spokojen, obcas nekterym vecem rikam - dobre utracene penize! a to u idealu plati na 100% - COcko jsem shanel dele jak rok a pul, porad jsem chtel pockat az do nove dilny, ale proste jsem to nemohl vydrzet a kdyz jsem tady narazil na ideala, jeste jsem to par mesicu sledoval co a jak a nastesti jsem ji nakonec koupil smile jste bych teda pockal na NRD technik na tu lepsi verzi, jak porad bezi vetrak je otravne, ale zvyknul jsem si i z ostatnich svarecek (momentalne i s bratrovou - moji byvalou omi gama mam k dispozici a svarim hobby s 5 stroji (ideal, 2x omicron gama - kazda jina, iskravar MIG163 a begland BWIG hf tig) a ten ideal jse proste nejlepsi a nejprivetivejsi na ovladani smile

no a zaverem - tohle vsechno stoji jen nejakych 12 - 13tis s dph

Editoval Ondras83 (27-01-2021 23:32:09)


Bwig180 HF TIG, IDEAL TECNOMIG 212LCD
FA3V, SKODA180R, Proma PPK115U, Proma PTB16, Proma PTB1516B, BAD20 a nějaký další vrtačky na transmise

https://www.youtube.com/playlist?list=P … ture=share

Offline

 

#33 27-01-2021 23:40:21

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Omdras83: Pokud nezačnou šetřit při výrobě, tak to bude dobrá
                     značka...jedna z mála.

Offline

 

#34 28-01-2021 08:27:12

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera napsal(a):

Ideal Tecnomig 200XP je 100% lepší, než 212ka....není možná kastle nejvzhlednější, ale svařovací schopnosti jsou perfektní a PULS jak k němu čuchneš, už nebudeš chtít moc svařovat ničím jiným smile Puls má navíc jednu moc pěknou výhodu pro lidi co mají problém svařovat v nucených polohách. Svarová lázeň se chová jinak než tavenina pod CO2 nebo směskou bez pulsu. Vidím to hlavně u jedne zdejší firmy co svářeči prasáci mají problém v jakýchkoliv polohách krom PA a PB....špatný svářeč a špatně nastavená mašina....a přesto v PULSu svařují jako profící...ale mimo PULS je to děs a hrůza a hobbík by jim první housenkou v PC poloze načechral pérka.

Tecnomig 200XP má v základu pořádný hořák MB24ku do 250A. kostra stojí za velký kulový jako každé jiné svářečky...to už je klasika dnes. Ovšem  první  kupující 200XP  dostane vstupní rychlospojku a teplotní řízení ventilátoru a pořádné ESAB 250A kleště grátis. Cena je u ní tuším kolem 17tis.

O.K. děkuji. Budu teda asi první zákazník s bonusovou výbavou,jestli teda někdo nebude rychlejší :-)Jak to mám teda udělat? Zavolat do naraditechnik, odkazat se na tebe a na to co jsi psal, nebo řešit přez tebe? Do Šternberka si klidně dojedu, mám to necelou stovku.. Díky

Offline

 

#35 28-01-2021 10:25:10

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Zavolat tam můžeš ale stroje musím nachystat. Nemám je u sebe na skladě ale jsou skladem na JM v Buchlovicích přímo u naraditechnik.
Příští pátek jedu tam nabrat svářečky. Takže leda že bys počkal jinak bys vyfasoval sériovou mašinu bez jakýchkoliv úprav a změn.  Nevím jestli Petr bude mít cestu kolem Šternberka, že by mi stroje vzal cestou.

Editoval Discovera (28-01-2021 10:25:40)

Offline

 

#36 28-01-2021 11:46:41

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Ááá, Discovera už zase tlačí Ideal z Nářadítechnik.
Já jsem ze spoolgunem nikdy nedělal, takže nedokážu posoudit. Ale viděl jsem na trubce a řekl bych, že se s ním dělá líp, než se čtyřmetrovým hořákem.
A dát sem link na spoolgun za 4 stovky, to je výsměch. To je jak jednopeklo za 2,5 tisíce.
Pulz se dá používat obecně, ale člověk ho docení především na tenké plechy.
Čtyřkladka - máš sice pravdu, že "není problém vrchní kladky vyhodit z pohonu"... , ale podle mých zkušeností bych řekl (ale nechci se hádat), že to vyřadí posun drátu. Ale možná se pletu. Irren ist menschlich, jak říkáme my germanisté...
smile

Offline

 

#37 28-01-2021 11:51:06

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera napsal(a):

Zavolat tam můžeš ale stroje musím nachystat. Nemám je u sebe na skladě ale jsou skladem na JM v Buchlovicích přímo u naraditechnik.
Příští pátek jedu tam nabrat svářečky. Takže leda že bys počkal jinak bys vyfasoval sériovou mašinu bez jakýchkoliv úprav a změn.  Nevím jestli Petr bude mít cestu kolem Šternberka, že by mi stroje vzal cestou.

O.K. ,ten týden vydržím,to mi za to stojí a zatím to až tak nehoří. Předpokládám ze teda bude k mání u tebe kolem 8.2?Jak tam pojedeš,přibereš mi i nějaké drobnosti? Kladku na AL,bowden 0,8 a nějaké špičky 0,8? Kuknu i kolik mám drátu možná i drát. Zavolal bych v příštím týdnu (jestli můžu na tel co máš na webu)co  vše vzít a jak zaplatím, jestli můžu hotově , nebo mi pošleš předem fakturu,nevím jak to u tebe funguje.

Díky

Offline

 

#38 28-01-2021 12:01:10

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

pafik1605 napsal(a):

Ááá, Discovera už zase tlačí Ideal z Nářadítechnik.
Já jsem ze spoolgunem nikdy nedělal, takže nedokážu posoudit. Ale viděl jsem na trubce a řekl bych, že se s ním dělá líp, než se čtyřmetrovým hořákem.
A dát sem link na spoolgun za 4 stovky, to je výsměch. To je jak jednopeklo za 2,5 tisíce.
Pulz se dá používat obecně, ale člověk ho docení především na tenké plechy.
Čtyřkladka - máš sice pravdu, že "není problém vrchní kladky vyhodit z pohonu"... , ale podle mých zkušeností bych řekl (ale nechci se hádat), že to vyřadí posun drátu. Ale možná se pletu. Irren ist menschlich, jak říkáme my germanisté...
smile

Jasně, je to ale pro mě z mého pohledu nejlepší volba, vysvětlím proč. Ty mašiny jsou obecně dobře hodnocené něco jsem o nich našel i na PL stránkách. Já do těch vnitřků fakt nevidím a nemám důvod nevěřit že to tak je a že i když to vypadá z venku stejně, uvnitř je úplně jiný stroj. Nechci brát z PL ,líbí se mi dobrý hořák, řízení ventilátoru.Extrémně netoužím po grafickém display,za mě je to další kurvítko(nevadil by mi ale obejdu se)  Jestli víš o lepší nabídce na jiném shopu, sem s ní, já lepší nenašel,respektive nenašel nikoho kdo ji prodává v CZ. Jako ještě se může vše zhroutit, páč pořád nevíme cenu že :-) Mluvíme o tom že okolo 17k, ale kdyby z toho vypadlo 18.900,- tak to taky ztratí kouzlo a půjdu třeba do 212, nebo budu úplně nazčátku a budu zase hledat :-)

Offline

 

#39 28-01-2021 14:03:02

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Kup si co chceš, to nebyla poznámka směrem k tobě.
Ono holej stroj za 17 tisíc už není nic extra levnýho, to už by měl bejt slušnej stroj. Pokud k tomu v té ceně  je i kukla, kabely, hořák a já nevím co ještě, tak do toho už bych já osobně nešel. Ale jak píšu, je to tvoje volba, tvoje peníze.

Offline

 

#40 28-01-2021 15:30:01

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Pafik1605:  Ty vždy překvapíš...ale začínám tě v narážkách ignorovat.
                 Ze spoolgunem nemáš pravdu...vidět něco na trubce a osobně si to zkusit jsou dvě rozdílné věci a je jedno jestli dám blbou pistol z ali za pár stovek nebo za 4ku z obchodu. Svařuje se s tím blbě a všude to zavazí a o prázdné cívce, která dojde relativně rychle ani nemluvím. Já nemám potřebu si tady honit triko pafíku. Pokud chceš kupovat spoolgun za 4 tis, tak si to klidně kup. Ten paskvil s Ali funguje stejně dobře a i se s ním dá svařovat a je to tiší, než ty dražší spoolguny abys věděl...tuhle potvoru jsem měl právě v ruce a z touto jsem svařoval. Pak jsem držel dražší verzi co je na Naraditechnik a je větší a těžší a z tou už by se mi špatně svařovalo. Ale jak říkám, když budeš chtít svařovat něco malého i s vnitřními sváry, tak ti garantuji, že budeš prskat jak kocour....nikam se s tím nedostaneš...zlatej normální 4m hořák. Někomu SpoolGun může vyhovovat, ale spíš bych řekl, že drtivá většina lidí co by to chytla do ruky ti řekne nakonec pravý opak. Zas taková výhra SpoolGun není...kdybych s tím nesvařoval, tak bych ti dal za pravdu.
U čtyřkladky se opět pleteš....mnou uváděná 4kl má možnost vyhodit z vrchních kladek ozubení a jedeš pouze s dvěma a vrch je jen přítlak

Jarryn : Cena je 17899Kč

Editoval Discovera (28-01-2021 15:49:42)

Offline

 

#41 28-01-2021 16:10:35

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera:Ok. cena i pro skota :-) skoro 18. Ale asi to vezmu. Bud tu XP nebo 212. V prubehu pristiho tydne dam vedet. Jeste dotaz - ty 212 s upgrade uz jsou?

Offline

 

#42 28-01-2021 17:21:21

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

212-ky zrovna došli (ty sériové) a poslední co mám na skladě v dílně jde už zákazníkovi. Nové standardní 212ky by měli dorazit do pár dnů na sklad. Ty upravené nejsou nabízené, protože nejsou hořáky...ty by měly dorazit do týdne již.

Offline

 

#43 28-01-2021 17:48:43

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Discovera napsal(a):

Pafik1605:  Ty vždy překvapíš...ale začínám tě v narážkách ignorovat.
                 Ze spoolgunem nemáš pravdu...vidět něco na trubce a osobně si to zkusit jsou dvě rozdílné věci a je jedno jestli dám blbou pistol z ali za pár stovek nebo za 4ku z obchodu. Svařuje se s tím blbě a všude to zavazí a o prázdné cívce, která dojde relativně rychle ani nemluvím. Já nemám potřebu si tady honit triko pafíku. Pokud chceš kupovat spoolgun za 4 tis, tak si to klidně kup. Ten paskvil s Ali funguje stejně dobře a i se s ním dá svařovat a je to tiší, než ty dražší spoolguny abys věděl...tuhle potvoru jsem měl právě v ruce a z touto jsem svařoval. Pak jsem držel dražší verzi co je na Naraditechnik a je větší a těžší a z tou už by se mi špatně svařovalo. Ale jak říkám, když budeš chtít svařovat něco malého i s vnitřními sváry, tak ti garantuji, že budeš prskat jak kocour....nikam se s tím nedostaneš...zlatej normální 4m hořák. Někomu SpoolGun může vyhovovat, ale spíš bych řekl, že drtivá většina lidí co by to chytla do ruky ti řekne nakonec pravý opak. Zas taková výhra SpoolGun není...kdybych s tím nesvařoval, tak bych ti dal za pravdu.
U čtyřkladky se opět pleteš....mnou uváděná 4kl má možnost vyhodit z vrchních kladek ozubení a jedeš pouze s dvěma a vrch je jen přítlak

Já netvrdím, že mám se spoolgunem pravdu. Ale vím, jak se vaří normálním hořákem. Spoolgun jsem jenom viděl v akci a výsledek se mi líbil.
U té tvojí 4-kladky jsem netušil, že se dá vyhodit zubatý kolečka.  Ale netuším, jakou to má výhodu. Ty kladky jsou synchronní (aspoň u dobré mechaniky) a jestli je poháněná horní i dolní se žlábkem, nebo jen dolní, to asi není to podstatný. Myslel jsem, že když tu (nebo v jiném vlákně) navrhoval jednu kladku odpojit, tak myslel jeden nebo druhý pár, ne horní náhon.

Offline

 

#44 28-01-2021 19:47:11

Discovera
Člen
Místo: Olomouc
Registrovaný: 07-06-2009
Příspěvky: 1421
Web

Re: Za co vyměnit OMI 165?

U této 4kl můžeš klidně vyřadit z provozu pravou celou sadu kladek a budeš z toho mít klasickou dvoukladku jakou najdeš u všech dnes prodávaných mašin s tím lepším podavačem, který má standardní kladky 20/30 a normální převodovkou s motorem nahoru, tak jak píšeš.
SpoolGun je parádní v tom, že se ti nestane téměř nikdy to co dělá normální hořák s dvoukladkou, kdy se ti sukuje drát hned za kladkami. To je jediné plus toho hořáku. Ovšem jak se s tím polenem chceš dostat někam do úzkého prostoru nebo do vnitřních míst, tak je to hrozný hořák. Já si na začátku taky myslel, že to je super věc, ovšem po denním vyzkoušení jsem změnil názor...na to si člověk musí zvyknout.

Editoval Discovera (28-01-2021 19:49:36)

Offline

 

#45 29-01-2021 09:24:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Spoolgun, je určený především na sváření rozměrných věcí, kde je výhoda mít dlouhý šlauch. Pak je nevýhoda nemotorného "hořáku" vyvážena tím, že se nemusí stěhovat celá svářečka. Jinak to nemá smysl.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#46 29-01-2021 20:00:12

Ondras83
Člen
Registrovaný: 03-09-2020
Příspěvky: 48

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Displej jsem ze začátku taky nechtěl, aby se nerozbil a já nevím proč ještě. Teď se mi líbí - zaprvé, kdo to vidí a neví o co jde (skoro všichni), tak na to čumí jak tele na nový vrata a myslí si, co to není za výdobytek techniky big_smile ale hlavně je to vše přehledně i se značkami, takže přesně hned vidím, co tam mám nastaveno... nemusím preklikavat nebo si pamatovat, co je co. Občas přepínám mimo jiné 2T a 4T a to je hned po ruce...je to asi taková blbost, ale teď se mi ten displej líbí smile


Bwig180 HF TIG, IDEAL TECNOMIG 212LCD
FA3V, SKODA180R, Proma PPK115U, Proma PTB16, Proma PTB1516B, BAD20 a nějaký další vrtačky na transmise

https://www.youtube.com/playlist?list=P … ture=share

Offline

 

#47 31-01-2021 09:52:50

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Pánové ještě jeden hloupý dotaz. Nevíte co můžu reálně chtít za to OMI 165? Chtěl bych ho dát na bazoš, ale vůbec netuším co za něja zas tam nebudu dávat nesmysl cenu. Je tam 3m Binzel ,stáří tak určo 10 let, možná i více. Je pravda že za tu dobu vyvařilo tak max 20 cívek a možná ani to ne,ale to je při tom věku asi fuk. Flašku si nechám, co2 redučák určitě najdu, jedu už dlouho na mix ,ale někde ho mám.
Díky

Offline

 

#48 31-01-2021 10:56:52

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8508

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Podle mě ani tak moc nezáleží na stáří ale celkovém stavu. Jestli je pěkná zachovalá, tak bych se nebál dát cenu kolem 10 tisíc. Dolů můžete jít vždycky. Ale jestli je pomlácená, zeškrábaná a nevím co ještě tak nena samozřejmě nižší.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#49 31-01-2021 11:27:21

Jarynn
Člen
Registrovaný: 17-12-2020
Příspěvky: 51

Re: Za co vyměnit OMI 165?

varok: děkuji, to je cena z říše snů,já počítal daleko méně, dám ji tedy na bazoš za 8,uvidíme. Není vůnec doničená, jen zaprášená byla celou dobu v dílně. Jen jsem jí ještě skoro za nova dovařil na spodek dva jakly ,páč ten plech na kterém byly kola byl katastrofální a já jsem neměl rovnou podlahu. Jeden přejezd po dílně a kola byly jak po havárce, furt se ohýbaly,nemohl jsem se na to dívat...Kdyby ji náhodou někdo chtěl, je k mání.Nabídnu za 8, ale můžem se ještě někam pohnout.

Offline

 

#50 31-01-2021 11:40:11

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: Za co vyměnit OMI 165?

Jarynn napsal(a):

Pánové ještě jeden hloupý dotaz. Nevíte co můžu reálně chtít za to OMI 165? Chtěl bych ho dát na bazoš, ale vůbec netuším co za něja zas tam nebudu dávat nesmysl cenu. Je tam 3m Binzel ,stáří tak určo 10 let, možná i více. Je pravda že za tu dobu vyvařilo tak max 20 cívek a možná ani to ne,ale to je při tom věku asi fuk. Flašku si nechám, co2 redučák určitě najdu, jedu už dlouho na mix ,ale někde ho mám.
Díky

Dotaz není hloupý, peníze jsou vždycky až na prvním místě. Řešení je špatně.
Mrkni se na bazoš, jak tam jdou ekvivalentní mašinky. Česká čína, polská čína...  to je fuk, srovnávej typ, fíčury a výkon. Podle toho postav cenu. Pokud nenajdeš ekvivalent (což bych se divil), tak vezmi jakoukoliv svářečku, která se pořád prodává, a porovnej, za kolik procent původní ceny se na bazoši nabízí. Pokud chceš prodat rychle, dej jí zhruba za polovinu ceny, pokud ti nevadí, že tam bude dýl, dej jí zhruba za 2/3 (baťovské ceny fungují) smile. Samozřejmě je třeba vzít ohled na opotřebení stroje; omlácenou půlroční mašinu těžko prodáš za dobrou cenu.
Podle mé zkušenosti nemá cenu jí tam nechávat dýl jak měsíc. To je lepší jí stáhnout a za další měsíc jí tam dát znova.

Editoval pafik1605 (31-01-2021 11:41:14)

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče