SVARFORUM.cz - forum o svářečkách a svařování


Chcete-li přispívat do fóra, musíte se zaregistrovat !


Navštivte také:      SVAR INFO
Reklama na SVARFORUM

Nejste přihlášen(a)

SVARINFO - magazín o praktickém svařování


#476 06-10-2021 19:11:31

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

rcp - nikde jsem nepsal, že puls je zbytečnost! Používáš ho, protože svařuješ a víš o čem to je.
Stopro za tebou nepříjde babka (stará mama), že ji upadla branka, a že to chce svařit pulsem! Tohle jsem chtěl konkrétně od Discavery vysvětlit. Jo a neodvažuji se kontrovat někomu kdo má v popisu mašiny tak za milión. Smekám.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#477 06-10-2021 19:28:38

j-k1
Člen
Registrovaný: 06-11-2020
Příspěvky: 22

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Nešika Já jsem prošel opačným vývojem. Po dvaceti letech jako zaměstnanec, jsem přešel na OSVČ.  Nebavilo mě to a hlavně jsem měl plné zuby lidí, protože jsem naposled dělal vedoucího směny pro desítky lidí. Měl jsem jako podřízené hodně dobré svářeče a seřizovače svářecích robotů co jely na 3 směny. Zvláštní bylo že právě novější Česká svářečka byla poruchovější jak Číňan Jasic. Stačilo mě to sledovat na poloautomatu. Bohužel většina součástek je vyrobená v Číně a záleží jen na tom jaká se udrží kvalita při výrobě. Sám toho o sváření v migu moc nevím, jak jsem psal výše hlavně pracuji s elektrodou a rád bych přešel na CO. V MMA pracuji také s prastarým invertorem Gama 145 kterou si sám servisuji a opravuji. Kdysi jsem jako ucho vylezlé ze školy servisoval WLSP 315 co byly ve firmě. Musím konstatovat, že až takový zázrak to také nebyl. Při těžkém nasazení nebyly dva měsíce co by neodešla nějaká součástka. Takže vím že i ty slavné trafa, také nejsou na věčné časy. Ono když se svářečka dá na točnu a pracuje na ní týden, tak se často ukáže jak je zdroj kvalitní. V tomto nemám problém věřit Discovera že to zkouší. I pohled na tištěný spoj hodně napoví o kvalitě zdroje. Mimochodem v Polsku se o Ideálech také hodně píše. Mě to přesvědčilo a v nejbližší době si také jednoho pořídím.


Gama 145R(elektroda), Tuson 205(elektroda, plasma, Tig s HF)

Offline

 

#478 06-10-2021 19:34:03

pafik1605
Člen
Místo: matička stověžatá
Registrovaný: 04-03-2013
Příspěvky: 2721

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

nešika napsal(a):

pafik1605 -a  zrovna tebe jsem měl za toho chytřejšího

... můžeš mít klidně dál - to co jsem napsal je obecně platné, jen jsem to vyjádřil příkladem. smile

Offline

 

#479 06-10-2021 19:46:44

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

pafik> vies, co je sranda? ze pomaly ale isto ideme dalsiu 40-tku a ze by to bola zase az taka bomba????? big_smilebig_smilebig_smilebig_smile

Offline

 

#480 06-10-2021 20:26:29

nešika
Člen
Registrovaný: 18-03-2018
Příspěvky: 199

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

j-k1 - je mi fakt jedno kdo a co si koupí, ale jen taková blbost. Když zadáš na Seznamu do vyhl. Ideal 212 či jak se to označuje, najdeš link na rajče. Tam je obrázek motoru posuvu drátu. Dle mého odhadu je k pohonu použita kopie motoru Mabuschi 380 v lepším případě 540 (vyráběné v devadesátých letech pro modeláře) ten menší má uhlíky cca 3x4mm ten větší 4x6mm. Jak dlouho to vydrží???
Velké motory (vypadají jak od stěračů v autě) mají uhlíky min 6x12 možná i víc. Není tam malinko cítit rozdíl v životmosti?
A tak by se dalo pokračovat. Ten kdo rozumí elektronice by mohl posoudit kvalitu polovodičů a kondenzátorů použitých ve sv.... mi se nechce napsat ve svářečkách Ideal ... áááááá mám to.
posoudit kvalitu v hráčkách Ideal tvářící se jako svářečky.


LINCOLN ELECTRIC Powertec 300, OMICRON Gamastar 1900, L. E. Viking 3350 4C, OPTREL Crystal 2.0

Offline

 

#481 06-10-2021 20:42:44

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

RCP vidíš a já tu druhou 40 skoro končím. Ale že to není žádná bomba mohu jen potrvdit. A nemám pocit, že bych proto měl mít patent na rozum, nebo že by to zakládalo nějakou autoritu mých názorů a příspěvků. Co se týká sváření, tak eldou vařím cca od r.70 minulého století.
Protože mě zajímá i technická stránka, vč. konstrukce svářeček, principů a technologií sváření, považuji příspěvky Discovery pro mě (a nejsem jistě sám) za přínosné.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#482 06-10-2021 20:51:28

bn
Člen
Registrovaný: 07-05-2010
Příspěvky: 134

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

pokud vezmu Diskoverova doporučení, sáhl jsem po 212 a Predátoru (ten není mimochodem z NT), tak ani u jednoho nemám pocit, že by mne uvedl v omyl, naopak. Jednoznačně mi pomohl v rozhodování a to objektivním a jasným popisem vlastností. Za mne má dík. Mám souseda, autoklempíře už v důchodu, ten byl se svým migem schopen svářet jen tenké materiály, cokoliv silnějšího (třeba 3 mm) už byla katastrofa, takže o úskalích migu jsem měl povědomí.
   Nešika: informační hodnota tvých příspěvků je o hovnu, asi tak.

Offline

 

#483 06-10-2021 21:38:58

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Tak discovera chvali ,,svojeho boha ,, alebo ako to nazvat. A ja som sam uz ho kritizoval,ze sa tu par ludi ozvalo co sa im ten cinsky zazrak skoro pokazil .A tiez neverim  tej kontrole a podobne keci . Mna stvalo,ze na Slovensku toho cinana pred par mesiacmi nikto nepredaval + servis len posielat do ciech  a ,ze ho ani nebolo.A to som chcel kupit hned 3kusky na skusku  ci by vydrzali .Ale tak to u mna nefunguje . Ze marketing odvadzal dobry big_smile  No  treba uznat,ze je prinosom pre forum,ze robi recenzie a obetuje kopec svojeho volneho casu  na to ,ze rad si pozriem fotky z tych cinskych masin + neake infosky okolo toho a nazor si urobim sam tak oko ostani smile
  Pafik a ked podla teba to za komancov 40 rokov nebolo nic extra tak myslis,ze teraz je to super ?   Lebo  opak je pravdou big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#484 06-10-2021 21:39:04

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@nesika K urazaniu, ked si niekto zasluzi, treba mu nalozit. Rozdiel medzi nami je 10 rokov, takze az tak velky nie je. K podstate, Discovera nielen ze urobil recenziu zvaraciek, ale aj ich konstrukcnych casti vratane suciastok, vratane rozdielov prvo a druhovyroba. Taktiez pisal, ze on ich upravuje, kedze sa daju vylepsit, co sa koniec koncov da vzdy a vsetko. A vas prispevok? Očierniť jeho robotu, informacie. A vas prispevok k znalostiam ostatných? Ziaden. Takze rokov hodne, ale pokory a poskytnutych vedomosti asi ako 16 rocny pubertiak. Bud prispejte konstruktivne ak sa niekto niekde myli, alebo nezhadzujte pracu ostatnych.

Offline

 

#485 06-10-2021 21:46:22

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

famater> o ziadnom patente na rozum nemoze byt ani rec - nikto nemoze povedat, ze ho ma - ani nesika, ani ja, ani discovera a pri vsetkej ucte, ani ty big_smilebig_smile

prave preto som napisal, ze ide o stret dvoch nazorovych prudov, tak ako uz niekolko-krat na svarfore

za seba mozem povedat, ze pre mna prispevky od Discoveru nemaju ziadnu cenu - vysvetlim:
- nemam nic proti discoverovi, vymenili sme si aj nejaky ten mail, dokonca som nejaky cas rozmyslal kupit nejake male co-cko tejto kategorie - nakoniec som si to rozmyslel - jednoducho som sa rozhodol inak
- pozeram po zvarackach inej kategorie, niekolko polsko-cinskych u mna uz bolo (Welder Fantasy Solar CT520, Welder Fantasy Synergia 300 4x4, Most pontig ) - velmi kratko..........po skusenostiach ziadna dalsia uz nebude
- mam elektro priemyslovku, ale vobec ma nezaujima, co je vo zvaracke, ako by som ju opravil, ake su tam suciastky - moje zivotne skusenosti su urcite mensie ako tvoje, ale radsej dam znackovu masinu do znackoveho servisu, zaplatim "znackovu" cenu a spravim nejaku zakazku naviac (pracu, ktorej rozumiem), aby som na tu opravu zarobil, ako by som sa mal prehrabavat rovnako dlhy cas, mozno este dlhsie v zvaracke za 8-10k€, tak-nejako ju opravit, vycestovat na montaz a zazit sklamanie...... big_smile
- aby som pravdu povedal, ked som sa na svarforum registroval, kopec veci som si tu precital, kopec informacii sa dalo odtialto "natiahnut" - bohuzial, v  poslednej dobe sa zo svarfora stala uz len nakupna poradna pre hobikov big_smile
len si spomen na roznych zvaracov, ktori tu prispievali, ale uz tu jednoducho nechodia - nie je preco - bohuzial

to ale neznamena, ze chcem, aby discovera opustil toto forum - ako som uz napisal, svojich posluchacov tu ma!

PS: posledny clanok na svarinfe ma datum 10. 10. 2012, svarbazar zmizol uplne, ......

Editoval rcp (06-10-2021 23:45:08)

Offline

 

#486 06-10-2021 22:00:28

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Joe66 napsal(a):

Tak discovera chvali ,,svojeho boha ,, alebo ako to nazvat. A ja som sam uz ho kritizoval,ze sa tu par ludi ozvalo co sa im ten cinsky zazrak skoro pokazil ............

.........a prispevky zahadne na druhy den zmizli big_smilebig_smile - pamatam, si aj ja big_smile

Editoval rcp (06-10-2021 22:00:51)

Offline

 

#487 06-10-2021 22:19:39

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@joe66 dal som si tu namahu a este raz prelistoval tuto temu. Prispevky od teba sa tykali: chcem kupit 3 az 5, chcem zlavu za to mnozstvo, na Slovensku to nik nepredava, mame tu dalsieho co mu to nejde (aj ked kupil v Poľsku a nie v Čechách), to zasa bude problem s reklamaciou v Čechách.
Nuz nic konstruktivne ani v kritike, len frflanie na cenu, jednu poruchu a ponosovanie sa na dopravu pri nakupe zo zahraničia. Aaa asi viac k tomu ani netreba dodat.

Offline

 

#488 06-10-2021 22:32:27

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Hansik  tak daj kde na Slovensku-idealne na vychode  v ktorom obchode si ju mozem vyskusat a aj  kupit + mi tam ju aj opravia ked skape ? Mam aj cakat na kladnu odpoved ?  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#489 06-10-2021 22:37:03

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Joe66 napsal(a):

Hansik  tak daj kde na Slovensku-idealne na vychode  v ktorom obchode si ju mozem vyskusat a aj  kupit + mi tam ju aj opravia ked skape ? Mam aj cakat na kladnu odpoved ?  big_smile

Samozrejme ze nikde, ked kupujes cinskeho poliaka z ciech. Ale to nie je dovod na frflanie. Kup si taku co tam predavaju. Ak chces nieco z ciech, nemozes pindat, ze to tam predavaju a tam to aj musis reklamovat. Ci zla logika? Presne ako ten pan co ju kúpil v poľsku a tam si ju musel aj reklamovat.

Offline

 

#490 06-10-2021 22:54:24

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Cakal som podobnu sprostu odpoved  big_smile  Aj omikronku-cesku masinu som kupil v kamennom Slovenskom obchode tu na vychode + predtym aj mal moznost vyskusat + dokonca mohol som ju aj domov na skusku zobrat a aj servis tu na Slovensku a pritom je to cinska hracka Ceskej firmy .  Ze kazdi ma pravo na nazor ci sa ti to paci alebo nie !  A ked mam niekolko kusov cinskych hraciek a chcem dalsiu a tu o nej niekto ,,basni,, ze je taka super a vraj lepsia od inych cinskych hraciek a ked sa objavia par negativnych sprav o nej,ze ta hracka skapala a zrazu su tie spravy vymazane tak kazdi normalni clovek uz ma podozrenie,ze to nebude az take super s tou ,,hrackou,, .  Cize tiez som bol ochotny ju vyskusat ale chcel som aj servis keby nahodou aj mne tak rychlo neaky kus ,,skapal ,, big_smile   Ale skoda ti to pisat . Ty mudrlant od pocitaca  big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#491 06-10-2021 23:13:47

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Joe66 napsal(a):

Cakal som podobnu sprostu odpoved  Ty mudrlant od pocitaca  big_smile

Asi nie su vsetci doma tam hore, ze? Chces nieco co maju blizko teba v obchode? Tak kup do certa tam a nepozeraj nieco co predavaju len v Čechách, ci?

Offline

 

#492 06-10-2021 23:21:37

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Ty nechapes ,ze recenzia na tuto zvaracku sa niesla v duchu,ze discovera porovnaval viac cinskych hraciek a tato vraj medzi nimi vynikala,priam zaziarila big_smile  Jedine  minus vraj horsie zvaracie vlastnosti s elektrodou ak som dobre postrehol . Tak preto som ju  chcel vyskusat a kupit keby bola take terno.  Si myslis,ze neviem kupit cinu od nas z obchodu ked uz ich mam par kuskov ?  Alebo si myslis,ze som ich kupoval z druhej strany zemegule ?   Kuva co si stojis na kabli ci si tak blby .  Vidim,ze radost chodit na toto forum big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#493 06-10-2021 23:27:52

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Takze ju chces, ale nechceš ju kupit z čiech a preto kritizujes okrem ineho jej nedostupnost u nas... Asi som fakt blby. Nu nic idem dole z kabla, hadam ma ten naval osvieteneckych info co sa uvolni nezabije.

Offline

 

#494 06-10-2021 23:37:08

Joe66
Člen
Místo: Vranov nad Toplou-Presov
Registrovaný: 20-04-2010
Příspěvky: 1665
Web

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Blby maju stastie ,ze teba to fakt nezabije ako citam big_smile


Kutil s.r.o.

Offline

 

#495 07-10-2021 08:39:41

E-Ryc
Člen
Místo: Praha / Horazdovicko
Registrovaný: 08-09-2020
Příspěvky: 820

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Joe66 napsal(a):

... a ked sa objavia par negativnych sprav o nej,ze ta hracka skapala a zrazu su tie spravy vymazane tak kazdi normalni clovek uz ma podozrenie,ze to nebude az take super s tou ,,hrackou,...

Ty zpravy jsem nevidel a nevim kdo a proc je napsal a kdo a proc je smazal (ani jestli ten ucet byl realny, nebo jen druha registrace nektereho mistniho trola).  Ale kdyz si zalozim novy ucet, napisu, ze Fronius/Lorch/Omikron/cokoliv_jineho mi chciplo a za par hodin to zase smazu, maji je vsichni prestat kupovat, protoze to s nimi "nebude az tak super", a budes ten smazany prispevek pripominat pokazde, kdyz nekdo prispeje do vlakna o dane znacce?

212 mam a zatim dela, co jsem cekal, Discoveru jinak nez odsud neznam, pokud by to nekomu vrtalo hlavou.
EDIT: vubec netlacim "nesmrtelnost" 212, je to proste (pomerne slozity) kus elektropniky jako kazda jina invertorovka a stejne jako kazda jina muze chcipnout. Ostatne i odbocky s minimem elektroniky obcas odejdou do vecnych lovist.

Editoval E-Ryc (07-10-2021 08:43:34)


IDEAL Tecnomig 212 LCD, Fronius TransPocket 150, IDEAL EXPERT TIG 220 AC/DC PULSE LCD, Ideal Praktik 220 LCD (v pořadí podle četnosti používání)

Offline

 

#496 07-10-2021 08:49:51

Famater
Člen
Místo: Hradec Králové
Registrovaný: 24-01-2012
Příspěvky: 4815

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

RCP: Toto fórum je jak to píšeš, také to tak vidím. Profíci, mají jiná kritéria a hobbíci také jiná. Když začnou spolu diskutovat o jednom, tak vznikne něco jako toto fórum. Kdybych se živil tím, co ty , tak také budu lovit v jiných, t.j. profesionálních vodách. Ale na druhou stranu bych v kategorii typu "powermat, guede, asist ap" nikdy nelovil.
Je škoda, že už se tu toho o skutečném sváření mnoho dovědět nedá.
Takže asi tak.


TP1500, KITin 170LA, JLT250 ACDC,vodní chlazení vl. výroby, hořák SR18, Binzel SR26 s pot., Plasma CUT55, autogen PB-kyslík
Křemíková 3fáz 200A vl. konstrukce

Offline

 

#497 07-10-2021 12:14:47

zahajskej
Člen
Registrovaný: 07-01-2015
Příspěvky: 291

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

Pane jo, tady to jede. Profíci si chtějí přivlastnit fórum, hobík tu nemá co dělat, pokud nechce červenou krabici. Úsměvné. Další poplive svářečku jenom proto, že si ji u nich doma nemůže koupit. Neměl by si spíše vylívat zlost na obchodníky ve svém okolí?
Připadá mě, že dělat s čínskou krabicí se tady nenosí i kdyby měla červenou barvu. Není snad každého věc, co si koupí? Jestli bude honit byznys na číně nebo na červenejch, je snad jen a jen jeho rozhodnutí, ale nesmí ho vnucovat ostatním. Když si koupím předraženou žlutou ČR/CHN směsku s tím, že mám servis, do kterého pak cpu peníze, nebo čínu za pár korun, kterou vyhodím a koupím jinou, kde mi ve finále obojí za pár let vyjde na stejné peníze, ale nebudu mít zastaralý krám, ale stále nový stroj s lepšími vlastnostmi, rozhodnu se pro čínu. Jenže to někteří zde nechápou.
Stále se zde naváží do hobíků, že si nemají kupovat shit, ale značkový stroj, protože se se shitem potrápí. Ale pokud to veme hobík 2x do roka do ruky, i ten pant zavaří.
Shrnutí, je to móda doby, říkat ostatním, že tak jak to dělám já, je správné a vnucovat to všude kolem. Bohužel i zde, ale i na jiných fórech.

Offline

 

#498 07-10-2021 12:49:58

SITMIR
Člen
Místo: Česká Metuje
Registrovaný: 09-09-2019
Příspěvky: 139

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@zahajskej....svatá to slova !!!


Amatér a hobby svářeč     
Ideal Tecnomig 212 LCD__ Hořák Binzel  Abimig AT 155 LW__ Kowax KWX730ARC++

Offline

 

#499 07-10-2021 12:54:15

rcp
Člen
Registrovaný: 28-08-2010
Příspěvky: 3354

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

pani, mozno vam uchadza realita - forum si ziadny profik privlastnit nechce - ti uz tu davno prestali chodit big_smilebig_smilebig_smile
obcas tu nejaky novoregistrovany napise par slov, ale radsej sa na to vykasle.............
myslim, ze nesiku caka podobny osud big_smile

toto forum uz nema s odbornostou takmer nic - teda ak za odborne nepokladate temy, ako "mam kupit ideal, alebo magnum?", pripadne "mam si to kupit u poliaka alebo NRDT?"

Editoval rcp (07-10-2021 12:55:42)

Offline

 

#500 07-10-2021 12:58:28

Hansik
Člen
Registrovaný: 17-09-2021
Příspěvky: 24

Re: IDEAL TECNO MIG 212 LCD - zkušenosti

@zahajskej palec nahor smile

Offline

 

Zápatí

O SvarFóru + Pravidla

Powered by PunBB

SVARFORUM diskusní fórum o svářečkách, svářečích a svařování kovů i plastů.
Ze skupiny SVARWEB - portál vašeho svařování.   2005 Notice: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' in /DISK2/WWW/svarforum.cz/www/forum/footer.php on line 139  -  2024


Doporučujeme:  Dětské montérky a maskáče