SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#26 18-07-2020 14:57:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

ihlan> ZX7-cka nie je to nahodou ta z tej "jeho" recenzie, "co zvara"? big_smilebig_smilebig_smile

Editoval rcp (18-07-2020 15:09:08)

Offline

 

#27 18-07-2020 15:28:36

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2661

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

roboba napsal(a):

pafik1605, ty nechapes druhych ludi len si meles svoje smile......

Ale já je nemusím chápat, to není důležité. Já respektuji jejich názor, jejich volbu, TO je důležité. Jejich peníze, jejich volba. Ale napíšu k tomu svůj názor. A názory jsou od toho, aby se různily big_smile.

Offline

 

#28 18-07-2020 16:18:41

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

pafik1605 - Dobre si to napísal, že názory sú rôzne. Nečítal som všetky príspevky v tomto vlákne, ale aj tak napíšem svoj názor. Najviac rečí o tom, aká je zváračka z Lídla zlá a nepoužiteľná majú práve tí, ktorí ju videli len v prospekte, ale nikdy ju nmali reálne v ruke a nezvárali. To sú tipy ľudí, ktorí v momente keď vidia zelenú farbu a nápis Parkside, tak ich správanie sa zmení na správanie býka v aréne, ktorému ukážu červené súkno. Ja ju zhodou okolností mám, používam ju a nemôžem jej nič vytknúť. Je pravda, že som ešte neskúšal zvárať hliník. Kúpil som Argónovú fľašu, Co2 fľašu mám z mojej pôvodnej zváračky a vozík som si kúpil tiež.
Niekde som tu zbadal, že 160A - čo tým chceš zvariť. Ja sa opýtam inakšie - čo bude touto zváračkou zvárať ten, kto si ju kúpi do domácej dielne, či garáže? Plech 0,7mm a maximálne tak nejaký joklov profil, možno lešenársku trubku, kde hrúbky steny aj tak nie je viac ako 3mm. Tá zváračka to zvládne úplne v pohode. Pochybujem, že by si domáci kutil zváral z 10mm profilovej ocele most cez potok svojpomocne.
Ďalší poznatok - vehementne sa tu nadáva na výrobky z Číny. Ďalšia skupina ľudí, ktorým ide para z nosa, keď počujú Čína... Ak si výrobca značkových zváračiek, ktorých tu mnohí preferujú nenechá vyrobiť dosky a komponenty v Číne, tak si ich vyrobí vo vlastnej réžii, ale 10x drahšie. Lenže - ak si pozriete dosku vyrobenú českým výrobcom, čuduj sa svete, tranzistory, diódy, IO, mikroprocesory majú označenie MADE IN THAJWAN, MLAYSIA? HONKOMG, SINGAPUR... tak prečo potom niekto zavrhuje čínske výrobky?
Toľko môj názor...

Offline

 

#29 18-07-2020 17:14:05

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Juraj.A napsal(a):

Ďalší poznatok - vehementne sa tu nadáva na výrobky z Číny. Ďalšia skupina ľudí, ktorým ide para z nosa, keď počujú Čína... Ak si výrobca značkových zváračiek, ktorých tu mnohí preferujú nenechá vyrobiť dosky a komponenty v Číne, tak si ich vyrobí vo vlastnej réžii, ale 10x drahšie. Lenže - ak si pozriete dosku vyrobenú českým výrobcom, čuduj sa svete, tranzistory, diódy, IO, mikroprocesory majú označenie MADE IN THAJWAN, MLAYSIA? HONKOMG, SINGAPUR... tak prečo potom niekto zavrhuje čínske výrobky?
Toľko môj názor...

Je to přesně tak jak jsi napsal. A nejen u svářeček. Koupil jsem před časem TV a aby nebyla "čínský šmejd" vybral jsem předraženou Sony made in Japan. Za 4 roky se odporoučela. Odešla nějaká součástka v celé integrované kartě a electronic ing. mi sdělil, že je nesehnatelná v USA. Z Japonska by to vyšlo dost draho, tak jsem ji vyhodil do dílny a když jsem zkoumal součástky uvnitř, tak Světe div se!!! Spouta jich byla made in China, Malaisya, Thaiwan... big_smile Prostě podvod globalizovanýho světa. sad

Editoval Frank (18-07-2020 17:16:34)

Offline

 

#30 18-07-2020 17:38:19

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Frank, je Čína a Čína. Vyrábajú sa aj šmejdy, ale aj vysokokvalitné výrobky. Rozdiel je samozrejme v cene. A náš národný šport je kupovať čo najlacnejšie, pretože vieme, že "predajca chce rýchlo zbohatnúť". S tou telkou si asi mal smolu na súčiastku, ale mám pocit, že electronic ing. ťa oklamal. Tak ako píšeš o globalizovanom svete, tak sa dá zohnať aj tá súčiastka. Ale zase je to o tej cene.
S Pafikom1605 trochu súhlasím. Je pravda že s Parksidom sa dá zvárať, ale lepšie sa pracuje s kvalitnejšou výbavou. Možno zvar nebude až o toľko lepší, ale nebudeš mať niekedy chuť tú zelenú hodiť do Dunaja a práca s tou červenou ťa bude dokonca baviť. Tiež nejazdíme všetci na Trabantoch, veď aj ten nás odvezie, tak ako Bavorák.

Offline

 

#31 18-07-2020 18:29:25

kyrovak
Člen
Registrovaný: 18-07-2020
Příspěvky: 12

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Aj ja riesim dilemu,rozhodol som sa kupit novu zvaracku na doma. Nie som zaciatocnik vo zvarani ale v dnesnej dobe je obrovske množstvo dobrych zvaraciek
Vyhliadol som si SHERMEN DIGIMIG 200 pulse
@Relik mal na to zaujimavu recenziu.Ma ju este niekto a prosim nasisal ako je s nou spokojny? ako zvara na Tigu?
trochu sa bojim spolahlivosti(polsko,vyrobene v číne)
cena je celkom priazniva 600e
dakujem za odpovede

Offline

 

#32 18-07-2020 18:52:10

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Ale to  s těmi  součástkami  není  žádný podvod. To  je prostě tím, že 80 - 90 %  všech komerčních elektronických  součástek  se vyrábí  v Číně,  na Tchajwanu ,  v Malayzii atd.  Nějaké  množství  polovodičových  součástek  se stále ještě vyrábí  v USA, ale málo,  protože je tam  drahá  pracovní  síla a ty součástky se moc nevyvíjejí, protože tam  nedosáhnou na dostatečně velké  série,  aby byl  vývoj  ekonomický. A nějaká  troška ,  velmi  málo,  tuším  jedna linka nebo  tak  nějak  by měla být v Evropě,  myslím  v Anglii. Pokud pominu  jednoduché  součástky typu běžných polovodičových  diod či  jednoduchých  nenáročných  tranzistorů atd.
Ale prostě v Asii  je nyní  těžiště výroby elektronických  součástek,  vyrábějí se tam  v největších  sériích a díky tomu  je tam  i  vývoj  nových  věcí  nejekonomičtější. Dnes prostě není  absolutně možné  vyrobit elektronické  zařízení jen  ze součástek  vyráběných  v USA nebo  v Evropě.
A kromě toho výrobci  elektronických  součástek,  pokud to  není  jo  extrémní  šunt anebo  pokud to  není  falzifikát kvalitních  součástek, nemají  prakticky žádný  vliv na spolehlivost výsledného  elektronického  zařízení. Největší  vliv na spolehlivost  má  konstrukce zařízení, konkrétně jestli  není nějaká  součástka přetěžována nebo  příliš zatěžována a jak  je zařízení  vykostováno. A potom  vlastní  montáž a vlivy na ně. Třeba když  na zapájení  použijí  součástky starší  než  půl  roku, protože takové  by se už  správně neměly podle norem jakosti používat, protože v provedení  pro  bezolovnaté  pájení mají  po půl roce už  částečně oxidované  kontakty. Proto  se takové  součástky dají  koupit velmi  levně a zřejmě se s nimi  občas dělají  ty levnější  produkty.

Offline

 

#33 18-07-2020 19:19:25

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Radim napsal(a):

..... protože v provedení  pro  bezolovnaté  pájení mají  po půl roce už  částečně oxidované  kontakty. .....

Pokud by byly odkazy na nějakou studii k spolehlivosti či normam na bezolovnaté-olovnaté pájky, tak budu rád.

Offline

 

#34 18-07-2020 20:27:44

Dawe
Člen
Registrovaný: 19-04-2019
Příspěvky: 283

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Charon> v normach  IPC/JEDEC je obrovske mnozstvi informaci k leadfree solderingu z ruznych uhlu pohledu. O co specificky ti jde?
edit: a v normach AEC je dalsi hromada informaci ohledne testovani tech komponent. Tyhle dva jsou nejvetsi normotvorne subjekty v te oblasti.

Editoval Dawe (18-07-2020 20:35:12)


MEZ SMA 130-1 (r.v.1991) , Berlan BMIG 140 modded (r.v.2009), Welbach Alpha 225 AC/DC TIG (r.v.2013)

Offline

 

#35 18-07-2020 20:29:39

ihlan
Člen
Místo: Obec Ihĺany
Registrovaný: 11-05-2012
Příspěvky: 3418
Web

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

kyrovak napsal(a):

Vyhliadol som si SHERMEN DIGIMIG 200 pulse...cena je celkom priazniva 600e

pozri TR-WELD tam je importer tejto znacky ale preco nejdes do TecnoMIG 212 aktualne ju ma dost ludi.
Kupis bud CZ/alebo Emilia co je nakup bez trampot typu JCD na colnej sprave.

PS: nie som si celkom isty ale SERVISMAN na bazos.sk je ten predajca z ciech

Editoval ihlan (18-07-2020 21:13:30)


Link : Stavba kompresora www.bit.ly/2fywe1u  Lacne hobby CO2 zvaracky www.bit.ly/2EO3SQk Kukly www.bit.ly/2eSAlrB
Hladam zvaracku do XXX http://bit.ly/2wDObaP Pasove Pily www.bit.ly/2iOcpXj TIG www.bit.ly/2KdU02O
som pichlavy od narodenia a co je horsie picham z kazdej strany rovnako wink

Offline

 

#36 18-07-2020 20:30:12

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Kolega bol riešiť business v PRC na veľký objem elektronických dosiek. Cena dosky sa odvíjala podľa toho, či chce záruku na funkčnosť 2, 3, alebo 5 rokov. Po otázke, aký je v tom rozdiel, prišla rýchla odpoveď. Kvalita súčiastok.
Kyrovak, Poliaci to tiež riešia nákupom el. dosiek, následne skladačka a je už na chamtivosti odberateľa, ktorú kategóriu zvolil. Dnes je už jedno, či skrinku poskladajú Poliaci, alebo Nemci. Z mojej skúsenosti, Nemecké, Holandské ...  je často horšie, ako Poľské. Žiaľ, kvalitu dosiek zistia až užívatelia.

Offline

 

#37 18-07-2020 21:04:37

Brembo
Člen
Registrovaný: 24-04-2012
Příspěvky: 598

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

len by som podotkol,že ked objednáš z číny-tak aby si sa nepopálil. Ono cena je tam dobrá,lenže ked to vložíš do košíka,tak zrazu je to o 50% drahšie-cena dopravy. Malé a lahké veci je výhodné objednat z ali,ale tažšie náradie-brusku,vrtačku či povedzme i zváračku už určite nie. Za rovnaku cenu ju kupiš u nejakého obchodníka a so zárukou. Tu u ali nemáš.

Offline

 

#38 18-07-2020 23:38:06

kyrovak
Člen
Registrovaný: 18-07-2020
Příspěvky: 12

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

@vsetkym dik za rady,idem si lahnut(viac som sa unavil vyberom zvaracky ako v robote)
mať prachy tak kupim froniusku Transsteel 2200 a hotovo ale neviem či by moje 16A ističe na dome to zvládli
Aj zajtra je den,výber bude pokračovat:)smilesmilesmile

Offline

 

#39 19-07-2020 00:31:08

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

jao napsal(a):

Frank, je Čína a Čína. Vyrábajú sa aj šmejdy, ale aj vysokokvalitné výrobky. Rozdiel je samozrejme v cene. A náš národný šport je kupovať čo najlacnejšie, pretože vieme, že "predajca chce rýchlo zbohatnúť". S tou telkou si asi mal smolu na súčiastku, ale mám pocit, že electronic ing. ťa oklamal. Tak ako píšeš o globalizovanom svete, tak sa dá zohnať aj tá súčiastka. Ale zase je to o tej cene.

Neoklamal. Byl jsem přitom, když jsme telefonovali do Sony service of US a i do Japonska přímo do Sony Japan. Nedá se sehnat součástka, neboť se jednalo o celý blok, jakousi zasouvací kartu. Vzhledem k tomu, že jsem pokládal Sony Japan za renomovanou firmu, jsem prostě totálně zklamán. Jasně, že je to o ceně. Za televizor, za který vypláznu skoro 3 tisíce dolarů a má v obsahu u plno i čínských součástí, ačkoliv se holedbají značkou made in Japan a dávají na to jen rok záruku, to je trochu přes čáru a považuju to za podvod, řekl bych. Za součástku chtěli 700 dollars + shipping. A záruku žádnou, to by prý museli opravit přímo oni... sad Tak jsem se na celou Sony vykašlal a koupil Samsung cenově méně, než polovina tý Sony a nepozoruju rozdíl v kvalitě. A šlape už 5tý rok.

Offline

 

#40 19-07-2020 07:53:43

Charon
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 17-08-2014
Příspěvky: 1457

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Asi jako první stručné představení bezolovnatých pájek a spolehlivosti lze použít článek:
https://www.kondik.cz/olovnata-a-bezolovnata-pajka

Dawe, nejlépe link na příslušné normy, nebo na část kde to pojednává k spolehlivosti.Nebo detailnější článek než výše uvedený  k problematice spolehlivosti. Jak se v tomoto případě měří, dá-li se deska otestovat a jak. Čim se pájí "military" a zařízení u kterých má být vysoká spolehlivost, co na to normy?  Zajímá mě to z čistě osobního hlediska.

Frank, to je tragédie současného světa. Opravovat něco je v současné době strašně drahé a servis nechce jít do výměny jedné či několika součástek. Je k tomu potřeba vysoká kvalifikace servisáka, hodně času, dokumentace, pomocný přípravky .... a tak se mění karty, celý bloky nebo celý zařízení. Ale je pravda, že někdy zařízení opravit nejde bez originál součástky - dílu. Setkal jsem se, že osciloskop od renomované firmy měl na vstupu analogový blok zalitý plastem, bez popisu, bez možnosti opravit. Při ceně zařízení jsem do bloku nelezl, destrukce by tam byla jistá. Nebo když je v zařízení nějaký mikroprocesor, tak má určitě zamknuté přečtení kodu a to pak je opět skoro neopravitelné.

Ke svářečkám. U všech těžších zařízení je dobré se podívat zda se v okolí (třeba v Polsku) neprodává něco podobného. Cena je mnohdy lepší než z Ali. Ikdyž, třeba takový mini soustruh i s dopravou, clem a DPH koupíte na Ali za 1/2 až 1/3 ceny oproti ČR. A je tam výběr.

Editoval Charon (19-07-2020 08:18:37)

Offline

 

#41 19-07-2020 09:47:13

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4786

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Dík za pěkný článek. To vysvětluje informace doporučující nefunkční desku , na př. MB, dát do trouby trochu přepéct.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#42 19-07-2020 10:51:09

Juraj.A
Člen
Místo: Tekovská Breznica
Registrovaný: 30-09-2013
Příspěvky: 494

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Charon - S tou výnimkou používať olovnaté spájky pre armádu, letectvo a kozmonautiku je to presne tak isto, ako s NiCd batériami. Nesmú sa používať - ALE -  zase armáda, silové zložky apod. ich používať môžu, lebo sú jediné ktoré zvládajú extrémne podmienky, ktoré nám ponúkané náhrady v podobe LiOn batérii nezvládajú.
A ešte jedna poznámka k používaniu bezolovnatých spájok. Som presvedčený o tom, že nejakému Číňanovi je to lautr jedno, že EÚ zakázala bezolovnaté spájky a používa olovnaté tak isto dnes, ako ich bude používať aj zajtra, alebo a desať rokov.

Offline

 

#43 19-07-2020 11:01:24

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

ked uz tema olovnatych pajok - ako je to teda s tym zakazom olovnatych spajok?

na zivnostak ich ide stale bez problemov kupit aj v tuzemskych eshopoch

EDIT: uz vidim! - clanok od charona mi to ujasnil
V roce 2018 Evropský parlament vydal dodatek k RoHS o zákaz prodeje olova a jeho slitin široké veřejnosti s platností od 1. března 2018.

Zákaz používání olova v elektronických zařízeních ušetřil celkem 0,5% celosvětové spotřeby. Toto množství je zanedbatelné vůči množství olova spotřebované v EU dotovaných elektromobilech. Dále bylo nutné vyvinout a nakoupit zařízení za milióny dolarů pro výrobu a vlivem negativních vlivů bezolovnatých pájek popsaných výše došlo ke snížení spolehlivosti a životnosti.

Editoval rcp (19-07-2020 11:29:31)

Offline

 

#44 19-07-2020 11:52:27

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2195

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Co vím, tak prodej olovnatých pájek je povolen pro živnostníky na opravy starších zařízení, pájených olov. cínem. Mimo další výjímky (armáda apod.)

Offline

 

#45 19-07-2020 12:09:40

jao
Člen
Registrovaný: 19-10-2015
Příspěvky: 498

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Frank napsal(a):

jen rok záruku, to je trochu přes čáru a považuju to za podvod

To mi pripomenulo kreslený vtip tuším od Renčína - Nakupte u nás a jděte do p*dele.
Dnes by som nekupoval nič a hlavne nie elektroniku (aj zvárací aparát), čo nemá servisnú podporu. Ale na príklade tvojho problému so Sony ani to nemusí vždy fungovať.
V prípade reklamácie je tuším najlepší ten Lidl smile

Editoval jao (19-07-2020 12:12:08)

Offline

 

#46 19-07-2020 12:33:11

Radim
Člen
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 17-12-2008
Příspěvky: 4459

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Frank: Chtít  dneska kvalitní  elektroniku  a přitom  požadovat,  aby tam  nebyly čínské  a obecně asijské  součástky je v podstatě totéž,  jako  za komunistů  požadovali komunističtí  funkcionáři,  aby naše tehdejší  podniky vyráběly kvalitní  elektroniku  a přitom  aby na to použili  pouze tuzemské  součástky vyrobené  v tuzemském  elektronickém  koncernu  Tesla. Přitom  Tesla tehdy tak tak  zvládala kopírovat 10 - 20 let staré  západní  elektronické  součástky a ty tehdejší  nejsložitější  kolem  mikroprocesorů nemohla produkovat  vůbec.  Ptejte se papalášů  dnešních  elekronických  firem či  lépe těch  minulých  papalášů,  proč před cca 20 lety většinu  té  výroby převedli  z  USA,  Japonska a z Evropy do  Číny a jinde do  Asie.

Offline

 

#47 19-07-2020 13:14:58

gegon
Člen
Registrovaný: 17-07-2020
Příspěvky: 24

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

teda chcel som radu, ale nie na kupu telky ci pajky 😂 kazdopadne pajku tiez kupujem z aliex. 60/40 Sn/Pb a telku mam SONY 😂🤣😅

Offline

 

#48 19-07-2020 13:26:22

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Pane Radime, souhlas, je mi známo. Je to přesně tak - papaláši firem zde v USA ale asi i jinde už před více jak 20 roky začali díky své nenažranosti prosazovat u vlády přesun výroby do Číny v zájmu větších zisků pro sebe. Tím zde v US dokonale zdecimovali stř. třídu a vyzdvihli Čínu, která před takovými 30 roky byla hospodářsky bezvýznamnou zemí. Dnes velmoc, která šlape hroutící se Americe na paty.

Editoval Frank (19-07-2020 13:26:40)

Offline

 

#49 19-07-2020 13:34:58

Frank
Člen
Místo: USA
Registrovaný: 24-11-2007
Příspěvky: 2404
Web

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Charon - díky za reakci. Ano je to tak... Bohužel.

Offline

 

#50 19-07-2020 13:43:56

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 475

Re: zvaracky z ciny resp. Aliexpress

Já už si o japonské kvalitě žádné iluze nedělám, stejně jako o německé. To raději Korejci. A nevím co je na tom pravdy, ale někde jsem četl nebo mi někdo povídal, že pro všechny ostatní značky vyrábí displeje LG.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče