SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#501 07-10-2021 14:05:10

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Joe66 napsal(a):

.....
  Pafik a ked podla teba to za komancov 40 rokov nebolo nic extra tak myslis,ze teraz je to super ?   Lebo  opak je pravdou big_smile

Něco takovýho jsem napsal? Řekl bych, že nee...

Editoval pafik1605 (07-10-2021 14:05:23)

Offline

 

#502 07-10-2021 14:17:23

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

OT

rcp napsal(a):

toto forum uz nema s odbornostou takmer nic - teda ak za odborne nepokladate temy, ako "mam kupit ideal, alebo magnum?", pripadne "mam si to kupit u poliaka alebo NRDT?"

A cekas, ze ty odborne otazky budeme pokladat my hobici? To je na vas par proficich, co jste u zbyli, my muzeme tak poslouchat a neco se priucit. A tim myslim neco jineho nez ze si mame udelat svarecak - to je sice pravda, ale plny mesicni full-time kurz se ve volnem case dela blbe a jako "vecerni skolu" jsem ho nikde nevidel.

Pokud se ovsem ani vam nechce, asi je na case zhasnout svetlo a prestat plytvat penezi na hosting/domenu.


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#503 07-10-2021 14:33:06

jees
Zablokovaný
Registrovaný: 14-01-2013
Příspěvky: 1709

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Nejspíš, s ohledem na to, že ve Svarinfu jsou vysvětleny i nejprostší základy svařování, počítalo se zde s hobíky od počátku. Netuším, proč by na jednom föru nemohlo být vlákno s "profi" dotazem stejně jako s "hobby" dotazem, neboli proč by nemohli spolu komunikovat profíci s profíky a hobíci s hobíky. A nebo klidně i mix, taková svářečská šedesátdevítka

Offline

 

#504 07-10-2021 14:43:25

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

E-ryc >

Ale ja nie som ten, kto tu trpi dojmom, ze sa mu niekto snazi "ukradnut" forum big_smilebig_smile
To bolo jednoduche konstatovanie holeho faktu a pomenovanie dovodu, preco tu vznikaju dalekosiahle a ohnive debaty, ako tato.

A nie som ani ten, kto by niekoho z fora vyhadzaval - a uz vobec nie discoveru - myslim, ze som to napisal jasne uz v predchadzajucich prispevkoch.

Editoval rcp (07-10-2021 14:45:24)

Offline

 

#505 07-10-2021 15:16:31

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ja to myslel obecne.

A takovehle debaty bohuzel vznikaji v kazde internetove komunite, co jsem zazil (elektronici, potapeci, robotici, svareci, bushcraftaci, a urcite i dalsi). Vzdycky se najde nekdo, kdo v pseudoanonymite internetu ma nutkani chovat se zpusobem, za ktery by v realne komunikaci sklidil v lepsim pripade opovrzeni, v horsim jednu do zubu...

EDIT: doufam, ze to tu admin promaze, to vlakno bylo celkem k veci.

Editoval E-Ryc (07-10-2021 15:31:38)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#506 07-10-2021 15:35:51

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 476

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Já jako hobík díky fóru a hlavně Rellikovi doma nemám třífázovej Omicron, ale moderní multifunkci, v práci se třífázovej ESAB zatlačil do kouta, svařuje se tam multifunkčním Jasicem. A všichni jsme spokojeni.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#507 07-10-2021 15:54:42

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Já jako hobík nemám doma multifunkci Jasic nebo jinou čínu podobnou, ale MIG/MAG Lincoln a TIG EWM. Když vezmu to, co jsem si s tím udělal (drobnosti pro známé nepočítám), tak se mi už zaplatily. Jasně, kdybych si koupil ty číny na začátku zmíněné, mohl jsem už "vydělat". Ale určitě bych z nich neměl takovou radost smile.

Offline

 

#508 07-10-2021 16:13:45

autocross
Člen
Místo: Bystřice
Registrovaný: 08-12-2015
Příspěvky: 476

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tak z Lincolna a EWM bych měl pochopitelně taky radost, jenže já jí mám i z toho čínského Multipra a hlavně z toho, že nemusím mít dvě bedny, že je tam i metoda MMA, takže jsem zavařil i tu litinu (myšleno jako výhoda proti tomu zamýšlenému Omicronu). No a v práci to radost nikomu nedělá, jestli je tam napsáno Jasic, ESAB, Lorch, Lincoln, Fronius, Cloos, Migatronic, Alfa In, OMI nebo Čang-Sing je úplně jedno, nikdo tomu nerozumí a je to pro ně prostě svářečka. Navíc je tam větší hrozba, že jí někdo něčím přejede, než že by se rozbila. Mimochodem, rozbil se právě ten starý třífázový ESAB (nepopírám, že na to neměl nárok) a nikomu to nevadí, že už nemusí tahat těžkou bednu a těžkej prodlužovák.

Nicméně je to pořád každého věc, ať si každý koupí, co uzná za vhodné. Jen jednofázová trafa lidem rozmlouvám a tvrdím, že je lepší koupit jakýkoliv invertor, třeba z Lidlu nebo Powermat.


Sharks 250-Y10 MIG/MMA IGBT - čínská šmajda, ale fungovala dobře, další čínské šmajdy WF Bi-Pulse 201, Parkside PPS 40, Spartus Multipro 200 a maska Predator

Offline

 

#509 07-10-2021 16:27:08

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

pafik1605 napsal(a):

Já jako hobík nemám doma multifunkci Jasic nebo jinou čínu podobnou, ale MIG/MAG Lincoln a TIG EWM. Když vezmu to, co jsem si s tím udělal (drobnosti pro známé nepočítám), tak se mi už zaplatily. Jasně, kdybych si koupil ty číny na začátku zmíněné, mohl jsem už "vydělat". Ale určitě bych z nich neměl takovou radost smile.

Kedze mas jednu cervenu a jednu bielu, tak sa snazis uchvatit svarforum iba na polovicu? Alebo to mas proporcionalne podla amperaze? Ci ako mam tomu rozumiet? big_smilebig_smile

Editoval rcp (07-10-2021 16:37:40)

Offline

 

#510 07-10-2021 17:39:38

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

rcp napsal(a):

...
Kedze mas jednu cervenu a jednu bielu, tak sa snazis uchvatit svarforum iba na polovicu? Alebo to mas proporcionalne podla amperaze? Ci ako mam tomu rozumiet? big_smilebig_smile

No původně jsem poptával i Lincolna TIGa, ale byl o dvacet dražší, než to EWM. Tak jsem zamáčkl slzu a řekl si, že bílá je taky hezká barva big_smile.

Offline

 

#511 07-10-2021 22:37:40

Janči
Člen
Registrovaný: 26-01-2020
Příspěvky: 20

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

pafik1605 napsal(a):

Já jako hobík nemám doma multifunkci Jasic nebo jinou čínu podobnou, ale MIG/MAG Lincoln a TIG EWM. Když vezmu to, co jsem si s tím udělal (drobnosti pro známé nepočítám), tak se mi už zaplatily. Jasně, kdybych si koupil ty číny na začátku zmíněné, mohl jsem už "vydělat". Ale určitě bych z nich neměl takovou radost smile.

Ja som rovnakého názoru a mám to podobne, len mám iba jednu krabicu ktorá mi úplne stačí ku šťastiu.
Nech si kúpi každý to čo chce a na čo má. Mňa už život naučil že na prácu je dobré kúpiť si kvalitné náradie. Potom počas práce riešim prácu a nie pi*oviny.

Čo sa týka tohto fóra tak informácie z neho mi dosť pomohli a vždy si rád prečítam príspevky a pozriem aj foto od majstrov zváračov (a búračov big_smile ).
Vďaka bohu sem ešte zopár z nich zavíta.

Offline

 

#512 07-10-2021 23:41:38

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Poprosil by som majiteľov tejto zváračky o pár info: v tejto téme bolo spomenuté že kombinácia 0.8 drôtu a M21 resp. C18 nie je ono
-zvára s ňou niekto s touto kombináciou, resp. či len pod čistým CO2
-zvára s ňou niekto aj 1mm drôt ak áno s akým plynom
-skúšal niekto aj elektródu napr. bežné EB121, OK48. 00 alebo niečo podobné ak áno ako to šlo,
Vopred ďakujem

Offline

 

#513 08-10-2021 08:45:43

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Normalne pouzivam 0.8 drat + ciste CO2 (vetsinou profily 2-3mm tloustka, nejakou 4 jsem taky varil a slo to).
Obalovane elektrody - pouzil jsem jen jednou (abych to vyzkousel ;-) ), pocitove mi prijde, ze s prastarym invertorem to zapalovalo oblouk lip (ale vedle sebe na stejnem materialu jsem to nezkousel, takze to fakt muze byt jen pocit).


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#514 08-10-2021 09:31:48

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@sttefo86: Používám pouze čisté CO2, drát 0,8 a 1,0, obojí naprostá pohoda, na materiálu 2-5mm
Elektrody jsem zkoušel různé, všechny se hůře zapalovaly, včetně ChemWeld 7100. Na starém invertorru zapalovaly lépe, ale i na Idealu se s nimi dá dělat, jen bych s ním nechtěl vařit kari sítě...

Offline

 

#515 08-10-2021 09:49:25

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Nechápu, proč se tu tolik nasazuje proti Čínské produkci. Vždyť i v těch nejlepších svářečkách, jsou kondíky a další komponenty Made in China. Rozdíl je ale v tom, kdo je v té Číně dělá a jakou má výstupní kontrolu. Je to stejné jako pro automotive. Na lince, kde jsou stálí zaměstnanci, se vyrábí díly v nejlepší kvalitě. I tak prochází výstupní kontrolou, kde se rozdělí na "A+" a na "A" a na "zbytek". Kvalita "A+" jde v automotivu do prvovýroby, ve svářečkách si je odebere špičkový výrobce (většinou mimo kontinentální Čínu), který za ně řádně zaplatí. Kvalita"A" jde v automotive do aftermarketu na servisy, nebo prodejcům náhradních dílů co dbají na 100% kvalitu. Ve svářečkách si je vezme levnější výrobce (třeba i ten Ideal), který potřebuje, aby mu výrobní linka jela bez zastavení kvůli nevyhovující součástce, poněvadž na ní pracují vyškolení zaměstnanci a když stojí, utíkají mu peníze. "Zbytek" jde pak s výrobky z výrobní linky (kde mohou pracovat agenturní dělnící, nebo nějací nestálí, kteří jeden den pracují v jedné fabrice a druhý den jdou dělat zase něco jiného do sousední) na kvalitativní kontrolu, která to rozděluje do dalších kategorií a podle toho prodává. Proto můžete na Aliexpresu koupit hromadu kondíků za pár dolarů - strčili vše bez finální kontroly (stojí peníze) do pytle a ten za pár šušní prodaj. Když se tim prohrabete, najdete tam pár skvělých, více průměrných a hromadu nic moc kvalitních. Pokud si je ale proměříte, mohou se hodit na různá určení.
Ideal může jet zde zmiňovanu "prvovýrobu" ve fabrice montující značkové stroje pro renomovanou značku, a protože mají jenom jeden sklad, jsou zde používané komponenty shodné jako ve značkovém stroji a svářeku montují dělníci, kteří už nějaký pátek vědí, k čemu ten výrobek na lince má sloužit. "druhovýroba může být v jiné fabrice, kde jednou na "cenu", takže berou méně kvalitní součástky a pro úsporu peněz nezaměstnávají stálé zaměstnance, takže je nemají čas řádně zaškolit.
Firmy provádějící nezávislou kontrolu na přání objednatele standartně fungují, nejznámější je SGS, ale tu musí plati objednatel. Fungují spolehlivě a audit se mimo jiné zohledňuje právě i způsob zaměstnávání pracovníků.

Offline

 

#516 08-10-2021 10:02:32

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Zeb ak niektora europska firma ma fabriku v cine alebo dava velke zakazky pre vyrobcu v cine tak vacsinou ma svojeho cloveka co tam robi kontroly a na neake kontrolorske firmicky co sa zaoberaju takou cinnostou sa nespolieha  . A myslis,ze mala a k tomu este polska firmicka plati svojeho cloveka v cine aby mala istotu ,ze ich cinska firma neodrbava ? big_smile  V dnesnej dobe ked v celom svete sa podvadza ,podplaca a klame pre velke prachy  a neplati uz ani to co je na papieri a nie to este ako kedysi -podanie ruky na dobre slovo  ,dohodu big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#517 08-10-2021 11:05:02

Zeb
Člen
Místo: Praha
Registrovaný: 03-09-2019
Příspěvky: 43

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@Joe66: Nemá tam člověka, pokud umí počítat. V tomto nemyslím, ale vím. Do nové fabriky musí totiž poslat špičkového pracovníka, který jí po tu dobu doma chybí. Tento špičkový pracovník je i na domácí podmínky velmi dobře placený (a firma jich doma nemá více, stačí jí jeden) a pokud ho pošle do CN, nebo kamkoliv jinam, musí mu ještě platit dopravu, ubytko, diety, ale zároveń i přístrojové vybavení. Různá měřidla a přístroje mohou být tak specifické, že bude zatraceně složité je běžně půjčit na místě, používané doma nemusí fungovat jinde díky jinému napětí, nebo frekvenci v síti. Doprava pro ně a seřízení po dopravě je další kapitola. Další problém je jazyk, v CN je dost těžké sehnat profesionálního tlumočníka který mluví jak Cantoneese, tak Mandarin pro požadovanou technologickou oblast.
Takže osobní dohled je obvykle na začátku výroby pro splnění FAC/PAC a pak při změnách. Zbytek se zařizuje externí kontrolou, poněvadž je to levnější a rychlejší.
Zrovna u té SGSky bych chtěl vidět, jak je někdo podplatí. Jediný slabý bod externí firmy je v tom, jak jim objednatel připraví podklady a měřitelné parametry, ale poud je to zaběhnutý výrobce, nebo má kvalitního konzultanta, tak podklady s parametry připraví bez problémů.
A záleží, s kým spolupracuješ. pokud si vybereš kvalitní a renomované partnery, podání ruky a slib stále platí.
No a jak se objednatel rozhodne, zda toto všechno bude postupovat a zařizovat, aby dodal perfetní stroj za lidovou cenu, nebo podlehne vůni peněz a na tohle všechno se vykašle a bude hledat spíše levnější výrobu, aby si mohl dovolit nové auto, to právě dokáže odhalit Discovera a jemu podobní, kteří nejsou jen tupým uživatelem jako já, ať už z důvodu že výrobku nerozumí, nebo je to nezajímá. Takže díky každému, kdo si dá práci, aby se s ostatními podělil o jakékoliv informaci, která může pomoct k rozhodování zda si připlatit a koupit kvalitnější a odzkoušenou variantu. Někdo raději zvolí komfort, jiný je povahou kovboj, který má rád trochu adrenalinu a nevadí mu posílat stroj na reklamaci do Polska, poněvadž ho to neživí. Já patřím do druhé kategorie, Ideala jsem koupil v PL, poněvadž mě neživí a mám ho jen an opravy kolem baráku. V době co jsem ho potřeboval ho na NT neměli, tak jsem volil PL. Po zapnutí nefungoval, tak jsem ho hned obratem poslal do PL, za týden jsem ho měl zase zpět. špora peněz oproti nákupu na NT nula, ale měl jsem ho i s opravou rychleji. Kdyby prodejce před odesláním ke mně svářečku zapnul a na 10sekund zkusil něco svařit elektrodou, ušetřil bych litr za kurýra. Pokud NT před odesláním svářečku vyzkouší, nebo to jde domluvit i s Discoverou, jak zde avizoval, považuji to zrovna za službu, za kterou je vhodné něco připlatit.

Offline

 

#518 08-10-2021 15:04:36

j.bill
Člen
Registrovaný: 23-03-2017
Příspěvky: 709

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Zeb napsal(a):

@sttefo86:
Elektrody jsem zkoušel různé, všechny se hůře zapalovaly, včetně ChemWeld 7100. Na starém invertoru zapalovaly lépe, ale i na Idealu se s nimi dá dělat, jen bych s ním nechtěl vařit kari sítě...

U0=50-60V, to se nediv.


Lepič vlaštovčích hnízd.  smile
GÜDE GE145W + Proteco P550  ---> Berlan BWIG 180, Omicron OMI 246, LGK60 + Speedglas 9100XX, Predátor a další hračky... - všechno na takové to "domácí žvýkání"

Offline

 

#519 08-10-2021 15:26:59

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Pro trošku slušnější zapalování oblouku je u basických potřeba kolem 75V minimálně.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

#520 08-10-2021 16:20:45

sttefo86
Člen
Registrovaný: 25-08-2021
Příspěvky: 197

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Niekde som našiel v popise Uo len 53V ale som zvedavý na reálne skúsenosti

Offline

 

#521 08-10-2021 17:04:55

Zdenek11
Člen
Místo: kousek od Brna
Registrovaný: 23-02-2010
Příspěvky: 2196

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Na slušné zapálení klasické bazické elektrody je potřeba kolem 80-90V, plus mínus. Dá se zapálit i značně nižším napětím, ale to až se jí trochu prohřeje konec, chvilku to trvá. Údajně to způsobuje fluor v obalu, který má dost vysoké ionizační napětí.

Offline

 

#522 08-10-2021 21:36:22

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

zahajskej - nejspíš narážíš na mně, že mám zastaralý krám. Můžeš mi prosím napsat v čem je můj Esab Power Compact 400 zastaralý? Když pominu parametry trafa 100%zatěžovatel tuším 225A + třístupňová tlumivka. Taky má před/do/fuk, přibližovací rychlost a vyplnění kráteru. Má timer na body a prodlevy i vodní chlazení, které nepoužívám. A jóóó nemá puls. No co už... Asi to spolu už nějak doklepem....ÁÁÁnebo koupím Ideal.....

(Jinak nástupce mého Esabu stojí 100litrů..kdo navěří, ať tam běží např...
https://www.iploty.cz/svarecky-mig--mag … -psf-410w/   )

Jo a taky je tu OMICRON GAMASTAR 1900 - což je dle mého názoru NEJLEPŠÍ   MUNTIFUNKCE, která kdy byla v Čechách vyrobena!!!!!! Majitelé Idealů a jiných Čínských krámů si o svařovacích vlastnostech těchto SVÁŘEČEK mohou jen nechat zdát!!!!!!!!

   Jak píše  pán rcp je to střet profíků s úplnýma nudlema :-)..Hezký večer.

Editoval nešika (19-10-2021 21:02:02)


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#523 09-10-2021 22:14:41

Kimbo
Člen
Místo: Holešov
Registrovaný: 12-04-2016
Příspěvky: 130

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

nešika napsal(a):

která kdy byla v Čechách vyrobena!!!!!!

tomu snad nevěříš sám lol lol

nešika napsal(a):

Majitelé Idealů a jiných Čínských krámů si o svařovacích vlastnostech těchto SVÁŘEČEK mohou jen nechat zdát!!!!!!!!

https://youtu.be/tya8bYeNYxw?t=110
tenhle čínský krám svařuje bezproblémově


Zk 311 1.1, Zk 135 1.1, Zk 111 1.1, Zk 141 8, Zk 15 P2-p3, Zk 16 P2-p3, Zp 912-9, 942-8

Offline

 

#524 09-10-2021 23:35:38

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

kimbo, ale věřím. Můžu prosím vědět kolik Gamastárů jsi viděl rozebraných? Ten můj je rv 2009, na součástkách papírky s Českými ženskými jmény. Poctivě udělaný.
O těch Čínách jsem to napsal blbě, ony svařojou, jasně. Otázkou je kolik toho snesou. Mi se líbí Lidl, na nic si nehrajou. Jsme nejlevnější, záruka 3roky a reklamace v pohodě.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#525 10-10-2021 00:04:44

varok
Člen
Místo: Havířov
Registrovaný: 20-11-2009
Příspěvky: 8537

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

A Lídl aspoň uvádí pravdivé údaje o proudu, výkonu apod. Ne jenom u svářeček.


Omicron GAMA 1900L HF, Omicron GAMASTAR 176L, kukla BOHLER Guardian 62

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče